Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε η ενημερωση στο γερμανικο.

 

 

553 ΜΒ

 

 

με τα security του Σεπτ

και οι αλλαγες ειναι αυτες που ειπαν και πιο πανω , super slow motion , Ar emoji

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις ειδικότερα όσον αφορά την διαχείριση της μπαταρίας, δεν το περνάω ακόμη το τελευταίο update ,διότι δεν θέλω να ρισκάρω είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δες στο αντιστοιχο θέμα την φωτογραφία μου. Είναι με του Σεπτεμβρίου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Thx, νόμιζα πως ήταν πριν το update

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σούπερ τότε, όταν έρθει και σε μένα θα το περάσω αν είναι ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις ειδικότερα όσον αφορά την διαχείριση της μπαταρίας, δεν το περνάω ακόμη το τελευταίο update ,διότι δεν θέλω να ρισκάρω είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία του.

 

πραγματικα ολοι εσεις με τετοιες αποψεις, ζειτε μια δεκαετια πισω

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει αγαπητέ ο καθένας με τις λοξες του...πάνε παρακάτω δεν σε ενοχλούμε αφού είσαι κι ελέφαντας γνώσεων
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Που είναι η ρύθμιση στα μηνύματα ώστε να μπορείς να γράψεις ένα μεγάλο μήνυμα με 160 χαρακτήρες;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σε αγγλικά: Settings, More settings, Text Messages, Input mode > GSM alphabet

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πλαίσιο για γίνει το trigger την σωστή στιγμή Πέτρο όπως στο s9, ούτε αναγνωρίζει αυτόματα πιο σημείο πρέπει να επιβραδύνει.

Είναι απλά σαν να τραβάς βίντεο και με το που πατήσεις εγγραφή αρχίζει σε slow mo για ελάχιστο χρόνο.

Στο s9 έχεις στο κέντρο ένα frame που αυτόματα θα γράψει την σωστή στιγμή στο slow mo, αλλά και να μην πιάσει το σωστό σημείο το κάνεις edit επιτόπου.

Ar emoji κλπ καραγκιοζιλίκια δεν δούλεψα, ούτε πρόκειται :P

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote πάντως ακόμα 1η Ιουλίου έχω ενημέρωση.. Δεν έχει έρθει ακόμα κάτι.. Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πλαίσιο για γίνει το trigger την σωστή στιγμή Πέτρο όπως στο s9, ούτε αναγνωρίζει αυτόματα πιο σημείο πρέπει να επιβραδύνει.

Είναι απλά σαν να τραβάς βίντεο και με το που πατήσεις εγγραφή αρχίζει σε slow mo για ελάχιστο χρόνο.

Στο s9 έχεις στο κέντρο ένα frame που αυτόματα θα γράψει την σωστή στιγμή στο slow mo, αλλά και να μην πιάσει το σωστό σημείο το κάνεις edit επιτόπου.

Ar emoji κλπ καραγκιοζιλίκια δεν δούλεψα, ούτε πρόκειται :P

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Δεν είπες το κυριότερο Ότι τραβάει βίντεο μόνο 8 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικο S8 σας εχει ερθει ΟΤΑ για το security update του Σεπτεμβρη;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικο S8 σας εχει ερθει ΟΤΑ για το security update του Σεπτεμβρη;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι και απορω γιατι.Τα plus το χουν παρει εδω και 4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile εχει ανεβει εδω και αρκετες μερες. Καποια στιγμη θα ερθει λογικα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτρέψτε μου να αντιγράψω ένα μήνυμα από το thread του S8+, καθώς έχω σοβαρό πρόβλημα.

 

Λόγω φύσης της δουλειάς μου, μου αποστέλλουν πολύ συχνά SMS.

 

Εχω πρόβλημα με την λήψη SMS, κάποια από αυτά, ανεξαρτήτως παρόχου αποστολέα αργώ πάρα πάρα πολύ να τα λάβω.

 

Δυστυχώς έχω παρεξηγηθεί παρά πολλές φορές. Διαβάζω ότι γενικά χρήστες έχουν εντοπίσει παρόμοια προβλήματα με τα S8 & S8+.

 

Κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτρέψτε μου να αντιγράψω ένα μήνυμα από το thread του S8+, καθώς έχω σοβαρό πρόβλημα.

 

Λόγω φύσης της δουλειάς μου, μου αποστέλλουν πολύ συχνά SMS.

 

Εχω πρόβλημα με την λήψη SMS, κάποια από αυτά, ανεξαρτήτως παρόχου αποστολέα αργώ πάρα πάρα πολύ να τα λάβω.

 

Δυστυχώς έχω παρεξηγηθεί παρά πολλές φορές. Διαβάζω ότι γενικά χρήστες έχουν εντοπίσει παρόμοια προβλήματα με τα S8 & S8+.

 

Κάποια λύση;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είχα ποτέ θέμα, αλλά μετά το τραγικό bug (στην Αμερική τουλάχιστον) που κάποια s8/s9 στείλανε όλες τις φωτογραφίες σε τυχαίες επαφές, γύρισα s8+ και s9 σε android messages αντί για τη μαμά εφαρμογή και ησύχασα.

Εσύ που έχεις θέμα γενικότερα με την λήψη, κάνε μια δοκιμή για να δεις αν είναι θέμα εφαρμογής.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ θέμα, αλλά μετά το τραγικό bug (στην Αμερική τουλάχιστον) που κάποια s8/s9 στείλανε όλες τις φωτογραφίες σε τυχαίες επαφές, γύρισα s8+ και s9 σε android messages αντί για τη μαμά εφαρμογή και ησύχασα.

Εσύ που έχεις θέμα γενικότερα με την λήψη, κάνε μια δοκιμή για να δεις αν είναι θέμα εφαρμογής.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Απ ότι διαβάζω το θέμα είναι ανεξαρτήτως εφαρμογής. Κάποιοι λένε ότι το πρόβλημα λύθηκε απενεργοποιώντας τα εμπλουτισμένα μηνύματα κειμένου (η κάτι τέτοιο) πράγμα που έκανα. Έχει αναφερθεί από κάποιους και εδώ στο φόρουμ το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Το απαράδεκτο είναι ότι 1 χρόνο μετά τον εντοπισμό δεν έχει γίνει κάποιο Fix. Όσον αφορά εμένα, άντε να βρω το δίκιο μου μετά την αγορά της συσκευής καθώς η Samsung δεν το έχει αναγνωρίσει σαν πρόβλημα. Το αποτέλεσμα είναι ότι δε θα μπορέσω να κάνω τίποτα, στην καλύτερη περίπτωση θα μπλέξω με το Service και πήγαινε-έλα της συσκευής για Reset και άλλα ωραία πράγματα...

 

Πραγματικά απογοητευτικό.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διαβάζω το θέμα είναι ανεξαρτήτως εφαρμογής. Κάποιοι λένε ότι το πρόβλημα λύθηκε απενεργοποιώντας τα εμπλουτισμένα μηνύματα κειμένου (η κάτι τέτοιο) πράγμα που έκανα. Έχει αναφερθεί από κάποιους και εδώ στο φόρουμ το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Το απαράδεκτο είναι ότι 1 χρόνο μετά τον εντοπισμό δεν έχει γίνει κάποιο Fix. Όσον αφορά εμένα, άντε να βρω το δίκιο μου μετά την αγορά της συσκευής καθώς η Samsung δεν το έχει αναγνωρίσει σαν πρόβλημα. Το αποτέλεσμα είναι ότι δε θα μπορέσω να κάνω τίποτα, στην καλύτερη περίπτωση θα μπλέξω με το Service και πήγαινε-έλα της συσκευής για Reset και άλλα ωραία πράγματα...

 

Πραγματικά απογοητευτικό.

 

να ρωτησω πως απενεργοποιησες τα εμπλουτισμενα μηνυματα?δεν βρισκω στα μηνυματα την ρυθμιση.

θελω να το απενεργοποιησω γιατι νομιζω οτι τρωει εξτρα μπαταρια,στο galaxy α3 που ειχα πριν οταν το ενεργοποιησα δοκιμαστικα ειδα μεγαλη διαφορα στη καταναλωση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα πας:

 

Ρυθμίσεις-Συνδεσεις-Περισσοτερες ρυθμίσεις σύνδεσης - και κλείνεις την προηγμένη λειτουργία...

 

Έχεις παρατηρήσει κάτι με τα SMS που αναφέρω;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

για κάποιο λόγο σε μένα δεν υπάρχει αυτό στις ρυθμίσεις.σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

δεν εχω παρατηρήσει κάτι ακόμα,2 ημέρες εχω τη συσκευη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

για κάποιο λόγο σε μένα δεν υπάρχει αυτό στις ρυθμίσεις.σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

δεν εχω παρατηρήσει κάτι ακόμα,2 ημέρες εχω τη συσκευη

Παράξενο, έχεις την τελευταία έκδοση; Δεν ξέρω αν κάνει κάποια διαφορά αλλά έχω το S8+

 

dec1c168636ccaaed2eb605917d4344f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται αυτό;

 

Έχω μέσα κάρτα cosmote.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να έχει να κάνει με την RCS λειτουργία που έχει / υποστηρίζει η Vodafone και όχι για τον τύπο και το σύνολο των χαρακτήρων που το έχω δει κάπου αλλού. (Έχω τη συσκευή σπίτι και δε μπορώ το ψάξω).
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό νομίζω πως ρωτάει ο φίλος. Το RCS το υποστηρίζει και η cosmote.

 

Λένε στο διαδίκτυο ότι ίσως φταίει αυτή η ρύθμιση σε όσους καθυστερούν τα SMS.

 

Προσωρινά την έχω απενεργοποίησει και βλέπουμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...