Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδεία μου ήρθε σήμερα η 9...όντως το τηλέφωνο έχει γίνει ελαφριά ποιο γρήγορο...Από μπαταρία δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

και μένα τώρα κατεβαίνει :D

το καλύτερο είναι αφού περαστεί να κάνουμε hard reset? η αν το αφήσω έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα; σε τι χρειάζεται;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την κουράδα 9... μέγα απογοήτευση. Ωραία τα νέα εικονίδια, ωραίο και το dark mode. Αλλά από εκεί και πέρα... καμία ουσία.
Link to comment
Share on other sites

και μένα τώρα κατεβαίνει :D

το καλύτερο είναι αφού περαστεί να κάνουμε hard reset? η αν το αφήσω έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα; σε τι χρειάζεται;

Κάνεις μόνο αν και όταν δεις περίεργα θέματα.

Έβαλα και εγώ την κουράδα 9... μέγα απογοήτευση. Ωραία τα νέα εικονίδια, ωραίο και το dark mode. Αλλά από εκεί και πέρα... καμία ουσία.
Καλώς ή κακώς, είμαστε στο android 9 και όχι στο Symbian 3.

Βελτιώσεις, προσθήκες, patchαρισματα, αυτά γίνονται με τις αναβαθμίσεις σε ένα πλήρες λειτουργικό.

Ούτε καφέδες θα κάνει, ούτε θα χοροπηδάνε τα εικονίδια.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που πάντα ονειρευόμουν μερικά χοροπηδηχτά εικονίδια... :cool:

 

Κ

Ούτε καφέδες θα κάνει, ούτε θα χοροπηδάνε τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την κουράδα 9... μέγα απογοήτευση. Ωραία τα νέα εικονίδια, ωραίο και το dark mode. Αλλά από εκεί και πέρα... καμία ουσία.

 

να μιλησουμε λιγο σοβαρα τωρα,ολοι παραδεχονται οτι το αντροιντ τωρα πια εχει φτασει σε ενα σημειο που δεν εχει να δειξει κατι καινουριο.το ξερουν και οι ιδιες οι εταιριες γι αυτο προωθουν νεες συσκευες βασιζομενες στα περισσοτερα megapixel και στους πολλους φακους οπως εκανε η νοκια η στα μουφοAI ΤΥΠΟΥ siri,bixby,alexa και αλλες τετοιες βλακειες

τουλαχιστον η σαμσουγκ εβαλε ενα dark mode, το οποιο η google ολο το προγραμματιζει και ολο το ακυρωνει τελικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια, μετά την αναβάθμιση σε 9, στην κλήση πάνω από την φωτογραφία της επαφής υπάρχει ταχύτατη εναλλαγή ανάμεσα στην περιοχή- χώρα και στο νουμερο με αποτέλεσμα να μην διαβάζεται κανένα. Δεν έχω κάνει hard reset πριν ή μετά την αναβάθμιση. Έκανα clear cashe στην εφαρμογή τηλέφωνο αλλά δεν βοήθησε. Καμμία ιδέα?

 

Η αναβάθμιση αφήνει ανάμεικτα συναισθήματα, περιμένω τα αποτελέσματα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια, μετά την αναβάθμιση σε 9, στην κλήση πάνω από την φωτογραφία της επαφής υπάρχει ταχύτατη εναλλαγή ανάμεσα στην περιοχή- χώρα και στο νουμερο με αποτέλεσμα να μην διαβάζεται κανένα. Δεν έχω κάνει hard reset πριν ή μετά την αναβάθμιση. Έκανα clear cashe στην εφαρμογή τηλέφωνο αλλά δεν βοήθησε. Καμμία ιδέα?

 

Η αναβάθμιση αφήνει ανάμεικτα συναισθήματα, περιμένω τα αποτελέσματα της μπαταρίας.

 

και σε μένα γίνεται ακριβώς το ιδιο στην pie. (απονωτά OTA updates από την αρχή χωρίς hard reset )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια, μετά την αναβάθμιση σε 9, στην κλήση πάνω από την φωτογραφία της επαφής υπάρχει ταχύτατη εναλλαγή ανάμεσα στην περιοχή- χώρα και στο νουμερο με αποτέλεσμα να μην διαβάζεται κανένα. Δεν έχω κάνει hard reset πριν ή μετά την αναβάθμιση. Έκανα clear cashe στην εφαρμογή τηλέφωνο αλλά δεν βοήθησε. Καμμία ιδέα?

 

Η αναβάθμιση αφήνει ανάμεικτα συναισθήματα, περιμένω τα αποτελέσματα της μπαταρίας.

Βάλε τα animations από τις επιλογές προγραμματιστη στο 0,5

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια, μετά την αναβάθμιση σε 9, στην κλήση πάνω από την φωτογραφία της επαφής υπάρχει ταχύτατη εναλλαγή ανάμεσα στην περιοχή- χώρα και στο νουμερο με αποτέλεσμα να μην διαβάζεται κανένα. Δεν έχω κάνει hard reset πριν ή μετά την αναβάθμιση. Έκανα clear cashe στην εφαρμογή τηλέφωνο αλλά δεν βοήθησε. Καμμία ιδέα?

 

Η αναβάθμιση αφήνει ανάμεικτα συναισθήματα, περιμένω τα αποτελέσματα της μπαταρίας.

 

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω με τα animations στο 0,5. Κάνοντας και hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μετά την pie είναι νομίζω καλές. Το τηλ έγινε πιο γρήγορο ( η αίσθηση του), και νομίζω καλύτερη μπαταρία. Το μόνο αρνητικό που διαπίστωσα σήμερα, εάν ακούς ραδιόφωνο μέσω ιντερνετ μόλις μπαίνει σε stand by mode κλείνει η μετάδοση. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση; Εάν γνωρίζει κάποιος πως να ακούμε ραδιο από ιντερνετ;

Εννοείτε την αναβάθμιση την πήρα επίσημα ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω με τα animations στο 0,5. Κάνοντας και hard reset.
Το είχα και εγώ το πρόβλημα αλλά μόλις άλλαξα τα animations διορθώθηκε

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

@Strifigkas & @Jimo7

 

Ευχαριστώ. Τελικά ήταν η ρύθμιση για τα animation.Ολα καλά τώρα. Περιμένω να δω πως θα πάει η μπαταρία τις επόμενες μέρες καθώς τώρα παίζω συνέχεια μαζί του και δεν έχω καθαρή άποψη.

 

Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μετά την pie είναι νομίζω καλές. Το τηλ έγινε πιο γρήγορο ( η αίσθηση του), και νομίζω καλύτερη μπαταρία. Το μόνο αρνητικό που διαπίστωσα σήμερα, εάν ακούς ραδιόφωνο μέσω ιντερνετ μόλις μπαίνει σε stand by mode κλείνει η μετάδοση. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση; Εάν γνωρίζει κάποιος πως να ακούμε ραδιο από ιντερνετ;

 

Εννοείτε την αναβάθμιση την πήρα επίσημα ΟΤΑ.

Εννοείς όταν κλείνει η οθόνη σταματάει η μετάδοση;

Εγώ χρησιμοποιώ το Tunein και λειτουργεί κανονικά. Καμία διακοπή εκτός και εάν χάσει τη σύνδεση wifi.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μετά την pie είναι νομίζω καλές. Το τηλ έγινε πιο γρήγορο ( η αίσθηση του), και νομίζω καλύτερη μπαταρία. Το μόνο αρνητικό που διαπίστωσα σήμερα, εάν ακούς ραδιόφωνο μέσω ιντερνετ μόλις μπαίνει σε stand by mode κλείνει η μετάδοση. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση; Εάν γνωρίζει κάποιος πως να ακούμε ραδιο από ιντερνετ;

Εννοείτε την αναβάθμιση την πήρα επίσημα ΟΤΑ.

Σου κλείνει την εφαρμογή για εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Ερώτηση : με διπλό swipe up στο recent σας κάνει εναλλαγή μεταξύ των δύο τελευταίων εφαρμογών; Εμένα όχι, με πηγαίνει στα recents, στην προηγούμενη εφαρμογή, αλλά πρέπει να πατήσω για να μπει. Σε S10+ φίλου δεν το κάνει αυτό. Λειτουργεί κανονικά το διπλό swipe δηλαδή.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί τώρα που δοκίμασα.

Το πρώτο swipe σε πάει στην δίπλα εφαρμογή και με άλλο ένα swipe, ανοίγει.

Απλά αν το κάνεις πολύ γρήγορα δεν γίνεται.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Απίστευτο. Είναι πρόβλημα του Nova Launcher. Μόλις τώρα δοκίμασα με το stock launcher και δούλεψε κανονικά.

Πρώτη φορά με απογοητεύει ο Nova.

Εν τω μεταξύ, αν έχεις τα κουμπιά ενεργά δουλεύει άψογα.

Ας επιβεβαιώσει κάποιος που έχει Nova.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά η εναλλαγή με nova και μπορείς να το κάνεις και σχετικά γρήγορα. Θεωρώ πως με τα κουμπιά ήταν πιο γρήγορο γιατί το double tap είναι πιο γρήγορο απ το double swipe up, αλλά ok.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια βοήθεια, χρησιμοποιώ αρκετά δύο εφαρμογές στην ίδια οθόνη. Αφού εχω μια εφαρμογή πάνω και μια κάτω Δεν βρίσκω πλέον το μενού ανάμεσα στις δύο εφαρμογές που τους άλλαζες θέση (πάνω-κατω) ή έκλεινες τη μια από τις δύο για να την αντικαταστήσεις με μια άλλη.

 

Πλέον μπορώ μόνο να αυξομειώσω το μέγεθος του παραθύρου

 

Καμμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Για να αντικατασταθεί η κάτω εφαρμογή, απλά πατάς το κουμπί multitasking πλέον.

Η αλλαγή θέσης δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού τώρα ή αφαιρέθηκε.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα καταπληκτικό feature του καταπληκτικού αυτού update. Αυτό το menu αφαιρέθηκε και για να έχεις πρόσβαση πρέπει να βάλεις τη μπούρδα το good lock + την έξτρα μπούρδα το multistar (άκου όνομα τώρα). Και φυσικά δεν έχει σημασία που τυπικά δεν παρέχεται όλο αυτό το πράμα παρα μόνο σε 5 χώρες. Να ζείτε εκεί κύριοι αλλιώς αν είστε τριτοκοσμικοί να μάθετε να έχετε λιγότερα features σε κάθε update.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα καταπληκτικό feature του καταπληκτικού αυτού update. Αυτό το menu αφαιρέθηκε και για να έχεις πρόσβαση πρέπει να βάλεις τη μπούρδα το good lock + την έξτρα μπούρδα το multistar (άκου όνομα τώρα). Και φυσικά δεν έχει σημασία που τυπικά δεν παρέχεται όλο αυτό το πράμα παρα μόνο σε 5 χώρες. Να ζείτε εκεί κύριοι αλλιώς αν είστε τριτοκοσμικοί να μάθετε να έχετε λιγότερα features σε κάθε update.
Γιατί δεν κάνεις downgrade σε oreo και μετά καπάκι downgrade σε nougat να ησυχάσεις?

Εκτός αν σου έχουν το πιστόλι στο κεφάλι και δεν σε αφήνουν να κάνεις downgrade.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μετα την αναβαθμιση σε 9 εχει αλλαξει το μενου τοποθεσιας

Στην 8 ειχε επιλογη για θεση μεσω δικτυων κινητης(για λιγοτερη χρηση μπαταριας) και θεση μεσω gps(για μεγαλυτερη ακριβεια αλλα ενεργοβορα).

Στην 9 δεν υπαρχει τετοια επιλογη. Ειναι δυνατον να μην μπορω να εχω θεση χωρις gps?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις downgrade σε oreo και μετά καπάκι downgrade σε nougat να ησυχάσεις?

Εκτός αν σου έχουν το πιστόλι στο κεφάλι και δεν σε αφήνουν να κάνεις downgrade.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Παρέχουν ακόμα security updates για αυτές τις εκδόσεις και δεν το ξέρω; Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί έχετε την τάση να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα. Σου πουλάω κάτι με 10 features και στην επόμενη έκδοση τα κάνω 7, και σου φαίνεται φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...