Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως έγινε αυτό?

Δεν γυρνάνε οοοολα μετά από ρισετ?

Σε εμένα τουλάχιστον δεν συνέβη. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο ότι στο 1ο format δεν είχα sim μέσα.

Σκέφτομαι να το ξανακάνω κάποια στιγμή, απλά έλεγα μπας και περίμενα την 7.1.1.

Αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στη παρεα,προχθες καθως χαζευα στο κινητο μου παρατηρησα στην οθονη του κινητου μου,αριστερα στο υψος πουβτελειωνει το πληκτρολογιο μια μαυρη κηλιδα μεγεθους 2 χιλιοστων περιπου. Το κινητο δν θυμαμαι να το χτυπησα καπου κ το τζαμι παραμενει αψεγαδιαστο στο σημειο της κηλιδας. Ηθελα να ρωτησω αν θα μου το καλυψει η εγγυηση ή θα μου πουν κανενα κουλο του τυπου "λογικα το εριξες κ προκληθηκε το προβλημα. Συγνωμη αν σας κουρασα με το μακροσκελες μου μηνυμα και ευχαριστω για τον χρονο σας.http://imgur.com/a/zNcKy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα,προχθες καθως χαζευα στο κινητο μου παρατηρησα στην οθονη του κινητου μου,αριστερα στο υψος πουβτελειωνει το πληκτρολογιο μια μαυρη κηλιδα μεγεθους 2 χιλιοστων περιπου. Το κινητο δν θυμαμαι να το χτυπησα καπου κ το τζαμι παραμενει αψεγαδιαστο στο σημειο της κηλιδας. Ηθελα να ρωτησω αν θα μου το καλυψει η εγγυηση ή θα μου πουν κανενα κουλο του τυπου "λογικα το εριξες κ προκληθηκε το προβλημα. Συγνωμη αν σας κουρασα με το μακροσκελες μου μηνυμα και ευχαριστω για τον χρονο σας.http://imgur.com/a/zNcKy

 

Δοκίμασες αν είναι κάτι επιφανειακό και φεύγει (πχ μαρκαδόρος)? Κουφό μεν αλλά μήπως..... Από το κινητό που το βλέπω δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Πάντως αν δεν είναι χτυπημένο τότε δεν μπορούν να σου πουν μα-μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το σημάδι στην οθόνη μοιάζει σαν να έχει θερμανθεί υπερβολικά σε εκείνο το σημείο από κάτι και μετά νεκρωσανε τα πιξελ.

Αν δεν υπάρχουν σημάδια πτώσης και κακοποίησης γενικότερα, φαντάζομαι θα το καλύψει η εγγύηση.

Στείλτο στο σέρβις και βλέπεις τι θα σου πούνε.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι αψεγαδιαστη,στο κατω μερος του κινητου εχει ενα μικρο χτυπημα απο προηγουμενη πτωση αλλα τπτ σημαντικο. Θα κοιταξω να το παω αυριο/μεθαυριο κ θα ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει το package disabler pro αν μπορεί να με βοηθήσει μην σταματήσω κάτι που δεν πρέπει.

 

δωσε μου ενα μειλ με πμ να σου στειλω την δικια μου λιστα να βγεις απτον κοπο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει το package disabler pro?

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δωσε μου ενα μειλ με πμ να σου στειλω την δικια μου λιστα να βγεις απτον κοπο.. :)

 

Μάριε, αν μπορέσω να το κάνω να δουλέψει τότε θα ήθελα κι εγώ την λίστα.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει το package disabler pro?

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάριε, αν μπορέσω να το κάνω να δουλέψει τότε θα ήθελα κι εγώ την λίστα.

Ευχαριστώ

 

το ειχα πει τις προαλλες ξανα, σε εμενα δουλευει μια χαρα, στον αδερφο μου με ιδια ρομ οτι και να καναμε δεν ανοιγει

 

δεν μπορεσα να βρω ακρη με τιποτα και βαλαμε το bk disabler τελικα που κανει ιδια δουλεια.

 

δωσε μου ενα μειλ να στο κανω επισυναψη

Link to comment
Share on other sites

δωσε μου ενα μειλ με πμ να σου στειλω την δικια μου λιστα να βγεις απτον κοπο.. :)

Δε το στέλνεις δημόσια αδερφέ αν γίνεται να το δούμε και εμείς;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σημερα εγινε ενα πολυ περιεργο στο κινητο μου, και αν μπορει καποιος να μου το αιτιολογησει θα ημουν περιεργος να μου πει τι ειναι.

Το βραδυ το εβαλα για φορτιση μιας και εχω ταξιδι σημερα, ηταν στο 60% και το εκλεισα για να το βαλω.

 

Το πρωι το ανοιξα για κατι δε μου κολλαγε, διαπιστωσα μεγαλυτερα γραμματα, ηχους πληκτρολογιου κτλ, αλλαγη σειρας εικονιδιων απο την κουρτινα ειδοποιησεων κτλ.

Ψαχνοντας το λοιπον ειδα οτι καποια πραγματα ειχαν γυρισει σε default, αλλα οχι ολο το κινητο, καποια πολυ συγκεκριμενα, οπως αυτα που ανεφερα, ειχαν ενεργοποιηθει ολοι οι ηχοι ενω το ειχα αθορυβο, ηχοι οπως ο ηχος κλειδωματος οθονης κτλ που τα εχω κλειστα μονιμα, ειχε ενεργοποιηθει η AOD που την ειχα κλειστη, και ειχε κλεισει το πληκτρολογιο σονυ που χρησιμοποιω και δουλευε το samsung.

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να παιζει με ολα αυτα?

Πως γινεται στο ανοιγμα να χαθηκαν ρυθμισεις που εχω κανει χωρις να παρει καποια αναβαθμιση, αφηστε που την αυτοματη αναβαθμιση την εχω κλειστη επιτηδες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο περίεργο πολύ είναι.

Δεν μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Καθότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και από άποψη μπαταρίας και από άποψη διαχείρισης μνήμης δεν θα θελα να προχωρήσω ακόμα σε root και να περιμένω την 8 για να το κάνω. Μέχρι τότε όμως κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το κουμπί!

 

Ποια εφαρμογή έχετε να προτείνετε που να κάνει remap και να μην τρώει πολλή μπαταρία ή μνήμη?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Καθότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και από άποψη μπαταρίας και από άποψη διαχείρισης μνήμης δεν θα θελα να προχωρήσω ακόμα σε root και να περιμένω την 8 για να το κάνω. Μέχρι τότε όμως κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το κουμπί!

 

Ποια εφαρμογή έχετε να προτείνετε που να κάνει remap και να μην τρώει πολλή μπαταρία ή μνήμη?

 

Ευχαριστώ!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νίκο περίεργο πολύ είναι.

Δεν μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο.

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

 

Ναι πολύ μα πολύ. Πραγματικά δεν ξέρω πως μπορεί να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Και μια από τις τρεις τραπεζικές εφαρμογές είχε χάσει το πιν της. Ότι ναναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι πολύ μα πολύ. Πραγματικά δεν ξέρω πως μπορεί να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Και μια από τις τρεις τραπεζικές εφαρμογές είχε χάσει το πιν της. Ότι ναναι..

 

Μήπως έκανες εκκίνηση σε safe mode? Το χα κάνει μια φορά καταλάθος στο S6 αλλά δεν θυμάμαι αν μου είχε αλλάξει κάτι. Γίνεται με έναν συνδυασμό κουμπιών κατά το άνοιγμα αλλά δε θυμάμαι ποια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

 

 

Μήπως έκανες εκκίνηση σε safe mode? Το χα κάνει μια φορά καταλάθος στο S6 αλλά δεν θυμάμαι αν μου είχε αλλάξει κάτι. Γίνεται με έναν συνδυασμό κουμπιών κατά το άνοιγμα αλλά δε θυμάμαι ποια.

 

οχι, κανονικα το ανοιξα, αλλα και παλι, γιατι να ξερυθμιστουν αυτα τα συγκεκριμμενα? και το ειχα στησει προσφατα απο την αρχη, μετα απο επαναφορα και επανεγκατασταση της τελευταιας εκδοσης του λογισμικου, μιας και οταν το πηρα δεν ειχα βαλει σιμ και ειχα βαρεθει να βλεπω το μηνυμα για επαναφορα.

Ειχα κανει λοιπον πολυ ωραιο σεταρισμα, με κλεισιμο ολων των περιττων πραγματων κτλ κτλ. Τωρα τι να συνεβη και μου ανοιξε ηχους φορτισης, touch, aod, ξερυθμισε συντομευσεις κουρτινας, πιν μιας τραπεζας, ο θεος και η ψυχη του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Την έβαλα πακέτο με το package disabler pro (έφυγε ένα 4ευράκι για καλημέρα!). Ρολάρει μια χαρά και μέχρι στιγμής δεν βλέπω να τρώει μπαταρία. Αυτό βέβαια θα φανεί μετά από μερικές μέρες.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζεται το Bixby Voice στο Long Press? Η ενέργεια που έχω βάλει δουλεύει κανονικά δηλαδή απλώς εμφανίζεται κει το voice που περιμένει να δώσω φωνητική εντολή. Αν απενεργοποιήσεις το Voice από το PDP τότε απενεργοποιείται το κουμπί γενικότερα οπότε θέλει άλλη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα πακέτο με το package disabler pro (έφυγε ένα 4ευράκι για καλημέρα!). Ρολάρει μια χαρά και μέχρι στιγμής δεν βλέπω να τρώει μπαταρία. Αυτό βέβαια θα φανεί μετά από μερικές μέρες.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην εμφανίζεται το Bixby Voice στο Long Press? Η ενέργεια που έχω βάλει δουλεύει κανονικά δηλαδή απλώς εμφανίζεται κει το voice που περιμένει να δώσω φωνητική εντολή. Αν απενεργοποιήσεις το Voice από το PDP τότε απενεργοποιείται το κουμπί γενικότερα οπότε θέλει άλλη ρύθμιση.

Εγώ την χρησιμοποιώ δύο μήνες που έχω το τηλέφωνο και δεν είδα καμία διαφορά στη μπαταρία. Όσο για το disabler δεν το δουλεύω καθόλου, δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα και το 7ωρο το έχω άνετα. Απλά προσέχω τι εφαρμογές περνάω και πάντα μόνο ότι χρειάζομαι χωρίς σαβούρες.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλό απόγευμα !

Έχουμε κάποιο νέο, αν θα μας δώσουν την 7.1.1 και πότε;;;

Γενικά έχω να παρατηρήσω ότι τα updates, τα καθυστερεί πολύ η Sammy!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, σημερα εγινε ενα πολυ περιεργο στο κινητο μου, και αν μπορει καποιος να μου το αιτιολογησει θα ημουν περιεργος να μου πει τι ειναι.

Το βραδυ το εβαλα για φορτιση μιας και εχω ταξιδι σημερα, ηταν στο 60% και το εκλεισα για να το βαλω.

 

Το πρωι το ανοιξα για κατι δε μου κολλαγε, διαπιστωσα μεγαλυτερα γραμματα, ηχους πληκτρολογιου κτλ, αλλαγη σειρας εικονιδιων απο την κουρτινα ειδοποιησεων κτλ.

Ψαχνοντας το λοιπον ειδα οτι καποια πραγματα ειχαν γυρισει σε default, αλλα οχι ολο το κινητο, καποια πολυ συγκεκριμενα, οπως αυτα που ανεφερα, ειχαν ενεργοποιηθει ολοι οι ηχοι ενω το ειχα αθορυβο, ηχοι οπως ο ηχος κλειδωματος οθονης κτλ που τα εχω κλειστα μονιμα, ειχε ενεργοποιηθει η AOD που την ειχα κλειστη, και ειχε κλεισει το πληκτρολογιο σονυ που χρησιμοποιω και δουλευε το samsung.

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να παιζει με ολα αυτα?

Πως γινεται στο ανοιγμα να χαθηκαν ρυθμισεις που εχω κανει χωρις να παρει καποια αναβαθμιση, αφηστε που την αυτοματη αναβαθμιση την εχω κλειστη επιτηδες.

Ακριβώς το ίδιο πράγμα έγραψα 2 εβδομάδες περίπου πριν..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δωσε μου ενα μειλ με πμ να σου στειλω την δικια μου λιστα να βγεις απτον κοπο.. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για το αρχείο

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πράγμα έγραψα 2 εβδομάδες περίπου πριν..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Όντως ?? Είχες κάνει κάτι ?? Μου κάνει τρομερή εντύπωση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...