Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Η επιλογή για φωτογραφία οθόνης που βρίσκεται;

Γιατί δεν κατεβάζεις το softkey edge

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις το softkey edge

 

Το έλυσα το θέμα με τη βοήθεια των φίλων. Αλλά τι είναι αυτό, εφαρμογή; Δεν το βρίσκω στο google play, τουλάχιστον όχι με αυτόν τον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Το έλυσα το θέμα με τη βοήθεια των φίλων. Αλλά τι είναι αυτό, εφαρμογή; Δεν το βρίσκω στο google play, τουλάχιστον όχι με αυτόν τον τίτλο.

 

Δεν είναι στο Google play είναι στο galxy apps.Συγνωμη ξέχασα να στο γράψω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι σε έρευνα αγοράς και μου έχει γυαλίσει το s8 :D

 

Έχω βρει ένα μεταχειρισμένο 2 μηνών σε άψογη κατάσταση στα 290, θεωρώ είναι τίμιο.

 

Ψάχνοντας στο διαδίκτυο είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτά που διαβάζω, μόνο που δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για την μπαταρία; Πώς θά περιγράφατε την εμπειρία σας σχετικά με την αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι παντα θεμα χρησης του καθενος. Χωρις καμια τροποποιηση θα σου βγαλει τη μερα με μετρια και πανω χρηση. Με τροποποιηση θα σου βγαλει τη μερα και με βαρια χρηση...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρ το χωρις καμμια σκεψη. Η μπαταρια θα σου κραταει τουλαχιστον μια μερα και οταν το αγορασεις, θα καταλαβεις την διαφορα του s8 σπο αλλα τηλεφωνα. Ειχα μεχρι τωρα το α3 2017 καινομιζα οτι ειχα καλο τηλεφωνο, μεχρι που αγορασα μεταχειρισμενο το s8 πριν απο ενα μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξαναδιαβάζω το σεντόνι, το κουμπί στα αριστερά για bixby, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί; Το πατάω συνέχεια κατά λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εχω σε μεταχειρισμενο πανω απο 1 χρονο και ειναι ολα τα λεφτα.Ακομα και η μπαταρια του ειναι καλη.Αγορασε το αφοβα.
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με επαφές.

παράδειγμα σε μια επαφή έχω πολλά στοιχεία και σημειώσεις περασμένα.

όταν ανοίγω την επαφή, μου δειχνει όλα τα στοιχεία που έχω καταχωρημένα.

όταν όμως θελήσω να κάνω μια αλλάγη στην επαφή αυτή, μου εμφανίζει μόνο μερικά από τα στοιχεία της επαφής

που είναι στην αρχή και τα υπόλοιπα δε τα εμφανίζει, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να επεξεργαστώ την επαφή.

τι μπορεί να φταίει;

να σημειώσω πως τις επαφές πρίν τις περάσω στη συσκεύη, τις πήρα αντίγραφό από το Outlook, μιας και τότε είχα

τηλέφωνο winphone που συγχρόνιζε με outlook.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξαναδιαβάζω το σεντόνι, το κουμπί στα αριστερά για bixby, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί; Το πατάω συνέχεια κατά λάθος.

https://techblog.gr/software/how-to-disable-bixby-button-completely-galaxy-s9-s9plus/

Ισχύει και για το s8 και γενικοτερα αν θες ψαξε για απενεργοποιηση bixby

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικο csc? Το δικο μου ηταν γερμανικο και το ειχα γυρισει ελληνικο... Υπομονη τωρα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να την κανω μεσω odin! Ετσι και αλλιως το Ελληνικο csc δεν προσφερει κατι παραπανω...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούω διάφορες αντικρουόμενες απόψεις, ποιά είναι η σωστή μέθοδος φόρτισης της μπαταρίας (από ποιό έως ποιό ποσοστό) για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Επίσης με γρήγορη φόρτιση ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ψαξει αρκετα το θεμα. Καλο ειναιη γρηγορη φορτιση να μην γινεται συχνα. Απο εκει και περα φορτιζεις απο

20% και πανω. Εχω διαβασει επισης οτι η πληρης φορτιση φθειρει παραπανω την μπαταρια..

 

Παντως εγω που τα τηρω εχω χασει 12% ζωη μπαταριας σε ενα χρονο με 220 κυκλους φορτισεων....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα με επαφές.

 

παράδειγμα σε μια επαφή έχω πολλά στοιχεία και σημειώσεις περασμένα.

 

όταν ανοίγω την επαφή, μου δειχνει όλα τα στοιχεία που έχω καταχωρημένα.

 

όταν όμως θελήσω να κάνω μια αλλάγη στην επαφή αυτή, μου εμφανίζει μόνο μερικά από τα στοιχεία της επαφής

 

που είναι στην αρχή και τα υπόλοιπα δε τα εμφανίζει, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να επεξεργαστώ την επαφή.

 

τι μπορεί να φταίει;

 

να σημειώσω πως τις επαφές πρίν τις περάσω στη συσκεύη, τις πήρα αντίγραφό από το Outlook, μιας και τότε είχα

 

τηλέφωνο winphone που συγχρόνιζε με outlook.

Μήπως είναι σε διαφορετικό λογαριασμό αποθηκευμενα; Επάνω θα έχει outlook, τηλέφωνο κτλ, στο edit

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μεταχειρισμένο,με αγορά τον 8/18. Στην εφαρμογή phone info λέει "battery discharge cycles: 88, battery health 99/100. Το παληκάρι που μου το έδωσε μου είπε να φορτίζω όποτε μπορώ από 50% μέχρι 80%. Πως απενεργοποιώ τη γρήγορη φόρτιση; Νομίζω υπάρχει ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Διαχειριση συσκευης-μπαταρια και πατας στις 3 τελιτσες και θα βρεις την επιλογη.

Γενικως βοηθανε οι συντομες φορτισεις κατα τη διαρκεια της ημερας αντι μια καλη φορτιση αλλα ποιο το νοημα; Θα χρειαζεσαι καθε λιγο φορτιση... Για να φτασει σε τετοιο σημειο η μπαταρια με κανονικες φορτισεις θα χρειαστει 2 χρονια και βαλε...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Διαχειριση συσκευης-μπαταρια και πατας στις 3 τελιτσες και θα βρεις την επιλογη.

Γενικως βοηθανε οι συντομες φορτισεις κατα τη διαρκεια της ημερας αντι μια καλη φορτιση αλλα ποιο το νοημα; Θα χρειαζεσαι καθε λιγο φορτιση... Για να φτασει σε τετοιο σημειο η μπαταρια με κανονικες φορτισεις θα χρειαστει 2 χρονια και βαλε...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ και πάλι φίλε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...