Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το παρέλαβα και εγώ χθες από public. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι ότι το παρήγγειλα ηλεκτρονικά στις 17-4, δηλαδή ήρθε μετά από 3 ημέρες!!!! Μάλλον πρέπει να έχουν ανάγκη από μετρητό δεν εξηγείται αλλιώς... Μόλις πρόλαβα να πουλήσω το s7 edge!

Πολύ γενικά να πω πως εκτός από το δακτυλικό αποτύπωμα που είναι σε λάθος μέρος πίσω και μπερδεύομαι συνεχώς (του iPhone 7 που επίσης έχω είναι έτη φωτός πιο αποτελεσματικό και γρήγορο) το κινητό είναι άριστο σε όλα του. Πολύ ευχαριστημένος έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς και δε πηγες σε s8+; Συνήθως από s7 edge πας στο plus....Δε σου φαίνεται πιο μικρή οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω τα μεγάλα κινητά γιατί είναι λίγο άβολα στη καθημερινή μεταφορά χωρίς τσαντάκι.

Το s7 το απλό δεν το πήρα γιατί ήθελα την εμπειρία χρήσης της κυρτής οθόνης που μόνο το edge είχε, επομένως αναγκαστικά πήρα αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

.............

Πολύ γενικά να πω πως εκτός από το δακτυλικό αποτύπωμα που είναι σε λάθος μέρος πίσω και μπερδεύομαι συνεχώς (του iPhone 7 που επίσης έχω είναι έτη φωτός πιο αποτελεσματικό και γρήγορο) το κινητό είναι άριστο σε όλα του. Πολύ ευχαριστημένος έως τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι πραγματικά αξιοπερίεργο. Πως τους ήρθε και έβαλαν το fingerprint sensor εκεί? Όλοι μα όλοι οι υπόλοιποι που το έχουν πίσω, ειναι βλακες που το έχουν σε συγκεκριμένο σημείο?

Μιλάμε το τζαμακι της κάμερας θα είναι μονίμως λερωμένο, μέσα στη δαχτυλιά!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη αλήθεια ότι το μπερδεύω και βάζω το δάκτυλο συνέχεια στην κάμερα! Πρέπει για να το βάλω σωστά να το γυρίζω και να το βλέπω. Είναι κατά τη γνώμη μου μεγάλη πατάτα αυτό που έκαναν και είναι κρίμα για ένα τόσο άψογο κατά τα άλλα κινητό. Edited by MICZ45
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!

Σε ευχαριστω Μανο να σαι καλα παρε Νεξυς να σου λυσουν τα χερια μπα δεν μ καθονται εμενα καθολου ειχα Nexus 5X και Motorola Nexus 6 και τα πουλησα προτιμω την Samsung και την LG.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εσείς που έχετε ξενκινησει και το αγοράζετε (καλορίζικο) , γράψτε κανένα σχόλιο για τα θετικά και τα αρνητικά και κυρίως για τη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Υγ στη φώτο που εβαλε προχτές ο ccyprus000 φαίνεται πολυ καθαρά το προβλημα με την κόκκινη οθονη στο κεντρο.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κ εγω σημερα..artistic silver.. μετα απο s7 edge.. η συσκευη εντυπωσιακη παρα πολυ καλο μεγεθος.. η οθονη σε σχεση με το edge εχει μια ροζ αποχρωση αλλα οχι κατι ιδιαιτερο.. μπαταρια πανω κατω με το s6 edge.. το βασικο αρνητικο που παρατηρησα ειναι οτι ζεσταινεται αρκετα σε σχεση με το s7 edge που δεν ζεσταθηκε ποτε! Βεβαια το διαπιστωσα την ωρα μεταφορας αρχειων συγχρονισμων κλπ.. οποτε μπορει να ειναι λογικο. Αυτα γι αρχη!!
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους όσοι το παρέλαβαν ήδη.

Αυτές τις ριζικές/κοκκινίλες φοβάμαι και προσωπικά αν δω το παραμικρό θα το επιστρέψω και αντικατάσταση θα απαιτήσω.

Έως τώρα σε 3 Samsung είχα πεντακάθαρο και άψογο λευκό και δεν θα επιτρέψω οτιδήποτε λιγότερο από άψογο να είναι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους όσοι το παρέλαβαν ήδη.

Αυτές τις ριζικές/κοκκινίλες φοβάμαι και προσωπικά αν δω το παραμικρό θα το επιστρέψω και αντικατάσταση θα απαιτήσω.

Έως τώρα σε 3 Samsung είχα πεντακάθαρο και άψογο λευκό και δεν θα επιτρέψω οτιδήποτε λιγότερο από άψογο να είναι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το μαγαζί που εσύ ψωνίζεις δέχεται επιστροφές και αν το έχεις μετανιώσει, πόσο μάλλον αν έρθει προβληματικό (λίγο ή πολύ δεν έχει σημασία)

Αν και βασικά με τόσα λεφτά δεν πρέπει κανείς να δέχεται συσκευή με το οποιοδήποτε ψεγάδι.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί που εσύ ψωνίζεις δέχεται επιστροφές και αν το έχεις μετανιώσει, πόσο μάλλον αν έρθει προβληματικό (λίγο ή πολύ δεν έχει σημασία)

Αν και βασικά με τόσα λεφτά δεν πρέπει κανείς να δέχεται συσκευή με το οποιοδήποτε ψεγάδι.

 

Nikos from S8 Plus

Σωστά Νικο απλα εύχομαι να μην μπουμε στην διαδικασία συνεχές επιστροφών αν και ο αντικαταστάτης εχει θέματα.

Ελπίζω στην χειρότερη αν στην πρώτη πέσουμε στην περιπτωση,με την δεύτερη να πετύχουμε διάνα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Νικο απλα εύχομαι να μην μπουμε στην διαδικασία συνεχές επιστροφών αν και ο αντικαταστάτης εχει θέματα.

Ελπίζω στην χειρότερη αν στην πρώτη πέσουμε στην περιπτωση,με την δεύτερη να πετύχουμε διάνα:p

 

Αλεξ, βλεπω το αμαζον να σε μπαναρει! :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, βλεπω το αμαζον να σε μπαναρει! :lol::lol::p

Γιατι? Ο άνθρωπος επιστρεφει οταν βρει πρόβλημα εστω και μικρό. Καλα κανει, ετσι πρέπει να κανουμε ολοι, ειδικα σε ακριβα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Ο άνθρωπος επιστρεφει οταν βρει πρόβλημα εστω και μικρό. Καλα κανει, ετσι πρέπει να κανουμε ολοι, ειδικα σε ακριβα κινητα.

Με πειράζει προφανώς :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλα κανει ο Αλεξ,εχω γυρισει παλια 3 iPhones για να πετυχω χωρις κιτρινιλες...

αν θελετε να κανετε συγκριση και να δειτε αν εχετε κιτρινισμενη οθονη,καλο να εχετε διπλα ενα S7,flat -edge το ιδιο ειναι.

 

εγω φοβαμαι μην ειναι πολυ μακροστενο για τα γουστα μου στην χρηση,

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλα κανει ο Αλεξ,εχω γυρισει παλια 3 iPhones για να πετυχω χωρις κιτρινιλες...

αν θελετε να κανετε συγκριση και να δειτε αν εχετε κιτρινισμενη οθονη,καλο να εχετε διπλα ενα S7,flat -edge το ιδιο ειναι.

 

εγω φοβαμαι μην ειναι πολυ μακροστενο για τα γουστα μου στην χρηση,

Θα το ερωτευτείς με την μια. Απίστευτη αίσθηση στο χέρι. Δεν πρόκειται να σε χαλάσει το μακρόστενο του .

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλα κανει ο Αλεξ,εχω γυρισει παλια 3 iPhones για να πετυχω χωρις κιτρινιλες...

αν θελετε να κανετε συγκριση και να δειτε αν εχετε κιτρινισμενη οθονη,καλο να εχετε διπλα ενα S7,flat -edge το ιδιο ειναι.

 

εγω φοβαμαι μην ειναι πολυ μακροστενο για τα γουστα μου στην χρηση,

 

Μην τα λες αυτά εδώ και μας μπανάρουνε...αποκλείεται να συμβαίνει αυτό:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εσείς που έχετε ξενκινησει και το αγοράζετε (καλορίζικο) , γράψτε κανένα σχόλιο για τα θετικά και τα αρνητικά και κυρίως για τη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Υγ στη φώτο που εβαλε προχτές ο ccyprus000 φαίνεται πολυ καθαρά το προβλημα με την κόκκινη οθονη στο κεντρο.. :wacko:

Καμια κοκκινη οθονη δεν βλεπω εγω φιλε μ απο κοντα με το ματι εσυ πως την ειδες μανη μανη την κοκκινη οθονη και στο κεντρο μαλιστα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Μια νεα ενημερωση παιδια εχει φτασει πριν απο μια ωρα.

 

image.jpg

 

Ειχε πανω μολις το αγορασα την ενημερωση Μαρτιου 2017 οπως την βλεπετε στην παραπανω εικονα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά από μπαταρία πως τα πάει το μικρο... Γιατί στο μεγάλο φαίνεται να είναι εξαιρετικη. Ας μας πει κάποιος......

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι κατάλαβα και διαβάζοντας XDA το τελευταίο firmware update της Samsung του Απριλίου απενεργοποίησε τη δυνατότητα customization του Bixby button.

 

Άρα θα πέσει τσεκούρι day one στα αυτόματα software update της Samsung:lol:

 

Λογικά οι πρώτες παρτίδες δεν θα έχουν το τελευταίο update out of the box.

 

Νωρίς νωρίς στα βαθιά :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι κατάλαβα και διαβάζοντας XDA το τελευταίο firmware update της Samsung του Απριλίου απενεργοποίησε τη δυνατότητα customization του Bixby button.

 

Άρα θα πέσει τσεκούρι day one στα αυτόματα software update της Samsung:lol:

 

Λογικά οι πρώτες παρτίδες δεν θα έχουν το τελευταίο update out of the box.

 

Νωρίς νωρίς στα βαθιά :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτό ενδιαφέρει και εμένα, θα χρειαστεί root κτλπ για να γίνει customization το κουμπί; Μου είναι εντελώς άχρηστο και βολεύει για selfi εκεί που είναι στημένο.. :mad:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ενδιαφέρει και εμένα, θα χρειαστεί root κτλπ για να γίνει customization το κουμπί; Μου είναι εντελώς άχρηστο και βολεύει για selfi εκεί που είναι στημένο.. :mad:

 

Με root σίγουρα θα γίνεται.

Το θέμα είναι να γίνεται χωρίς όπου υπάρχουν εφαρμογές που το καθιστούν απολυτα δυνατό.

 

Το προβλημα αρχίζει το ότι η Samsung με το τελευταία update απενεργοποίησε τη δυνατότητα σε συγκεκριμένες εφαρμογες να τροποποιούν την λειτουργία του Bixby.

 

Από όσο διαβάζω όμως όχι όλες οι χώρες η εκδόσεις έχουν επηρεαστεί.

 

Άλλοι γράφουν ότι με του Απριλίου αναβάθμιση δεν λειτουργούν οι εφαρμογές αυτές ενώ άλλοι λένε ότι συνεχίζει χωρίς πρόβλημα.

 

Πχ αυτή η εφαρμογή δίνει τη δυνατότητα customization χωρίς root έως στιγμή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton&hl=en

 

Υπάρχει και αυτή εδώ που αντικαθιστά το Bixby με Google now.

http://www.androidauthority.com/remap-samsung-galaxy-s8-bixby-button-google-assistant-766441/

https://play.google.com/store/apps/details?id=dave.bennett.bixremap

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους όσοι το παρέλαβαν ήδη.

Αυτές τις ριζικές/κοκκινίλες φοβάμαι και προσωπικά αν δω το παραμικρό θα το επιστρέψω και αντικατάσταση θα απαιτήσω.

Έως τώρα σε 3 Samsung είχα πεντακάθαρο και άψογο λευκό και δεν θα επιτρέψω οτιδήποτε λιγότερο από άψογο να είναι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Και εγω αυτον το φοβο εχω.θελω οσο γινεται το ποιο λευκο(γκριζο θα ελεγα)οι amoled δεν εχουν τοσο λευκο.στο s7 edge ειχα αλλαξει 2,ηταν με το γνωστο ροζ ασπρο.φοβαμαι και στην σειρα s8/plus θα υπαρχει ειναι το πανελ οθονης!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά από μπαταρία πως τα πάει το μικρο... Γιατί στο μεγάλο φαίνεται να είναι εξαιρετικη. Ας μας πει κάποιος......

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιση μερα φιλε.. σαν το s6 edge.. βεβαια φορτιζει πκλυ γρηγορα κ δεν χανει ουτε 1 % αν δεν τκ χρησιμοποιεις κ ας τα εχεις κ ολα ανοιχτα!!

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...