Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Google photos ρε παιδιά.

Η με την δική του συμπίεση που έχεις απεριόριστο χώρο, ή 15-δεκατόσα giga για original αρχείο (εγώ διαφορές δεν παρατήρησα πάντως και δεν με καίει).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή συμπίεση το Google Photos, απλά δεν επαναφέρονται αυτόματα οι φωτό στη συλλογή όπως κάνει το Samsung ☁️

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Google photos ρε παιδιά.

Η με την δική του συμπίεση που έχεις απεριόριστο χώρο, ή 15-δεκατόσα giga για original αρχείο (εγώ διαφορές δεν παρατήρησα πάντως και δεν με καίει).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Εκανα το 14giga, οταν το στησω ξανα το κινητο και θελω να τις επαναφερω γινεται με τον ιδιο τρόπο που πεταξε στην αντιγραφή?

Edit: τελικά την ακυρωσα την αντιγραφή γιατι εκανα πολυ ωρα μέχρι να τις περασει!

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

Το edge lighting προσεξα οτι παραμενει σταθερο και δεν κανει αυτο το κυματιστο αν μπορω να το πω ετσι. Ξερετε γιατι;

 

Ακυρο το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κάποιος σήμερα πρόβλημα με την εφαρμογή του καιρού που έχει το κινητό ?έκανα factory reset k όπως το σεταρα κανονικά μου λέει πως δεν είναι δυνατή η εύρεση τοποθεσίας .δεν είναι πρόβλημα του gps του κινητού γιατί μιαν άλλη εφαρμογή του καιρού που κατέβασα το βρίσκει κανονικά .
Link to comment
Share on other sites

Σημερινος κατοχος της συσκευης. Μου ηρθε με λογισμικο της ΤΙΜ Ιταλιας χωρίς λογοτυπο ομως. Ποια ρομ προτεινετε να περασω? Την Ελληνική, της COSMOTE (εχει το wifi calling?) η την Ολλανδικη που παιρνει τα πιο προσφατα updates?
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλος θεμα με την ασυρματη φορτιση τελευταια?

πριν το update ηταν μια χαρα τωρα κανει πανω απο 6 ωρες να φορτισει στην αργη....

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ενεργοποιήσω την προσφορά που έχουμε από την αγορά s8 (100gb στο onedrive για 2 χρόνια) και μου λέει να κατεβάσω την εφαρμογή (που ήδη έχω). Πατάω να κατέβει και μου λέει πως η εφαρμογή δεν υποστηρίζεται στην χώρα μου.

 

Κάποια βοήθεια εδώ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ της Ολλανδιας εχει κανονικα Ελληνικα? Την έχει περάσει κανείς? Γιατί βλέπω ότι παίρνει τα πιο γρήγορα updates από οπιαδήποτε άλλη χώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μετά από επαναφορά εργοστασιακών,πήγα να βγάλω screensot από την εταιρεία οθόνη και δεν υπάρχει το εικονίδιο που έβγαζε σκριν!γνωρίζεται κάτι? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλος θεμα με την ασυρματη φορτιση τελευταια?

πριν το update ηταν μια χαρα τωρα κανει πανω απο 6 ωρες να φορτισει στην αργη....

 

Μήπως είσαι ένας απ' αυτούς...?

Link to comment
Share on other sites

Η απλά δεν ασχολείται κανείς με το αν θα πάρει security update σήμερα ή σε 10 μέρες. Φτάσαμε και στο 2017, δεν είμαστε σε εποχές sgs να ψάχνουμε πια χώρα θα πάρει πρώτη froyo και αν βγήκε καμία νέα custom με λιγότερα bugs :)

 

 

Υγ. Βλέπω το προηγούμενο μήνυμα διαγράφηκε, οπότε το δικό μου φαίνεται άσχετο.

Το σχόλιο μου ήταν απάντηση στον damierom που έκανε παράθεση το παραπάνω μήνυμα του και έγραφε ότι μάλλον δεν γνωρίζει κανείς από Rom.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι ένας απ' αυτούς...?
Η γρήγορη ενσύρματη δουλεύει κανονικά.

Με την ασύρματη έχω θέμα.

Τι να πω υπομονή για νεο update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας ειμαι νέο μέλος... σημερα αγόρασα το τηλέφωνο και θέλω να εχω wifi calling!

Εχω EUR rom αλλα δεν το έχει... πρέπει οπωσδήποτε να βάλω της cosmote branded ή υπάρχει και κάποια αλλη λύση;

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πρέπει να βάλεις την Rom της Cosmote για το wifi calling. Παρόλα αυτά δεν θα σου βγάζει πουθενά το logo της cosmote εκτός απο 2-3 εφαρμογές της τις όποιες τις βρήκα τελικά και χρήσιμες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ρομ της Ολλανδιας εχει κανονικα Ελληνικα? Την έχει περάσει κανείς? Γιατί βλέπω ότι παίρνει τα πιο γρήγορα updates από οπιαδήποτε άλλη χώρα.

 

Έχει κανονικά ελληνικά. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο αξίζει να μπεις στη διαδικασία από τη στιγμή που όλες οι εκδόσεις αναβαθμίζονται σχετικά γρήγορα. Πρακτικά δεν θα κερδίσεις κάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζετε usb στικακι, σας γραφει πουθενά "αποσύνδεση" για να το βγάλετε?

Στο s5 μου το έγραφε.

Στο s8+ δεν μου το γραφει καπου κ το βγαζω ετσι

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μετά από επαναφορά εργοστασιακών,πήγα να βγάλω screensot από την εταιρεία οθόνη και δεν υπάρχει το εικονίδιο που έβγαζε σκριν!γνωρίζεται κάτι? ευχαριστώ

Δεν έχω ιδέα πού μπορεί να έχει χαθεί, όμως μπορείς να βγάλεις πολύ εύκολα screenshot με ταυτόχρονο πάτημα power button και volume down..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πού μπορεί να έχει χαθεί, όμως μπορείς να βγάλεις πολύ εύκολα screenshot με ταυτόχρονο πάτημα power button και volume down..

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους χρήστες του samsung dex: μπορώ να συνδέω στο dex usb στικάκι ή σκληρό δίσκο και μετά να επεξεργάζομαι τα αρχεία του σκληρού δίσκου με τα αντίστοιχα προγράμματα (word, excel κτλ) και να αποθηκεύω την εργασία μου πάλι εκεί;

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω έναν υπολογιστή και αναρωτιέμαι αν γίνεται να το κάνω (ως ένα βαθμό) με την αγορά του s8+

Sorry αν δεν είμαι στο σωστό θέμα αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό για το dex.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...