Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

65% της χωρητικότητας δεν είναι καλύτερη απόδοση. Είναι απόδοση μπαταρίας μετά από 5ετια για πέταμα.

Όπως και να χει, τρόπος να κλείσει η ασύρματη φόρτιση δεν υπάρχει. Η μόνη "λύση" είναι να βάλεις κάτι από πίσω αν υπάρχει χώρος, έτσι ώστε να μην μπορεί να φορτίσει λόγο απόστασης.[/Q

 

συγνωμη για την παρανοηση,εννοω δεν αφηνω να πεσει κατω απο 15% τη μπαταρια και τη φορτιζω εως το 85% το ανωτερο

 

Η μπαταρία χαλάει με τους κύκλους φόρτισης και όχι αν την πας μέχρι το 100% ή 85%.... Όσους πιο πολλούς κυκλους φόρτισης κάνει τοσο πιο πολύ φθείρεται. Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι να μην πέφτει κάτω από 5-10% και αυτό δεν ειναι κάτι τραγικό αμα συμβεί.. δεν χαλάει κάτι.

Αυτό που γαμαει το τηλέφωνο είναι να το έχεις στο παρμπρίζ και να το βαράει ο ήλιος και να βράζει η μπαταρία. Καληνύχτα guys

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω αγορασει μια βαση αυτοκινητου που οταν ακουμπας το κινητο,το αγκαλιαζει και κραταει.Παραλληλα φορτιζει!Εγω θελω να εκτελει το ανοιγμα-κλεισιμο των μπρατσων που κραταει το κινητο αλλα οχι να το φορτιζει αυτοματα....Και ξαναρωτω υπαρχει τροπος????
Δεν μας δείχνεις την θήκη μια;

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

καλημερα σας, ( δεν ειδα οτι υπαρχει αλλο νημα για S8 και το εβαλα εδω )

μια ερωτηση και απο μενα , αν μπορει καποιος να βοηθησει ...

Εχω το S8 , εδω και λιγο καιρο σχεδον 1-2 φορες την εβδομαδα ανοιγοκλεινει το bixby απο μονο του χωρις να κραταω το τηλ. στο χερι . Τελευταια μαλιστα αυτο συμβαινει ανα 5 λεπτα περιπου. Δηλ , ενω ειναι σε standby, ανοιγει στην αρχικη οθονη, εμφανιζεται το μπλε logo bixby, αλλες φορες παραμενει για λιγο ανοκτη η οθονη και αρκετες φορες με voice ή με κειμενο , λεει unrecognized command , ή εμφανιζει την home σελιδα bixby , και εκει παραμενει συνεχεια η οθονη αναμενει μεχρι να πατησω εγω το power key.

Το ιδιο συμβαινει και στο save mode , επισης ολα τα settings που πειραζω για απενεργοποιηση του bixby δεν φερνουν κανενα αποτελεσμα. Ακομη και μετα απο factory reset , και πριν καν να σεταρω το samsung account , καθε λιγο εμφανιζεται το μηνυμα " bixby voice is not setup". Οταν ενεργοποιησω το sam account , συμβαινει αυτο που αναφερω στην αρχη.

Υποψιαζομαι μηπως επθε ζημια το bixby key ή η καλωδιοταινια του ή η επαφη της ταινιας με τα copper pads της motherβoard. Το click του button λειτουργει κανονικα. Επισης το settings one click or double click bixby key και το assign a command or open app δειχνει να μην αναγνωριζεται απο το key ( το οποιο παραμενο νεκρο ).

Το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι ενω τα site λενε οτι για να μπει σε recovery mode πατας power key + vol up + bixby , σε μενα μπαινει πατωντας μονο το power key + vol up (το bixby ειτε το παταω ή οχι μπαινει σε recovery ) . Σκεφτομαι μηπως θεωρει το πληκτρο μονιμα πατημενο λογω κακης επαφης.

Μπορει παρακαλω καποιος να δοκιμασει αν οντως μπαινει σε recovery mode πατωντας μονο power key + vol up ?

σας ευχαριστω

Τακης

Edited by ana4732
δεν ειδα οτι υπαρχει αλλο νημα για S8 και το εβαλα εδω
Link to comment
Share on other sites

konakis,

ευχαριστω για την απαντηση. Να υποθεσω οτι με τα power + vol up μονο δεν μπαινει σε recovery , σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, ( δεν ειδα οτι υπαρχει αλλο νημα για S8 και το εβαλα εδω )

μια ερωτηση και απο μενα , αν μπορει καποιος να βοηθησει ...

Εχω το S8 , εδω και λιγο καιρο σχεδον 1-2 φορες την εβδομαδα ανοιγοκλεινει το bixby απο μονο του χωρις να κραταω το τηλ. στο χερι . Τελευταια μαλιστα αυτο συμβαινει ανα 5 λεπτα περιπου. Δηλ , ενω ειναι σε standby, ανοιγει στην αρχικη οθονη, εμφανιζεται το μπλε logo bixby, αλλες φορες παραμενει για λιγο ανοκτη η οθονη και αρκετες φορες με voice ή με κειμενο , λεει unrecognized command , ή εμφανιζει την home σελιδα bixby , και εκει παραμενει συνεχεια η οθονη αναμενει μεχρι να πατησω εγω το power key.

Το ιδιο συμβαινει και στο save mode , επισης ολα τα settings που πειραζω για απενεργοποιηση του bixby δεν φερνουν κανενα αποτελεσμα. Ακομη και μετα απο factory reset , και πριν καν να σεταρω το samsung account , καθε λιγο εμφανιζεται το μηνυμα " bixby voice is not setup". Οταν ενεργοποιησω το sam account , συμβαινει αυτο που αναφερω στην αρχη.

Υποψιαζομαι μηπως επθε ζημια το bixby key ή η καλωδιοταινια του ή η επαφη της ταινιας με τα copper pads της motherβoard. Το click του button λειτουργει κανονικα. Επισης το settings one click or double click bixby key και το assign a command or open app δειχνει να μην αναγνωριζεται απο το key ( το οποιο παραμενο νεκρο ).

Το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι ενω τα site λενε οτι για να μπει σε recovery mode πατας power key + vol up + bixby , σε μενα μπαινει πατωντας μονο το power key + vol up (το bixby ειτε το παταω ή οχι μπαινει σε recovery ) . Σκεφτομαι μηπως θεωρει το πληκτρο μονιμα πατημενο λογω κακης επαφης.

Μπορει παρακαλω καποιος να δοκιμασει αν οντως μπαινει σε recovery mode πατωντας μονο power key + vol up ?

σας ευχαριστω

Τακης

 

Το βρήκες μόνος σου φίλε... σου παρμένη συνέχεια πατημένο το Bixby button Πρέπει να το πας σε service για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μού ήρθε σήμερα το πρωί (rom Vodafone Italia) και ειναι 328mb6215911ce497a82206b6a581f75c3f0a.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση,έχω το ρολόι s3 frontier και θέλω να πάρω το gear fit 2 pro ,πειράζει που θα είναι στο ίδιο τηλ. Συνδεδεμενα; Όχι ταυτόχρονα βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Ουπς, καλή φάση και μεγάλο σχετικά. Τι προέλευσης είναι η συσκευή σου; γερμανική;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ουπς, καλή φάση και μεγάλο σχετικά. Τι προέλευσης είναι η συσκευή σου; γερμανική;
Ναι γερμανικό. Όλα τα updates ασφαλείας, τόσο μέγεθος έχουν, ίσως και πιο μεγάλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ήρθε και στο δικό μου πριν από λίγο patches Απριλίου για Cosmote Rom γύρω στα 205 MB .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδέω τα original ενσύρματα ακουστικά, ο ήχος ειδοποιήσεων απο sms, viber mail κλπ προγράμματα, έρχεται μόνο στα ακουστικά και οχι στο ηχειο του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα να μην τα βλεπω έγκαιρα, οταν το έχω στην ακρη του γραφείου.

Ο ηχος κλήσεων, ακούγεται κανονικά απο το ηχείο (οταν εχω τα ακουστικά).

 

Υπαρχει κάποια ρύθμιση? γιατι δεν την βρίσκω.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδέω τα original ενσύρματα ακουστικά, ο ήχος ειδοποιήσεων απο sms, viber mail κλπ προγράμματα, έρχεται μόνο στα ακουστικά και οχι στο ηχειο του τηλεφώνου, με αποτέλεσμα να μην τα βλεπω έγκαιρα, οταν το έχω στην ακρη του γραφείου.

Ο ηχος κλήσεων, ακούγεται κανονικά απο το ηχείο (οταν εχω τα ακουστικά).

 

Υπαρχει κάποια ρύθμιση? γιατι δεν την βρίσκω.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

κατεβασε αυτο :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.soundassistant&hl=en_US

ειναι επισημο της σαμσουγκ , σιγουρα εχει ρυθμιση γι αυτο που θελεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ενω στο προγραμμα που μου είπες, ειναι απενεργοποιημενες οι ειδοποιήσεις μεσω ακουστικων, αυτες συνεχιζουν να έρχονται σε αυτά (έκανα κ restart).

Ισως ειναι καποιο bug της αναβάθμισης

Σε ευχαριστώ

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω ότι εγώ με την τελευταία αναβάθμιση σε cosmote rom έχω παραπολυ καλή αυτονομία.. μου θυμίζει καλές παλιές εποχές με μπαταρία 2+ χρόνων. Εσείς πως τα βλέπετε τα πράγματα, έτυχε μονο σε εμένα;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ακριβώς η ίδια μου φαίνεται, ίσως μια μικρή μικρή πτώση θα έλεγα. Όμως το τηλέφωνο είναι η 2η συσκευή s8 plus ,την οποία έχω από καινούργια ( μόλις 65 φορτίσεις έχει). Αυτό το έχω σε artic silver με 2,3 αλκαντάρες σε διαφορετικά χρώματα και το απολαμβάνω!! Το android 9.0 εκτόξευσε πάρα πολύ την εμπειρία χρήσης. Σύγχρονο, γρήγορο τόσο όσο,το κυριότερο πολύ ομαλό και το σερφαρισμα παραμένει εξαιρετικό! Η δε μπαταρία του επίσης πάρα πολύ καλή απόδοση. Αυτά από έναν χρήστη που τις τελευταίες ημέρες έχει παρέα δίπλα δίπλα το πολύ δυνατό και όμορφο για τα δικά μου γούστα OnePlus 7 pro.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τα παραπάνω γραφόμενά μου μετά από δεκαήμερη περίπου χρήση ότι υπάρχει μια μικρή πτώση στην μπαταρία μου με το τελευταίο update με patches Απριλίου. Το κινητό όμως έχει γίνει απίστευτα γλυκό, βούτυρο σε όλες μα όλες τις λειτουργίες του. Είτε μεταβάσεις μενού είτε ανοίγματα και ρολαρίσματα εφαρμογών και στο browsing...απίστευτο 8αρι συνεχίζει να με εντυπωσιάζει ακόμη και σήμερα, έχοντας ταυτόχρονα στα χέρια μου πάνω από μια βδομάδα το υπέρ τούμπανο 1+ 7 pro τα οποία και δουλεύω ταυτόχρονα και τα δύο σε καθημερινή βάση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oσοι εχετε το κινητο με το snapdragon η τελευταια εκδοση που εχετε ειναι η ASKS V2.1.0 release 190226?Γιατι πατωντας Ενημερωση λογισμικου μου βγαζει "Η τρεχουσα εκδοση λογισμικου δεν υποστηριζεται.Επισκεφτειτε ενα κεντρο σερβις"....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...