Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, αυτός ο ασύρματος φορτιστής κάνει και για το s8 plus ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/9011038/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-για-Galaxy-S7-S7-Edge-Λευκό-EP-NG930BW.html?keyphrase=Samsung+EP-NG930BWEGWW#reviews

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι δουλεύει κανονικά.

Ωστόσο είναι μόνο stand, δεν κατεβαίνει.

Ο νέος που βγήκε με το s8 γίνεται flat ή stand και κατά την άποψή μου, πολύ πιο ωραίος. Ένα 10αρικο η διαφορά τους στην τιμή!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αυτός ο ασύρματος φορτιστής κάνει και για το s8 plus ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/9011038/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-για-Galaxy-S7-S7-Edge-Λευκό-EP-NG930BW.html?keyphrase=Samsung+EP-NG930BWEGWW#reviews

Καλημέρα όχι δεν κάνει τον είχα απο όταν είχα το s7 edge και δεν φόρτιζε έκανε αποσυνδέσεις και από την samsung που μίλησα μου είπαν δεν είναι συμβατός με το s8 και πήρα τον καινούργιο

https://www.skroutz.gr/s/11547643/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-PG950BBEGWW.html

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ώπα,κάτι θυμόμουν γι'αυτό και ρώτησα ;)

Ευχαριστώ πολύ!!

https://www.androidauthority.com/galaxy-s8-issues-older-wireless-charging-pads-766933/

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αυτός ο ασύρματος φορτιστής κάνει και για το s8 plus ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/9011038/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-για-Galaxy-S7-S7-Edge-Λευκό-EP-NG930BW.html?keyphrase=Samsung+EP-NG930BWEGWW#reviews

 

Δουλεύει κανονικά αλλά μόνο με το κινητό σε οριζόντια θέση. Μάλλον έχει να κάνει με τη θέση που είναι το κύκλωμα στο φορτιστή ο οποίος είχε σχεδιαστεί με βάση τα S7/S6 εκείνη την εποχή. Με τα S8/S9 όπου άλλαξε η διάσταση σε 18:9 και έγιναν πιο μακρόστενα μάλλον δεν βρίσκεται στην ίδια θέση και κάνει διακοπές. Εγώ πάντως όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει σε οριζόντια θέση φορτίζει κανονικά χωρίς διακοπές.

 

Για όσους ενδιαφέρονται έχει προσφορά το e-shop αυτή τη βδομάδα για τον original του S8.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά αλλά μόνο με το κινητό σε οριζόντια θέση. Μάλλον έχει να κάνει με τη θέση που είναι το κύκλωμα στο φορτιστή ο οποίος είχε σχεδιαστεί με βάση τα S7/S6 εκείνη την εποχή. Με τα S8/S9 όπου άλλαξε η διάσταση σε 18:9 και έγιναν πιο μακρόστενα μάλλον δεν βρίσκεται στην ίδια θέση και κάνει διακοπές. Εγώ πάντως όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει σε οριζόντια θέση φορτίζει κανονικά χωρίς διακοπές.

 

Για όσους ενδιαφέρονται έχει προσφορά το e-shop αυτή τη βδομάδα για τον original του S8.

Ακριβώς!

Είχα για μερικούς μήνες κι εγώ αυτόν στο γραφείο μέχρι να τους αλλάξω όλους.

Εφόσον το κινητό μπει κανονικά όρθιο, δουλεύει ακριβώς όπως ο νέος!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Είχα για μερικούς μήνες κι εγώ αυτόν στο γραφείο μέχρι να τους αλλάξω όλους.

Εφόσον το κινητό μπει κανονικά όρθιο, δουλεύει ακριβώς όπως ο νέος!

 

Πλαγιαστό εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που νομίζει ότι το καινούριο interface στο Experience 10, ειδικά στο συρτάρι ειδοποιήσεων, είναι σχεδιαστικά ένα βήμα πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που νομίζει ότι το καινούριο interface στο Experience 10, ειδικά στο συρτάρι ειδοποιήσεων, είναι σχεδιαστικά ένα βήμα πίσω?

 

10 βηματα πισω ειναι και αυτα προς iphone μερια.κακη αντιγραφη ios με ευθυνη και της google

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όρθιο εννοώ, portrait.

 

Εμένα πάλι όρθιο έκανε διακοπές. Μόνο σε landscape φόρτιζε απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι όρθιο έκανε διακοπές. Μόνο σε landscape φόρτιζε απροβλημάτιστα.
Στο plus συγκεκριμένα;

Για το μικρό δεν ξέρω, αλλά στο δικό μου δούλευε επί μήνες όρθιο με τον παλιό. Δεν δοκίμασα ποτέ landscape βέβαια για να ξέρω αν δούλευε εκεί σε μένα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο plus συγκεκριμένα;

Για το μικρό δεν ξέρω, αλλά στο δικό μου δούλευε επί μήνες όρθιο με τον παλιό. Δεν δοκίμασα ποτέ landscape βέβαια για να ξέρω αν δούλευε εκεί σε μένα.

 

Ναι στο Plus. Στο μικρό φαντάζομαι μπορεί να μην υπάρχει καν πρόβλημα λόγω μικρότερου ύψους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται ένα νέο μήνυμα, συνήθως εμφανίζονται κάποιες γρήγορες ενέργειες που μπορείς να κάνεις κατευθείαν από την ειδοποίηση χωρίς να ανοίξεις το μήνυμα. "Σήμανση ως αναγνωσμένο", "Γρήγορη απάντηση" και "Κλείσιμο" αν θυμάμαι καλά. Στην 7.0 αυτές οι επιλογές εμφανίζονταν σε κάθε μήνυμα και μάλιστα παρέμεναν και αργότερα στο συρτάρι ειδοποιήσεων αν έκανες swipe προς τα κάτω στην ειδοποίηση του μηνύματος.

Στην 8.0 πρώτον δεν εμφανίζονται πάντα, και δεύτερον ακόμα και αν εμφανιστούν μετά δεν είναι διαθέσιμες στις ειδοποιήσεις. Έχω κάνει άνω κάτω τις ειδοποιήσεις μπας και υπάρχει κάποια περίεργη ρύθμιση αλλά δεν έχω βρει κάτι. Συμβαίνει σε κανέναν άλλον αυτό?

 

Επίσης χρησιμοποιώ την εφαρμογή Volume Slider. Για όσους δεν την έχουν ακουστά είναι εφαρμογή ελέγχου του ήχου κάνοντας swipe στην άκρη της οθόνης (είτε αριστερά είτε δεξιά). Παλαιότερα ήταν διαθέσιμη στο Play Store αλλά πλέον τη βρίσκεις μόνο αυτόνομα. Anyway η εφαρμογή δουλεύει μια χαρά, απλώς όταν ανεβοκατεβάζεις την ένταση εμφανίζεται μια ειδοποίηση που λέει ότι η εφαρμογή χρησιμοποιεί την επικάλυψη οθόνης. Υποθέτω ότι επικάλυψη οθόνης εννοεί τη στάθμη της έντασης που εμφανίζεται όταν την ανεβάζεις/κατεβάζεις. Η ειδοποίηση μπορεί να απενεργοποιηθεί από τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων αλλά το θέμα είναι ότι μαζί απενεργοποιείται και η στάθμη της έντασης. Ο έλεγχος της έντασης με το swipe παραμένει απλώς γίνεται πλέον στα τυφλά χωρίς να ξέρεις σε ποια στάθμη βρίσκεται. Κανένας με αντίστοιχο θέμα...?

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει το s8+ σαν νεα αγορα?

Προφανως δεν θα παρει ποτε κατι αλλο εκτος απο Pie (οταν ερθει το 2019), αλλα σε επιπεδο καθημερινης χρησης/lags πως ειναι πλέον μετα απο τα τοσα updates?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αξίζει μιας και η συσκευή είναι τούμπανο...

 

Επίσης ρε παιδιά κοιτάω μήπως πάρω το s9+ και βλέπω ότι μάλλον δεν αξίζει τα 200 ε διαφορά...

 

 

Υπάρχει κάποιος που να το έχει αλλάξει και τελικά να είδε μεγάλες διαφορές στις επιδόσεις?

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αξίζει μιας και η συσκευή είναι τούμπανο...

 

Επίσης ρε παιδιά κοιτάω μήπως πάρω το s9+ και βλέπω ότι μάλλον δεν αξίζει τα 200 ε διαφορά...

 

 

Υπάρχει κάποιος που να το έχει αλλάξει και τελικά να είδε μεγάλες διαφορές στις επιδόσεις?

 

Αν το πας στην βάση 450 +40% = 630 τότε δεν τίθεται θέμα. Το 9+ δεν είναι κατά 40% καλύτερο ούτε καν συνολικά. 1 χρόνο νεότερο κινητό, 1 χρόνο παραπάνω αναβαθμίσεις πιθανότατα και ίσως πιο γρήγορες, διπλή κάμερα, dual sim σαν "βασική 'εκδοση' και παραπάνω ram. Στο θέμα cpu δεν θα μπω καν. Δεν έχει νόημα για μένα. Ούτε η μνήμη έχει τόσο πολύ. Δεν έχω δει το 8+ μου να έχει θέμα μνήμης για να πω θέλω παραπάνω. Τα αξιολογείς εσύ. Είναι πιο πολύ υποκειμενικό το θέμα παρά αντικειμενικό. Αν το πας σε vfm ανάμεσα στα 2, ε τότε το 8+ είναι πιο καλό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν το πας στην βάση 450 +40% = 630 τότε δεν τίθεται θέμα. Το 9+ δεν είναι κατά 40% καλύτερο ούτε καν συνολικά. 1 χρόνο νεότερο κινητό, 1 χρόνο παραπάνω αναβαθμίσεις πιθανότατα και ίσως πιο γρήγορες, διπλή κάμερα, dual sim σαν "βασική 'εκδοση' και παραπάνω ram. Στο θέμα cpu δεν θα μπω καν. Δεν έχει νόημα για μένα. Ούτε η μνήμη έχει τόσο πολύ. Δεν έχω δει το 8+ μου να έχει θέμα μνήμης για να πω θέλω παραπάνω. Τα αξιολογείς εσύ. Είναι πιο πολύ υποκειμενικό το θέμα παρά αντικειμενικό. Αν το πας σε vfm ανάμεσα στα 2, ε τότε το 8+ είναι πιο καλό.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Σε ολα με καλύπτει τεχνικά (οθονη, αυτονομια, φωτογραφιες). Στο κομματι του lag θα ηθελα να μαθω περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν είχε ποτέ lag και η κάθε αναβάθμιση το κάνει ακόμα καλύτερο.

Αυτά με τα lag σε κάθε προηγούμενη συσκευή, τα λέει όποιος θέλει να δικαιολογήσει την επόμενη.

Πίστεψε με, αν υπήρχε lag στη συσκευή θα κρατούσα το i7 που έδωσα γιατί απλά δεν το δούλευα πλέον και όχι το s8+..!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Σε ολα με καλύπτει τεχνικά (οθονη, αυτονομια, φωτογραφιες). Στο κομματι του lag θα ηθελα να μαθω περισσότερα.

 

Lag με την έννοια ότι κομπλάρει η CPU ή έχεις Redrwaws από θέμα μνήμης δεν παίζει. Τώρα TW έχει το 8+ και το 9+ άρα smoothness καθαρού android πάει περίπατο και στα 2.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια ενημερωση λογισμικου και ασφαλειας για το S8 plus? Νομιζω οτι απο τοτε που εβαλα χειροκινητα την εκδοση 8.0.0 δε μου βγαζει ενημερωσεις ασφαλειας. Εχει την ενημερωση ασφαλειας φεβρουαριος 2018 και δε μου βρικσει ενημερωση ποτε... Βασικα εδω και αρκετους μηνες δε μου εχει βρει ενημερωση. Ειναι δυνατον να εχει σταματησει καθε ειδους ενημερωση για το S8 plus? Επισης απο οτι ειδα θα βγει η 9 για το S8 PLUS? Edited by aristotelhs2060
ν
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνα βγαίνει ενημέρωση για τη συσκευή χωρίς καμία διακοπή.

Η τελευταία είναι με το patch Οκτωβρίου, γύρο στις 10 μέρες πριν.

Εννοείται ότι θα αναβαθμιστεί σε android 9 η συσκευή, αλλά αργότερα όπως είναι φυσικό.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...