Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα. ξερω ότι το θεμα που που σχολιαζω ειναι άκυρο με την ερωτηση μ αλλα δεν βρηκα ππυ να ρωτησω

μ έκλεψαν προσφατα τη συσκευη κ θέλω να μαθω αν μπορούσαν να έχουν πρόσβαση στα αρχεία μ φώτο κτλ. ειχα πιν κ δακτυλικό αποτύπωμά. ολοι μ ειπαν ότι για να ανοίξουν το κινητπ θα το κάνουν φορματ αλλα εγώ ανησυχώ. υπαρχει περίπτωση να αντέγραψαν αρχεία κτλ; την συσκευη την κλειδωσα τηη επομένη μέρα. παρακαλώ αμα γνωρίζετε κατι να μ πείτε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. ξερω ότι το θεμα που που σχολιαζω ειναι άκυρο με την ερωτηση μ αλλα δεν βρηκα ππυ να ρωτησω

μ έκλεψαν προσφατα τη συσκευη κ θέλω να μαθω αν μπορούσαν να έχουν πρόσβαση στα αρχεία μ φώτο κτλ. ειχα πιν κ δακτυλικό αποτύπωμά. ολοι μ ειπαν ότι για να ανοίξουν το κινητπ θα το κάνουν φορματ αλλα εγώ ανησυχώ. υπαρχει περίπτωση να αντέγραψαν αρχεία κτλ; την συσκευη την κλειδωσα τηη επομένη μέρα. παρακαλώ αμα γνωρίζετε κατι να μ πείτε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αξιζει η μεταβαση απο nexus 5x σε s8 στον τομεα φωτογραφια? γενικα για 380 που κανει τωρα το κινητο αξιζει?

 

Οθόνη, μπαταρία, αδιάβροχο ανώτερο ποιοτικά και κατασκευαστικά κόσμημα με πολύ καλύτερο εννοείται επεξεργαστή ...όμως στην φωτογραφία θα υπάρχει κόντρα μεταξύ τους.

Πιστεύω την διαφορά θα την δεις στις manual ρυθμίσεις και δυνατότητες της συσκευής σε συνδυασμό με τον 1.7f φακό. Γνώμη μου να βρεις ένα καλό μεταχειρισμένο πάνω κάτω στα 280 ευρώ. Θα το ευχαριστηθείς!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αξιζει στα 380 spec wise αλλα εγω που αλλαζα 4 κινητα το χρονο κλεινω 1 χρονο με τη συσκευη και δεν την αλλαζω. Οτι κινειται με τρυπες στην οθονη, νοτς κλπ με αφηνει παγερα αδιαφορο. Σε αποδοση και μπαταρια και φωτογραφια με ικανοποιει απολυτα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αξιζει στα 380 spec wise αλλα εγω που αλλαζα 4 κινητα το χρονο κλεινω 1 χρονο με τη συσκευη και δεν την αλλαζω. Οτι κινειται με τρυπες στην οθονη, νοτς κλπ με αφηνει παγερα αδιαφορο. Σε αποδοση και μπαταρια και φωτογραφια με ικανοποιει απολυτα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οντως πρεπει να περιμενουμε αναγκαστικα να φυγουν απο τη μοδα ολα αυτα.ισως μεχρι το s12 να εχει βρεθει μια σοβαρη λυση για τη μπροστινη καμερα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ανταγωνιστής στο θέμα κάμερα όσο αφορά στο s8.έχω αλλάξει δεκάδες ναυαρχίδες από άλλες εταιριες καμια δε φτανει το s8
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου μονο και μονο για τη selfie camera και το διαφραγμα της πισω αξιζει ναι.

Το θεμα ειναι οτι στα χρηματα που συζητας υπαρχουν καλυτερες προτασεις. Τοσο φωτογραφικα οσο και συνολικα.

 

φωτογραφικα σε αυτά τα λεφτά ποια εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα με την εργοστασιακή εφαρμογή των μηνυμάτων που δουλεύει σαν το viber μέσω ίντερνετ. πολλές φορές τα μυνήματα τα παραλαμβάνω μετά από μέρες και ας ειμαι συνδεδεμένος μονίμως ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα με την εργοστασιακή εφαρμογή των μηνυμάτων που δουλεύει σαν το viber μέσω ίντερνετ. πολλές φορές τα μυνήματα τα παραλαμβάνω μετά από μέρες και ας ειμαι συνδεδεμένος μονίμως ίντερνετ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς μιλάς για τη λειτουργία RCS και την αποστολή μηνυμάτων μέσω wifi χωρίς χρέωση, αντίστοιχο με το imessage της Apple. Δεν δουλεύω πολύ με SMS αλλά σπάνια μου έχει τύχει αυτό που λες συνήθως βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου μονο και μονο για τη selfie camera και το διαφραγμα της πισω αξιζει ναι.

Το θεμα ειναι οτι στα χρηματα που συζητας υπαρχουν καλυτερες προτασεις. Τοσο φωτογραφικα οσο και συνολικα.

 

φωτογραφικα με τοσα χρηματα πανω κατω ποιο ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάς για τη λειτουργία RCS και την αποστολή μηνυμάτων μέσω wifi χωρίς χρέωση, αντίστοιχο με το imessage της Apple. Δεν δουλεύω πολύ με SMS αλλά σπάνια μου έχει τύχει αυτό που λες συνήθως βράδυ.
εγω πλέον το έχω απενεργοποιήσει γιατί μου έκανε πολλά τέτοια. της apple αν δεν το στείλει imessage το στέλνει κανονικό μήνυμα από μόνο του μετά από λίγο ενώ εδώ δεν το στέλνει καθόλου η το στέλνει όταν ξεμπλοκαρει . στη Samsung που ρώτησα μου είπαν δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο και αν ισχύει θα το φτιάξει με κάποιο update σύντομα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω πλέον το έχω απενεργοποιήσει γιατί μου έκανε πολλά τέτοια. της apple αν δεν το στείλει imessage το στέλνει κανονικό μήνυμα από μόνο του μετά από λίγο ενώ εδώ δεν το στέλνει καθόλου η το στέλνει όταν ξεμπλοκαρει . στη Samsung που ρώτησα μου είπαν δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο και αν ισχύει θα το φτιάξει με κάποιο update σύντομα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που είναι αυτή η ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτή η ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Ρυθμίσεις Συνομιλίας > Προηγμένες λειτουργίες κλήσεων και ανταλλαγής μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις Μηνυμάτων > Ρυθμίσεις Συνομιλίας > Προηγμένες λειτουργίες κλήσεων και ανταλλαγής μηνυμάτων.
Δεν έχει κάτι τέτοιο σε εμένα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Έχω την beta pie, δεν ξέρω αν το έχουν βγάλει....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάτι τέτοιο σε εμένα στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Έχω την beta pie, δεν ξέρω αν το έχουν βγάλει....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εμφανίζεται αν δεν έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία. (Μιλαω για vodafone για άλλες δε ξερω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται αν δεν έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία. (Μιλαω για vodafone για άλλες δε ξερω)
Και εγώ Vodafone έχω. Πως ενεργοποιειται;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Vodafone έχω. Πως ενεργοποιειται;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις PM...

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφικα σε αυτά τα λεφτά ποια εννοείς?

 

φωτογραφικα με τοσα χρηματα πανω κατω ποιο ειναι καλυτερο?

 

Στα χρηματα 350-400 καλυτερα φωτογραφικα κινητα απο το S8 (οσο αφορα την πισω καμερα) ειναι το Mi8, το Οneplus 6 και κυριως το P20. Βεβαια σε selfie παιζει να μην εχουν τοσο μεγαλη διαφορα, συμφωνα τουλαχιστον με τα τελευταια tests του dxomark που ηταν ειδικα για τη μπροστινη καμερα και εδειξαν οτι τα Huawei πασχουν γενικα, ενω τα Samsung ηταν αρκετα ψηλα.

Σχετικα με το βιντεο τελος, η σταθεροποιηση που εχουν τα Samsung με OIS ειναι ανωτερη απο ολο τον ανταγωνισμο.

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι,έχω το κινητό από τέλη Δεκεμβρίου και δεν έχει κάνει καμία ενημέρωση λογισμικου, δοκίμασα χειροκίνητα και μου εμφανίζει ότι οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις είναι εγκατεστημένες με αντίγραφο ασφαλείας Οκτωβρίου 2018 είναι φυσιολογικο;
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Θα επρεπε να εχεις παρει και Ιανουαριου λογικα. Τι χωρα προελευσης εχει το κινητο;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να εχεις Ιανουαριου. Το ειχα παθει και εγω γιατι εκανα πρωτη εγκατασταση με καρτα sim μεσα και κατι αλλαξε στα csc. Αναγκαστηκα και εκανα εγκατασταση μεσω odin για να παρει παλι updates.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...