Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή δεν χρησιμοποιεί κανείς το Google Pay??? Αν δεν συνεργάζεται με την συσκευή μας είναι μεγάλο μείον...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παιδιά ψάχνοντας βρήκα αυτό το άρθρο...

Συνεπώς είμαστε ακόμη εν αναμονή στην Ελλάδα!

 

Μπορεις να κατεβασεις το Google Pay μεσω apk αλλα δεν δουλευει με της Ελληνικες καρτες ακομα.Αμα εχεις Revolut,DiPocket,Monese δουλευει κανονικα με αυτες της καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις το Google Pay μεσω apk

Ξέρω πως ακούγομαι λιγάκι τεχνολογικά αναλφάβητος αλλά... πως γίνεται να κατεβάσω μέσω apk?

Ίσως κάποιο link που να με διαφωτίσει;

 

Ευχαριστώ!

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως ακούγομαι λιγάκι τεχνολογικά αναλφάβητος αλλά... πως γίνεται να κατεβάσω μέσω apk?

 

Ίσως κάποιο link που να με διαφωτίσει;

 

 

 

Ευχαριστώ!

Υπάρχουν σάιτ όπως το apkmirror που σου παρέχουν το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής για να το βάλεις στο κινητό σου. Δηλαδή σου δίνουν το .exe που λέγαμε στους υπολογιστές για να κάνεις την εγκατάσταση χειροκίνητα και εκτός του playstore

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! χτες μου έκλεισε από μπαταρία, το έβαλα στη φόρτιση όλο το βράδυ και τώρα το πρωι που το ανοίγω έχει κολλήσει πόση ωρα στο λογότυπο. Έκανα και factory reset αλλά πάλι τα ίδια, τι στο καλό έγινε;;; στο sammobile δε τη δινει τη ρομ να την κατεβασω, πρεπει να ειμαι premium user. Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! χτες μου έκλεισε από μπαταρία, το έβαλα στη φόρτιση όλο το βράδυ και τώρα το πρωι που το ανοίγω έχει κολλήσει πόση ωρα στο λογότυπο. Έκανα και factory reset αλλά πάλι τα ίδια, τι στο καλό έγινε;;; στο sammobile δε τη δινει τη ρομ να την κατεβασω, πρεπει να ειμαι premium user.

 

Προσπάθησες να bootάρεις σε safe mode?

 

Δοκίμασε μπας και...

 

Το sammobile προφανώς κάνει κάποια συντήρηση στους servers του. Συνήθως την επόμενη μέρα είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να bootάρεις σε safe mode?

 

Δοκίμασε μπας και...

 

Το sammobile προφανώς κάνει κάποια συντήρηση στους servers του. Συνήθως την επόμενη μέρα είναι διαθέσιμο.

 

μιλησα με εξουσιοδοτημενο θεσσαλονικη της samsung. θα το στειλω εκει, δεν ρισκαρω να κατεβαζω ρομς κτλ. μια φορα που ειχα κανει στο S3 μου ειχε χαλασει. όταν παταω το safe mode απλά βγάζει τη μπλε οθονη που λεει downloading. τιποτα αλλο

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με υπερθερμανση κυριως στην πανω δεξια πλευρα της οθονης και στο δεξι μεταλλο μου φαινεται πιο εντονη. Λετε ναχει θεμα με την μπαταρια γιατι πολλες φορες μου κλεινει κ στο 10 % κ γενικα τελειωνει πιο γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε update με το security patch του Ιουνίου 442,43MB.

 

Παρατήρησες κάποια διαφορά;

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν ειδα καποια διαφορα μετα την αναβαθμιση με το patch του Ιουνιου...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν ειδα καποια διαφορα μετα την αναβαθμιση με το patch του Ιουνιου...

 

Καλησπερα,υπαρχει κανενα προγραμα για εγραφη κλησεων που να δουλευει στο κινητο μας

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε ρουτ σε αυτο τηλεφωνο;Ειμαι στην τελευταια εκδοση κι οτι κι αν δοκιμασα δεν πετυχε.Μκλαμε μου εχουν σπασει τα νευρα μου...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

εμένα με ελληνική ρομ vodafone είναι ακόμα στην ενημέρωση 1 Μαίου.

Μια βοήθεια όποιος ξέρει, πείραζα τις ρυθμίσεις και κάτι πείραξα και τώρα το app για τα sms και το whatsapp όταν έρχεται μήνυμα μου το εμφανίζει σε κύκλο όπως το chat του messenger. Ξέρεις κάποιος ποια ρύθμιση πρέπει να διορθώσω; δεν το βρίσκω με τίποτα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

εμένα με ελληνική ρομ vodafone είναι ακόμα στην ενημέρωση 1 Μαίου.

 

Μια βοήθεια όποιος ξέρει, πείραζα τις ρυθμίσεις και κάτι πείραξα και τώρα το app για τα sms και το whatsapp όταν έρχεται μήνυμα μου το εμφανίζει σε κύκλο όπως το chat του messenger. Ξέρεις κάποιος ποια ρύθμιση πρέπει να διορθώσω; δεν το βρίσκω με τίποτα.

Ρυθμίσεις - Συνθέτες Λειτουργίες - Έξυπνη προβολή αναδυόμενων στοιχείων - απενεργοποιείς όσες δε θες να εμφανίζονται με αυτόν τον τρόπο.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ενα update των 500mb Που βελτίωνε Την εφαρμογή της κάμερας.Το έκανα ολοκληρώθηκε κανονικά Αλλά Μετά απο 1 επανεκκίνηση Που έκανα με εβγαλε το σφαλμα Ότι απέτυχε.Σας ήρθε και εσας update Και έγινε κανονικά;64cf344a7db9a5d0560d4f036c94c549.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μηπως εχει καποιος το τελευταιο firmware eur να μου το δωσει;;; γιατι πουθενα δεν μπορω να το βρω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για το G955F ψαχνω ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα ενα update των 500mb Που βελτίωνε Την εφαρμογή της κάμερας.Το έκανα ολοκληρώθηκε κανονικά Αλλά Μετά απο 1 επανεκκίνηση Που έκανα με εβγαλε το σφαλμα Ότι απέτυχε.Σας ήρθε και εσας update Και έγινε κανονικά;64cf344a7db9a5d0560d4f036c94c549.jpg

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλό μηνιαίο update ασφαλείας ήταν. Αυτό με την κάμερα το γράφει συνήθως πάντα. Ή θα σου έρθει κάποιο άλλο update πριν πάρεις το επόμενο επίσημο, ή πολύ απλά περιμένεις το επόμενο. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μηπως εχει καποιος το τελευταιο firmware eur να μου το δωσει;;; γιατι πουθενα δεν μπορω να το βρω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για το G955F ψαχνω ευχαριστω πολυ

 

Κατέβασε όποιο θέλεις με φουλ ταχύτητα. Βγάζει πάντα το τελευταίο

Εφαρμογές είναι για windows

 

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647/amp/

Model SM-G955F

REGION EUR

AUTO CHECK

DECRYPT AUTOMATICALLY CHECK

Πατάς check update και μόλις στο βγάλει πατάς το download.

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/s10-plus/how-to/tool-frija-samsung-firmware-downloader-t3910594/amp/

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχω στην εφαρμογή της Samsung στο S8 τα mail μου.

Από αυτά, το Yahoo δεν μου εμφανίζει τα πρόσφατα mail. Τα υπόλοιπα mail Gmail, live συγχρονίζονται & εμφανίζονται κανονικά.

Οι ρυθμίσεις δεν έχουν αλλάξει & τις τσέκαρα.

Τι μπορεί να φταίει;

Στον browser φαίνονται κανονικά αλλά στην εφαρμογή όχι.

Παρακαλώ τα φώτα σας!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις στα S8 έχουν "πέσει" σε προτεραιότητα πια?

Ρωτάω γιατί το VGR μου, έχει μείνει στη ενημέρωση ασφαλείας Μαϊου.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις στα S8 έχουν "πέσει" σε προτεραιότητα πια?

 

Ρωτάω γιατί το VGR μου, έχει μείνει στη ενημέρωση ασφαλείας Μαϊου.

Το αντίθετο. Εγώ που έχω γερμανικό, πήρα του Ιουλίου την πρώτη εβδομάδα του Ιουλίου..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το δικό μου μια χαρά τις παίρνει τις ενημερώσεις ασφαλείας..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως με Vodafone GR (VGR ) κολλημένο στον Μάιο. Μου φαίνεται πως έρχεται η ώρα να του αλλάξω "χώρα"..
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως με Vodafone GR (VGR ) κολλημένο στον Μάιο. Μου φαίνεται πως έρχεται η ώρα να του αλλάξω "χώρα"..

Καλημέρα,

 

vodafone gr και εμενα, αναβαθμίστηκε από μάιο σε ιούλιο χθες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...