Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε γενικες γραμμες θα σου μιλησω αναλογα με την δικη μου συσκευη..Το πηρα απο ενα παλικαρι μεσα απο ενα site αγοραπωλησιων σε αριστη κατασταση..Ειναι οντως πολυ ομορφο και αρκετα γρηγορο τηλεφωνο(παιχνιδια δεν το χω δοκιμασει γιατι το θεωρω γελιο να παιξω παιχνιδια σε κινητο).Η μπαταριουλα του κραταει γυρω στην μερα+ακομα μερικες ωρες και αναλογα με την χρηση την ιντερνετικη.Φωτογραφιες μια χαρα ειναι για την καμερες που εχει.Για μενα ειναι το ιδανικο μεγεθος στα 5.8''..κολληματα σε σχεση με το P20 Lite που ειχα οχι δεν εχω αντιμετωπισει..πιστευω να σε βοηθησα..αν καποιο αλλο παιδι εχει να επισημανει κατι ευχαριστως

Καλησπερα φιλε μου.Σαν δευτερη συσκευη θα το ηθελα οποτε και μεταχειρισμενο να το εβρισκα σε μια πολυ καλη κατασταση δεν θα ελεγα οχι.Με το android 9 pie πως τα παει??Εχει γινει καλυτερο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.Σαν δευτερη συσκευη θα το ηθελα οποτε και μεταχειρισμενο να το εβρισκα σε μια πολυ καλη κατασταση δεν θα ελεγα οχι.Με το android 9 pie πως τα παει??Εχει γινει καλυτερο??

 

Για την εκδοση Pie δεν εχω να σου πω πολλα γιατι με Pie το πηρα κατευθειαν οποτε δεν μπορω να σου δωσω ολοκληρωτικη αποψη..Με την Pie παει μια χαρα..εφοσον θα το χεις σαν 2η σε καλυπτει ανετα..εγω παντως για 1η το χω :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για την εκδοση Pie δεν εχω να σου πω πολλα γιατι με Pie το πηρα κατευθειαν οποτε δεν μπορω να σου δωσω ολοκληρωτικη αποψη..Με την Pie παει μια χαρα..εφοσον θα το χεις σαν 2η σε καλυπτει ανετα..εγω παντως για 1η το χω :D

Οκ φίλε ευχαριστώ για τις πληροφορίες γεγονός είναι πάντως ότι το καινούργιο Android έδωσε νέα πνοή στις ποιο παλιές ναυαρχίδες.Δλδ εγώ πλέον προτιμώ να πάρω ένα s8 με 9 pie επάνω πάρα ένα καινούργιο του 2019.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου φανεί πολύ μικρό αν δουλεύεις το note 8 που έχεις και μετά πηγαίνεις σε αυτό. Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και κάνα p20 pro used ή κάνα Xiaomi...απλά η γνώμη μου. Επίσης σε εμφάνιση δείχνει πιο μαζεμένο το s9 plus από το note & θα πάρει κι άλλο ένα κύριο update...για δες και το LG V30 αν δεν "φοβάσαι " την LG κι εφόσον δεν θες να ξεφύγεις οικονομικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου φανεί πολύ μικρό αν δουλεύεις το note 8 που έχεις και μετά πηγαίνεις σε αυτό. Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και κάνα p20 pro used ή κάνα Xiaomi...απλά η γνώμη μου. Επίσης σε εμφάνιση δείχνει πιο μαζεμένο το s9 plus από το note & θα πάρει κι άλλο ένα κύριο update...για δες και το LG V30 αν δεν "φοβάσαι " την LG κι εφόσον δεν θες να ξεφύγεις οικονομικά...

Συμφωνω,το s9 plus ειναι τουμπανο, αλλα δυστυχως ακριβο ακομα και επιπλεον ο λογος που θελω s8 ειναι γιατι δεν ψαχνω για επιδοσεις αλλα για ενα κατα την γνωμη μου κλασικο κινητο.Δλδ θεωρω οτι το s6 edge που το πηρα και το s8 ειναι η επιτομη της σχεδιασης κινητου!Τα θελω ως λατρης των κινητων, δεν θα τα δωσω ποτε, θα τα κρατησω σαν μουσειο, χαχαχα, ελπιζω να με καταλαβαινετε!Γι αυτο και το ψαχνω ακομα και μεταχειρισμενο αλλα σε πολυ καλη κατασταση να του πιω το αιμα στην κυριολεξια και οσο κρατησει !

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω...δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να αποχωριστώ το S8 Plus ( είχα το s8 αρχικά για ένα διάστημα) ,έχω πάρει κι όλα τα υπόλοιπα έκτοτε (Ν8 & s9 plus πλην Ν9) ...τελικά έχω μείνει με το s7 edge & το mate 20pro...απόλαυσε όποια συσκευή γουστάρεις φίλε ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω...δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να αποχωριστώ το S8 Plus ( είχα το s8 αρχικά για ένα διάστημα) ,έχω πάρει κι όλα τα υπόλοιπα έκτοτε (Ν8 & s9 plus πλην Ν9) ...τελικά έχω μείνει με το s7 edge & το mate 20pro...απόλαυσε όποια συσκευή γουστάρεις φίλε ✌

:rolleyes::rolleyes::D.Ελπιζω καποιος φιλος εδω αν το βαρεθει να μου κανει καμια καλη προσφορα !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λεβεντη μου για ποιο λογο να βαλεις προγραμμα για να χεις Black Theme?Το ιδιο το κινητο μας εχει νυχτερινη λειτουργια που σου κανει μαυρο το φοντο απο ασπρο..
Γιατί πρώτον είναι μόνο για τις εφαρμογές της Samsung, και ούτε αυτές όλες ακόμα, και δεύτερον γιατί δεν είναι true black, Άρα 0 κατανάλωση μπαταριας, αλλά ενα σκούρο γκρι. Και είναι για παρα πολλες, όπως play store, instagram, Google drive κτλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και χρονια πολλα!Προσπαθω να βρω στις το WPS και δεν μπορω..γνωριζει καποιος κατι?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και χρονια πολλα!Προσπαθω να βρω στις το WPS και δεν μπορω..γνωριζει καποιος κατι?

 

Απο τι διαβασα με λιγο ψαξιμο στην Pie δεν εχεις WPS Button..αν κανω λαθος ας με διαψευσει καποιος..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθείτε σε ρουτερ λέτε; Επιλογές, Προχωρημενες ρυθμίσεις κάτω κάτω μέσα στο WiFi ειναι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθείτε σε ρουτερ λέτε; Επιλογές, Προχωρημενες ρυθμίσεις κάτω κάτω μέσα στο WiFi ειναι

 

Αυτο που λες δεν υπαρχει στο τηλεφωνο μου..ειμαι στην εκδοση Pie και οχι στην Oreo

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο

 

Διαβάζω καταργηθηκε από την 9.0 γενικά, λόγω θεμάτων ασφαλείας. Όχι μόνο Samsung

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειχα περασει την γερμανική ρομ και θελω τωρα να βαλω την ελληνικη για το android 9 . Υπαρχει καποιο λινκ για να την κατεβασω εκτος της samsung που γραφει για login κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Ειχα περασει την γερμανική ρομ και θελω τωρα να βαλω την ελληνικη για το android 9 . Υπαρχει καποιο λινκ για να την κατεβασω εκτος της samsung που γραφει για login κτλ;

SamFirm_v0.3.6

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491

Link to comment
Share on other sites

έχει περάσει κανείς την gcam στο s8 να μας πεί αποτελέσματα;

 

https://www.androidsage.com/2018/12/24/download-google-camera-6-1-for-samsung-galaxy-devices-with-night-sight/

 

επίσης πως ενεγροποιούμε το σκοτεινό περιβάλον στο chrome;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αντικαταστησω το s8 με καποιο αλλο τηλεφωνο μεχρι 300 ευρω λογω σπασμενου πισω τζαμιου και μπαταριας αλλα δε βρηκα κατι που με καλυπτει . Ξερετε ποσο κοστιζει η επισκευη στη σμαρτεκ; Αλλαζουν μονο το πισω τζαμι;
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αντικαταστησω το s8 με καποιο αλλο τηλεφωνο μεχρι 300 ευρω λογω σπασμενου πισω τζαμιου και μπαταριας αλλα δε βρηκα κατι που με καλυπτει . Ξερετε ποσο κοστιζει η επισκευη στη σμαρτεκ; Αλλαζουν μονο το πισω τζαμι;
xiaomi mi9 se

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αντικαταστησω το s8 με καποιο αλλο τηλεφωνο μεχρι 300 ευρω λογω σπασμενου πισω τζαμιου και μπαταριας αλλα δε βρηκα κατι που με καλυπτει . Ξερετε ποσο κοστιζει η επισκευη στη σμαρτεκ; Αλλαζουν μονο το πισω τζαμι;
Για αλλαγή πίσω τζαμιού είναι 62 ευρώ. Η μπαταρία είναι δωρεάν αν είσαι στο 1ο έτος εγγύησης. Αν είσαι στο 2ο είναι 22 ευρώ. Αν δεν είσαι στην εγγύηση δε ξέρω πόσο πάει..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα, από όταν του πέρασα την τελευταία αναβάθμιση σε 9.0 με τα bluetooth handsfree συνδεδεμένα δεν έχει ήχο στις ειδοποιήσεις (sms, viber κλπ) αλλά μόνο στο τηλέφωνο αλλά τις ακούω από το ακουστικό του handsfree. Όσο έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι. Πριν την αναβάθμιση, δεν βρήκα κάτι.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα, από όταν του πέρασα την τελευταία αναβάθμιση σε 9.0 με τα bluetooth handsfree συνδεδεμένα δεν έχει ήχο στις ειδοποιήσεις (sms, viber κλπ) αλλά μόνο στο τηλέφωνο αλλά τις ακούω από το ακουστικό του handsfree. Όσο έψαξα στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι. Πριν την αναβάθμιση, δεν βρήκα κάτι.
Πήγαινε στις ρυθμίσεις της συσκευής Bluetooth και ξετσρκαρισε το "ήχος"

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αυτό ήταν. Έφτιαξε τώρα. Δεν θυμάμαι όμως να το είχα απενεργοποιησει πριν την αναβάθμιση. Άλλαξε κάτι ή εγώ θυμάμαι λάθος;
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μονο ενημερωσεις ασφαλειας θα περνει...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να δώσω το s8 αλλά δεν ξέρω τι τιμή να το δώσω. Είναι άψογο χωρίς εκδορές, πόσο μπορώ να το δώσω;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...