Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω ότι βγήκε η oreo σε όλα τα ελληνικά. Εμένα που γράφει grc euro δεν την πήρε ακόμα. Άρα δεν είναι ελληνικό. Μόλις το αγόρασα έλεγε xeu/xeu/itv βρετανικο/ιρλανδικό και άλλαξε σε euro μόλις έβαλα ελληνική Sim. Τελικά τι ισχύει με τα Samsung; υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις βγει για το αρχικο csc θα την παρουμε . Το ιδιο προβλημα και εγω. Επικοινωνησα με σαμσουνγκ και μου ειπε οταν βγει για το αρχικο θα την παρουμε. Το προβλημα ειναι οτι η αγγλικη ειχε παρει και την ql5 που δεν ειχαν παρει αλλες χωρες οποτε μαλλον κατι παιζει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγει για το αρχικο csc θα την παρουμε . Το ιδιο προβλημα και εγω. Επικοινωνησα με σαμσουνγκ και μου ειπε οταν βγει για το αρχικο θα την παρουμε. Το προβλημα ειναι οτι η αγγλικη ειχε παρει και την ql5 που δεν ειχαν παρει αλλες χωρες οποτε μαλλον κατι παιζει εκει.
Εμένα είναι aql5, δλδ έπρεπε να την είχαμε πάρει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι aql5, δλδ έπρεπε να την είχαμε πάρει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα πράγματα είναι απλά... αμα δεν θες να περιμένεις βαλτην με odin αλλιώς όταν έρθει θα το δεις με ota. Να βγει και να μην στο δείχνει το κινητό δεν παίζει.

Για 100% σιγουριά σύνδεσε το κινητό με smart switch και δες αν θα σου βγάλει εκεί αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενεργοποιείται η δυνατότητα του Bluetooth 5 να ακούς από δύο συσκευές ήχο με την Oreo?

 

Αυτό υποστηρίζεται και με nougat. Λειτουργεί χωρίς oreo. Ο ήχος όμως αναπαράγεται με μικρή χρονική διαφορά μεταξύ των 2 συσκευων bluetooth. Δεν ξέρω εάν αυτό άλλαξε με την oreo, αλλά χλωμό το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook σκρολάρει αρκετά αργά.

Δεν έχω δουλέψει τη συσκευή με nougat για να συγκρίνω πως ρολάριζε πρίν.

Το ίδιο και ενός φίλου μου.

S8 plus και note 8 που είχα δοκιμάσει με nougat ήταν κάπως πιο γρήγορα.

Στις άλλες εφαρμογές ρολάρει αρκετά καλά το κινητό λαμβάνοντας υπόψιν ότι είναι η πρώτη έκδοση σε ορεο και λογικά θα βελτιωθούν τα πράγματα σε μελλοντικές αναβαθμίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε προχθές το βράδυ η oreo και αφού την εγκατέστησα έριξα και ένα format.

Oι μέχρι τώρα εντυπώσεις μου είναι καλές. Αυτό που κυρίως μου αρέσει είναι ότι έγινε πιο γρήγορο το άνοιγμα κάποιων εφαρμογών. Από θέμα νέων δυνατοτήτων, λίγα πράγματα. Βέβαια χρησιμοποιώ Nova Prime launcher οπότε οποιεσδήποτε αλλαγές στον stock launcher δεν έκατσα να τις δω (ούτε να δω αν έχει bugs ο stock launcher). Aπό θέμα bug στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, μόνο το quickpic αντιμετωπίζει ένα θέμα και αυτό είναι τα ροζ γράμματα (αυτό το bug στη συγκεκριμένη εφαρμογή υπάρχει και σε άλλες συσκευές άλλων εταιριών που πήραν oreo).

 

Στο antutu που έτρεξα έπιασα 201597 (click στις εικόνες):

Screenshot_20180314_074913_An_Tu_Tu_Benchmark.jpg Screenshot_20180314_074938_An_Tu_Tu_Benchmark.jpg

 

Tip : Όσοι χρησιμοποιείτε Nova Prime launcher και βγάζετε έξω εξειδικευμένη συντόμευση για τη γρήγορη εναλλαγή δικτύων μεταξύ 2G/3G/4G, αυτή πλέον βρίσκεται πιο εύκολα στον κατάλογο Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας (η εντολή με το μαύρο εικονίδιο-ξεχωρίζει εύκολα από τις άλλες).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το instagram

 

Όταν πατάω πάνω δεξιά στο εικονίδιο για να ανεβάσω story, η κάμερα ανοίγει αλλά είναι μαύρη (και οι 2 κάμερες). Σαν να είναι καλυμμένος ο φακός ας πούμε. Μπορώ να τραβήξω φωτογραφίες κανονικά (δλδ εμφανίζονται μετά, απλά δεν φαίνεται τίποτα όταν τις τραβάς) αλλά εάν θέλω να τραβήξω βίντεο μου γράφει μήνυμα "ο επιλεγμένος τύπος βίντεο δεν υποστηρίζεται. Προσπαθήστε ξανά."

 

Το έκανα uninstall/install, έπαιξα και με τις ρυθμίσεις της κάμερας, έκανα wipe cache partition αλλά τίποτα. Παρατήρησα ότι η εφαρμογή έκανε update πριν λίγες ώρες. Μπορεί να φταίει αυτό ή μπορεί να είναι πρόβλημα του κινητού; Έκανα και αναβάθμιση στο 8.0.0 αλλά η κάμερα συνεχίζει να είναι μαύρη.

 

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Πρακτικά, γιατί το τηλέφωνο δεν επιτρέπει στην οθόνη να δείχνει αυτό που δείχνουν οι κάμερες;

Καμιά ιδέα;

 

Όλα λειτουργούσαν κανονικά, δεν πείραξα τίποτα που να αιτιολογεί αυτό που συμβαίνει :lost:

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστας την εφαρμογη file explorer root browser και πας; Root Directory-sys-class-power supply-battery και επειτα ανοιγεις με text editor το fg_fullcapnom για να δεις την χωρητικοτητα και το fg_cycle για να δεις ποσους κυκλους φορτισης εχεις κανει.
Μπορει καποιος με καινουργιο S8 με αυτο το κολπακι τι ενδειξη εχει; Πριν το φορτισω 1η φορα εδειχνε 2910. Μετα απο 7 κυκλους φορτισης ειμαι 2864. Υοτιθεται οτι η μπαταρια ειναι 3000 εκτος και αν αυτο το νουμερο ειναι μονο στα χαρτια...

 

Edit: Μετα απο αρκετο διαβασμα βρηκα οτι συνηθως οι μπαταριες φτανουν στο 88-95% της χωρητικοτητας του οποτε το 2864=95% ειναι φυσιολογικο για μια καινουργια μπαταρια και ισως αυξηθει μετα απο ενα μηνα φορτισεων...

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παίζει παντού τώρα πια το VoLTE και το Cosmote Wifi Calling(Ενοώ μετά από update σε Oreo)

Σε μένα υπάρχει αλλά ειναι grey, έχω CosmOTE...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με καινουργιο S8 με αυτο το κολπακι τι ενδειξη εχει; Πριν το φορτισω 1η φορα εδειχνε 2910. Μετα απο 7 κυκλους φορτισης ειμαι 2864. Υοτιθεται οτι η μπαταρια ειναι 3000 εκτος και αν αυτο το νουμερο ειναι μονο στα χαρτια...

 

Edit: Μετα απο αρκετο διαβασμα βρηκα οτι συνηθως οι μπαταριες φτανουν στο 88-95% της χωρητικοτητας του οποτε το 2864=95% ειναι φυσιολογικο για μια καινουργια μπαταρια και ισως αυξηθει μετα απο ενα μηνα φορτισεων...

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2937 σε S8 αγορασμένο την τελευταία βδομάδα του Φεβρουαρίου. Το fg_cycle αναφέρει 9 κύκλους φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τοτε το πηρα αλλα η ημερομηνια κατασκευης συμφωνα με το phone info ειναι Οκτωβριο. Ισως εχασε η μπαταρια λογω αδρανειας...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τοτε το πηρα αλλα η ημερομηνια κατασκευης συμφωνα με το phone info ειναι Οκτωβριο. Ισως εχασε η μπαταρια λογω αδρανειας...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένας δεν ειπε οτι αυτα τα νούμερα ειναι ακριβή και σωστα! Απλα ειναι ενας γενικός τρόπος να έχεις μια ιδέα της μπαταρίας!

Εγω πιστεύω οτι πρέπει να βλέπουμε την διάρκεια της μπαταρίας στο συγκεκριμένο κινητό!

Αμα κρατάει πανω απο 6 ώρες on screen σε μια φουλ μέρα με γενική χρήση τότε ήμαστε σε πολύ καλό δρόμο!

Link to comment
Share on other sites

6 ωρες σε default settings δεν νομιζω οτι ειναι εφικτο. Με αρκετο πειραγμα στα settings ισως.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν ειπε οτι αυτα τα νούμερα ειναι ακριβή και σωστα! Απλα ειναι ενας γενικός τρόπος να έχεις μια ιδέα της μπαταρίας!

Εγω πιστεύω οτι πρέπει να βλέπουμε την διάρκεια της μπαταρίας στο συγκεκριμένο κινητό!

Αμα κρατάει πανω απο 6 ώρες on screen σε μια φουλ μέρα με γενική χρήση τότε ήμαστε σε πολύ καλό δρόμο!

 

6ωρο φίλε μου με φουλ χρήση το + που έχω εγώ πιάνει δεν νομίζω το απλό!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ παιδιά, θέλει πείραγμα με το πάγωμα λειτουργίων που δεν χρησιμοποιούμε!

Και κατά βάση να μην κάνουμε μεγάλη χρήση σε εξωτερικούς χώρους με ντάλα ήλιο!... η φωτεινότητα στο 80%-100% εχει τεράστια επιβάρυνση απο το 50% που ειναι σε εσωτερικους χώρους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις πριν λιγο παρέλαβα το νέο μου S8. Οι πρώτες εντυπώσεις αριστες. Καμμία σχεση σε desing με το S7 edge που είχα. Αλλη συσκευή πραγματικά! Αρχίζω το ψαξιμο και πιστευω στη βοηθεια σας, εαν συναντησω κάποια δυσκολία.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο να'ναι ✌

Σε ευχαριστω φίλε μου. Καπου σε θυμαμαι παλαιότερα σε αλλη συσκευη... Να που ξανα ανταμωνουμε με το S8.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

με την oreo το ωραίο είναι ότι χρησιμοποιώ το λουκετακι στις εφαρμογές τηλέφωνο και μηνύματα για να μην κλείνουν ποτέ, και πάντα ανοιγουν πολύ γρήγορα πλέον. γενικά είναι πολύ smooth πλέον η κινητάρα μας και τη χαίρομαι τρελά. αλλαγή για μένα καλώς εχόντων των πραγμάτων με το s11 :p
Link to comment
Share on other sites

με την oreo το ωραίο είναι ότι χρησιμοποιώ το λουκετακι στις εφαρμογές τηλέφωνο και μηνύματα για να μην κλείνουν ποτέ, και πάντα ανοιγουν πολύ γρήγορα πλέον. γενικά είναι πολύ smooth πλέον η κινητάρα μας και τη χαίρομαι τρελά. αλλαγή για μένα καλώς εχόντων των πραγμάτων με το s11 :p

 

Τι είναι αυτό το λουκέτο που λες; δεν το έχω ξανα ακούσει. Υπάρχει η δυνατότητα να κρατάμε κάποιες εφαρμογές πάντα ανοιχτές;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το λουκέτο που λες; δεν το έχω ξανα ακούσει. Υπάρχει η δυνατότητα να κρατάμε κάποιες εφαρμογές πάντα ανοιχτές;

 

ναι το βρήκα στην τύχη, πάτα το αριστερό κουμπί που βγαίνουν οι πρόσφατες εφαρμογές, 3 τελείες, κλείδωμα εφαρμογών, πας στην καρτέλα που θες και πατάς το λουκετάκι. ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

με την oreo το ωραίο είναι ότι χρησιμοποιώ το λουκετακι στις εφαρμογές τηλέφωνο και μηνύματα για να μην κλείνουν ποτέ, και πάντα ανοιγουν πολύ γρήγορα πλέον. γενικά είναι πολύ smooth πλέον η κινητάρα μας και τη χαίρομαι τρελά. αλλαγή για μένα καλώς εχόντων των πραγμάτων με το s11 :p

 

Αυτό υπήρχε και στην 7 βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φίλε μου. Καπου σε θυμαμαι παλαιότερα σε αλλη συσκευη... Να που ξανα ανταμωνουμε με το S8.:)

LG g4 , s7 edge κλπ :) ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...