Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγηκε η beta pie για οσους εχουν btu rom,μεσω του samsung members app
Έχω btu αλλά δεν βρηκα κάτι στο Samsung members. Μπορείς να πεις που ακριβώς είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχω btu αλλά δεν βρηκα κάτι στο Samsung members. Μπορείς να πεις που ακριβώς είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν εχω BTU και δεν μου δείχνει κάτι,απλά διάβασα στο xda ότι πρέπει να έχεις btu για να φλασαρεις την beta και σκέφτηκα ότι όσοι έχουν θα τους το δείχνει. σαν αρχείο για φλασαρισμα πάντως θα το έχουν ήδη ανεβάσει,απλά όποιος το θέλει πρώτα θα πρέπει να φλασαρει την τελευταία btu 8αρα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικό (plus) είναι διαθέσιμο και δείχνει και τις εκτιμώμενες ημερομηνίες για τελική έκδοση.a07454e3b8caa09164643faac9db86a1.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε Ελληνικο τα ιδια....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε Ελληνικο τα ιδια....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα και καλο μεσημερι στο δικο μου δεν παρελαβα κατι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ηρθε σημερα η ενημερωση ασφαλειας Ιανουαριου 400,91 mb.Η προηγουμενη ειχε ερθει 21 Δεκεμβριου.Περιλαμβανει κατι καινουργιο η οχι?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω BTU και δεν μου δείχνει κάτι,απλά διάβασα στο xda ότι πρέπει να έχεις btu για να φλασαρεις την beta και σκέφτηκα ότι όσοι έχουν θα τους το δείχνει. σαν αρχείο για φλασαρισμα πάντως θα το έχουν ήδη ανεβάσει,απλά όποιος το θέλει πρώτα θα πρέπει να φλασαρει την τελευταία btu 8αρα

 

τελικα περασα την beta pie ,οχι απο το samsung members(πρεπει να εχεις αγγλικη sim για να το βγαλει),την περασα μεσω ρικοβερι με φλασαρισμα του update zip

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται? Αν ... και αρχή ακόμα, Εγώ με official 9.0 s9 plus έχω εντυπωσιαστεί συνολικά από απόδοση εμφάνιση κλπ
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται? Αν ... και αρχή ακόμα, Εγώ με official 9.0 s9 plus έχω εντυπωσιαστεί συνολικά από απόδοση εμφάνιση κλπ

δεν την εχω "επεξεργαστει" ακομα καλα γιατι τωρα ειμαι στην φαση επαναφορας δεδομενων εφαρμογων κλπ απο το samsung cloud,πρωτη εντυπωση παντως πολυ καλη!!

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα την beta pie ,οχι απο το samsung members(πρεπει να εχεις αγγλικη sim για να το βγαλει),την περασα μεσω ρικοβερι με φλασαρισμα του update zip

 

άλλαξες ρομ πρώτα,έβαλες την btu την 8αρα η απευθείας όπως ήσουν φλασαρισες ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Στο μηνυμα rich communication πρεπει να βαλω αριθμο τηλεφωνου η οχι?Μου το βγαζει συνεχεια και παταω οχι.
Link to comment
Share on other sites

άλλαξες ρομ πρώτα,έβαλες την btu την 8αρα η απευθείας όπως ήσουν φλασαρισες ?
Ήμουν ήδη με btu.και συγκεκριμένα μόνο με την CRL3 γινεται

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ήδη με btu.και συγκεκριμένα μόνο με την CRL3 γινεται

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω crl3 εχω αλλα οχι btu οποτε τι κανω τωρα?

απαντηση:λοιπον διαβασα λιγο xda ,το μονο που χρειαζεται ειναι να εισαι με crl3,δεν παιζει ρολο η χωρα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και εγω crl3 εχω αλλα οχι btu οποτε τι κανω τωρα?

απαντηση:λοιπον διαβασα λιγο xda ,το μονο που χρειαζεται ειναι να εισαι με crl3,δεν παιζει ρολο η χωρα

Αν είναι έτσι, κατέβασε από το πρώτο ποστ το update zip, βάλτο στην κάρτα μνημης(χύμα όχι σε φάκελο), μπες σε ρικοβερι, κάνε ένα factory reset πρώτα και μετά update from sd

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να μπει το bixby 2.0 που ειναι μεσα στην 9 ? χωρις να μπει ολη η 9αρα ?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ιδέα μου ή με το τελευταιο update τσιμπαει η καταναλωση μπαταρίας ????

 

Δεν είχα ποτε προβλημα με τετοιο θεμα , και δεν εχω εγκαταστησει καμία καινουργια εφαρμογή εδω και πολυ καιρο , και μετα το τελευταιο update βλεπω την μπαταρία να την ''ρουφαει'' αρκετά γρήγορα ..

 

Εχει κανεις καμια πρόταση για κανα τσεκάρισμα να δω τι παίζει με το τηλ ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει κατι.... Νορμαλ μου φαινεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει καποιος να εξηγησει πως μπορουμε να κανουμε την μεταβαση προς την beta pie?? πως μπορω να δω τι csc εχω, απο που θα κατεβασω κλπ..

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει καποιος να εξηγησει πως μπορουμε να κανουμε την μεταβαση προς την beta pie?? πως μπορω να δω τι csc εχω, απο που θα κατεβασω κλπ..

Ευχαριστω εκ των προτερων...

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3890376

Μπες εδώ. Στο πρώτο ποστ τα λέει αναλυτικά όλα. Αν δεν καταλάβεις κάτι εδώ είμαστε...

Εγώ το έκανα μέσω recovery με το sd card method, αφού πρώτα έκανα factory reset

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3890376

Μπες εδώ. Στο πρώτο ποστ τα λέει αναλυτικά όλα. Αν δεν καταλάβεις κάτι εδώ είμαστε...

Εγώ το έκανα μέσω recovery με το sd card method, αφού πρώτα έκανα factory reset

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. Πως ξέρω αν είμαι σε clr3 , που μάλλον δεν είμαι, και πως την βάζω;;;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πως ξέρω αν είμαι σε clr3 , που μάλλον δεν είμαι, και πως την βάζω;;;
Απο τις ρυθμίσεις πήγαινε πληροφορίες για τηλεφωνο/λογισμικό εκεί λέει αν είσαι clr3.

Αν είσαι θα πρέπει από τον σύνδεσμο που σου έστειλα να κατεβάσεις το zip για το s8, να το βάλεις στην κάρτα μνημης(χύμα όχι σε φάκελο), μετά μπαίνεις recovery, κανείς factory reset και μετά όσο είσαι ακόμα στο recovery πατάς update from sd card

Αν δεν είσαι σε clr3 θα πρέπει πρώτα από samfirm να κατεβάσεις την btu clr3, να την φλασαρεις μέσω odin και μετά να κάνεις το update σε pie όπως σου έγραψα πιο πανω

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμίσεις πήγαινε πληροφορίες για τηλεφωνο/λογισμικό εκεί λέει αν είσαι clr3.

Αν είσαι θα πρέπει από τον σύνδεσμο που σου έστειλα να κατεβάσεις το zip για το s8, να το βάλεις στην κάρτα μνημης(χύμα όχι σε φάκελο), μετά μπαίνεις recovery, κανείς factory reset και μετά όσο είσαι ακόμα στο recovery πατάς update from sd card

Αν δεν είσαι σε clr3 θα πρέπει πρώτα από samfirm να κατεβάσεις την btu clr3, να την φλασαρεις μέσω odin και μετά να κάνεις το update σε pie όπως σου έγραψα πιο πανω

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ. Αυτή η btu ποια είναι; πως την αναζητω;; είναι ελληνική;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...