Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραίος γιατι μου φενεται περίεργο που το γυρνάει χωρίς να έχει βγει ακομα για Ελλάδα... γενικά θα έπρεπε να έχει μια rom να μην ταλαιπωρουνται όλοι
Καλά αυτό ξαναπές το. Αλλά Sammy πήραμε οπότε δυστυχώς θα το ανεχτουμε.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά αυτό ξαναπές το. Αλλά Sammy πήραμε οπότε δυστυχώς θα το ανεχτουμε.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

υπάρχει κ το volte εκτός το wifi call να υποθέσω?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εμεις θα παρουμε την καινούρια έκδοση του Android P?
εννοείται φίλε μου καλοκαίρι 2019

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήραμε 8..

Το android P θα βγει Αύγουστο, θα φορεθεί στα πιξελ τέλος Οκτωβρίου και σε καίει αν θα πάρει αυτή την έκδοση η συσκευή φίλε μου;

Επίσης είναι εντός 2τιας οπότε θα την πάρει, αλλά και πάλι σε αυτή την χρονική στιγμή μιλάμε για κάτι το οποίο είναι 7 μήνες μακριά από την επίσημη κυκλοφορία στα νέα πιξελ..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμεις θα παρουμε την καινούρια έκδοση του Android P?

 

Όπως θα πάρει και το s7 την Ο.... οταν την πάρει.. Μάρτιο 2019

Link to comment
Share on other sites

Παντως το s8+ για εναν ακομα χρονο θα ειναι μεσα στα top.την μεγαλη αλλαγη θα την δουμε με το 10 η x οπως θα το λενε!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παντως το s8+ για εναν ακομα χρονο θα ειναι μεσα στα top.την μεγαλη αλλαγη θα την δουμε με το 10 η x οπως θα το λενε!

 

Ναι δεν έχει να ζηλέψει κ πολλά απτις νέες συσκευές... Είναι καλό εργαλείο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα. Τσέκαρα και μου ήρθε επιτέλους update θα είμαι και εγώ oreos σύντομα...

Δεν ξερω αν θα κάνω πολύ σύντομα επαναφορά εργοστασιακων. Να ρωτήσω πως μπορώ να κρατήσω τις ρυθμίσεις που έχω στον nova prime.

Χθες έβγαλα φώτο με iPhone plus σε χαμηλό φωτισμό σε τσιπουραδικο είχα διαβάσει ότι παίρνει καλό βαθμό έβγαλα με φλας σε πορτραίτο και κανονικά στο πορτραίτο ήταν το αποτέλεσμα νομίζω μέτριο και σε κανονική φώτο καλύτερο αποτέλεσμα αλλά κ εκεί δεν είδα κάτι φοβερό.. Οκ σαν εταιρία δεν χωνεύω την Apple για την πολιτική της αλλά πιστεύω βλέπω αντικειμενικά κ δεν ήταν καλό το αποτέλεσμα έκανα κάτι λάθος με ρυθμίσεις; βγάζει τόσο μέτριες; κ αν ναι γιατί παίρνει τέτοιο βαθμό; μιλάω σε συγκρίση σε σκοτάδι κ χαμηλό φωτισμό με s8 plus χάνει αλλά κ σε πορτραίτο με gcam σε s8 plus χάνει

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως μπορώ να κρατήσω τις ρυθμίσεις που έχω στον nova prime.

Στις ρυθμίσεις του Nova έχει επιλογή να κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας. Προσοχή, αν έχεις sdcard να το αποθηκεύσεις εκεί. Αν δεν έχεις βάλε το cloud ή σε υπολογιστή.

 

Παιδιά η Gcam δε λειτουργεί σε oreo? Έκανα εγκατάσταση τη τελευταία διαθέσιμη για exynos αλλά μου ανοίγει με black screen.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα. Τσέκαρα και μου ήρθε επιτέλους update θα είμαι και εγώ oreos σύντομα...

Δεν ξερω αν θα κάνω πολύ σύντομα επαναφορά εργοστασιακων. Να ρωτήσω πως μπορώ να κρατήσω τις ρυθμίσεις που έχω στον nova prime.

Χθες έβγαλα φώτο με iPhone plus σε χαμηλό φωτισμό σε τσιπουραδικο είχα διαβάσει ότι παίρνει καλό βαθμό έβγαλα με φλας σε πορτραίτο και κανονικά στο πορτραίτο ήταν το αποτέλεσμα νομίζω μέτριο και σε κανονική φώτο καλύτερο αποτέλεσμα αλλά κ εκεί δεν είδα κάτι φοβερό.. Οκ σαν εταιρία δεν χωνεύω την Apple για την πολιτική της αλλά πιστεύω βλέπω αντικειμενικά κ δεν ήταν καλό το αποτέλεσμα έκανα κάτι λάθος με ρυθμίσεις; βγάζει τόσο μέτριες; κ αν ναι γιατί παίρνει τέτοιο βαθμό; μιλάω σε συγκρίση σε σκοτάδι κ χαμηλό φωτισμό με s8 plus χάνει αλλά κ σε πορτραίτο με gcam σε s8 plus χάνει

 

Ο Nova έχει μέσα δυνατότητα να κάνεις backup και να το αποθηκεύσεις όπου θες. Ακόμα και να το στείλεις στο drive. Βέβαια στο restore θα πρέπει να το κατεβάσεις από το drive στην συσκευή σου αλλά οκ.

Τώρα για την σύγκριση των φωτό που λες δεν ξέρω. Σύγκριση σε κανονικές και όχι πορτραίτο έκανες?

Από εκεί και πέρα τα reviews που βγάζουν απόφαση εγώ δεν τα λαμβάνω πάντα υπόψιν. Γιατί πάντα υπάρχει χρηματισμός για να ανεβάσουν βαθμολογίες. Και ειδικά αυτά που είναι μεμονωμένα και όχι με συγκρίσεις έναντι αντιπάλων. Εδώ πρόσφατα είδαμε site να βγάζει συγκριτικό 10 κινητών στην φωτογραφία χωρίς καν το Pixel XL2 μέσα. Το κινητό με την καλύτερη συνολική βαθμολογία στο dx0mark!!! Πως γίνεται να εμπιστευτείς λοιπόν έναν reviewer??

Αυτό που με ανάγκασε να πάρω το s8+ ήταν συγκριτικό με ίδιες φωτογραφίες ανάμεσα στα s8+, pixel xl2, iphone X, nexus6p(pixel camera port). Δεν το θυμάμαι ποιο είναι για να το βάλω εδώ ωστόσο δεν έβγαζε νικητή. Απλώς σε κάθε καρέ, σχολίαζε τα αποτελέσματα σε βάθος. Και μετά απλώς ανέφερε την άποψη του για την καλύτερη. Εγώ λοιπόν βλέποντας εκείνο τα έβαλα στην εξής σειρά. XL2, S8+ και iphone X = nexus 6P. Οπότε με το XL2 απλησίαστο λόγω τιμής, έμενε μία επιλογή.

 

Παιδιά η Gcam δε λειτουργεί σε oreo? Έκανα εγκατάσταση τη τελευταία διαθέσιμη για exynos αλλά μου ανοίγει με black screen.

 

Λειτουργεί κανονικά? Έκανες καθαρή εγκατάσταση Oreo?

Δοκίμασε να κάνεις Force Close, Clear cache, Clear data, Uninstall, Reboot phone, install και δες αν θα παίξει.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα. Τσέκαρα και μου ήρθε επιτέλους update θα είμαι και εγώ oreos σύντομα...

Δεν ξερω αν θα κάνω πολύ σύντομα επαναφορά εργοστασιακων. Να ρωτήσω πως μπορώ να κρατήσω τις ρυθμίσεις που έχω στον nova prime.

Χθες έβγαλα φώτο με iPhone plus σε χαμηλό φωτισμό σε τσιπουραδικο είχα διαβάσει ότι παίρνει καλό βαθμό έβγαλα με φλας σε πορτραίτο και κανονικά στο πορτραίτο ήταν το αποτέλεσμα νομίζω μέτριο και σε κανονική φώτο καλύτερο αποτέλεσμα αλλά κ εκεί δεν είδα κάτι φοβερό.. Οκ σαν εταιρία δεν χωνεύω την Apple για την πολιτική της αλλά πιστεύω βλέπω αντικειμενικά κ δεν ήταν καλό το αποτέλεσμα έκανα κάτι λάθος με ρυθμίσεις; βγάζει τόσο μέτριες; κ αν ναι γιατί παίρνει τέτοιο βαθμό; μιλάω σε συγκρίση σε σκοτάδι κ χαμηλό φωτισμό με s8 plus χάνει αλλά κ σε πορτραίτο με gcam σε s8 plus χάνει

 

Ποιάς χώρας?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του nova την είχα βρει την αποθήκευση για μπακ απ αλλά δεν είχα καταφέρει να το επαναφέρω γιαυτό κ ρώτησα.. Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση ακόμα αλλά βλέπω μια σπιρτάδα σε όλα σαν του note 8 που έχω δει άδειο σε public. Το είδα στο ίντερνετ της sami κ στις επαφές κ κλήσεις έγινε ακαριαία μέχρι στιγμής.. Έχει κάποιες αλλαγές στην κάμερα για full screen. Βγήκε η αυτόματη διόρθωση κ δεν ξέρω αν υπάρχει

Made in Vietnam γράφει και τσιπ WiFi έχω Ταϊλάνδη να κοιτάξω κάτι άλλο;

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυστριακή είναι η συσκευή μου πήρα τώρα σε σμαρτεκ και πήρα και την oreo για όσους με ρώτησαν..

Έχω πρόβλημα στο ακουστικό δεν δουλεύει το akg το ένα απτά δύο το καλύπτει η εγγύηση άραγε; ενώ έλεγα να μείνω σε s8 plus άρχισα να ψήνομαι για s9 plus

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update στο πορτογαλικό δεν λεει να έρθει το κοιτάω κάθε μέρα αλλά...
Γεια σου συντοπίτη και εγώ Πορτογάλος είμαι! Τι csc code εχεις εσύ; Εγώ έχω MEO και από ότι μου είπαν από το κατάστημα που το πήρα είναι unbranded. Σκέφτομαι να περάσω την Oreo μέσω Odin αλλά έχω χαθεί λίγο. Θα ήθελα να την περάσω και να αλλάξω csc code είτε Ελληνικό είτε χώρας που παίρνει γρήγορα αναβαθμίσεις αλλά έχω μπερδευτεί για το τι πρέπει να κάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συντοπίτη και εγώ Πορτογάλος είμαι! Τι csc code εχεις εσύ; Εγώ έχω MEO και από ότι μου είπαν από το κατάστημα που το πήρα είναι unbranded. Σκέφτομαι να περάσω την Oreo μέσω Odin αλλά έχω χαθεί λίγο. Θα ήθελα να την περάσω και να αλλάξω csc code είτε Ελληνικό είτε χώρας που παίρνει γρήγορα αναβαθμίσεις αλλά έχω μπερδευτεί για το τι πρέπει να κάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερα κάνε υπομονή ήμουν κ γω στη θέση σου..

Για 5 η 7 μέρες το πολύ δεν αξίζει η φασαρία να την περασεις μόνος σ

Γνώμη μ ετσι...

Πήρα στο Γερμανό εδώ Άρτα δεν ήξεραν ακόμα να μ πούνε για την ανταλλαγή κινητών... Στα κεντρικά μ είπαν ότι θέλει να είναι αγορασμένη από Ελλάδα κ όχι απλά να έχει ευρωπαϊκή εγγύηση οπότε μου μένουν μόνο τα Public Γιάννενα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά? Έκανες καθαρή εγκατάσταση Oreo?

Δοκίμασε να κάνεις Force Close, Clear cache, Clear data, Uninstall, Reboot phone, install και δες αν θα παίξει.

Δυστυχώς τίποτα.Ναι, καθαρή εγκατάσταση.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυστριακή είναι η συσκευή μου πήρα τώρα σε σμαρτεκ και πήρα και την oreo για όσους με ρώτησαν..

Έχω πρόβλημα στο ακουστικό δεν δουλεύει το akg το ένα απτά δύο το καλύπτει η εγγύηση άραγε; ενώ έλεγα να μείνω σε s8 plus άρχισα να ψήνομαι για s9 plus

 

Το ίδιο συνέβη και σε μένα.

Τα ακουστικά τα καλύπτει κανονικά η εγγύηση για έναν χρόνο! Πήγαινε σε ενα επίσημο Samsung Service και θα σου τα αντικαταστήσουν δωρεάν.

Αυτό έκανα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Μόλις μου ήρθε και εμένα η Oreo και την κατεβάζω.

Κυπριακή συσκευή αγορασμένη από MTN στην Κύπρο , unbranded.

 

Να ρωτήσω κάτι? Πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πριν την εγκαταστήσω την Oreo? ή αρκεί να κάνω μόνο μετά την εγκατάσταση της?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...