Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επιδι είμαι καινούργιος στο forym πως μπορω να ανεβασω μια φωτο μου εδώ να σας δειξω μια φωτο που εβγαλα και ζουμαρε την να μου πειτε αν είναι φυσιολογικο και αν είναι και σας η αναλυση τον φωτος ετσι
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις ποιες εφαρμογες έχεις απενεργοποιησει...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οτι εχει σχεση με samsung gear, facebook, bixby, onedrive. Και πολλα αλλα. Ειναι θεμα τι χρησιμοποιει ο καθενας...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτι εχει σχεση με samsung gear, facebook, bixby, onedrive. Και πολλα αλλα. Ειναι θεμα τι χρησιμοποιει ο καθενας...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά γίνονται disable και από το κινητό απλά..

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδι είμαι καινούργιος στο forym πως μπορω να ανεβασω μια φωτο μου εδώ να σας δειξω μια φωτο που εβγαλα και ζουμαρε την να μου πειτε αν είναι φυσιολογικο και αν είναι και σας η αναλυση τον φωτος ετσι

 

Αυτό ήθελα να σου προτείνω να κάνεις αλλά και εγώ δεν ξέρω ποιος είναι ο τρόπος για να γίνει εδώ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι μια που εβγαλα πριν οταν κανω φουλ ζοομ επανω στην φωτο δεν φενεται καλα.http://i64.tinypic.com/j8jrz7.jpg πειτε μου αν είναι φυσιολογικη όταν βγαζετε και εσας αν δειχνουν ετσι Edited by giannhss19
Link to comment
Share on other sites

Παρε μια κάμερα τον 150€ να κάνεις το zoom που θες, με κινητό δεν έχεις ελπίδα!
Link to comment
Share on other sites

απλα λεγανε η καμερα του σ8 είναι το κατι άλλο γιαυτο μου εκανε εντυπωση.και εσεις οτα βγαζετε φωτο και μετα κανετε φουλ ζοομ θολονη ε?:(
Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις zoom εδώ που την ανέβασες, μόνο θολούρα θα δεις :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απλα λεγανε η καμερα του σ8 είναι το κατι άλλο γιαυτο μου εκανε εντυπωση.και εσεις οτα βγαζετε φωτο και μετα κανετε φουλ ζοομ θολονη ε?:(

 

Οταν λέμε καλή κάμερα εννοούμε στην απόδοση χρωμάτων και ποιότητας.. οχι στα mp και ποσο μεγαλο ειναι το zoom.

Για αυτό που θες εσυ κοιτα κινητά με 21mp και πάνω... αν και δεν θα δεις κατι τρομερά καλύτερο απο του S8 και θα χάσεις και στην ολη απόδοση της φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

απλα λεγανε η καμερα του σ8 είναι το κατι άλλο γιαυτο μου εκανε εντυπωση.και εσεις οτα βγαζετε φωτο και μετα κανετε φουλ ζοομ θολονη ε?:(

Η φωτογραφία που έχεις ανεβάσει δεν είναι στην ανάλυση (megapixels) που τραβάει μέγιστο το s8. Είναι μόλις 1600χ1200. Το s8 τραβάει μέγιστο 4032χ2024. Πρεπει να την ανεβάσεις κάπου όπου να μπορεί να ανέβει στην πραγματική της ανάλυση. Τα υπόλοιπα περί σύγκρισης με dslr και τι σημαίνει ποιότητα εικόνας (πάντως όχι το αν pixelιάζει, αυτό έχει να κανει με το μέγεθος, όχι την ποιοτητα) είναι μεγαλύτερη συζητηση.

Σε γενικές γραμμές είτε με galaxy s8 τραβήξεις είτε με Nikon d300s το θέμα που μας έδειξες, το pixelιασμα θα είναι το ίδιο όταν ζουμάρεις και στις 2 jpg φωτογραφίες. Αυτό που αλλάζει είναι ο κόκος, το βάθος χρώματος, τα artifacts, το light bleeding στις άκρες των αντικειμένων, η καθαρότητα, το contrast, οι παραμορφώσεις και αλλά τέτοια. Στα οποία όμως το s8 τα πάει περίφημα για το μέγεθος αισθητήρα που εχει, κάτι που φαίνεται και στην εικόνα που ανέβασες, αν και μειωμένη.

Edited by backframe
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 100% ζουμ Δεν είναι και πολύ καλές οι φωτογραφίες, αν τίς κοιτάς στην οθόνη του κινητού χωρίς ζουμ μια χαρά φαίνονται αλλά μέχρι εκεί
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 100% ζουμ Δεν είναι και πολύ καλές οι φωτογραφίες, αν τίς κοιτάς στην οθόνη του κινητού χωρίς ζουμ μια χαρά φαίνονται αλλά μέχρι εκεί
Εκτός αν έχεις iPhone. Εκεί, ακόμα και με ζουμ, όλα φαίνονται καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Εδώ και λίγες ημέρες και εγώ κάτοχος του s8.. Πολύ καλό κινητό σε όλα αλλά από αυτονομία πολύ χάλια ρε παιδιά με το ζόρι 3.5 ώρες... Τι τρώει τόσο μπαταρία έχετε κατασταλάξει το always on είναι θέμα της συσκευής κάτι άλλο..?? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Εδώ και λίγες ημέρες και εγώ κάτοχος του s8.. Πολύ καλό κινητό σε όλα αλλά από αυτονομία πολύ χάλια ρε παιδιά με το ζόρι 3.5 ώρες... Τι τρώει τόσο μπαταρία έχετε κατασταλάξει το always on είναι θέμα της συσκευής κάτι άλλο..?? :confused:

φιλαρακι και εγω κατοχος σ8 18 μερες το εχω ισχυει πολύ δυνατο και μενα δεν κραταη η μπαταρια του 4 μιση ωρες οθονη από 100% παει 22% δεν ξερω δεν νομιζω να θεμα της συσκευης απλα στο μικρο σ8 δεν εχει τοσο καλη αυτονομια σαν το πλας

Edited by giannhss19
Link to comment
Share on other sites

4μιση ώρες αυτονομία και 22%, δηλαδή πάνω από 5μιση ώρες μέχρι να αδειάσει.. Μόνο λίγο δεν το λες για 3.000mah.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπηκε η ορεο . παρα πολυ καλα εκατσε σε ολα και η μπαταρια σουπερ πολυ ευχαριστημένος αν και ειχα αμφιβολιες .
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τιποτα δεν εχει ερθει ειδοποιηση για το μπισκοτο,γνωριζει κανεις κατι?? απο οσο ξερω το κινητο δεν ειναι σε καποιο παροχο οταν ξεκιναει δειχνει samsung
Link to comment
Share on other sites

μπηκε η ορεο . παρα πολυ καλα εκατσε σε ολα και η μπαταρια σουπερ πολυ ευχαριστημένος αν και ειχα αμφιβολιες .

 

Μια από τα ίδια, σούπερ το μπισκοτάκι σε όλα του. Χτες μετά από 60 ώρες χρήσης περίπου, είχα 6 ώρες και 20 λεπτά οθόνη, 2 ώρες και 25 λεπτά κλήσεις, 50 λεπτά what's app σε ποσοστό μπαταρίας 15%. Έχω το plus και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος!

*Φωτεινότητα κυρίως σε εσωτερικούς χώρους το χρησιμοποιώ στην μέση περίπου, λίγο πάνω από την αυτόματη το βάζω.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τοπικ (συγνωμη) ψαχνω το να παρω το 5,8 η 6,2 . μια βοηθεια γτ δεν ξερω τ να διαλέξω . εχω μεγαλα δαχτυλα κ το θελω για youtube fb insta κτλπ της εποχης , θα με βολεψει το μεγαλο η να παω στο μικρο ? εχει μετανιωσει κανεις που πηρε το μικρο-μεγαλο ? :(
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...