Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εχω ενα θεμμα εδω και μερικές μέρες και δεν ξερω τι φταιει. Μου πετάει συνέχεια μηνυμα οτι δεν μπορεί να κανει auto backup στο Samsung Cloud γιατί ειναι γεμάτο. Το Cloud έχει περίπου 10GB ελευθερα καθώς δεν κάνω backup το gallery. Σκέφτηκα μηπως ειναι οτι εχω αρκετα MP3 στην SD. Αλλά δεν βρισκω πως να βάλω να μην κανει backup τον ηχο αυτοματα. Μονο στα manual backup
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν κάνεις ένα manual backup και βγάλεις από την λίστα κάποια επιλογή (πχ μουσική), τότε σταματάει να κάνει εκείνη την επιλογή αυτόματα backup.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια ενημερωση λογισμικου και ασφαλειας για το S8 plus? Νομιζω οτι απο τοτε που εβαλα χειροκινητα την εκδοση 8.0.0 δε μου βγαζει ενημερωσεις ασφαλειας. Εχει την ενημερωση ασφαλειας φεβρουαριος 2018 και δε μου βρικσει ενημερωση ποτε... Βασικα εδω και αρκετους μηνες δε μου εχει βρει ενημερωση. Ειναι δυνατον να εχει σταματησει καθε ειδους ενημερωση για το S8 plus? Επισης απο οτι ειδα θα βγει η 9 για το S8 PLUS?

 

Τελικα αναβαθμισα το κινητο παλι χειροκινητα περνωντας την τελευταια αναβαθμιση (G955FXXU4CRJ5 ) για το CSC code μου που ειναι DBT. Εχει μεσα τις ενημερωσεις οκτωμβρίου 2018. Απο οτι ειδα αν ξαναπερασεις την αναβαθμιση που προοριζεται για το CSC code σου ξαναβρισκει τις OTA ενημερωσεις. Για να δουμε

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αν το πας στην βάση 450 +40% = 630 τότε δεν τίθεται θέμα. Το 9+ δεν είναι κατά 40% καλύτερο ούτε καν συνολικά. 1 χρόνο νεότερο κινητό, 1 χρόνο παραπάνω αναβαθμίσεις πιθανότατα και ίσως πιο γρήγορες, διπλή κάμερα, dual sim σαν "βασική 'εκδοση' και παραπάνω ram. Στο θέμα cpu δεν θα μπω καν. Δεν έχει νόημα για μένα. Ούτε η μνήμη έχει τόσο πολύ. Δεν έχω δει το 8+ μου να έχει θέμα μνήμης για να πω θέλω παραπάνω. Τα αξιολογείς εσύ. Είναι πιο πολύ υποκειμενικό το θέμα παρά αντικειμενικό. Αν το πας σε vfm ανάμεσα στα 2, ε τότε το 8+ είναι πιο καλό.

Και εγω τρωγόμουν καποια στιγμη να το δωσω και να παω στο 9+ αλλα τελικα δεν αξιζει η μεταβαση.Μια χαρα με το 8+

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έτσι παρέμεινα κι εγώ... χτες πάντως είδα το Huawei mate 20 pro στον Κωτσόβολο και μου πέσαν τα τσαγούλια...οθόνη επιτέλους σε Huawei συσκευή, σμουθ και γρήγορη απόκριση σε όλα, κάμεράρα σε σχέση με s9 plus & note 9 πραγματικά για τα γούστα μου ξεχώρισε το mate20 pro. Περιμένω και s10 να αποφασίσω για του χρόνου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν κρατήθηκα και πέρασα στο s9+ αφού δίνοντας το s8+ 400 ευρω μου βγήκε καινούριο με άλλα 180. Η αλήθεια είναι ότι οι διαφορές δεν είναι μεγάλες αλλά σαν σύνολο το s9+ είναι ένα κλικ καλύτερο σε όλα. Με λίγα λόγια αν το βρείτε σε προσφορά χτυπήστε το αλλιώς μείνετε όπως είστε.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς ✌️ εννοείται πως είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή το s9 plus με τις γνωστές αναβαθμίσεις και βελτιώσεις του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από την τελευταία ενημέρωση όταν μιλάω με Bluetooth και ταυτόχρονα δέχομαι νέα κλήση αυτό αποσυνδέεται. Δεν φταίει το Bluetooth γιατί δοκίμασα 3 διαφορετικά και γίνεται το ίδιο. Δοκίμασα από το μενού των ρυθμίσεων αλλά δεν κατάφερα κάτι. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου ηρθε ενημέρωση απο το galaxy apps, οτι υπαρχει ενημέρωση για το led του κινητού μας κ οτι μπορείς να κανεις κ κάποια σχεδια στην οθονη για καποιες επαφες σου, ετσι οταν εχεις ειδοποιηση, αναβοσβήνει το λεντ αλλα σου βγαζει κ το σχεδιο στην οθόνη.

Δεν μπορω να βρω που ειναι το πρόγραμμα.

Μπορει καποιος να μου πει, που ειναι οι ρυθμισεις led?

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μου ηρθε ενημέρωση απο το galaxy apps, οτι υπαρχει ενημέρωση για το led του κινητού μας κ οτι μπορείς να κανεις κ κάποια σχεδια στην οθονη για καποιες επαφες σου, ετσι οταν εχεις ειδοποιηση, αναβοσβήνει το λεντ αλλα σου βγαζει κ το σχεδιο στην οθόνη.

Δεν μπορω να βρω που ειναι το πρόγραμμα.

Μπορει καποιος να μου πει, που ειναι οι ρυθμισεις led?

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Νομίζω ότι αναφέρεσαι στην εφαρμογή της LED View Cover. Απαιτείται η θήκη δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αναφέρεσαι στην εφαρμογή της LED View Cover. Απαιτείται η θήκη δηλαδή.

 

Λες? Δεν εχω τέτοια θηκη.

Κ γω νομιζα πως αντι για πρασινο κοκκινο led, θα σου εβγαζε κ σχεδια. Αλλα μπορει να δουλεύει μονο με την θηκη

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Λες? Δεν εχω τέτοια θηκη.

Κ γω νομιζα πως αντι για πρασινο κοκκινο led, θα σου εβγαζε κ σχεδια. Αλλα μπορει να δουλεύει μονο με την θηκη

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

NoLed λέγεται η εφαρμογή. Έχω χρόνια να την χρησιμοποιήσω αλλά ίσως δουλεύει ακόμα. Μιλάμε από εποχή galaxy nexus που δεν είχε led. Σου βάζει το εικονίδιο της ειδοποιησησ και αλλάζει συνέχεια θέση. Σχεδόν σαν το AOD σε φάση αλλά μόνο με το εικονίδιο της ειδοποιησησ που έχεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο service έχει αναλάβει η εταιρεία Arvato (Κηφισού 31Α στα ΚΤΕΛ Κηφισού στον 3ο όροφο, τηλέφωνο επικοινωνίας 2105197500)

 

Επίσης για Samsung συσκευές μπορείτε να απευθυνθείτε και στη Smartec (Φειδίππου 7 Χαϊδάρι, τηλέφωνο επικοινωνίας 2105820000).

 

https://www.samsung.com/gr/support/service-center/

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το επίσημο service της Samsung στην Αθήνα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πήγαινε Smsrtec,με διαφορά το καλύτερο σέρβις για samsung κι επίσημο φυσικά ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο service έχει αναλάβει η εταιρεία Arvato (Κηφισού 31Α στα ΚΤΕΛ Κηφισού στον 3ο όροφο, τηλέφωνο επικοινωνίας 2105197500)

 

Επίσης για Samsung συσκευές μπορείτε να απευθυνθείτε και στη Smartec (Φειδίππου 7 Χαϊδάρι, τηλέφωνο επικοινωνίας 2105820000).

 

https://www.samsung.com/gr/support/service-center/

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να λυπηθώ ή να χαρώ...

 

Απ' τη μία το One UI δεν μου έχει αρέσει καθόλου και θεωρώ ότι αντιγράφει το iOS. Απ' την άλλη αν δεν το πάρουμε τότε η αναβάθμιση σε 9 για εμάς παίζει να έρθει του αγίου...

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας και κάνοντας, όπως και να χει η συσκευή παραμένει ανταγωνιστική και η μοναδική που με εντυπωσίασε για αλλαγή ήταν το mate20 pro το οποίο φυσικά έβγαλε τα μάτια του μοναχό του εξαιτίας του γνωστού φυσικά προβλήματος με την οθόνη. Όταν πέσουν οι τιμές βλέπουμε,να δούμε πως θα κάτσει και η pie στην σειρά s9 ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάντως η συσκευή αντέχει μέχρι την παρουσίαση του s11 χωρίς να χάσει καθόλου λειτουργικότητα ή αίσθηση ναυαρχίδας.

Από κει και πέρα, όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, η Samsung κλασικά θέλει να ακολουθήσει τακτική apple γενικότερα.

Γιατί αλλιώς το s8/s8+ θα γίνει σαν το i6, οι μισοί κάτοχοι θα το κρατήσουν αλλα τόσα χρόνια!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σχετικά με την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας στα ποσά % ειναι καλο να ενεργοποιείται επίσης όταν βάλεις αυτή την λειτουργία αυτόματα μπαίνει μαύρο θέμα για την εξοικονόμηση μπαταρίας ποιο είναι αυτό το θέμα για να το κατεβάσω από το samsung themes;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την εγγύηση μετά από επισκευή? Αλλαγή πλακέτας για παράδειγμα η οποία όταν παίρνεις το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση. την αλλάζεις στον 1 χρόνο χρήσης ή ακόμα και τελευταία μέρα της εγγύησης. Πόσα χρόνια έχει εγγύηση? Κανονικά δεν θα πρέπει να έχει άλλα 2 χρόνια το συγκεκριμένο ανταλλακτικό. Αν υπάρχει και παράθεση νόμου που να το διευκρινίζει ακόμα καλύτερα.

 

Υ.Γ.: Έχει υπάρξει απόφαση, νόμος, οδηγία, ΠΔ που να αναιρεί την υπουργική απόφαση από τον Ιανουάριο του 2018?

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την εγγύηση μετά από επισκευή? Αλλαγή πλακέτας για παράδειγμα η οποία όταν παίρνεις το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση. την αλλάζεις στον 1 χρόνο χρήσης ή ακόμα και τελευταία μέρα της εγγύησης. Πόσα χρόνια έχει εγγύηση? Κανονικά δεν θα πρέπει να έχει άλλα 2 χρόνια το συγκεκριμένο ανταλλακτικό. Αν υπάρχει και παράθεση νόμου που να το διευκρινίζει ακόμα καλύτερα.

 

Υ.Γ.: Έχει υπάρξει απόφαση, νόμος, οδηγία, ΠΔ που να αναιρεί την υπουργική απόφαση από τον Ιανουάριο του 2018?

 

Εγώ που άλλαξα μπαταρία πλακέτα οθόνη στην smarter εντός εγγύησης μου είπαν ότι έχω εγγύηση σε αυτά που αλλάξανε για 2 χρόνια και μού δώσανε και χαρτί

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που άλλαξα μπαταρία πλακέτα οθόνη στην smarter εντός εγγύησης μου είπαν ότι έχω εγγύηση σε αυτά που αλλάξανε για 2 χρόνια και μού δώσανε και χαρτί

 

Το χαρτί αναφέρει κάτι σχετικό με νόμους ή κάποια χρήσιμη πληροφορία. Το ρωτάω αυτό γιατί σε φίλο στην Πάτρα σε αλλαγή πλακέτας αρνήθηκαν να επεκτείνουν την εγγύηση. S7 edge αυτός αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Εγώ του είπα ότι να τους ζητήσει χαρτί επίσημο και να πιέσει αλλά όσα μέσα περισσότερα και αποδεικτικά υπάρχουν τόσο το καλύτερο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Λήξη συναγερμού.
Το πιο ακυρο site με τις πιο άκυρες ειδήσεις ειναι...

Ουτε καν εχει πεσει ποτε μεσα στο ελάχιστο για σαμμυ ειδικά...

Απλα βάζει για click bite......

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...