Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς ανακάλυψα ghost στην οθόνη,τι προτείνετε; smartec ή tsolusion? Εννοείται στην εγγύηση,αλλάζουν οθόνη και μπαταρία? Αυθημερόν?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και οι δύο καλές είναι, απλά η smartec αναφαίνεται πιο συχνά εδώ μέσα. Τα αλλάζουν πακέτο οθόνη με μπαταρία, αν δούν ότι είναι πεσμένη η μπαταρία. Όπως και να χει αφού θα ανοιχτεί ευκαιρία είναι να αλλάξεις και την μπαταρία έστω και με μια μικρή χρέωση, κατά την γνώμη μου φυσικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ smartec θα έλεγα εγώ και είναι από τα ελάχιστα πράγματα που πραγματικά επιμένω.

Μέσα σε λίγες ώρες θα έχεις νέα οθόνη, σασί, μπαταρία, αδιαβροχοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάρω τηλ.να ρωτήσω αν έχουν οθόνη για να το πάω,για την μπαταρία να τους το πω ή είναι στάνταρ διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή Πρωτοχρονιά. Σήμερα μου ήρθε για ελληνική συσκευή από Γερμανό αγορασμένη, επίπεδο ασφαλείας με patches Δεκεμβρίου. Μια χαρά ακόμα κρατεί το 8αρι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα,προχθες το κινητο επεσε απο αποσταση 0.5μ και βρηκε στη στο γ των ποδιων της καρεκλας.Του εχω περασει για προστασια οθονης το πολυδιαφημιζομενο ακριβο τζαμακι W.Dome glass σε συνδυασμό με καλης μαρκας θηκης Spingen.Το τζαμι δεν επαθε τιποτα αλλα δεν προστατεψε την οθονη με αποτελεσμα να ραγισει!!!!Σαν να μην υπηρχε καθολου προστασια...
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,προχθες το κινητο επεσε απο αποσταση 0.5μ και βρηκε στη στο γ των ποδιων της καρεκλας.Του εχω περασει για προστασια οθονης το πολυδιαφημιζομενο ακριβο τζαμακι W.Dome glass σε συνδυασμό με καλης μαρκας θηκης Spingen.Το τζαμι δεν επαθε τιποτα αλλα δεν προστατεψε την οθονη με αποτελεσμα να ραγισει!!!!Σαν να μην υπηρχε καθολου προστασια...
Κώστα περαστικά. Δυστυχώς πολύ άσχημο σπασιμο. Αντίστοιχο του δικού μου LG G6, που επίσης του φορούσα γυαλί, αλλά όχι θήκη. Λέω πολύ άσχημο διότι μετά το σπάσιμο άρχισε να επεκτείνεται με τον καιρό, ενώ το γυαλί έφευγε σιγά σιγά, έχοντας δημιουργήσει ολόκληρα κενά. Η αλλαγή οθόνης δεν είναι λύση καθώς ακόμη και στην περίπτωση που θα βάλεις γνήσια ακόμη θα υπάρχουν παρατράγουδα, σκόνη κάτω από τις κάμερες με τον καιρό καταστροφή πίσω καλύμματος κατά 80% κτλ. Το καλύτερο είναι να το δώσεις κατευθείαν κι ότι πιάσεις.

 

Πριν το G6 που του άλλαξα οθόνη, η οποία δεν είναι καλά κολλημενη, το ανοιξαμε πάλι κτλ, είχα κάνει το ίδιο στο S7. Καταστροφή τελείως του πίσω γυαλιού, κακή κόλληση, διαρροή φωτισμού άνοιγμα πάλι κτλ.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκότωσα το S8+ με σπάσιμο Στην αριστερή Πάνω Μερια Για 160 ευρώ Από πέσιμο σε μάρμαρο.

αυτές οι curve οθόνες με το παραμικρό σπάνε.

τι gorilla glass να λένε...Αν Είναι να σπάσει θα σπάσειe073e0b1f8c0d5cdbaaf1ab401db62af.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιο τζαμακι να μου προτεινετε οικονομικο πλεον?σε συναρτηση με τη θηκη spigen Liquid Air Armor.Tο κινητο παει στην arvato(μεσω δουλειας) και θα τσεκαριστει και η μπαταρια για αντικατασταση μιας και θα το ανοιξουν.
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκότωσα το S8+ με σπάσιμο Στην αριστερή Πάνω Μερια Για 160 ευρώ Από πέσιμο σε μάρμαρο.

αυτές οι curve οθόνες με το παραμικρό σπάνε.

τι gorilla glass να λένε...Αν Είναι να σπάσει θα σπάσει

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Gorilla glass δεν σημαίνει ότι το γυαλί της οθόνης είναι άθραυστο, αλλά ότι έχει μεγαλύτερη ανοχή σε γρατσουνιές. Έχει πιο σκληρή εξωτερικά στρώση, που το κάνει πιο ανθεκτικό στις γρατσουνιές, αλλά δυστυχώς, και πιο ευαίσθητο σε σπάσιμο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα να συνδέσω το κινητό με το αυτοκίνητο μέσω της usb θύρας και δεν το αναγνωρίζει... Ενώ στο κινητό εμφανίζεται αυτή η προειδοποίηση.

The connected device is unable to access data on this device. Reconnect the USB cable and try again. Android File transfer or Samsung smart switch must be installed.

 

Μέχρι τώρα δούλευε κανονικά και συνδεόταν τα τελευταία 2 χρόνια, πρώτη φορά το εμφανίζει αυτό.

 

Τι μπορεί να είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Τσάκα τσακα, μπράβο ✌

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε και σε μένα καλά που το έγραψες, τώρα την κατεβάζω κι εγώ (cosmote και το δικό μου).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,υπαρχει η δυνατοτητα απενεργοποιησης/ενεργοποιησης της ασυρματης φορτισης απο καπου??
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,υπαρχει η δυνατοτητα απενεργοποιησης/ενεργοποιησης της ασυρματης φορτισης απο καπου??

 

Με ποια λογική να υπάρχει αυτή η λειτουργια;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια λογική να υπάρχει αυτή η λειτουργια;

 

εχω αγορασει μια βαση αυτοκινητου που οταν ακουμπας το κινητο,το αγκαλιαζει και κραταει.Παραλληλα φορτιζει!Εγω θελω να εκτελει το ανοιγμα-κλεισιμο των μπρατσων που κραταει το κινητο αλλα οχι να το φορτιζει αυτοματα....Και ξαναρωτω υπαρχει τροπος????

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Γιατί να μην φορτίζεις όμως; Φοβάσαι μην πάθει τίποτα η μπαταρία ξέρω γω;

 

για καλυτερη αποδοση της μπαταριας τα ορια που εχω ειναι 15%/80-85% οποτε δεν θελω να τα ξεπερναω και δεν θελω καθε φορα που το ακουμπαω να φορτιζει..

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

65% της χωρητικότητας δεν είναι καλύτερη απόδοση. Είναι απόδοση μπαταρίας μετά από 5ετια για πέταμα.

Όπως και να χει, τρόπος να κλείσει η ασύρματη φόρτιση δεν υπάρχει. Η μόνη "λύση" είναι να βάλεις κάτι από πίσω αν υπάρχει χώρος, έτσι ώστε να μην μπορεί να φορτίσει λόγο απόστασης.

Link to comment
Share on other sites

65% της χωρητικότητας δεν είναι καλύτερη απόδοση. Είναι απόδοση μπαταρίας μετά από 5ετια για πέταμα.

Όπως και να χει, τρόπος να κλείσει η ασύρματη φόρτιση δεν υπάρχει. Η μόνη "λύση" είναι να βάλεις κάτι από πίσω αν υπάρχει χώρος, έτσι ώστε να μην μπορεί να φορτίσει λόγο απόστασης.[/Q

 

συγνωμη για την παρανοηση,εννοω δεν αφηνω να πεσει κατω απο 15% τη μπαταρια και τη φορτιζω εως το 85% το ανωτερο

Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...