Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μείνει άφωνος.... αναβάθμισα σε Pie και ενεργοποίησα το Night Mode... μιλάμε ότι η αυτονομία της μπαταρίας ανέβηκε τρελά... λες και έχω βάλει καινούργια ή μάλλον λες και διπλασιάστηκε.... Συμβαίνει και σε άλλους??? Έχω ξετρελαθει πάντως με την επιλογή αυτή... Ξεκουράστηκαν και τα μάτια μου... την έχω μόνιμα ενεργή....
Πως μπαινει το night mode???

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις ρυθμίσεις με το Οντίν; Ή είναι σαν να παίρνεις το update ota?

 

δεν εχω καμια ορεξη να ξανα στεινω το κινητο απο την αρχη

Αν και είδα ότι το έκανες είναι καλύτερα, αφού δεν πρόκειται για αναβάθμιση της ίδιας έκδοσης λογισμικού αλλά πάμε σε άλλη έκδοση, να γίνεται καθαρή εγκατασταση

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εκανα καθαρη εγκατασταση και τρεχει αψογα. Αν δεν εχεις προβληματα δεν ειναι απαραιτητο.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν επιλέγω νυχτερινή λειτουργία, μου εμφανίζει ένα μήνυμα που γράφει πως, δεν ειναι δυνατή αυτή η λειτουργία, εφόσον έχω ενεργή τη λειτουργία με γραμματοσειρά ψηλής αντιθεσης.

πως την απενεργοποιώ;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Ακομα να ερθει η pie.Καλα κρασα.Το xperia xz1 την εχει παρει απο τον Νοεμβρη του 2018.Φανταστειτε!

 

και τι ακριβως σημαινει αυτο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τι ακριβως σημαινει αυτο;

 

οτι οταν εχεις πουλησει παγκοσμιως 863 περιπου συσκευες xz1 ειναι ευκολο να δωσεις update απο το νοεμβριο

ενταξει μη γινομαι υπερβολικος μπορει να εχει φτασει και τις 1000 συσκευες μετα απο τοσους μηνες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το update έχει βγει εδώ και καιρό.

Διαθέσιμο στο sammobile για όποιον θέλει να το περάσει.

Τώρα αν ντε και καλά περιμένετε πότε θα βγει στο δικό σας csc, τι να κάνουμε;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι η πολιτικη της Samsung εδω και χρονια με τα update. Οποιος δεν την δεχεται κανεις δεν τον υποχρεωνει να μεινει στην Samsung. Το κινητο και με την oreo ηταν αψογο και η pie το κανει ακομα καλυτερο.

 

Προσωπικα εχω Samsung τηλεφωνα την τελυταια 4αετια. Δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με τα update. Τα κανω ολα αμεσως και δεν παρατηρησα ποτε lag, battery drain η οτιδηποτε αλλο διαβαζω στα φορουμ... Αργει λιγο να τα δωσει αλλα ειναι λογικο δεδομενου των αριθμο των συσκευων....

 

Γενικα υπαρχει πολυ γκρινια για ολα. Γιατι κανει το ταδε τηλεφωνο 1500 ευρω (προφανως απευθυνεται σε αυτον που μπορει να τα δωσει), γιατι το αλλο εχει τρυπα στην οθονη και γιατι το αλλο νοτς. Υπαρχουν απειρες επιλογες για ολα τα γουστα και ολα τα πορτοφολια... Διαλεγεις αυτο που σου ταιριαζει και εισαι ΟΚ...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Θα επαναλάβω ένα ερώτημα μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει. Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται η περιγραφή (το όνομα)των εφαρμογών κάτω από τα εικονίδια τους;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Θα επαναλάβω ένα ερώτημα μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει. Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται η περιγραφή (το όνομα)των εφαρμογών κάτω από τα εικονίδια τους;

Ευχαριστω.

 

με τον launcher της samsung ειμαι σιγουρος οτι δεν γινεται κατι τετοιο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ακομα να ερθει η pie.Καλα κρασα.Το xperia xz1 την εχει παρει απο τον Νοεμβρη του 2018.Φανταστειτε!

Κανείς δε αγοράζει samsung για να έχει νωρις τις αναβαθμίσεις, είναι γνωστό σε όλους.

‘Αλλοι λόγοι οδηγούν τους αγοραστές-χρήστες σ αυτές τις συσκευές.

‘Οποιοι ενδιαφέρονται για γρήγορες αναβαθμίσεις, κοιτάνε αλλού.

 

οτι οταν εχεις πουλησει παγκοσμιως 863 περιπου συσκευες xz1 ειναι ευκολο να δωσεις update απο το νοεμβριο

ενταξει μη γινομαι υπερβολικος μπορει να εχει φτασει και τις 1000 συσκευες μετα απο τοσους μηνες

Χαριτωμένο, τελικά όμως έγινες λιγάκι υπερβολικός.

Ετσι ειναι η πολιτικη της Samsung εδω και χρονια με τα update. Οποιος δεν την δεχεται κανεις δεν τον υποχρεωνει να μεινει στην Samsung. Το κινητο και με την oreo ηταν αψογο και η pie το κανει ακομα καλυτερο.

Προσωπικα εχω Samsung τηλεφωνα την τελυταια 4αετια. Δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με τα update. Τα κανω ολα αμεσως και δεν παρατηρησα ποτε lag, battery drain η οτιδηποτε αλλο διαβαζω στα φορουμ... Αργει λιγο να τα δωσει αλλα ειναι λογικο δεδομενου των αριθμο των συσκευων....

Γενικα υπαρχει πολυ γκρινια για ολα. Γιατι κανει το ταδε τηλεφωνο 1500 ευρω (προφανως απευθυνεται σε αυτον που μπορει να τα δωσει), γιατι το αλλο εχει τρυπα στην οθονη και γιατι το αλλο νοτς. Υπαρχουν απειρες επιλογες για ολα τα γουστα και ολα τα πορτοφολια... Διαλεγεις αυτο που σου ταιριαζει και εισαι ΟΚ...

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είσαι έτσι στη ζωή σου γενικότερα και όχι μόνο σε ότι αφορά τα κινητά, πολύ θα ήθελα να έχει η ελλάδα μερικά εκατομμύρια σαν εσένα.:clap:

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

 

Αν είσαι έτσι στη ζωή σου γενικότερα και όχι μόνο σε ότι αφορά τα κινητά, πολύ θα ήθελα να έχει η ελλάδα μερικά εκατομμύρια σαν εσένα.:clap:

Προσπαθω!

 

Αλλα τουλαχιστον στα κινητα αυτη ειναι η λογικη μου...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Θα επαναλάβω ένα ερώτημα μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει. Υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζεται η περιγραφή (το όνομα)των εφαρμογών κάτω από τα εικονίδια τους;

 

Ευχαριστω.

Μπορείς με nova launcher.

Γενικότερα αν θέλεις να έχεις άπειρη ελευθερία στην εξατομίκευση του launcher, ο nova είναι κορυφαίος.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα nova launcher. Πως θα φαίνονται αριθμοί πάνω στα εικονίδια εφαρμογών όταν έχω πχ αναπάντητες κλήσεις; Τώρα δεν μου εμφανίζει τίποτα πάνω στα εικονίδια πάρα μόνο στη μπάρα ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα nova launcher. Πως θα φαίνονται αριθμοί πάνω στα εικονίδια εφαρμογών όταν έχω πχ αναπάντητες κλήσεις; Τώρα δεν μου εμφανίζει τίποτα πάνω στα εικονίδια πάρα μόνο στη μπάρα ειδοποιήσεων.

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις θα τα βρεις όλα. Ακόμα και πράγματα που δεν είχες σκεφτεί ότι μπορείς να πειράξεις.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα αλλά δεν... και είναι εκνευριστικό γιατί θα έπρεπε να είναι έτσι by default.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι από default γιατί μπορεί να μην θέλεις να δώσεις δικαίωμα να βλέπει τις ειδοποιήσεις σου.

Κατά τα υπόλοιπα, μέσα στις ρυθμίσεις σου δίνει την επιλογή και μόλις πατήσεις σε πετάει στο playstore για να κατεβάσεις το TeslaUnread for Nova launcher.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα αλλά δεν... και είναι εκνευριστικό γιατί θα έπρεπε να είναι έτσι by default.
Ρυθμίσεις nova/σήματα ειδοποιησεων και έχει τρεις επιλογές. Αν επιλέξεις την τριτη θα πρέπει να εγκαταστήσεις και το tesla unread

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...