Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά προγραμματίζω μια αγορά Galaxy S8 και θα ήθελα πληροφορίες για 2-3 πράγματα

 

1) Χρώματα: Μεταξύ του Midnight Black και του Orchid Gray ποιό στέκεται καλύτερα στον χρόνο όσον αφορά το να δείχνει φθορές και μικρογρατζουνιές (αν και είμαι προσεχτικός άνθρωπος γενικά); Γιατί για δαχτυλιές φαντάζομαι το μαύρο είναι πολύ προβληματικό

 

2) Το toggle για τα mobile data υπάρχει διαθέσιμο ή έχει αφαιρεθεί;

 

3) Στο Galaxy S5 έχω την θήκη Speck Candyshell Grip και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Διαβάζω όμως άσχημα reviews για τον διάδοχό της την Presidio Grip. Τί γνώμη έχετε; Να το ρισκάρω ή να πάω σε Spigen και αν ναι σε ποιά;

 

Ευχαριστώ

Edited by Abudi

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

@ Andreas1992. Και εγω στα ιδια ειμαι με αναλυση Fhd+ και χωρις always on.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοί χρόνοι παιδιά ✌

 

 

Ναι. Για τετοια συσκευη ειναι σουπερ. Μακαρι να κρατησει

 

 

Παιδιά προγραμματίζω μια αγορά Galaxy S8 και θα ήθελα πληροφορίες για 2-3 πράγματα

 

1) Χρώματα: Μεταξύ του Midnight Black και του Orchid Gray ποιό στέκεται καλύτερα στον χρόνο όσον αφορά το να δείχνει φθορές και μικρογρατζουνιές (αν και είμαι προσεχτικός άνθρωπος γενικά); Γιατί για δαχτυλιές φαντάζομαι το μαύρο είναι πολύ προβληματικό

 

2) Το toggle για τα mobile data υπάρχει διαθέσιμο ή έχει αφαιρεθεί;

 

3) Στο Galaxy S5 έχω την θήκη Speck Candyshell Grip και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Διαβάζω όμως άσχημα reviews για τον διάδοχό της την Precidio Grip. Τί γνώμη έχετε; Να το ρισκάρω ή να πάω σε Spigen και αν ναι σε ποιά;

 

Ευχαριστώ

 

Ολα ειναι θεμα γουστου αλλα για πολλους το midnight black ειναι το καλυτερο.

Υπαρχει το toggle.

Και αν θελεις να διατηρησεις εμφανιση και να νιωθεις καποια ασφαλεια η Spigen Thin Fit ειναι πολυ καλη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ολα ειναι θεμα γουστου αλλα για πολλους το midnight black ειναι το καλυτερο.

Υπαρχει το toggle.

Και αν θελεις να διατηρησεις εμφανιση και να νιωθεις καποια ασφαλεια η Spigen Thin Fit ειναι πολυ καλη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σίγουρα είναι θεμα γούστου το χρώμα, απλώς αναφέρομαι στο πόσο φαίνονται πάνω τους οι φθορές και οι γρατζουνιές της καθημερινής χρήσης.

 

Από εκεί και πέρα, στο θέμα θήκης, δε με ενδιαφέρει τόσο να διατηρήσω την αίσθηση μιας και θα τη βάζω-βγάζω συχνά. Προσανατολίζομαι στην Neo-hybrid την οποία έχω δει σε LG G3 και μου άρεσε πολύ, και σε αυτήν την κατηγορία "ογκου" κοιτάζω και άλλες προτάσεις

Edited by Abudi

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα είναι θεμα γούστου το χρώμα, απλώς αναφέρομαι στο πόσο φαίνονται πάνω τους οι φθορές και οι γρατζουνιές της καθημερινής χρήσης.

 

Από εκεί και πέρα, στο θέμα θήκης, δε με ενδιαφέρει τόσο να διατηρήσω την αίσθηση μιας και θα τη βάζω-βγάζω συχνά. Προσανατολίζομαι στην Neo-hybrid την οποία έχω δει σε LG G3 και μου άρεσε πολύ, και σε αυτήν την κατηγορία "ογκου" κοιτάζω και άλλες προτάσεις

Προσωπικά αγόρασα την έκδοση Orchid Gray.Μου φαίνεται πιο καλή στο μάτι με τις διάφανες θήκες που χρησιμοποιώ.Πιο πολύ θεμα γούστου είναι πρέπει να δεις από κοντά τα 2 χρώματα για να κρίνεις πιο σωστά

 

Έχω την Neo Hybrid και νιώθω το κινητό θωρηκτό (ως θεμα αντοχής,την θήκη την θεωρώ πολύ ωραία σε εμφάνιση ) αφού σε πτώσεις σε μπετό και πλακάκια την έχω γλυτώσει πολλές φορές

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μετά την αναβάθμιση σε android 8, μου βγάζει μια ειδοποίηση κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση, να συμπληρώσω τον αριθμό μου για να ενεργοποιήσω την υπηρεσία, κάτι που έκανα και πήρα 500 MB δώρο! Το ερώτημα μου είναι το εξής: Στο site της Cosmote αναφέρει ότι για το S8, δεν χρειάζεται να γίνει λήψη της αντίστοιχης εφαρμογής της Cosmote από το Play Store, αλλά γίνεται απλά μέσω της εφαρμογής μηνυμάτων. Το έχω ενεργοποιήσει κανονικά, αλλά θέλω να ρωτήσω εάν γνωρίζεται, αν προσθέσω εικόνα στο μήνυμα, θα πάει ως MMS και θα χρεωθώ αναλόγως; Γιατί μόλις βάλω εικόνα, μου γράφει, converting to multimedia message. Από την Cosmote μου είπαν ότι χρησιμοποιεί τα δεδομένα, αλλά δεν ήταν και πολύ σίγουροι... Και γενικά θα ήθελα να μου πείτε, εάν γνωρίζετε, κάποια παραπάνω πράγματα σχετικά με αυτή την υπηρεσία.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο κάτι, υπάρχει φορές, όταν με καλεί κάποιος ν απαντά στην κλήση από μόνο του πρίν προλάβω να το βγάλω από το τσαντάκι, με το που το πιάνω δηλαδή απαντά, τί να ρυθμίσω για αποφυγή αυτού;
Link to comment
Share on other sites

http://publish.samsungsimulator.com/simulator/361eebea-3f8d-4df2-bf1d-9d1d1cf18f78/#!top5/%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B5%CF%81%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%82_%CE%B5%CE%BE%CE%B5%CF%81%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%82_%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7_%CE%B1%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82_%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD

 

απαντηση και τερματισμός κλήσεων

 

 

Να ρωτήσω λίγο κάτι, υπάρχει φορές, όταν με καλεί κάποιος ν απαντά στην κλήση από μόνο του πρίν προλάβω να το βγάλω από το τσαντάκι, με το που το πιάνω δηλαδή απαντά, τί να ρυθμίσω για αποφυγή αυτού;
Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά; Είναι συνδεδεμενο με Bluetooth; Μήπως πατέρας το κουμπί αυξησης της έντασης;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Κάθε φορά; Είναι συνδεδεμενο με Bluetooth; Μήπως πατέρας το κουμπί αυξησης της έντασης;

Απενεργοποιημένη είναι η αυτόματη απάντηση όπως και τα κουμπιά , όσο αφορά το Bluetooth τι σχέση να έχει αυτό; Ίσως να το έχω ενεργοποιημένο αλλά όχι κάπου συνδεδεμένο,λέτε να παίζει ρόλο; πάντως το κάνει τις περισσότερες φορές

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένη είναι η αυτόματη απάντηση όπως και τα κουμπιά , όσο αφορά το Bluetooth τι σχέση να έχει αυτό; Ίσως να το έχω ενεργοποιημένο αλλά όχι κάπου συνδεδεμένο,λέτε να παίζει ρόλο; πάντως το κάνει τις περισσότερες φορές

 

Καλησπερα μετά την αναβάθμιση σε android 8 αμα εχω αναπαντητη αναβει μονο το Led δεν εχει και ηχο οπως ειχε πριν τι να κανω για να επανελθει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετά την αναβάθμιση σε android 8 αμα εχω αναπαντητη αναβει μονο το Led δεν εχει και ηχο οπως ειχε πριν τι να κανω για να επανελθει

Καλησπερα, ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, υπενθύμιση ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, υπενθύμιση ειδοποίησης

 

Φιλε σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλα ειναι ενεργοποιημενο,αυτο τι αλο μπορει να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση αν δεν το έχεις κάνει είδη

Edit τελικά δεν δουλεύει φίλε, μόλις το ενεργοποίησα και εγώ για να δω τι παίζει, μάλλον bug έχουμε που θα διορθωθεί με αναβάθμιση, αν δουλεύει σε άλλους τότε κατα 99% λύνετε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημένη είναι η αυτόματη απάντηση όπως και τα κουμπιά , όσο αφορά το Bluetooth τι σχέση να έχει αυτό; Ίσως να το έχω ενεργοποιημένο αλλά όχι κάπου συνδεδεμένο,λέτε να παίζει ρόλο; πάντως το κάνει τις περισσότερες φορές
Υπάρχει επιλογή αυτόματη απάντηση αν είναι συνδεδεμενο με ακουστικό BT

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή αυτόματη απάντηση αν είναι συνδεδεμενο με ακουστικό BT

 

Το βρηκα ,το απενεργοποιησα ,το ενεργοποιησα παλι του εκανα και επανεκινηση και τωρα ειδοποιει στοις κλησεις που δεν απαντω σας ευχαριστω καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή αυτόματη απάντηση αν είναι συνδεδεμενο με ακουστικό BT

Είναι απενεργοποιημένο και αυτό

Το βρηκα ,το απενεργοποιησα ,το ενεργοποιησα παλι του εκανα και επανεκινηση και τωρα ειδοποιει στοις κλησεις που δεν απαντω σας ευχαριστω καληνυχτα

Ωραίος, γλύτωσες το format

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις παρήγγειλα το s8 απο drele και σκέφτομαι να πάρω και την spigen rugged armor ήθελα τα φώτα σας για screen protector tempered ή και ζελατίνα, εχετε να μου προτείνετε κάποια γύρω στα 20€ που να είναι friendly με την θήκη.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή διάσημη πορτοκαλή "δημόσια" αλυσίδα καταστημάτων είδα ότι δίνει δώρο το ΦΠΑ σε Samsung s9 και s9+. Μαζί με την έκπτωση της επιστροφής του s8 βγαίνει κάνα 300 για το s9. Τι πιστεύετε, αξίζει η αναβάθμιση από s8 σε s9;
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή διάσημη πορτοκαλή "δημόσια" αλυσίδα καταστημάτων είδα ότι δίνει δώρο το ΦΠΑ σε Samsung s9 και s9+. Μαζί με την έκπτωση της επιστροφής του s8 βγαίνει κάνα 300 για το s9. Τι πιστεύετε, αξίζει η αναβάθμιση από s8 σε s9;
Μήπως στο trade n save πιάνουν την αρχική τιμή και όχι της προσφοράς?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν αξίζει τα 300 είναι πολλά ρε συ για διαφορά...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι δεν αξιζει τα 300. Οπως και να το παρεις δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το S8... Εγω ακομα σκεφτομαι να γυρισω στο S7 Edge. Λογω οθονης κυριως. Κοντευω 3 μηνες και ακομα να συμπαθησω το 18 :9 φορματ.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως το κινητο μας το παιρνουν 450 ευρο,για αγορα s9 & s9+ .και για μενα δεν αξιζει τοσο μεγαλη διαφορα.αν και η σωστη τιμη ειναι 257 ευρο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...