Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα στις ρυθμίσεις κάμερας βίντεο μπορείτε να επιλέξετε τον σταθεροποιητι εικόνας;γιατί εμένα είναι αχνό ότι ανάλυση βίντεο και να βάλω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι έτοιμος να κάνω τη μετάβαση στο S8 plus απο το mate 8.

Εκείνο που με αγχώνει περισσότερο είναι αν πρέπει να το στήσω από την αρχή, κυρίως τις εφαρμογές που έχω και τις ρυθμίσεις τους, που δεν είναι και λίγες.

 

Απο την άλλη μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή backup and restore που να ταιριάζει στην περίπτωση.

Αν όντως γίνεται αυτό, θα επηρεάσει τη λειτουργία της συσκευής;

 

Μου θυμίζει κάπως το δίλημμα στα Windows σε pc....clean install ή μεταφορά iso προηγούμενου δίσκου....

Είναι κάπως έτσι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι έτοιμος να κάνω τη μετάβαση στο S8 plus απο το mate 8.

Εκείνο που με αγχώνει περισσότερο είναι αν πρέπει να το στήσω από την αρχή, κυρίως τις εφαρμογές που έχω και τις ρυθμίσεις τους, που δεν είναι και λίγες.

 

Απο την άλλη μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή backup and restore που να ταιριάζει στην περίπτωση.

Αν όντως γίνεται αυτό, θα επηρεάσει τη λειτουργία της συσκευής;

 

Μου θυμίζει κάπως το δίλημμα στα Windows σε pc....clean install ή μεταφορά iso προηγούμενου δίσκου....

Είναι κάπως έτσι;;;;

Ξέρεις ότι έχω περάσει από Mate 8 σε Mate 9 και τώρα σε s8+...

Ετοιμάσου για πολιτισμικό ΣΟΚ....

Καλύτερα θα είναι να στήσεις το τηλέφωνο από το μηδέν χωρίς να χρησιμοποιηθεί κανένα backup... Ούτε καν του Google...Για φαντάσου να το στήσεις όλο, να κάνεις και όλα τα update και στο τέλος να έχεις κανένα θέμα και να κάνεις τότε επαναφορά!

Οπότε παίρνεις ένα backup μόνο τις επαφές (εξαγωγή σε V Card) πας στο playstore - Εφαρμογές & παιχνίδια - βιβλιοθήκη και εκεί υπάρχουν όλες οι εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει από τότε που δημιούργησες τον λογαριασμό... Κρατάς όσες λειτουργείς τώρα στο MATE 8 τις υπόλοιπες τις σβήνεις με το "Χ" και όταν πάρεις το τηλέφωνο κάνεις πρώτα όλα τα system updates, κανείς πάλι μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, μετά τα update από playstore και τέλος πας στο σημείο που σου είπα και δίνεις από εκεί να περάσουν και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές που είχες και στο MATE 8... Μόλις τελειώσεις περνάς και το backup της VCard με τα τηλέφωνα και είσαι οκ κατά 80%... Αλλά με ένα καθαρό λειτουργικό...διάρκεια περίπου 1,5 ώρα και μένουν οι ρυθμίσεις και σιγά σιγά τα προγράμματα

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι έτοιμος να κάνω τη μετάβαση στο S8 plus απο το mate 8.

Εκείνο που με αγχώνει περισσότερο είναι αν πρέπει να το στήσω από την αρχή, κυρίως τις εφαρμογές που έχω και τις ρυθμίσεις τους, που δεν είναι και λίγες.

 

Απο την άλλη μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή backup and restore που να ταιριάζει στην περίπτωση.

Αν όντως γίνεται αυτό, θα επηρεάσει τη λειτουργία της συσκευής;

 

Μου θυμίζει κάπως το δίλημμα στα Windows σε pc....clean install ή μεταφορά iso προηγούμενου δίσκου....

Είναι κάπως έτσι;;;;

Προχωρά άφοβα δεν θα το μετανιώσεις καθόλου.

Η πιο ολοκληρωμένη συσκευή που υπάρχει εκεί εξω, για τα υπόλοιπα οτι σου είπε και ο φίλος πριν.

Καθαρό στήσιμο και είσαι οκ!!

Link to comment
Share on other sites

Προχωρά άφοβα δεν θα το μετανιώσεις καθόλου.

Η πιο ολοκληρωμένη συσκευή που υπάρχει εκεί εξω, για τα υπόλοιπα οτι σου είπε και ο φίλος πριν.

Καθαρό στήσιμο και είσαι οκ!!

 

για ποια ολοκληρωμενη συσκευη μιλατε?

μην παραπληροφορειτε τον κοσμο.

Το κινητο δεν εχει παρει ακομα την εκδοση Android 7.1.1...Που την εχουν παρει ολα τα κινεζικα...και ειναι αυτη ολοκληρωμενη συσκευη?

η μηπως να μιλησουμε για τα προβληματα στις οθονες?

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχχχχχχχχχ..... Αντε πάλι.... Καλός όρισες... Καιρό είχαμε να σε διαβάσουμε...

Παιδιά θα απουσιάζω για λίγο και μόλις κουραστεί ενημερώστε με... Φιλικά πάντα :cry:

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν τρεχει την 7.1.1 το galaxy S8 + ?

απαραδεκτο για ναυαρχιδα του 2017

εστειλα για σερβις το δικο μου καπου στην απω ανατολη γιατι εκει βρηκα σερβις ,περσι και ακομα να το παρω ευτυχως εχω htc που εχουν παντου σερβις και αν χαλασει δεν περιμενεις πανω απο 2 χρονια
Link to comment
Share on other sites

1) "The EISA Awards were handed out and Hauwei had its hands full. However, it was the Galaxy S8 and S8+ that took home the coveted Best Smartphone award. The judges called it a “do-it-all” device and commended it for the Infinity Display, “excellent” camera and even the maligned Bixby assistant."

http://m.gsmarena.com/eisa_awards_winners_announced_galaxy_s8_is_best_smartphone_huawei_got_3_awards-amp-26763.php

 

2) Samsung Galaxy S8 and S8+ win "Best Smartphone" award at MWC Shanghai

https://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S8-and-S8-win-Best-Smartphone-award-at-MWC-Shanghai_id95487

 

3) "DisplayMate analysis: Samsung Galaxy S8 earns first ever A+ grade as best performing smartphone display"

http://www.zdnet.com/article/displaymate-analysis-samsung-galaxy-s8-earns-first-ever-a-grade-as-best-performing-smartphone/

 

ΥΓ

Μονο και μονο γιατί μιλησαν καποιοι για παραπληροφορηση.

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, δε ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος για την ερωτηση μου, εχω βρει το S8 plus στα 540 ευρω, δινοντας το Mate 9 + 150 ευρω εξτρα, πιστευετε αξιζουν τα χρηματα και η κινηση να αλλαξω το αγαπημενο mate;

 

 

 

Υ.Γ. Πριν ειχα s7 edge, ημουν ικανοποιημενος εκτος της μπαταριας. Υπαρχει διαφορα σε σχεση με το s7 edge στο κομματι αυτο;

 

 

 

Για εμένα μείνε στο mate 9. Δεν πιστεύω ότι με το κινητό που έχεις αξίζει να δώσει 150 ευρώ για να πάρεις το s8+. Πιστεύω δεν θα δεις διάφορες στην εμπειρία χρήσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Είμαι μια ανάσα να το παρω και εχω δύο ερωτήσεις

1. Σε σχέση με το S7 edge πως τα πάει η αυτονομία του?

2. Δεν βρίσκω dual στα σκρουτζομαγαζα, τι παίζει? Δεν το φέρνουν Ελλάδα ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Δοκιμάζω σήμερα samsung browser έναντι του Chrome έτσι για να δω τι διαφορά θα έχω σε μπαταρία..

 

Τον Chrome δεν βλέπω να τον αλλάζω αν και στον samsung βλέπω κάποια καλά.

 

Πχ εύκολο κόψιμο διαφημίσεων, και σύνδεση χωρίς κωδικούς με δακτυλικο αποτύπωμα.

 

Ένα πράγμα που δεν βρίσκω σε σχέση με τον Chrome, είναι η εύκολη μεγέθυνση κειμένου με διπλό πάτημα και κρατοντας στο δεύτερο ταπ το δάχτυλο και σέρνοντας το που μεγαλώνει όσο θέλεις το κείμενο.

 

Υπάρχει αυτή η λειτουργία στον samsung browser?

 

 

 

Εγώ είπα για αλλαγή να βάλω τον Samsung browser και δοκίμασα το site του sport fm και συνέκρινα ταχύτητα και smoothness. Μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε και γύρισα πίσω στον chrome.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα μείνε στο mate 9. Δεν πιστεύω ότι με το κινητό που έχεις αξίζει να δώσει 150 ευρώ για να πάρεις το s8+. Πιστεύω δεν θα δεις διάφορες στην εμπειρία χρήσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απο τα δειγματα που εχουν ανεβει εδω ...το Mate 9 δειχνει καλυτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετώ την παρέα.

Είμαι μια ανάσα να το παρω και εχω δύο ερωτήσεις

1. Σε σχέση με το S7 edge πως τα πάει η αυτονομία του?

2. Δεν βρίσκω dual στα σκρουτζομαγαζα, τι παίζει? Δεν το φέρνουν Ελλάδα ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ρε Μοντογια...αφου εισαι WP fanboy...τι δουλεια εχεις με το android?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν τρεχει την 7.1.1 το galaxy S8 + ?

απαραδεκτο για ναυαρχιδα του 2017

 

για ποια ολοκληρωμενη συσκευη μιλατε?

μην παραπληροφορειτε τον κοσμο.

Το κινητο δεν εχει παρει ακομα την εκδοση Android 7.1.1...Που την εχουν παρει ολα τα κινεζικα...και ειναι αυτη ολοκληρωμενη συσκευη?

η μηπως να μιλησουμε για τα προβληματα στις οθονες?

 

Απο τα δειγματα που εχουν ανεβει εδω ...το Mate 9 δειχνει καλυτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ρε Μοντογια...αφου εισαι WP fanboy...τι δουλεια εχεις με το android?

 

ΕΛΕΟΣ. Off topic, chat, spam, flame, ειρωνία και Άγιος ο Θεός. Myphone.gr λυπηθείτε μας, πραγματικά.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προς το παρόν είμαι ταυτόχρονα κατοχος iphone 7 plus και Samsung s8+ , είναι πρώτη φορά μετά το s4 που τελικά θα δώσω το μήλο και θα κρατήσω το s8+. Απίστευτο τηλεφωνο από όλες τις απόψεις (λεπτομέρειες όπως τα ακουστικά AKG και οι ανταπτορες που προσφέρει μετράνε για εμένα πολύ) , συν το γεγονός ότι η οθόνη του είναι από άλλο πλανήτη. Τη Samsung γενικά δεν την πήγαινα λόγω touchwiz και προτιμούσα άλλες android λύσεις όπως htc λόγω sense ή lg λόγω optimus, αλλά με το s8+ αναθεώρησα...Και φανταστείτε είμαι κάτοχος μόλις 5 ημέρες και πραγματικά υπέστην πολιτισμικό σοκ όντως. Τώρα κάποιοι κράζουν γιατί απλά δεν μπορούν να φτάσουν κάτι που θα έπρεπε να θαυμάζουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

για ποια ολοκληρωμενη συσκευη μιλατε?

μην παραπληροφορειτε τον κοσμο.

Το κινητο δεν εχει παρει ακομα την εκδοση Android 7.1.1...Που την εχουν παρει ολα τα κινεζικα...και ειναι αυτη ολοκληρωμενη συσκευη?

η μηπως να μιλησουμε για τα προβληματα στις οθονες?

 

Ωχχχχχχχχχχχ..... Αντε πάλι.... Καλός όρισες... Καιρό είχαμε να σε διαβάσουμε...

Παιδιά θα απουσιάζω για λίγο και μόλις κουραστεί ενημερώστε με... Φιλικά πάντα :cry:

γιατί άδικο.έχει ? απαράδεκτο να.μην έχει την 7 1 1

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν τρεχει την 7.1.1 το galaxy S8 + ?

απαραδεκτο για ναυαρχιδα του 2017

Τι χάνουμε ακριβώς?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) "The EISA Awards were handed out and Hauwei had its hands full. However, it was the Galaxy S8 and S8+ that took home the coveted Best Smartphone award. The judges called it a “do-it-all” device and commended it for the Infinity Display, “excellent” camera and even the maligned Bixby assistant."

http://m.gsmarena.com/eisa_awards_winners_announced_galaxy_s8_is_best_smartphone_huawei_got_3_awards-amp-26763.php

 

2) Samsung Galaxy S8 and S8+ win "Best Smartphone" award at MWC Shanghai

https://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S8-and-S8-win-Best-Smartphone-award-at-MWC-Shanghai_id95487

 

3) "DisplayMate analysis: Samsung Galaxy S8 earns first ever A+ grade as best performing smartphone display"

http://www.zdnet.com/article/displaymate-analysis-samsung-galaxy-s8-earns-first-ever-a-grade-as-best-performing-smartphone/

 

ΥΓ

Μονο και μονο γιατί μιλησαν καποιοι για παραπληροφορηση.

Εδώ και μέρες το έστειλα για tip αλλά..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατί άδικο.έχει ? απαράδεκτο να.μην έχει την 7 1 1

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Δε χάνουμε κάτι πλέον του version number

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα για αλλαγή να βάλω τον Samsung browser και δοκίμασα το site του sport fm και συνέκρινα ταχύτητα και smoothness. Μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε και γύρισα πίσω στον chrome.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και εγώ γύρισα στον Chrome.

Ούτε ολόκληρη μέρα δεν άντεξα.

Τελικά ο chome είναι μοναδικός και ας καίει λίγο παραπάνω δεν τον αλλάζω πλέον.

Από σήμερα να δούμε πως θα τα πάει και η μπαταρία με το νέο Update..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Είμαι μια ανάσα να το παρω και εχω δύο ερωτήσεις

1. Σε σχέση με το S7 edge πως τα πάει η αυτονομία του?

2. Δεν βρίσκω dual στα σκρουτζομαγαζα, τι παίζει? Δεν το φέρνουν Ελλάδα ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ξέρω πως θα χιλιοειπώθηκαν οι παραπάνω ερωτήσεις αλλά για να μη ψάχνω στον χαμό.... ...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως θα χιλιοειπώθηκαν οι παραπάνω ερωτήσεις αλλά για να μη ψάχνω στον χαμό.... ...

 

1)Σε αυτονομία είναι από 5% έως 10% καλύτερο

2)Η Duos έκδοση δεν εισάγετε στην Ελλάδα οπότε θα πρέπει να πετύχεις να το έχει φέρει κανένα σκρουτζομαγαζο χωρίς εγγύηση ευρωπαϊκή ή ελληνική φυσικά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι χάνουμε ακριβώς?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ενα βασικο και χρησιμο feature το App Shortcuts.

 

Notably, App Shortcuts are back. The feature, introduced during the Android Nougat beta program, was briefly scrapped, but it’s returned in fully functional form. App Shortcuts mimic the 3D Touch features introduced in iOS 9 — press and hold an app icon and you’ll get a list of specific actions. The Pixel Launcher, the default home screen on Pixel smartphones, supports the feature, and third-party app developers will be able tap in on smartphones running Android 7.1.1. Apps can have up to five shortcuts, according to the Android Developers website.

 

Ενα δευτερο

Image Keyboard, another new feature, lets you choose and send content like stickers, emojis, GIFs, and pictures from your messaging app of choice. It’s supported within Google’s Allo, Hangouts, and Messenger, apps for now, with third-party support “on the way.”

 

Among the emoji, speaking of, are 100 additions approved by the Unicode Emoji Subcommittee, the industry consortium that oversees the approval of new keyboard characters.

 

“Earlier this year, we announced a proposal to promote gender equality by adding new emoji that reflect the pivotal roles women play in the world, and represent a wider range of professions for both women and men,” Google wrote in a blog post. “We included gender counterparts for emoji that previously only had male or female representation.”

 

The new emoji collection comprises 11 new professions available in both genders and various skin tones and ethnicities, and new female and male versions of 33 existing emoji.

 

Και φυσικα πολλες βελτιωσεις under the hood,optimization βελτιωσεις στον κωδικα κ.α.

https://www.blog.google/products/android/sweet-update-nougat-android-711/

http://gadgetguideonline.com/android/android-nougat-guides/new-features-in-android-nougat-7-1/

Την 7.1.1 ξερουμε περιπου ποτε θα την λαβουμε?

Αφου κυκλοφορησει το Note 8 που θα βγει με 7.1.1 άρα μάλλον Οκτώβριο με Νοέμβριο.

1)Σε αυτονομία είναι από 5% έως 10% καλύτερο

2)Η Duos έκδοση δεν εισάγετε στην Ελλάδα οπότε θα πρέπει να πετύχεις να το έχει φέρει κανένα σκρουτζομαγαζο χωρίς εγγύηση ευρωπαϊκή ή ελληνική φυσικά...

Καπου πηρε το ματι μου οτι Αγγλια επισημα θα κυκλοφορησει η dual sim εκδοση.

Αρα δεν αποκλειεται να επεκταθει και σε αλλες χωρες.

http://www.samsung.com/uk/smartphones/galaxy-s8/

https://www.androidheadlines.com/2017/06/samsung-galaxy-s8-plus-dual-sim-available-uk-779.html

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

γιατί άδικο.έχει ? απαράδεκτο να.μην έχει την 7 1 1

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Μην έχετε τόσο κόλλημα με τις αναβαθμίσεις. Δηλαδή αν είναι με 7.0.1 δεν δουλεύει? Αυτή τη μόδα την έβγαλε η Apple ενώ ο κόσμος δεν τους νοιάζει αυτό εφόσον κάνεις μια χαρά στη δουλειά σου δεν σου προσφέρει τίποτα μια αναβάθμιση. Ειδικά στο επίπεδο που βρίσκεται τώρα το Android. Παλιότερα από την 2.3 στην 4 ναι εκεί υπήρχε θέμα. Τώρα από την 5 6 στην 7 η στην 8 μικρή διαφορά έχει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενα βασικο και χρησιμο feature το App Shortcuts.

 

Notably, App Shortcuts are back. The feature, introduced during the Android Nougat beta program, was briefly scrapped, but it’s returned in fully functional form. App Shortcuts mimic the 3D Touch features introduced in iOS 9 — press and hold an app icon and you’ll get a list of specific actions. The Pixel Launcher, the default home screen on Pixel smartphones, supports the feature, and third-party app developers will be able tap in on smartphones running Android 7.1.1. Apps can have up to five shortcuts, according to the Android Developers website.

 

Ενα δευτερο

Image Keyboard, another new feature, lets you choose and send content like stickers, emojis, GIFs, and pictures from your messaging app of choice. It’s supported within Google’s Allo, Hangouts, and Messenger, apps for now, with third-party support “on the way.”

 

Among the emoji, speaking of, are 100 additions approved by the Unicode Emoji Subcommittee, the industry consortium that oversees the approval of new keyboard characters.

 

“Earlier this year, we announced a proposal to promote gender equality by adding new emoji that reflect the pivotal roles women play in the world, and represent a wider range of professions for both women and men,” Google wrote in a blog post. “We included gender counterparts for emoji that previously only had male or female representation.”

 

The new emoji collection comprises 11 new professions available in both genders and various skin tones and ethnicities, and new female and male versions of 33 existing emoji.

 

Και φυσικα πολλες βελτιωσεις under the hood,optimization βελτιωσεις στον κωδικα κ.α.

https://www.blog.google/products/android/sweet-update-nougat-android-711/

http://gadgetguideonline.com/android/android-nougat-guides/new-features-in-android-nougat-7-1/

 

Αφου κυκλοφορησει το Note 8 που θα βγει με 7.1.1 άρα μάλλον Οκτώβριο με Νοέμβριο.

 

Καπου πηρε το ματι μου οτι Αγγλια επισημα θα κυκλοφορησει η dual sim εκδοση.

Αρα δεν αποκλειεται να επεκταθει και σε αλλες χωρες.

http://www.samsung.com/uk/smartphones/galaxy-s8/

https://www.androidheadlines.com/2017/06/samsung-galaxy-s8-plus-dual-sim-available-uk-779.html

Δεν βλέπω κάτι ουσιαστικό... Θα κοιτάξω τα Links αργότερα αλλά σε ότι αφορά το ui...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι ουσιαστικό... Θα κοιτάξω τα Links αργότερα αλλά σε ότι αφορά το ui...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ουσιαστικά πράγματα εχει,το αν κάποιον του ειναι αδιάφορο άλλο πράγμα.

Επίσης πολλές βελτιώσεις γίνονται under the hood.

Λογικά με την 7.1.1 θα γινει και πιο smouth και ομαλό το λογισμικό,διοτι τα κομπιάσματα τα έχει τώρα και πιστεύω ευθύνεται η 7 για αυτό.

Οσες συσκευές περασαν με 7 είχαν θέματα.

Ξέρουμε πολύ καλά οτι η πρώτη version μιας νεας εκδοσης android ειναι baggy απο πολλές απόψεις.

Το έχουμε δει πολλάκις στο παρελθόν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η φωτεινότητα. Νομίζω ότι είναι καλύτερη από κάθε άλλη φορά.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...