Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοση κουβεντα και γκρίνια γιατί άλλαξε το full screen στο youtube σε pinch to zoom...Δεν παίζεστε μερικοί, ψάχνετε κατι για να χαλαστειτε από μόνοι σας....

Btw σε μένα δουλεύει μια χαρά το zoom και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πιο πολύ, είναι πιο άμεσο.

 

Εγώ πάντως, αν και δουλεύει το pinch to zoom , δεν το χρησιμοποιώ γιατί κόβει από την εικόνα και δεν μου αρέσει. Απορώ γιατί τόση φασαρία για κάτι άχρηστο.

 

Ρε παιδιά Forum είναι. Συζητάμε τα θέματα/ζητήματα/προβλήματα που απασχολούν τον καθένα. Σε κάποιους μπορεί να φαίνονται σημαντικά, σε κάποιους μπορεί να φαίνονται ασήμαντα. Όποιος θεωρεί κάτι ασήμαντο ή ανάξιο σχολιασμού ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ και πάει παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά Forum είναι. Συζητάμε τα θέματα/ζητήματα/προβλήματα που απασχολούν τον καθένα. Σε κάποιους μπορεί να φαίνονται σημαντικά, σε κάποιους μπορεί να φαίνονται ασήμαντα. Όποιος θεωρεί κάτι ασήμαντο ή ανάξιο σχολιασμού ΔΕΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙ και πάει παρακάτω.

φίλε μου μην χαλιέσαι άδικα...εδώ μου έγραψε κάποιος προηγουμένως πως δεν αξίζω τέτοια συσκευή γιατί δυσαρεστήθηκα που δεν δουλεύει το "unbox your phone" στη συσκευή μου (και ας ήταν η βασική διαφήμιση της samsung)

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μην χαλιέσαι άδικα...εδώ μου έγραψε κάποιος προηγουμένως πως δεν αξίζω τέτοια συσκευή γιατί δυσαρεστήθηκα που δεν δουλεύει το "unbox your phone" στη συσκευή μου (και ας ήταν η βασική διαφήμιση της samsung)

 

Ναι αλλά άλλο η συσκευή και άλλο οι εφαρμογές.

Αύριο αν κάνει άλλη μια αναβάθμιση το youtube και δε παίζει τίποτα, θα τα χώνεις στη Samsung για το unbox your phone;

Γιατί αυτό έγινε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μην χαλιέσαι άδικα...εδώ μου έγραψε κάποιος προηγουμένως πως δεν αξίζω τέτοια συσκευή γιατί δυσαρεστήθηκα που δεν δουλεύει το "unbox your phone" στη συσκευή μου (και ας ήταν η βασική διαφήμιση της samsung)

 

Είναι άλλο το θέμα του ποιος φταίει για μια δυσλειτουργία και αν κατηγορούμε κάποιον τζάμπα και άλλο το αν το ζήτημα για το οποίο παραπονιέται κάποιος θεωρείται σημαντικό ή ασήμαντο. Στην περίπτωσή μας τζάμπα κατηγορήσαμε (όσοι το κάναμε) τη Samsung γιατί απλώς συνέπεσε το πρόβλημα με την αναβάθμισή, παρόλα αυτά το ζήτημα δεν ήταν ασήμαντο κατ΄εμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα οτι στο youtube εξαφανίστηκε η επιλογή full screen.Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση καθώς και clear cache αλλά δεν είδα διόρθωση.Μου ήρθε και η αναβάθμιση, την έκανα αλλά τίποτα.Καμία ιδέα?

σε ποιο σημείο ακριβώς κατηγορώ την samsung ? ρώτησα αν εχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο και εξέφρασα την δυσαρέσκεια μου γενικά που δεν δουλεύει αυτό που μέχρι χθες δούλευε...

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidpolice.com/2017/11/16/youtube-12-44-brings-pinch-zoom-devices-like-galaxy-s8-lg-v30/

 

Νομίζω δε χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο πλέον. Προφανώς είναι θέμα της εφαρμογής και όχι της Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidpolice.com/2017/11/16/youtube-12-44-brings-pinch-zoom-devices-like-galaxy-s8-lg-v30/

 

Νομίζω δε χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο πλέον. Προφανώς είναι θέμα της εφαρμογής και όχι της Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλάσης rip!!!! Ταχεία ενημέρωση!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου ρυθμιση να μη κλεινει η οθονη απο το κινητο οταν μιλαω στο τηλεφωνο μετα απο 2 λεπτα?εψαξα παντου αλλα δεν βρησκω κατι..
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι πολύ σημαντικό το γέμισμα της οθόνης.πριν μπω εδώ να δω τι έγινε τρόμαξα.Δεν υπάρχει η εφαρμογή για εμένα αν δεν την βλέπω φούλ(τόσο πολύ). Επίσης ο καινούργιος τρόπος είναι φανταστικός.με το κουμπάκι μου την έσπαγε κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Αφου εκλεισα 24 ωρες(γισ την ακριβεια 21 με 8ωρο υπνου) και μόλις εφτασα 18% με 80-20(wifi-data) και μετρια προς βαριά χρήση (σοσιαλ, browser) δεν ξεπερασα της 5 ωρες οθονη! Τωρα η αναβαθμιση είναι για τα ανάθεμα η η μπ;ταρια μου εχει ρημαχτει(ιουλιου αγορασμενο) αυτα ως πρωτη εντυπωση! Σε standby παραπονο δεν εχω αντιθετος ειναι βραχος!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια. έχω αγοράσει μια θήκη Clear View Cover (οχι γνήσια) αλλά δεν λειτουργεί το κλείδωμα/ξεκλειδωμα όταν ανοίγω και κλείνω το καπάκι της θήκης. μήπως χρειαζετε κάποια ρύθμιση?
Αν δεν έχει τσιπακι η θήκη, δε θα λειτουργήσει ποτέ. Εναλλακτικά υπάρχει η εφαρμογή gravity screen που έχει μια λειτουργία για αυτό που θες.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει συνδέσει κανένας εξωτερικό σκληρό με το κινητό; εχθές προσπάθησα με τον μαμά αντάπτορα να συνδέσω έναν Seagate 500GB που έχω κι ενώ του έδινε κανονικά ρεύμα δεν τον αναγνώριζε καθόλου. Ούτε ο stock file manager ούτε ο solid pro . Η φάση είναι ότι μου έβγαζε επιλογές για το τι να κάνω με την συσκευή(φόρτιση,μεταφορά εικόνων κλπ) αλλά ό,τι και να του έβαζα αυτό γύρναγε σε φόρτιση μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Έχει συνδέσει κανένας εξωτερικό σκληρό με το κινητό; εχθές προσπάθησα με τον μαμά αντάπτορα να συνδέσω έναν Seagate 500GB που έχω κι ενώ του έδινε κανονικά ρεύμα δεν τον αναγνώριζε καθόλου. Ούτε ο stock file manager ούτε ο solid pro . Η φάση είναι ότι μου έβγαζε επιλογές για το τι να κάνω με την συσκευή(φόρτιση,μεταφορά εικόνων κλπ) αλλά ό,τι και να του έβαζα αυτό γύρναγε σε φόρτιση μόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα και εγώ 1Τ. Δεν το αναγνωρίζει. Ούτε το Tablet Samsung που έχω το αναγνωρίζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα στο YouTube δεν με δίνει την επιλογή να μεγαλώσω την οθόνη.

Το έχει πάθει και άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες τώρα μου κάνει conflict σε εφαρμογές ,κολλάει μια μόλις πάω να την ανοιξω,μένει παγωμένη και στην συνέχεια κολλάει όποια άλλη πάω να ανοίξω,μέχρι να ξεκολλήσουν όλα κάποια στιγμή.ετσι ξαφνικα ξεκινησε,,,το παθαίνει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι μια εβδομάδα περίπου με την νέα εκδοση, σας διαβεβαιώνω ότι δεν έχει καμία διαφορά ούτε στην χρήση ούτε στην μπαταρία :)
Link to comment
Share on other sites

Που πήγε το package disabler? Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το themes....εχω και το bk disabler αλλά μου λεει να το ενεργοποιήσω από το samsung disabler που όμως δεν το έχει πλέον το store...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο YouTube δεν με δίνει την επιλογή να μεγαλώσω την οθόνη.

Το έχει πάθει και άλλος;

 

Διαβάζουμε και κάνα Post προς τα πίσω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ποιο σημείο ακριβώς κατηγορώ την samsung ? ρώτησα αν εχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο και εξέφρασα την δυσαρέσκεια μου γενικά που δεν δουλεύει αυτό που μέχρι χθες δούλευε...

 

Δεν είπα ότι κατηγόρησες εσύ συγκεκριμένα. Είπα ότι υπήρξε μια σύγχυση όσον αφορά το ποιος φταίει και ότι είναι άλλο θέμα αυτό και άλλο θέμα το αν είναι σημαντικό το πρόβλημα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Bρήκα μια στο sammobile.com

 

2017-11-13 Greece 7.0 G955FXXU1AQJ5 G955FOXM1AQJ5 YES

 

γι αυτή μιλάτε? επίσης επείδη είμαι νέος σε αντροιντ ο κωδικός ΑQJ5 που αναφέρεται? Είχα πάντα δοκιμάσει ρομ με κωδικό AQH3. Μπορώ να την περάσω?

Edited by befos
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου ρυθμιση να μη κλεινει η οθονη απο το κινητο οταν μιλαω στο τηλεφωνο μετα απο 2 λεπτα?εψαξα παντου αλλα δεν βρησκω κατι..
Link to comment
Share on other sites

@befos όχι η EUR δεν έχει wifi calling, ούτε VoLTE.

 

Ευχαριστώ! πέρασα μια καινούργια της cosmote που βρήκα

 

2017-11-15 Greece (Cosmote) 7.0 G955FXXU1AQJ5 G955FODX1AQJ5 YES

 

Ελπίζω το θέμα με τις κλήσεις που τις έκλεινε καθε τρεις και λίγο να διορθώθηκε

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατήρησει κάποιος όταν τραβάει βίντεο με φλας να εμφανίζεται κάτι σαν διάφανα φυσαλίδες στην οθόνη Κ να φεύγουν προς τα πανω; τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω BTU με CSC της COSMOTE για να έχω voLTE. Μπορώ να βάλω την rom της Cosmote χωρίς να κάνω φορματ μέσω odin;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...