Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τέλεια! Οπότε δεν χάνω και τπτ να δοκιμάσω. Ευχαριστώ!!

 

Μην το σκέφτεσαι κάν τα παιδιά στην σμαρτεκ είναι φοβερή ομάδα θα μείνεις ικανοποιημένος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πότε αναμένεται να πάρουμε αναβάθμιση για την oreo OTA? κοντεύει να βγει και ο Μάιος και είμαι ακόμα με την 7

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πότε αναμένεται να πάρουμε αναβάθμιση για την oreo OTA? κοντεύει να βγει και ο Μάιος και είμαι ακόμα με την 7

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τί firmware έχεις;;;; Γιατί η πλειοψηφία την έχει πάρει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τί firmware έχεις;;;; Γιατί η πλειοψηφία την έχει πάρει.
Όταν έβαλα τη sim μου κατέβασε αυτόματα την ευρωπαϊκή έκδοση

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλα τη sim μου κατέβασε αυτόματα την ευρωπαϊκή έκδοση

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για τη EUR λοιπόν έχουν βγει 2 ΟΤΑ για Android 8.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για τη EUR λοιπόν έχουν βγει 2 ΟΤΑ για Android 8.
Και πως το βρίσκω? οταν πάω ενημέρωση λογισμικού μου γράφει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

cc75c86451d125db713c0db0f9c573ab.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και πως το βρίσκω? οταν πάω ενημέρωση λογισμικού μου γράφει ότι δεν υπάρχει νέα ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

cc75c86451d125db713c0db0f9c573ab.jpg

Και δεν θα πάρεις ποτέ 8αρα!

Γιατί οπως είχαμε συζήτηση πιο πίσω με κατι παιδια...ειναι τα κουλα της σαμμυς αυτα!

Επειδη οταν πήρες το κινητό εσυ και έβαλες την σιμ σε γύρισε σe ql5 που απο κ7 η ελληνική πήγε απευθείας σε 8αρα.

Οπότε επειδή αυτή η έκδοση που φορας δεν έχει βγει για ελλαδα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα εσυ!

Κατεβάζεις την έκδοση που θέλεις απο sammobile πχ.

Κατέβασε την τελευταία 8αρα ελληνική και φλασαρε με το τελευταίο οντιν v3.13.1 (μόνο με αυτο περναει η 8αρα).

 

Βάζεις το καθε ενα αρχείο στο κατάλληλο κουτακι bl/ap/cp/csc.

Στο csc εχει 2 αρχεία ειτε βάζεις το σκέτο csc που θα γινεξ και ριζετ στο κινητό σου η βάζεις το home_csc που σε κρατάει Δεδομένα και ολα.

Εγω συστήνω το σκέτο να γίνει ριζετ στη συσκευή.

 

Αν σου φαίνεται δυσκολο πας σρ ενα Samsung service και στο περνάνε αυτοι επιτόπου!+

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω την μη έκδοση μίας international έκδοσης + των branded όπως κάνει η Google. Είναι εντελώς παράλογο όλο αυτό μετα CSC και την διαφορετική ημερομηνία και έκδοση για το κάθε ένα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λάθος! ( κατάφερε η τσέπη μου να γράψει και να δημοσιεύσει) Edited by Milkyway
Τι έγραψε η τσέπη μου!!
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Και δεν θα πάρεις ποτέ 8αρα!

Γιατί οπως είχαμε συζήτηση πιο πίσω με κατι παιδια...ειναι τα κουλα της σαμμυς αυτα!

Επειδη οταν πήρες το κινητό εσυ και έβαλες την σιμ σε γύρισε σe ql5 που απο κ7 η ελληνική πήγε απευθείας σε 8αρα.

Οπότε επειδή αυτή η έκδοση που φορας δεν έχει βγει για ελλαδα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα εσυ!

Κατεβάζεις την έκδοση που θέλεις απο sammobile πχ.

Κατέβασε την τελευταία 8αρα ελληνική και φλασαρε με το τελευταίο οντιν v3.13.1 (μόνο με αυτο περναει η 8αρα).

 

Βάζεις το καθε ενα αρχείο στο κατάλληλο κουτακι bl/ap/cp/csc.

Στο csc εχει 2 αρχεία ειτε βάζεις το σκέτο csc που θα γινεξ και ριζετ στο κινητό σου η βάζεις το home_csc που σε κρατάει Δεδομένα και ολα.

Εγω συστήνω το σκέτο να γίνει ριζετ στη συσκευή.

 

Αν σου φαίνεται δυσκολο πας σρ ενα Samsung service και στο περνάνε αυτοι επιτόπου!+

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ ευχαριστώ πολύ αποφάσισα να το κάνω μέσω odin και όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό σαν κάμερα στο αυτοκίνητό. Το πρόβλημα είναι ότι θέλω και το Google maps να τρέχει.

Όταν όμως ανοίγω το Google maps, η καμερα σταματάει. Τί μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό σαν κάμερα στο αυτοκίνητό. Το πρόβλημα είναι ότι θέλω και το Google maps να τρέχει.

Όταν όμως ανοίγω το Google maps, η καμερα σταματάει. Τί μπορώ να κάνω;

 

1) Split screen. Οπότε έχεις στο μισό την κάμερα και στο μισό το gmaps.

 

2) Εαν έχεις βάλει ήδη διαδρομή και τότε αυτόματα το gmaps δημιοργεί floating window.

 

3) Χειροκίνητα εφαρμογή σε floating window το οποιο μάλιστα μετά αν θες γίνεται minimize σε bubble αλλά messenger. Αλλάζεις το μέγεθος του floating window κτλ. Για να το κάνεις αυτό ανοίγεις εφαρμογή αν δεν το έχεις κάνει ήδη, πατάς recent apps και μετά κρατάς πατημένη την εφαρμογή που θες να βάλεις σε floating window και σου εμφανίζει περιόχη να την σύρεις. Όταν το κάνεις θα δεις πλέον την εφαρμογή σε ένα floating window το οποίο είναι μόνιμα μπροστά από ότι τρέχεις αλλά το πας όπου θες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και εφαρμογές που τραβάνε στο παρασκήνιο βίντεο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το floating windows το βρήκα, αλλά δεν με βόλεψε με μικρό χάρτη. Θα δοκιμάσω τα άλλα που είπες
Βάλε την κάμερα σε floating window. 6 ίντσες οθόνη έχεις. Θα πρέπει να μικραίνει κάτι για να έχεις 2 πράγματα ταυτόχρονα στην οθόνη. Πάντως αν έχεις ήδη πλοηγηση και ανοίξεις την κάμερα, δεν σταματάει! Τρέχει από πίσω οπότε σου μιλάει και συνεχίζει να δίνει οδηγίες.

 

Όπως επίσης είπα το floating window είναι resizeable οπότε μπορείς να παίξεις και έτσι μπάλα και να πιάσεις ικανοποιητικό μέγεθος.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο πραμα σε γερμανικό!!0557a05a7c6aa235f88cee2667961f83.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοι, περναει!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό σαν κάμερα στο αυτοκίνητό. Το πρόβλημα είναι ότι θέλω και το Google maps να τρέχει.

Όταν όμως ανοίγω το Google maps, η καμερα σταματάει. Τί μπορώ να κάνω;

Αυτό που ακριβώς ζητάς...Car Camera

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ακριβώς ζητάς...Car Camera

 

Το ίδιο γίνεται και με το floating window που αναφέρω παραπάνω πάντως και έχεις την μαμά εφαρμογή της κάμερας

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι την βοήθεια σας, αν γνωρίζει κάποιος.

Πριν λίγο άνοιξα την κάμερα του κινητού να βγάλω φωτογραφία και διαπίστωσα ότι η κάμερα τα βλέπει όλα θολά. Αναγνωρίζει και φωτογραφίζει αντικείμενα μόνο σε απόσταση έως και 10 εκατοστά από τον φακό. Παραπάνω από τα 10 εκ. όλα είναι θολά.

Δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν διορθώνεται.

Θυμήθηκα ότι σήμερα το πρωί είχε μία πτώση το κινητό με την πλάτη. Φοράει θήκη σιλικόνης, δεν έπαθε εξωτερικά το παραμικρό, αλλά έπεσε από ύψος 1,5 μέτρου περίπου σε πλακάκια. Λέτε σε αυτό να οφείλεται?

 

Και αν ναι, λογικά δεν θα το καλύπτει η εγγύηση του, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι την βοήθεια σας, αν γνωρίζει κάποιος.

Πριν λίγο άνοιξα την κάμερα του κινητού να βγάλω φωτογραφία και διαπίστωσα ότι η κάμερα τα βλέπει όλα θολά. Αναγνωρίζει και φωτογραφίζει αντικείμενα μόνο σε απόσταση έως και 10 εκατοστά από τον φακό. Παραπάνω από τα 10 εκ. όλα είναι θολά.

Δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν διορθώνεται.

Θυμήθηκα ότι σήμερα το πρωί είχε μία πτώση το κινητό με την πλάτη. Φοράει θήκη σιλικόνης, δεν έπαθε εξωτερικά το παραμικρό, αλλά έπεσε από ύψος 1,5 μέτρου περίπου σε πλακάκια. Λέτε σε αυτό να οφείλεται?

 

Και αν ναι, λογικά δεν θα το καλύπτει η εγγύηση του, σωστά?

Το πηγαίνεις στο σέρβις, το παίζεις ανηξερος με κινητά κάμερες κτλ, δεν αναφέρεις για τη πτώση φυσικά και τους δείχνεις τη κάμερα ρωτώντας αν έχει πρόβλημα.

Κι ο Θεός βοηθός αν θα στο περάσουν...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα δεν θα αναφέρω την πτώση απ την στιγμή που δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι εξωτερικά. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα το καταλάβουν αν το ανοίξουν. Να υπολογίζω αν χρειαστεί να αντικατασταθεί η κάμερα καμιά 200αρα ευρώ? :cry:

Είμαι και στην Κύπρο. Δεν έχω ιδέα και που να το πάω εδώ.

Υπάρχει επίσημο σέρβις στην Κύπρο για Samsung, η το πάω στην εταιρία κινητής τηλεφωνίας από όπου το αγόρασα και το στέλνουν Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...