Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος μίλησε για αλλαγή κινητών? Απλώς ανέφερα πως το λειτουργικό της Samsung είναι πολύ πίσω σε σχέση με άλλα.

 

Υπερβαλεις αδερφε, περασε απο τα χερια μου το 3T , ενταξει ,τι να μας πει και η oneplus;οτι δεν εχει lag;αυτο εχει σημασια; φωτο χαλια ,ποιοτητα συσκευης επισης οτι να ναι για τα δικα μου γουστα, επισης αν παθει κατι και δεν εχεις εγγυηση απλα το πετας , χρονια με iphone ,επειτα με samsung ,εκανα μια προσπαθεια για κινεζια αλλα εχασα τον χρονο μου, τσαμπα περιπλανηθηκα ,τωρα εχω το s8 duos ,ουτε lag εχω και ουτε εχει να ζηλεψει κατι απο αλλα κινητα, ισα ισα τ αλλα εχουν να ζηλεψουν , οσο για το λειτοργικο τι δεν κανει δηλαδη αυτο της samsung;

Ειναι μερικα πραγματα που απλα δεν υπαρχει συγκριση ,οθονη ,φωτογραφικη ,τωρα αν η oneplus ανοιγει 1δεκατο την εφαρμογη πιο γρηγορα προσωπικα δεν μου καιγεται καρφι ,φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

Υπερβαλεις αδερφε, περασε απο τα χερια μου το 3T , ενταξει ,τι να μας πει και η oneplus;οτι δεν εχει lag;αυτο εχει σημασια; φωτο χαλια ,ποιοτητα συσκευης επισης οτι να ναι για τα δικα μου γουστα, επισης αν παθει κατι και δεν εχεις εγγυηση απλα το πετας , χρονια με iphone ,επειτα με samsung ,εκανα μια προσπαθεια για κινεζια αλλα εχασα τον χρονο μου, τσαμπα περιπλανηθηκα ,τωρα εχω το s8 duos ,ουτε lag εχω και ουτε εχει να ζηλεψει κατι απο αλλα κινητα, ισα ισα τ αλλα εχουν να ζηλεψουν , οσο για το λειτοργικο τι δεν κανει δηλαδη αυτο της samsung;

Ειναι μερικα πραγματα που απλα δεν υπαρχει συγκριση ,οθονη ,φωτογραφικη ,τωρα αν η oneplus ανοιγει 1δεκατο την εφαρμογη πιο γρηγορα προσωπικα δεν μου καιγεται καρφι ,φιλικα παντα

Μην φεύγετε από το θέμα και μιλάτε σαν fanboys. Άλλωστε και εγώ Samsung s8 plus έχω. Δεν μίλησα για σύνολο. Μίλησα καθαρά για το λαγκ που έχει σε σχέση με την oxygen και απορώ, πώς μια τέτοια εταιρία, είναι πίσω σε αυτόν τον τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Μην φεύγετε από το θέμα και μιλάτε σαν fanboys. Άλλωστε και εγώ Samsung s8 plus έχω. Δεν μίλησα για σύνολο. Μίλησα καθαρά για το λαγκ που έχει σε σχέση με την oxygen και απορώ, πώς μια τέτοια εταιρία, είναι πίσω σε αυτόν τον τομέα.

 

Μπα φιλε, προσωπικα δεν ειμαι fan ,γι αυτο και αλλωστε περιπλανηθηκα ,δεν ειμαι κολλημενος σε κατι απλα σαν συνολο δυο εταιριες υπαρχουν (κατεμε), apple και samsung , τωρα σιγουρα καποιους κατι τους ξενιζει ,οπως πχ εσενα το lag (αν υπαρχει και οταν) ,δεκτο και αυτο ,απλα αν πας να δοκιμασεις κατι αλλο (ειμαι σιγουρος πως θα το εκανες), τροχαδην θα γυρισεις πισω :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα φιλε, προσωπικα δεν ειμαι fan ,γι αυτο και αλλωστε περιπλανηθηκα ,δεν ειμαι κολλημενος σε κατι απλα σαν συνολο δυο εταιριες υπαρχουν (κατεμε), apple και samsung , τωρα σιγουρα καποιους κατι τους ξενιζει ,οπως πχ εσενα το lag (αν υπαρχει και οταν) ,δεκτο και αυτο ,απλα αν πας να δοκιμασεις κατι αλλο (ειμαι σιγουρος πως θα το εκανες), τροχαδην θα γυρισεις πισω :)

Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν το ευχαριστιέμαι το s8 plus. Το αγόρασα για δοκιμή. Μάλλον θα πάει στη γυναίκα και εγώ θα πάω για pixel.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά δεν το ευχαριστιέμαι το s8 plus. Το αγόρασα για δοκιμή. Μάλλον θα πάει στη γυναίκα και εγώ θα πάω για pixel.

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι σου λειπει ,τεσπα ,ο καλυτερος κριτης ειμαστε εμεις οι ιδιοι ,εγω παντως πεταξα χρηματα δοκιμαζοντας αλλες εταιριες και αυτο γιατι πολλοι εδω μεσα οπως και ανεφερες πιο πανω ηταν fan ,αυτο που εχουν στην κατοχη τους ειναι και το καλυτερο, τεσπα ,αυτα τα ολιγα απο μενα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Λόγω μεγέθους και βάρους όταν ανοίγει ο καιρός επιστρέφω στο αγαπημένο μου 7edge. Έτσι λοιπόν τον τελευταίο καιρό το δουλεύω ως κύρια συσκευή ενώ το s8 plus ως tablet στο σπίτι και στην δουλειά καμιά φορά. Γενικά ως μέσο όρο το 8+ το φορτίζω σε 48ωρη βάση με οθόνη πάνω κάτω στις 5μιση ώρες με πολλές κλήσεις (πάνω από 3 ώρες στο διάστημα αυτό). Τώρα λοιπόν στο ίδιο χρονικό διάστημα (52 ώρες έχω τώρα που γράφω) χωρίς SIM CARD είμαι 45 % μπαταρία με οθόνη πάνω από 6 ώρες!! Αέρινο δίχως σκαλωματα ούτε το s9+ παρά την δελεαστική τιμή του σε μεταχειρισμένο από φίλο δεν με κατάφερε. Ή Oreo έχει κάτσει άψογα στην συσκευή όπως η nougat στο 7edge. Huawei , LG κλπ μου φαίνονται τελείως καρτούν μπροστά στην 9αρα Samsung Experience. Αυτά από μένα...το τονίζω η Oreo έχει απογειώσει την εμπειρία στο s8 plus μπράβο στην Sammy. Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό δε το έχω πολύ καιρό. Θα σας πω τι έχω παρατηρήσει να μου πείτε αν συμβαίνει και σε εσάς ή είναι κόλλημα της δικιάς μου συσκευής. Γενικά είναι ταχύτατο και όλα ανοίγουν αμέσως ΑΛΛΑ ότι ανοίξω σε ειδοποίηση από το notification bar θέλει τουλάχιστον 7-8 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Πχ μηνύματα viber watchapp tapatlk updates εφαρμογών κλπ. Από την οθόνη κλειδώματος τα ίδια ανοίγουν αμέσως, το ίδιο άμεσα ανοίγουν και από τις συντομεύσεις των εφαρμογών.

Συμβαίνει σε όλους ή μόνο σε μένα. Καμία ιδέα να το διορθώσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό δε το έχω πολύ καιρό. Θα σας πω τι έχω παρατηρήσει να μου πείτε αν συμβαίνει και σε εσάς ή είναι κόλλημα της δικιάς μου συσκευής. Γενικά είναι ταχύτατο και όλα ανοίγουν αμέσως ΑΛΛΑ ότι ανοίξω σε ειδοποίηση από το notification bar θέλει τουλάχιστον 7-8 δευτερόλεπτα να ανοίξει. Πχ μηνύματα viber watchapp tapatlk updates εφαρμογών κλπ. Από την οθόνη κλειδώματος τα ίδια ανοίγουν αμέσως, το ίδιο άμεσα ανοίγουν και από τις συντομεύσεις των εφαρμογών.

Συμβαίνει σε όλους ή μόνο σε μένα. Καμία ιδέα να το διορθώσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και σε μενα συμβαινει το ιδιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιζει και σε αλλα Oreo απο οσο εχω δει παντως. Μου το κανει μονο στο Viber προσωπικα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τελικά αν είναι καλό ή κακό που το κάνει σε πολλούς. Πάντως είναι αδικαιολόγητο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μηπως βελτιωθηκε και αλλο η αυτονομια με το τελευταιο update? Χθες πρωι το φορτισα στο 100% και τωρα με 3μιση ωρες οθονης και 20 λεπτα κλησεων ειμαι στο 50%...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βελτιωθηκε και αλλο η αυτονομια με το τελευταιο update? Χθες πρωι το φορτισα στο 100% και τωρα με 3μιση ωρες οθονης και 20 λεπτα κλησεων ειμαι στο 50%...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και με την νουγκατ τόσο περίπου έβγαζα εγώ στο 50% περίπου! παρόλαυτα ξεκινάω πέρασμα αρχείων στο πισι για επαναφορά εργοστασιακών και περνάω ορεο!εν αναμονή με μπαταρία και γενικά της ορεο!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εβγαζα καπου 3. Ισως φταιει οτι μετα απο 2 μηνες φορτισεων η μπαταρια εφτασε στο max της χωρητικοτητας της.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως πως ο GMF80 έχει απλό S8 έτσι δεν είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρασκευά εσύ το + δεν έχεις?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω λίγο κάτι, μπαίνω στην συλλογή φωτογραφιών, πώς κάνουμε την φωτο γύρισμα προς δεξιά ή αριστερά; που βρίσκετε αυτή η επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Πατάς την φώτο που σε ενδιαφέρει από την συλλογή κι εμφανίζεται κάτω αριστερά εικονίδιο με το σχέδιο της περιστροφής ανάλογα με την φορά που θέλεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω λίγο κάτι, μπαίνω στην συλλογή φωτογραφιών, πώς κάνουμε την φωτο γύρισμα προς δεξιά ή αριστερά; που βρίσκετε αυτή η επιλογή;

μολις ανοιξεις την φωτογραφια κατω στην γραμμη μενου το πρωτο εικονιδιο εχει τετραγωνακι με αναστροφη.πατας αυτο και μετα επιλεγεις.να την κοψεις..να της περιστρεψεις κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις ανοιξεις την φωτογραφια κατω στην γραμμη μενου το πρωτο εικονιδιο εχει τετραγωνακι με αναστροφη.πατας αυτο και μετα επιλεγεις.να την κοψεις..να της περιστρεψεις κλπ.

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε, έψαχνα τόση ώρα και δεν το έβρισκα

Link to comment
Share on other sites

@konakis

 

Ναι το απλο S8... Η μπαταρια πλεον εχει φτασει στους χρονους που ειχα στο S7 Edge..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω... το δικό μου plus είναι τουλάχιστον μια ώρα διαφορά μπροστά από το 18μηνο s7 edge μου .Η Oreo έχει βελτιώσει το κινητό Σε όλα τα επίπεδα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με τετοια μπαταρια ειμαι super. Πανω απο 3 ωρες οθονης τη μερα πολυ σπανια παω. Φορτιζω μεχρι 80% συνηθως και φθανω το βραδυ σπιτι με 35-40%....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως πως ο GMF80 έχει απλό S8 έτσι δεν είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρασκευά εσύ το + δεν έχεις?

 

Ναι το + έχω εγώ! περάστηκαν τελικά όλα τα update καθως και οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ τις επόμενες μέρες τα συμπεράσματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχει καμμια διαφορα στο μενου η ορεο με τη νουγκατ η ειναι τα ιδιδ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η ειναι τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...