Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια εφαρμογή που να δείνχει σε fullscreen τη φωτογραφία αυτού που καλεί ή καλείται?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και απο μένα .... ήμουν με ελληνική EUR και πήγα να βάλω της cosmote άλλα με πέταξε στην γερμανική (που είχε το κινητό σαν χώρα προέλευσης).

Για να μπει τώρα η rom της cosmote πρέπει να κατεβάσω BTU πρώτα;; ή έχει κάποιο άλλο κόλπο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και απο μένα .... ήμουν με ελληνική EUR και πήγα να βάλω της cosmote άλλα με πέταξε στην γερμανική (που είχε το κινητό σαν χώρα προέλευσης).

Για να μπει τώρα η rom της cosmote πρέπει να κατεβάσω BTU πρώτα;; ή έχει κάποιο άλλο κόλπο;

 

Όταν φλασάρεις τη ρομ της COSMOTE καταρχήν πρεπει να εχεις μεσα καρτα σιμ στο κινητο και να βαλεις το csc cosmote και όχι το home csc.

Link to comment
Share on other sites

Όταν φλασάρεις τη ρομ της COSMOTE καταρχήν πρεπει να εχεις μεσα καρτα σιμ στο κινητο και να βαλεις το csc cosmote και όχι το home csc.

 

Ακριβώς έτσι το έκανα! Έκανα και factery reset τώρα αλλά πάλι γερμανική rom μου εμφανίζει!!!

Αυτην την rom δοκιμασα δυο φορες: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/COS/download/G955FXXU1AQJ5/195964/

Εντάξει παιδιά το έφτιαξα ... ολα καλα...

Μου έκανε μια ερώτηση στα γερμανικά και πάταγα αρνητικά ..μόλις πάτησαν την άλλη επιλογή άλλαξε αμέσως σε ελληνικά και έκανε reboot και ξανά fortmat σε cosmote rom!

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι καινούργιος στο forum.Έχω ένα θέμα με το κινητό.Όλα άρχισαν πριν ένα μήνα περίπου.Άνοιγα την εφαρμογή της φωτογραφικής και έδειχνε θολά.Μετά από 6-7 επανεκκινήσεις της εφαρμογής έφτιαχνε.Τον τελευταίο καιρό δεν φτιάχνει με τίποτα.Ανοίγω την φωτογραφική και δείχνει θολά.η selfie λειτουργεί μια χαρά.Μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο λέει ότι με καθαρότερο φακό βγάζει πιο καθαρές φωτό.Αλλά ο φακός είναι πεντακάθαρος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι καινούργιος στο forum.Έχω ένα θέμα με το κινητό.Όλα άρχισαν πριν ένα μήνα περίπου.Άνοιγα την εφαρμογή της φωτογραφικής και έδειχνε θολά.Μετά από 6-7 επανεκκινήσεις της εφαρμογής έφτιαχνε.Τον τελευταίο καιρό δεν φτιάχνει με τίποτα.Ανοίγω την φωτογραφική και δείχνει θολά.η selfie λειτουργεί μια χαρά.Μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο λέει ότι με καθαρότερο φακό βγάζει πιο καθαρές φωτό.Αλλά ο φακός είναι πεντακάθαρος.

 

Το πρόβλημα άρχισε μετά από κάποια αναβάθμιση μήπως? Γιατί σχετικό πρόβλημα έχει αναφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι.Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα άρχισε μετά από κάποια αναβάθμιση μήπως? Γιατί σχετικό πρόβλημα έχει αναφερθεί.

 

Νομίζω πως ναι.Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι.Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό??

 

Ναι, υπομονή για την επόμενη αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Build Number : G950FXXU1AQK7

 

Android Version : Nougat(Android 7.0)

 

Release Date : 2017-12-05

 

· Applied monthly Google security patches (Nov)

· The stability of Bluetooth has been improved.

 

Για να δούμε....

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα άρχισε μετά από κάποια αναβάθμιση μήπως? Γιατί σχετικό πρόβλημα έχει αναφερθεί.

 

μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Με άνοιγμα κλείσιμο της εφαρμογής της κάμερας 3-4 φορές φτιάχνει, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό όταν θέλεις άμεσα να φωτογραφίσεις. Πιστεύω να διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Με άνοιγμα κλείσιμο της εφαρμογής της κάμερας 3-4 φορές φτιάχνει, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό όταν θέλεις άμεσα να φωτογραφίσεις. Πιστεύω να διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση.

 

αν το χτυπησεις απαλα δεν χρειαζεται να κλεισεις την εφαρμογη...μπακαλιστικος τροπος μεχρι να το φτιαξουν :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αντικατάσταση συσκευής από την αρχή που μου το έκανε.... Και ξεμπέρδεψα.

 

Αντικατάσταση συσκευής για αυτό? Περίεργο. Αντικατάσταση δεν κάνουν για άλλα κι άλλα και σου έκαναν μόνο για τον αισθητήρα της κάμερας? Που το πήγες?

 

Αξίζει να έχουμε το samsung Dex station;

Σαν χρίση με την TV ποιο πολύ!

 

Πιο πολύ για χρήση γραφείου ταιριάζει παρά για χρήση τηλεόρασης. Όλη η ιστορία με το Dex είναι το περιβάλλον με παράθυρα και η χρήση πληκτρολογίου/ποντικιού. Στην τηλεόραση μπορείς κάλλιστα να κάνεις screen mirroring (αν το υποστηρίζει η τηλεόραση) ή να πάρεις κάποιον αντάπτορα και να συνδέεσαι με HDMI. Αν θες να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο σαν TV Box δηλαδή μπορείς να το κάνεις και χωρίς το Dex.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ για χρήση γραφείου ταιριάζει παρά για χρήση τηλεόρασης. Όλη η ιστορία με το Dex είναι το περιβάλλον με παράθυρα και η χρήση πληκτρολογίου/ποντικιού. Στην τηλεόραση μπορείς κάλλιστα να κάνεις screen mirroring (αν το υποστηρίζει η τηλεόραση) ή να πάρεις κάποιον αντάπτορα και να συνδέεσαι με HDMI. Αν θες να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο σαν TV Box δηλαδή μπορείς να το κάνεις και χωρίς το Dex.

 

Το ένα κάνει 40Ε το άλλο κάνει 60 μεταχειρισμενό γιαυτό αναρωτιέμαι...

Βέβαια να το βάλεις στο monitor του pc δεν λέει εκτός και άμα είσαι ανάποδος και θες να δουλεύεις μέσο του κινητού και όχι από pc ενώ τα έχεις δίπλα!!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να έχουμε το samsung Dex station;

Σαν χρίση με την TV ποιο πολύ!

Δεν ξέρω παιδιά αλλά ψιλοαπατη μου φαίνεται αυτό το dex. Από τη στιγμή που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω βαριά προγράμματα τύπου Lightroom και Photoshop τι να το κάνω;Μπορεί να έχει περιβάλλον με παράθυρα αλλά δεν παύει να είναι android.
Link to comment
Share on other sites

αν το χτυπησεις απαλα δεν χρειαζεται να κλεισεις την εφαρμογη...μπακαλιστικος τροπος μεχρι να το φτιαξουν :ninja:

 

γνωρίζετε σε ποια μοντέλα το κάνει;

θέλω να πω αν υπάρχει τρόπος να τα ξεχωρίσουμε με κάποιο τρόπο.

ή είναι θέμα τύχης ποια θα παρουσιάσουν το πρόβλημα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν ανοίγω την κάμερα, βγάζει κάποιες μπλε τελείες σαν να πάει να εστιάσει και αμέσως μου εμφανίζει ένα παράθυρο για ενεργοποίηση του Bixby Vision. Είναι ενοχλητικό γιατί πρέπει να το κλείνεις και μετά να φωτογραφίζεις. Πως γίνεται να μην εμφανίζει αυτό το μήνυμα κάθε φορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν ανοίγω την κάμερα, βγάζει κάποιες μπλε τελείες σαν να πάει να εστιάσει και αμέσως μου εμφανίζει ένα παράθυρο για ενεργοποίηση του Bixby Vision. Είναι ενοχλητικό γιατί πρέπει να το κλείνεις και μετά να φωτογραφίζεις. Πως γίνεται να μην εμφανίζει αυτό το μήνυμα κάθε φορά;
Πάτησε μία φορά πάνω στο παράθυρο Και λογικά δεν θά στο εμφάνιση ξανά.

 

Sent from my Oneplus 5T

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε μία φορά πάνω στο παράθυρο Και λογικά δεν θά στο εμφάνιση ξανά.

 

Sent from my Oneplus 5T

Μπα δεν αλλάζει κάτι, πάλι μου το εμφανίζει. Τελικά ξεκίνησα τον οδηγό ενεργοποίησης του Bixby Vision και όταν ήταν στο στάδιο που ζητάει έγκριση για να βγάζει φωτος, να έχει πρόσβαση στα αρχεία μου κλπ, πάτησα σε όλα άρνηση και δεν ξαναεμφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση συσκευής για αυτό? Περίεργο. Αντικατάσταση δεν κάνουν για άλλα κι άλλα και σου έκαναν μόνο για τον αισθητήρα της κάμερας? Που το πήγες?

 

 

 

http://youhou.gr/index.php?route=common/home

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους! Απο s7edge πήγα κι εγώ σε s8 την Παρασκευή, αγορασμένο απο Γερμανό.

H έκδοση λογισμικού που φοράει ειναι η G950FXXU1AQJ5/

 

Εχω το εξής προβλημα..στη Lock screen δεν εμφανίζει το περιεχομενο απο μηνυματα, ειδοποιήσεις κτλ..και σαν επιλογή στα settings εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλα σαν επιλογή δινει : on lock screen -- hide content ή do not show notifications !!

 

Γνωρίζει κανέις τη λύση στο πρόβλημα μου?

 

ευχ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπομονή για την επόμενη αναβάθμιση!

 

Δε νομίζω να ειναι θέμα αναβάθμησης, αλλα hardware. Μου το έκανε αρεά και που με το που το είχα παρει το τηλέφωνο, απλά χτυπάς ελαφρως με το δάχτυλο κάτω απο την κάμερα ή το κουνάς λίγο απότομα. Μπακάλικος τρόπος αλλά δουλεύει.

 

Θέλω να το πάω για σερβις στην Smartec καθώς θεωρώ ότι είναι τό μόνο αξιόλογο απο Αθήνα για κινητά. Αλλά ειναι Δευτέρα με παρασκευή 9:00-15:00 :mad:

 

Είχε κανείς άλλος εμπειρία με σέρβις αθήνα??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...