Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα λυθεί τίποτα.

Τα κουμπιά πάνε με το σασί και την οθόνη αν θυμάμαι καλά στο σέρβις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

το πολυ πολυ παιρνω τηλεφωνο στο σερβις την δευτερα και μαθαινω,απλα ρωτησα πρωτα εδω μηπως και καποιος ειχε παρομοια εμπειρια! σε ευχαριστω νικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησοερα...εχω ενα s8+ και εχω θεμα με την οθονη μου παρουσιαζει μια γραμμη απο πανω μεχρι κατω και ειναι ξεθωριασμενη...απλα δεν φαινεται παντα και αν το παω στο σερβις μπορει να μην εμφανιστει εκεινη την ωρα...τι μπορω να κανω; Φαινεται συνηθως σε τερμα χαμηλη φωτεινοτητα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις των apns για epdg,hos,ims,internet?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λυθεί τίποτα.

Τα κουμπιά πάνε με το σασί και την οθόνη αν θυμάμαι καλά στο σέρβις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Βγαινουν τα κουμπια ,αλλαζουν.υπαρχουν και ανταλακτικα αν θες να τα επισκευασεις.αν αγορασεις την οθονη μαζι με το σασι ναι ειναι πανω και τα κουμπακια.:)

https://www.replacebase.co.uk/samsung-galaxy-s8-parts-958/

Edited by NikosPaiteris
Link to comment
Share on other sites

Βγαινουν τα κουμπια ,αλλαζουν.υπαρχουν και ανταλακτικα αν θες να τα επισκευασεις.αν αγορασεις την οθονη μαζι με το σασι ναι ειναι πανω και τα κουμπακια.:)

https://www.replacebase.co.uk/samsung-galaxy-s8-parts-958/

Μόνος όλα μπορείς να τα κάνεις αν έχεις τα σωστά εργαλεία.

Εγώ αναφέρομαι στο επίσημο service, μιας και απ ότι φαίνεται είναι ελάττωμα της συσκευής και εντός εγγύησης!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι,για το επισημο σερβις παντα μιλαμε!για το αν υπαρχει τετοια βλαβη,η επισκευη γινεται στην αντικατασταση του κουμπιου η και καποιου αλλου μερους!σε επικοινωνια που ειχα με το σερβις στο μεσεντζερ μου ειπαν πρεπει αρχικα να το δουν και να το παω οσο ποιο νωρις το πρωι για να το εχω πισω αυθημερον!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λυθεί τίποτα.

Τα κουμπιά πάνε με το σασί και την οθόνη αν θυμάμαι καλά στο σέρβις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Δεν θυμάσαι καλά. Τα κουμπιά βγαίνουν κανονικά. Τώρα αν το σέρβις είτε βαριέται είτε θέλει να χρεώσει εξτρα είναι άλλο θέμα.

Δες και στο βίντεο

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, οποιοδήποτε κινητό γίνεται 100 κομμάτια.

Δόξα το θεό, έχω ανοίξει εκατοντάδες.

Το service στα s8/s9 αλλάζει την οθόνη μαζί με το σασί, τα κουμπιά, συνήθως την μπαταρία, περνάει ξανά αδιαβροχοποιηση και κάνει έλεγχο.

ΔΩΡΕΑΝ εφόσον είναι μέσα στην εγγύηση.

Τι συζητάμε τώρα;!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό.

Έχει ένας άνθρωπος πρόβλημα με τα κουμπιά εντός εγγύησης και θα το πάει στο επίσημο σέρβις που το κινητό θα γίνει καινούργιο.

Και καθόμαστε και συζητάμε για το ότι βγαίνουν τα κουμπιά και μόνα τους (προφανώς), λες και σου κάνει κακό η εταιρεία που θα αλλάξει τόσα πράγματα.

Τώρα για τα υπόλοιπα, ποιος ο λόγος;

Ούτε σε έχω δει ξανά στο νημα για να πεις ότι ακολουθείς την συζήτηση και προτίνεις κάτι στο παιδί παραπάνω, ούτε με γνωρίζεις απ ότι φαίνεται για να μου απαντάς λες και είμαι χθεσινός.

Καλό απόγευμα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην το συνεχιζεις. Υπάρχει κόσμος εδώ μέσα πολύ περισσότερο καιρό και δεν είσαι ο μόνος με γνώσεις και εμπειρία. Μάθε να δέχεσαι και την διαφορετική γνώμη και να μην είσαι ισχυρογνωμων. Το ότι δεν γράφω εδώ δεν σημαίνει ότι δεν γνωρίζω. Απαντήσεις σαν την δική σου με έχουν κάνει να μειώσω να γράφω εδώ μέσα.

 

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαφορετική γνώμη.

Ενημερώνω το παιδί για το τι θα αλλαχθεί από το επίσημο σέρβις και η απάντηση σου είναι ότι τα κουμπιά βγαίνουν και χωρίς τα υπόλοιπα. Χαίρω πολύ. Ποια είναι η διαφορετική άποψη σε αυτό;

Το σέρβις δεν το κάνει αυτό, οπότε τι συζητάμε; Για το ότι κάθε κομμάτι είτε εκτός είτε εντός της πλακέτας μπορεί να αλλαχθεί από τον χρήστη;

Τα αυτονόητα;

 

Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω, μιας και τα θεωρώ αστεία και εντελώς cringey.

Καλή συνέχεια!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με τη συσκευη (μαλλον μετα απο πτωση). Το μικροφωνο δε δουλευει πλεον. Ακουω αλλα δεν με ακουνε. Δοκιμασα και εγγραφη ηχου μεσω εφαρμογης αλλα τζιφος.

 

Δεν θα επρεπε με το που συνδεω handsfree να λυνεται το προβλημα και να χρησιμοποιειται το μικροφωνο του handsfree για τις κλησεις? Κατι τετοιο δε γινεται μιας και ουτε με handsfree ακουει ο συνομιλητης τιποτα.

 

Οποιαδηποτε προταση/ιδεα ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα 6μηνο είχα παρατηρήσει ότι το μικρόφωνο σταματούσε να λειτουργεί και έγραφε μόνο παράσιτα.

Ο υπαίτιος ήταν το google assistant, μιας και σκαλωσε όταν έκανα broadcast 1 2 φορές από το κινητό προς τα google home στο σπίτι.

Ένα restart της συσκευής έλυνε το θέμα στην δική μου περίπτωση.

Φυσικά αργότερα διορθώθηκε το πρόβλημα, μιας και δουλεύω τον assistant καθημερινά εδώ και μήνες χωρίς θέμα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά. Θέλω την βοήθειά σας σε ένα θέμα που έχω. Λογικά λύση παίζει να μην υπάρχει απλά μήπως ξέρει κανένας θα ρωτήσω. Εχω το S8+,στις διακοπές μου έβγαλα κάποιες φωτογραφίες. Την Δευτέρα που επέστρεψα είπα να κάνω ένα ξεσκαρτάρισμα τι κρατάω τι σβήνω. Αυτές που ήθελα να κρατήσω τις επέλεξα για να τις κάνω μεταφορά σε συγκεκριμένο φάκελο. Μου ζητήθηκε να γίνουν αντικατάσταση γιατί προφανώς είχα αντιγράψει νωρίτερα κάποιες. Επέλεξα οκ και έκτοτε δεν υπάρχει καμία. Δοκίμασα διάφορα recovery tools αλλά δεν λένε κάτι, δε βοηθάνε. Γνωρίζετε αν μπορεί να γίνει κάτι άλλο? Δυστυχώς δεν είχα κάνει backup και δεν τα είχα στείλει σε κάποιο cloud. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας παιδιά. Θέλω την βοήθειά σας σε ένα θέμα που έχω. Λογικά λύση παίζει να μην υπάρχει απλά μήπως ξέρει κανένας θα ρωτήσω. Εχω το S8+,στις διακοπές μου έβγαλα κάποιες φωτογραφίες. Την Δευτέρα που επέστρεψα είπα να κάνω ένα ξεσκαρτάρισμα τι κρατάω τι σβήνω. Αυτές που ήθελα να κρατήσω τις επέλεξα για να τις κάνω μεταφορά σε συγκεκριμένο φάκελο. Μου ζητήθηκε να γίνουν αντικατάσταση γιατί προφανώς είχα αντιγράψει νωρίτερα κάποιες. Επέλεξα οκ και έκτοτε δεν υπάρχει καμία. Δοκίμασα διάφορα recovery tools αλλά δεν λένε κάτι, δε βοηθάνε. Γνωρίζετε αν μπορεί να γίνει κάτι άλλο? Δυστυχώς δεν είχα κάνει backup και δεν τα είχα στείλει σε κάποιο cloud. Ευχαριστώ

 

 

Δοκίμασε το disk digger photo recovery από το play Ίσως στις βρεις και τις σωσεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το disk digger photo recovery από το play Ίσως στις βρεις και τις σωσεις

 

To δοκιμασα διχως αποτελεσμα. μεχρι το πηγα και ημερομηνιακα. βεβαια βρισκει καποιες φωτογραφιες αλλα τις βγαζει στα 30kb - 500kb και οχι στο σωστο μεγεθος. επισης εχει το αρνητικο που ενω βρισκει περιπου 20,000 αρχεια διεγραμμενα, για να σβηστουν θελει 10-10 επιλογη και οχι μονοκοματα ολα... γνωριζεις μηπως αν μπορουν να ειναι στην μνημη cache η σε καποιο αλλο μερος του κινητου. Δηλαδη οπως τις βρισκει το προγραμμα, αντιστοιχα να τις βρω εγω χειροκινητα. .ευχαριστω παντως για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα διχως αποτελεσμα. μεχρι το πηγα και ημερομηνιακα. βεβαια βρισκει καποιες φωτογραφιες αλλα τις βγαζει στα 30kb - 500kb και οχι στο σωστο μεγεθος. επισης εχει το αρνητικο που ενω βρισκει περιπου 20,000 αρχεια διεγραμμενα, για να σβηστουν θελει 10-10 επιλογη και οχι μονοκοματα ολα... γνωριζεις μηπως αν μπορουν να ειναι στην μνημη cache η σε καποιο αλλο μερος του κινητου. Δηλαδη οπως τις βρισκει το προγραμμα, αντιστοιχα να τις βρω εγω χειροκινητα. .ευχαριστω παντως για την απαντηση σου.

 

 

Ίσως άμα δοκιμάζεις με κάποιον file explorer μηπως εβρισκε αυτος τον φακελο που ειναι η φωτο σου

Υποθετικά μιλάω κάνει μια προσπάθεια

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ίσως άμα δοκιμάζεις με κάποιον file explorer μηπως εβρισκε αυτος τον φακελο που ειναι η φωτο σου

Υποθετικά μιλάω κάνει μια προσπάθεια

 

 

ok θα το τσεκαρω...σε ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μια ερώτηση που δεν είναι στο σωστο θέμα αλλά χάθηκα για να βρω κάτι παρόμοιο! Επειδή είναι να ταξίδεψω Αγγλία τον επόμενο μήνα, θα ήθελα να μάθω αν ισχυει και εκεί το ελεύθερο roaming! Γνωρίζω οτι στην Ευρώπη πλέον ισχυει αλλά για Αγγλία δεν ξέρω! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαικη Ενωση ειναι και η Αγγλια :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαικη Ενωση ειναι και η Αγγλια :)

 

λογω brexit μηπως δεν επιτρεπονται οι οροι και οι προυποθεσεις οπως με τις υπολοιπες χωρες της ευρωπαικης ενωσης! παρολαυτα σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχουν βγει οπότε ισχύουν ολα κανονικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μια ερώτηση που δεν είναι στο σωστο θέμα αλλά χάθηκα για να βρω κάτι παρόμοιο! Επειδή είναι να ταξίδεψω Αγγλία τον επόμενο μήνα, θα ήθελα να μάθω αν ισχυει και εκεί το ελεύθερο roaming! Γνωρίζω οτι στην Ευρώπη πλέον ισχυει αλλά για Αγγλία δεν ξέρω! Ευχαριστώ
Και με μία απλή αναζήτηση στο γουγλη η απόδειξη. Εδώ της Vodafone αλλά ίδιο θα είναι και τις Cosmote, Wind. https://www.vodafone.gr/help-and-support/roaming-and-other-services/roaming-horis-epipleon-kostos/

 

Brexit ή όχι, είναι δεν είναι ακόμα, προς το παρόν όπως θα δεις είναι μέσα στη λίστα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένας "οικονομικος" τρόπος να αντικαταστησουμε σπασμένη οθόνη εμπρός πίσω (μόνο το τζάμι) σε s8 plus υπάρχει? Η τέλος πάντων ποιος ειναι ο οικονομικοτερος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...