Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους και καλό μήνα. επειδή γενικότερα ψάχνομαι για μια αλλαγή χωρίς να βιάζομαι κιόλας, όσοι κάνατε μετάβαση από s7 σε s8 εχει διαφορά στην κάμερα;;; ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να χαίρεστε την κινηταρα σας

 

Η πιο ουσιαστική διαφορά είναι στην μπροστινή κάμερα που είναι αρκετά καλύτερη της S7 σειράς.

Στην πίσω και βασικη όπως βλέπω πολλά video review μια πολύ ελαφριά βελτίωση την ημέρα(λιγότερη επεξεργασια βασικά και πιο φυσικά χρώματα) αλλά και νύχτα λιγότερο θόρυβο και πιο πολύ φως.

Το αρνητικό της κάμερας είναι στην κατάγραφη video με την βασικη κάμερα.

Επιοικως Μετριότατο που δεν δικαιολογείται για οποιαδήποτε ναυαρχίδα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ουσιαστική διαφορά είναι στην μπροστινή κάμερα που είναι αρκετά καλύτερη της S7 σειράς.

Στην πίσω και βασικη όπως βλέπω πολλά video review μια πολύ ελαφριά βελτίωση την ημέρα(λιγότερη επεξεργασια βασικά και πιο φυσικά χρώματα) αλλά και νύχτα λιγότερο θόρυβο και πιο πολύ φως.

Το αρνητικό της κάμερας είναι στην κατάγραφη video με την βασικη κάμερα.

Επιοικως Μετριότατο που δεν δικαιολογείται για οποιαδήποτε ναυαρχίδα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ, για λόγους παιδιών θέλω σε αυτό το σημείο να είναι δυνατό. Άρα εκτιμώ πραγματικά κάθε απάντηση

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια αναβάθμιση 400+ MB. Μαλλον αφορά την "κοκκινη" οθόνη. Την κατέβασε κανείς?

 

Εμένα που είναι ελληνικό δεν έχει έρθει ακόμα....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι ελληνικό δεν έχει έρθει ακόμα....

 

Ελληνικό και το δικό μου και ήρθε κανονικα. Αφορά οντώς το fix για την κόκκινη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου είχε έρθει, μόλις έβαλα να το ψάξει το βρήκε. Τι αφορά η αναβάθμιση;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα το update???? Και το έψαξα και χειροκίνητα...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία όσο λιγότερα update τόσο καλύτερα και ειδικά όταν πρόκειται για Sammy ;) ;) ;)

Τώρα σε όσους δεν ήρθε, θα έρθει. Είναι μια αναβάθμιση που αφορά κυρίως αυτούς που έχουν θέμα με τις κοκκινιλες στην οθόνη.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ι samsung πιρα καινουριο κινητο με με ελατωμα στο χρωμα στο γηρο γηρο της καμερα και μου λενε οτι ειναι μικρο στο σημειο που λυπει το χρωμα και δεν γηνεται αντικαταστασης σησκευεις απαραδεχτη για μενα..
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη λεω να το αγοράσω αυριο έχετε αναφέρει καποια διαφορά απο το μαυρο στο ασημί ότι στο μαυρο το γυρω γυρο της συσκευης φαινεται σαν πλαστικό κακής ποιοτητας? το λεω γιατι στην ζακυνθο δεν μπορω να το δω. εφαγα και την ηττα που δεν ειναι dual sim... δεν νομιζω ομως να μπορώ να παρω κατι καλύτερο απο το σ8!!
Link to comment
Share on other sites

εχω γραψει για το s8 plus στο θεμα του.δες!δεν υπαρχει κατι καλυτερο αυτη τι στιγμη!silver
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Είδα το s8 και το s8 plus.... Θα πάω με τα χίλια στο s8.... Μικρό με μεγάλη οθόνη..... Είμαι και κάτοχος s7 edge.... Νόμιζα ότι θα πήγαινα στο plus ευτυχώς που τα είδα από κοντά.

Επίσης το orchid grey νόμιζα ότι θα με τρελαίνει αλλά τελικά μου φάνηκε μουντό ....το silver πιο ωραίο.....

Τελικά μην αγοράσετε χωρίς να τα δείτε από κοντά .....

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα ευτυχείς κάτοχος και του μικρού..πηρα πρώτα το plus

Και σήμερα το μικρό

 

εχεις και τα δυο? μεγεια.

ποιο ειναι πιο ευχρηστο , ποιο καθεται πιο καλα στο χερι?

Link to comment
Share on other sites

Είδα το s8 και το s8 plus.... Θα πάω με τα χίλια στο s8.... Μικρό με μεγάλη οθόνη..... Είμαι και κάτοχος s7 edge.... Νόμιζα ότι θα πήγαινα στο plus ευτυχώς που τα είδα από κοντά.

 

Επίσης το orchid grey νόμιζα ότι θα με τρελαίνει αλλά τελικά μου φάνηκε μουντό ....το silver πιο ωραίο.....

 

Τελικά μην αγοράσετε χωρίς να τα δείτε από κοντά .....

 

Μέσα στην εβδομάδα θα έχω και τα 2 χρώματα και θα αποφασίσω ποιο θα μου κάνει κλικ περισσότερο από το άλλο.

Αν και το χρωμα περνάει σε δεύτερη μοίρα η πρώτη προτεραιότητα είναι να έχω άψογο λευκό χωρίς φαινόμενα με ροζιλες η κοκκινίλες.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις και τα δυο? μεγεια.

ποιο ειναι πιο ευχρηστο , ποιο καθεται πιο καλα στο χερι?

Το plus το έχω εδώ και 3 εβδομάδες.

Το μικρό από εχθές το πρωί.

Σαν πιάσιμο στο χέρι σίγουρα το μικρό βολεύει ποιο πολύ.

Κατά τα άλλα είναι ολοιδια.

Και με την ίδια χρήση που τους κάνω πιστεύω είναι στα ίδια οι μπαταρίες τους

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω γραψει για το s8 plus στο θεμα του.δες!δεν υπαρχει κατι καλυτερο αυτη τι στιγμη!silver

Σε ποια σελιδα ειναι? Εψαξα δεν κατάφερα πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Το plus το έχω εδώ και 3 εβδομάδες.

Το μικρό από εχθές το πρωί.

Σαν πιάσιμο στο χέρι σίγουρα το μικρό βολεύει ποιο πολύ.

Κατά τα άλλα είναι ολοιδια.

Και με την ίδια χρήση που τους κάνω πιστεύω είναι στα ίδια οι μπαταρίες τους

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικα κατ αρχήν τα "μωρά" σου!!! :)

Μιας και έχεις και τα 2 κινητά και μπορείς να τα συγκρίνεις άμεσα (τυχερέ :)), μπορείς να μας πεις αν το fingerprint sensor στο μικρό είναι πρακτικό στη καθημερινή χρήση?

Γιατί στο μεγάλο λίγο που το είδα στο public της Χαλκίδας δεν ήταν τόσο και με προβληματίζει καθώς σκέφτομαι κάποια στιγμή να κάνω την αλλαγή απ το S7 edge και εδώ που είμαι (Χαλκίδα) δεν υπάρχει να το δω πουθενά.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.. Εγώ είμαι αριστερός.και στο μικρό μα και στο μεγάλο οχι δεν βολεύει το αποτύπωμα. Αν και στο s8 ειμαι λίγο ποιο στενό και πάλι δεν βολεύει να πάει το δάχτυλο στο αποτύπωμα. Δυστυχώς η θέση του είναι απίστευτα άβολη και στης δύο συσκευές. Καλημέρα :)

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το plus το έχω εδώ και 3 εβδομάδες.

Το μικρό από εχθές το πρωί.

Σαν πιάσιμο στο χέρι σίγουρα το μικρό βολεύει ποιο πολύ.

Κατά τα άλλα είναι ολοιδια.

Και με την ίδια χρήση που τους κάνω πιστεύω είναι στα ίδια οι μπαταρίες τους

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλορίζικα κατ αρχήν τα "μωρά" σου!!! :)

Μιας και έχεις και τα 2 κινητά και μπορείς να τα συγκρίνεις άμεσα (τυχερέ :)), μπορείς να μας πεις αν το fingerprint sensor στο μικρό είναι πρακτικό στη καθημερινή χρήση?

Γιατί στο μεγάλο λίγο που το είδα στο public της Χαλκίδας δεν ήταν τόσο και με προβληματίζει καθώς σκέφτομαι κάποια στιγμή να κάνω την αλλαγή απ το S7 edge και εδώ που είμαι (Χαλκίδα) δεν υπάρχει να το δω πουθενά.

 

Καλημέρα Μανο αν είσαι δεξιόχειρες λογικά πιο βολικό θα είναι αλλά και πάλι η τοποθέτηση του ακριβώς δίπλα από την κάμερα είναι κάκιστη επιλογή από την Samsung που οι συντριπτική πλοιοψηφια των reviewer έχουν κατακρίνει.

 

Προσωπικά δεν κάνω καν χρήση του του fingerprint σε οποιαδήποτε συσκευή ποσο μάλλον εδώ που η θέση του είναι η πλέον δύσχρηστη.

 

Θα ξυπνάω είτε με το home button μπροστά είτε power button είτε την ίριδα.

 

Μόνο σε 3D υλοποίηση θα το αξιοποιούσα που μάλλον για του χρόνου θα έχουν καταφέρει να το τελειοποιήσουν και να εξαλείψουν το παραμικρό ανάχωμα για να μπει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To πηρα κι εγω σε μαυρο...

Ο αισθητηρας τελικα βολευει και εμενα που ειμαι αριστεροχειρας. Εννοω δηλαδη οτι τον φτανεις ευκολα, το σημειο ειναι εντελως λαθος για μενα αφου προτιμω το προστινο μερος για το δακτυλικο.

Θα επανελθω σε 2-3 μερες με πρωτες εντυπωσεις!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Απο προχθες το εχω και εγω. Απλα το ειδα και το πηρα. Χρονια βεβαια με iphone, τωρα ακομα το μαθαινω. Μεχρι στιγμης με τη μπαταρια νομιζω τα παει καλα. Χθες ηταν η πρωτη ημερα χρησης ουσιαστικα αφου ακομα το εστηνα. Η οθονη πολυ καλη, οι επιδοσεις ειναι για εμενα πολυ ικανοποιητικες, φωτογραφιες μια χαρα. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος, για την ωρα.

Τωρα θα κανω μια χαζη απορια, αλλα δεν εχω ασχοληθει με android σχεδον καθολου. Θελω να περασω επιλεκτικα φωτο απο το iphone στο s8. Υπαρχει καποια εφαρμογη να με βοηθησει; Γιατι ψαχνω αλλα δε βρισκω κατι. Χρησιμοποιησα το smart switcher αλλα θα τις περνουσε ολες. Και δε θελω να το κανω με google drive.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...