Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά σίγουρα δεν θα αναφέρω την πτώση απ την στιγμή που δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι εξωτερικά. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα το καταλάβουν αν το ανοίξουν. Να υπολογίζω αν χρειαστεί να αντικατασταθεί η κάμερα καμιά 200αρα ευρώ? :cry:

Είμαι και στην Κύπρο. Δεν έχω ιδέα και που να το πάω εδώ.

Υπάρχει επίσημο σέρβις στην Κύπρο για Samsung, η το πάω στην εταιρία κινητής τηλεφωνίας από όπου το αγόρασα και το στέλνουν Ελλάδα?

 

https://www.samsung.com/gr/support/service-center/

εδώ θα βρεις τις απαντήσεις σου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πας στο service της Samsung και σου αλλάζουν την κάμερα τσάμπα.

Πες οτι δεν εστιάζει......

Σίγουρα έχει service εκεί ψάξε λίγο και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπήρχε θέμα από πριν και με λίγο ταρακούνημα να επιδεινώθηκε.

Πήγαινε στο service και πες ότι δεν εστιάζει. Αν σου πουν ότι είναι από πτώση, πληρώνεις και το φτιάχνεις.

Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια. Διάβασα κάπου ότι επειδή μπορεί να κόλλησε το auto focus, αν το κουνήσω ελαφρώς έχοντας την κάμερα ανοιχτή, ή εάν το χτυπήσω ελαφρώς με το δάχτυλο μου πάνω στην κάμερα, ότι μπορεί να ξεκολλήσει.

όταν το διάβασα το κορόιδεψα αμέσως, και άνοιξα την κάμερα να το δοκιμάσω για πλάκα. Προς μεγάλη μου έκπληξη μόλις το χτύπησα με το δάχτυλο στον φακό εστίασε κανονικά!!! και από εκείνη την στιγμή λειτουργεί όπως και πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια. Διάβασα κάπου ότι επειδή μπορεί να κόλλησε το auto focus, αν το κουνήσω ελαφρώς έχοντας την κάμερα ανοιχτή, ή εάν το χτυπήσω ελαφρώς με το δάχτυλο μου πάνω στην κάμερα, ότι μπορεί να ξεκολλήσει.

όταν το διάβασα το κορόιδεψα αμέσως, και άνοιξα την κάμερα να το δοκιμάσω για πλάκα. Προς μεγάλη μου έκπληξη μόλις το χτύπησα με το δάχτυλο στον φακό εστίασε κανονικά!!! και από εκείνη την στιγμή λειτουργεί όπως και πριν!!!

 

Αυτο το θεμα που λες είναι γνωστό εδώ από την αρχή που βγήκε το κινητό. γιαυτό σου είπα να το πας να στο φτιάξουν. αμα στο έκανε μια φορά θα στο ξανά κάνει.

δεν υπάρχει μια στο εκατομμύριο να σου πουν ότι φτες εσύ ανά δεν έχει χτύπημα. στα τεστ που κάνουν το ρίχνουν απανωτά στο πάτωμα για να το ελέγξουν και ξέρουν καλά ότι το έχει ελάττωμα το κινητό σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχω ενα θεμα αν καποιος γνωριζει να μου απαντησει. Ειχα κανει update το φλεβαρη μεσω odin το oreo μεσω του xda που το ειχαν βγαλει στην εκδοση CRAP. Το θεμα μου ειναι οτι ενω ελεγε τοτε οτι θα δεχεται κανονικα OTA updates το κινητο απο τοτε δεν μου εχει κανει καμια αναβαθμιση. Γνωριζει κανεις που να το ειχε κανει τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχω ενα θεμα αν καποιος γνωριζει να μου απαντησει. Ειχα κανει update το φλεβαρη μεσω odin το oreo μεσω του xda που το ειχαν βγαλει στην εκδοση CRAP. Το θεμα μου ειναι οτι ενω ελεγε τοτε οτι θα δεχεται κανονικα OTA updates το κινητο απο τοτε δεν μου εχει κανει καμια αναβαθμιση. Γνωριζει κανεις που να το ειχε κανει τι να κανω?
Λίγο πιο πίσω έχει αναφερθεί αρκετές φορές.

Με λιγα λογία πρέπει να ξανα περάσεις παλι με οντιν την τελευταία ελληνική γιατι οταν είχε βγει η ελληνική (επειδή στο γυρίζει σε eur λογο nulti csc που εχουν οι ρομς μεσα αν φλασαρεις με σιμ) δεν είχε ονομασία crap αλλα crb7 τέλος πάντων σε βλέπει οτι έχεις τελευταία γιατι αυτη η έκδοση στο eur δεν υπάρχει.

Φλασαρε μια τωρα την τελευταία ελληνική καο θα εισαι οκ απο εκει και μετα!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχω ενα θεμα αν καποιος γνωριζει να μου απαντησει. Ειχα κανει update το φλεβαρη μεσω odin το oreo μεσω του xda που το ειχαν βγαλει στην εκδοση CRAP. Το θεμα μου ειναι οτι ενω ελεγε τοτε οτι θα δεχεται κανονικα OTA updates το κινητο απο τοτε δεν μου εχει κανει καμια αναβαθμιση. Γνωριζει κανεις που να το ειχε κανει τι να κανω?

Επιβεβαιώνω τον φίλο ĺiva παραπάνω. Είχα το ίδιο θέμα με την Crap....αλλά όταν φλάσαρα μέσω Odin μία παλαιότερη Ελληνική rom, άρχισα να παίρνω ΟΤΑ όλα τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Δηλαδή κατεβάζω τη τελευταία ελληνική από sammobile και την περνάω μέσω odin? Και αναρωτιομουν γιατί μου το γύρισε σε EUR έτσι εξηγείται
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν κάνω την αναβάθμιση μέσο του Smart Switch γίνετε format στην συσκευή?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε γεια λέμε η Oreo, εξαιρετικό s8 plus...βλέπω να το κρατάω για πολύ καιρό

Screenshot_20180529-135607_Settings.jpg

Screenshot_20180529-135613_Battery_Bot.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι χθες σε φίλο μου με s8 plus έκλεισε από μπαταρία και δεν ξανά άνοιξε.. Από βονταφον το είχε πάρει μετά θυμήθηκα ότι υπήρχαν όντως τέτοια θέματα.. Απαράδεκτο τέτοιες συσκευές αλλά οκ μηχανήματα είναι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ και είναι 513.67 MB.

Να σας ρωτήσω αν κάνετε format ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ και είναι 513.67 MB.

Να σας ρωτήσω αν κάνετε format ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση ;;;

Όχι, δε χρειάζεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες ενημερώσεις δεν χρειαζεται

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι χθες σε φίλο μου με s8 plus έκλεισε από μπαταρία και δεν ξανά άνοιξε.. Από βονταφον το είχε πάρει μετά θυμήθηκα ότι υπήρχαν όντως τέτοια θέματα.. Απαράδεκτο τέτοιες συσκευές αλλά οκ μηχανήματα είναι..

 

Νομίζω πως αφορούσε περιστατικά με το note 8 αν θυμάμαι καλά, διόλου απίθανο να συμβαίνει και στο s8 plus .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή άλλαξα πλακέτα μπαταρία,θα ήθελα να μάθω το παρακάτω Aut/eur/aut τι προέλευσης είναι ακριβώς?γιατί σήμερα από εδώ ενημερώθηκα ότι βγήκε ασφαλείας μαϊου αλλά σε μένα δεν ήρθε ακόμα!πριν όταν έβγαινε στο ευρωπαϊκό έπαιρνα κατευθείαν!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησε η συσκευή με Ελληνική σιμ για να γίνει επαναφορά και να γυρίσει το csc σου σε eur/eur/aut.

Το πρώτο δείχνει για ποια χώρα θα παίρνει αναβαθμίσεις, το δεύτερο την χώρα της σιμ, το τρίτο για που προοριζόταν η συσκευή (Ελβετία η δική σου).

Νομίζω με μια επαναφορά εργοστασιακών (με την σιμ μέσα) θα γυρίσει σε eur eur aut και θα αναβαθμίζεται μαζί με τα Ελληνικά.

Επίσης το eur σημαίνει unbranded Ελληνικό, όχι Ευρωπαϊκό. Η κάθε χώρα έχει δικό της csc, δεν υπάρχει γενικό ευρωπαϊκό.

 

Υγ.

Φυσικά μπορείς πάντα να περάσεις την τελευταία Ελληνική με το odin.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησε η συσκευή με Ελληνική σιμ για να γίνει επαναφορά και να γυρίσει το csc σου σε eur/eur/aut.

Το πρώτο δείχνει για ποια χώρα θα παίρνει αναβαθμίσεις, το δεύτερο την χώρα της σιμ, το τρίτο για που προοριζόταν η συσκευή (Ελβετία η δική σου).

Νομίζω με μια επαναφορά εργοστασιακών (με την σιμ μέσα) θα γυρίσει σε eur eur aut και θα αναβαθμίζεται μαζί με τα Ελληνικά.

Επίσης το eur σημαίνει unbranded Ελληνικό, όχι Ευρωπαϊκό. Η κάθε χώρα έχει δικό της csc, δεν υπάρχει γενικό ευρωπαϊκό.

 

Υγ.

Φυσικά μπορείς πάντα να περάσεις την τελευταία Ελληνική με το odin.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Να κανω μια ερωτηση; αν παρω απο skroutz ενα s8 η s8+ κανω το σεταρισμα με η χωρις κάρτα sim ?

Πρέπει να γινεται restore σε γλώσσα sim ?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα που πετάει αν έχεις σιμ μέσα, είναι ότι για να λειτουργούν κάποιες υπηρεσίες κλπ, πρέπει να γίνει επαναφορά και να γυρίσει το csc.

Φαντάζομαι υπηρεσίες όπως wifi calling κλπ, ωστόσο δεν ξέρω ακριβώς.

Επίσης αν δεν γίνει εκκίνηση με σιμ και επαναφορά όταν το ζητήσει, τότε θα αναβαθμίζεται όταν βγει το update για την χώρα προέλευσης και όχι της sim.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησε η συσκευή με Ελληνική σιμ για να γίνει επαναφορά και να γυρίσει το csc σου σε eur/eur/aut.

Το πρώτο δείχνει για ποια χώρα θα παίρνει αναβαθμίσεις, το δεύτερο την χώρα της σιμ, το τρίτο για που προοριζόταν η συσκευή (Ελβετία η δική σου).

Νομίζω με μια επαναφορά εργοστασιακών (με την σιμ μέσα) θα γυρίσει σε eur eur aut και θα αναβαθμίζεται μαζί με τα Ελληνικά.

Επίσης το eur σημαίνει unbranded Ελληνικό, όχι Ευρωπαϊκό. Η κάθε χώρα έχει δικό της csc, δεν υπάρχει γενικό ευρωπαϊκό.

 

Υγ.

Φυσικά μπορείς πάντα να περάσεις την τελευταία Ελληνική με το odin.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, κατατοπιστικός για μια ακόμη φορα!το θέμα είναι ότι έχει στηθεί κανονικά η συσκευή εδώ και δύο εβδομάδες βδομάδες και άντε να μπαίνω πάλι στην διαδικασία επαναφοράς αν και τις προηγούμενες φορές που έκαναν επαναφορά πριν την αλλαγή πλακέτας την έκανα χωρίς την σιμ!

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την ξεκίνησα χωρίς SIM ώστε να μείνει γερμανική, για τις ενημερώσεις... :p

 

Άσχετο, το aut γιατί ελβετία; Η random πάνε αυτά;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και καλά έκανες άστο ως έχει... Αλήθεια ναι πώς φαίνεται ότι είναι Αυστριακή έκδοση;

@ Παρασκευά το Samsung info τί σου βγάζει;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...