Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο pie το phone info εχει θεμα... Ισως διορθωθει με μελλοντικη ενημερωση.

 

Εντωμεταξυ σχετικα με τις χωρητικοτητες το S10e εχει 3100 μπαταρια και μου δινει 6μιση ωρες SOT.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε SOT με διαφορετικές εφαρμογές κτλ.. Εγώ προσωπικά το είχα ένα χρόνο και δυο μήνες και SOT πάνω από 2:15 άντε 2:30 δεν είδα ποτέ. Θα μου πεις ανάλογα τη χρήση.. Το θέμα μου είναι ότι σε άλλες συσκευές με την ίδια χρήση έχω τεράστιες διαφορές.. Στο Sony xz2 με λίγο μεγαλύτερη μπαταρία που έχει αλλά και μεγαλύτερη οθόνη έχω 6h SOT.. Στο S8+ φτάνω ξεπερνάω τις 4 άνετα. Με την ίδια χρήση ακριβώς με το S8. Οπότε κάτι έπαιζε στο s8 το δικό μου. Είπαμε το plus μοντέλο έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία, δεν θεωρώ όμως ότι μπορεί να δώσει διπλάσια αυτονομία για τις έξτρα 500mah που έχει.. και με σημαντικά μεγαλύτερη οθόνη. Κάτι παίζει με τις μπαταρίες και τα φτύνουν εύκολα λογικά οπότε όποιος ταλαιπωρείται τόσο πολύ ας πάει να κάνει αλλαγή..

 

Ξέχασα να αναφέρω: σε εκείνο το αρχειάκι που έδειχνε χωρητικότητα μπαταρίας μου έδειχνε 2780mah και μετά το pie έδειχνε 98% health.

Στο s8+ η αυτονομία μου είναι εδώ και 2 χρόνια ίδια.

5μιση ώρες σοτ σε 2 γεμάτες μέρες και περίπου 9 ώρες μια φορά που χρειάστηκε να το δουλεύω νον στοπ δίπλα από το PC μου παράλληλα.

Αυτά τα 500mah εμένα μου δίνουν ΠΑΝΩ από 100% διαφορά σε σχέση με τα 3000 Που έχει το s9 (όπως αντίστοιχα έχει και το s8).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα στησιματος του καθενως και τροπου φορτισης.

Αν το αφηνεις πχ μεχρι 5% και κανεις πληρεις φορτισεις συνεχεια η μπαταρια φθειρεται περισσοτερο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχεται θεμα με την μπαταρια, ποσο παλια ειναι η συσκευη; Εγω οταν το εδωσα το ειχα 1 χρονο και με τις ρυθμισεις που του ειχα κανει ειχα μινιμουμ 5 ωρες οθονης απο 100 σε 20%... Σπανια βεβαια θα αφιερωσω 5 ωρες στο κινητο την ημερα οποτε συνηθως φορτιζα μεχρι 85% και το βραδυ ειχα κοντα 30.... Περασα 3 βδομαδες με pie και πραγματικα ηταν αλλη συσκευη προς το καλυτερο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπαταρία είναι 4 μηνών

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρε παιδια απο την ωρα που εγκατασταθηκε η τελευταια ενημερωση (android 9 - εκδοση one UI), δεν μπορω να απαντησω σε εισερχομενες κλησεις, δεν ακουνε τα εικονιδια απαντησης και αποριψης.

Για την ακριβεια δειχνει στην οθονη το γραφικο οτι πατηθηκε το εικονιδιο, αλλα δεν απανταται η κληση.

Εχει συμβει και σε αλλους; ειμαι σε διαδικασια μετακομισης και το χρειαζομαι το ρημαδι για τις συννενοησεις!

Βοηθατε γιατι μου εχει κανει τα νευρα τσαταλια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρε παιδια απο την ωρα που εγκατασταθηκε η τελευταια ενημερωση (android 9 - εκδοση one UI), δεν μπορω να απαντησω σε εισερχομενες κλησεις, δεν ακουνε τα εικονιδια απαντησης και αποριψης.

Για την ακριβεια δειχνει στην οθονη το γραφικο οτι πατηθηκε το εικονιδιο, αλλα δεν απανταται η κληση.

Εχει συμβει και σε αλλους; ειμαι σε διαδικασια μετακομισης και το χρειαζομαι το ρημαδι για τις συννενοησεις!

Βοηθατε γιατι μου εχει κανει τα νευρα τσαταλια!

Όταν έχεις τέτοια θέματα δε σου μένουν και πολλά να κάνεις.

Wipe cache σε πρώτη φάση και αν δε γίνεται τίποτα factory reset.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ, δοκιμασα να κανω weeping cache αλλα δεν αλλαξε κατι.

Βρηκα μια ρυθμιση που απαντας στις εισερχομενες με το volume up και προς το παρον βολευομαι με αυτο, σε αυτην την φαση δεν ειμαι να το ξαναστηνω απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία έχω το τηλέφωνο 1.5 χρόνο περίπου και η μπαταρία μόλις φθάνει 20η 25 %κλείνει. Θέλει αντικατάσταση μπαταρίας η υπάρχει κάποια εφαρμογή η κάτι άλλο που μπορεί να μου το επιδιωρθοση αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ενημέρωση Μαρτίου. Χμμμ6cddcc8771a7ce4a4723da0b35067619.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία έχω το τηλέφωνο 1.5 χρόνο περίπου και η μπαταρία μόλις φθάνει 20η 25 %κλείνει. Θέλει αντικατάσταση μπαταρίας η υπάρχει κάποια εφαρμογή η κάτι άλλο που μπορεί να μου το επιδιωρθοση αυτό?
Χρειαζεται καλιμπραρισμα η μπαταρια...

Γινεται χωρις εφαρμογη...

Ξεφορτιζεις μεχρι να σβησει τελειως. Αναβεις μεχρι να μην μπορει να αναψει...

Δηλαδη η μπαταρια πρεπει να εχει ξεφορτιστει τελειως.

Φορτιζεις με κλειστο το κινητο αρκετες ωρες, κατα προτιμηση ολη νυχτα και εισαι ΟΚ!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι χμμμμ?
Γιατί συνήθως παίρνουμε την κλασική μηνιαία ενημέρωση. Τώρα ήρθαν 2 ενημερώσεις Μαρτίου. Δεν έγραφε κάτι συγκεκριμένο αν είδα καλά για τη νέα ενημέρωση βέβαια.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ενημέρωση Μαρτίου. Χμμμ

 

Καλήμερα φίλε, ποιας χώρας είναι το κινητό; Και έχει wifi calling για την cosmote;

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση και ένα hard reset, το app των μηνυμάτων αναβαθμίστηκε στο “Messages”. Δυστυχώς με το νέο “Messages”, χάθηκε η μαύρη λίστα των sms!!! Υπάρχει τρόπος στο android 9 να εγκαταστήσω το παλιό app μηνυμάτων της samsung;

 

Μιλάω για την μαύρη λίστα με λέξη, και όχι για την μαύρη λίστα αποκλεισμού με αριθμό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει την 9.0 μέσω odin πριν από 10 μέρες περίπου. Η ενημέρωση ασφαλείας Μαρτίου δεν έχει έρθει ακόμα. Ξέρετε τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρε παιδια ξερει κανεις που ειναι η ρυθμιση οταν λαμβανω email, να μην σβηνεται το μηνυμα απο τον server?

Χρησιμοποιω την εφαρμογη του gmail, και οσα mail κατεβαινουν στο κινητο δεν κατεβαινουν και στο PC!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρε παιδια ξερει κανεις που ειναι η ρυθμιση οταν λαμβανω email, να μην σβηνεται το μηνυμα απο τον server?

Χρησιμοποιω την εφαρμογη του gmail, και οσα mail κατεβαινουν στο κινητο δεν κατεβαινουν και στο PC!

 

Χρησιμοποίησε το samssung mail το κάνει κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται κάποια ρύθμιση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βρε παιδια ξερει κανεις που ειναι η ρυθμιση οταν λαμβανω email, να μην σβηνεται το μηνυμα απο τον server?

Χρησιμοποιω την εφαρμογη του gmail, και οσα mail κατεβαινουν στο κινητο δεν κατεβαινουν και στο PC!

 

Υποθέτω πως αναφέρεσαι σε pop3 email...

Από τα settings επιλέγεις το account που σε ενδιαφέρει και επιλέγεις τα παρακάτω:

 

ZtTPjEpl.jpg

 

και έπειτα:

 

XYFwBVrl.jpg

 

ελπίζω να απαντάει στην ερώτησή σου.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σε εμένα δεν έχει έρθει καμία ενημέρωση λογισμικού μέχρι και σήμερα.
Όταν λες μέχρι σήμερα, τι ακριβώς εννοείς;

Η συσκευή έχει πάρει περίπου 27 ενημερώσεις από την ημέρα κυκλοφορίας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/15nab9c.jpg

 

Όταν πάω να κάνω ενημερωση μου βγάζει αυτό. Πώς είναι δυνατόν να μην έχει έρθει ακόμα η έκδοση 9.0 ;

Edited by jimm13
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστει να την κανεις μεσω odin. Αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες απο το Sammobile θα γινει σωστα και θα παιρνεις και OTA updates κανονικα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιλογη να τα κρατησεις. Βαζεις το αρχειο csc αντι το home csc.... Το csc εγκαθιστα απλα, ενω με το home csc ηβεγκατασταση γονεται μετα απο factory reset

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...