Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία φορά δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα και η αναγνώριση προσώπου. Το ξεκλειδώνω με το pin και μετά δουλεύουν. Τι πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει βρει κανεις πως μπορω να ενεργοποιησω τι σιγαση παρασκηνιου?δηλαδη οταν μιλαω να μην ακουει ο αλλος πως ειμαι σε φασαρια?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας Μάνο μήπως πεταχτώ κι εγώ Public.

Πήγα αλλά πρώτον είχε πολύ κόσμο σήμερα και δεύτερον ήταν κλειστό το τεχνικό τμήμα για να το ελέγξουν.

Οπότε από Δευτέρα ή Τρίτη θα ξαναπάω..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει τύχει σε κανένα η γνωρίζει κανείς αν καλύπτει η generali όλο το ποσό σε περίπτωση κλοπής?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει τύχει σε κανένα η γνωρίζει κανείς αν καλύπτει η generali όλο το ποσό σε περίπτωση κλοπής?

 

Τι εννοείς κλοπή;

Η μόνη κλοπή που καλύπτεται από την ασφάλεια, είναι η παραβίαση κλειστού χώρου με καταγραφή από την αστυνομία.

Πχ διάρρηξη της οικίας μας. Οποιαδήποτε άλλη κλοπή, του στυλ πήγα στην καφετέρια ή στο bar και μου έκλεψαν το κινητό, για ευνόητους λόγους είναι αστείο να το συζητάμε ότι δεν γίνεται τέτοιου είδους κάλυψη.

Και ναι, στην κλοπή που σου προανέφερα, καλύπτεται όλο το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το κινητό στης ρυθμίσεις βρήκα φωτισμός οθόνη edge πολυ ωραια ρύθμιση αλλά ρε παιδιά έχει όλες μα όλες της εφαρμογές και δεν έχει να βάλεις το messenger να ανάβει φως στην edge οθόνη όταν έχεις μυνήματα πως γίνεται να το βάλουμε βολεύει πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παρασκευη παρελαβα το s8+ το χρησιμοποιω απο τοτε και ολα καλα μεχρι σημερα που βρεθηκα εξω με φιλο για καφε ο οποιος εχει και αυτος s8+, οπως παιζαμε με τα κινητα διπλα διπλα παρατηρησαμε πως η οθονη στα χρωματα δεν εχει καμια σχεση το δικο μου με το δικο του και εξηγω το δικο του σε λευκο φοντο ειναι ασπρο, το δικο μου σε λευκο φοντο εχει μια χροια αλλοτε ροζ αλλοτε κιτρινο-πορτοκαλι αλλοτε πρασινο αναλογα με την γωνια θεασης, ειναι προβλημα αυτο τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις πληροφορίες λογισμικού κάτω κάτω μου γραφει EUR/EUR/OMN γνωρίζουμε πιάς χώρας είναι ώστε να ξέρω πιάς χώρας αναβάθμιση πρέπει να περιμένω να βγει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις πληροφορίες λογισμικού κάτω κάτω μου γραφει EUR/EUR/OMN γνωρίζουμε πιάς χώρας είναι ώστε να ξέρω πιάς χώρας αναβάθμιση πρέπει να περιμένω να βγει

 

Vodafone Ιταλίας.

Σου ζήτησε επαναφορά όταν έβαλες σιμ?

Γιατί λέγεται ότι σε branded (όπως δείχνει το δικό σου) δεν ζητάει επαναφορά όταν βάζεις σιμ..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Ιταλίας.

Σου ζήτησε επαναφορά όταν έβαλες σιμ?

Γιατί λέγεται ότι σε branded (όπως δείχνει το δικό σου) δεν ζητάει επαναφορά όταν βάζεις σιμ..

Ούτε λογότυπο έχει από vodafone ούτε εφαρμογές έχω από την vodafone ούτε τίποτα πεντακάθαρο και μόλις έβαλα sim μου ζήτησε επαναφορά

στην εφαρμογή samsung info μου γραφει στην καρτέλα CSC CODE

ACTIVE CSC CODE: EUR

CSC COUNTRY:SEGR/GR

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε λογότυπο έχει από vodafone ούτε εφαρμογές έχω από την vodafone είχα ούτε τίποτα πεντακάθαρο και μόλις έβαλα sim μου ζήτησε επαναφορά

στην εφαρμογή samsung info μου γραφει στην καρτέλα CSC CODE

ACTIVE CSC CODE: EUR

CSC COUNTRY:SEGR/GR

 

απο που το πηρες φιλε??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε λογότυπο έχει από vodafone ούτε εφαρμογές έχω από την vodafone ούτε τίποτα πεντακάθαρο και μόλις έβαλα sim μου ζήτησε επαναφορά

στην εφαρμογή samsung info μου γραφει στην καρτέλα CSC CODE

ACTIVE CSC CODE: EUR

CSC COUNTRY:SEGR/GR

 

Και εμένα τα ίδια σε s8 απλό

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες απλά να πατήσεις πάνω στον αριθμό και μετά "Λεπτομέρειες"; Όχι παρατεταμένα.

Τελικά πατώντας απαλά μονο στο στρογγυλό που ειναι αριστερά απο το νούμερο (προςεχτικα Για να μην βγαίνει το δάχτυλο εξω απο τον κύκλο) ανοίγει νεα σελίδα με διαφορες δυνατότητες οπως και την αποθήκευση σε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε λογότυπο έχει από vodafone ούτε εφαρμογές έχω από την vodafone ούτε τίποτα πεντακάθαρο και μόλις έβαλα sim μου ζήτησε επαναφορά

στην εφαρμογή samsung info μου γραφει στην καρτέλα CSC CODE

ACTIVE CSC CODE: EUR

CSC COUNTRY:SEGR/GR

 

Φίλε μου,

Στις πληροφορίες λογισμικού (από τις ρύθμισης) που μας έγραψες ότι είναι EUR /EUR /OMN.

Το csc OMN σημαίνει Vodafone italy.

Σε μένα πχ γράφει EUR /EUR/DBT.

DBT = Γερμανία unbranded.

Μου κάνει εντύπωση πως σου ζήτησε επαναφορά και σου άλλαξε το csc σε EUR ενώ το αρχικό csc δείχνει branded.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από τις σπάνιες περιπτώσεις η με Vodafone branded Ιταλίας η και άλλων χωρών Vodafone ίσχυε το ίδιο.

 

Έχει κανείς άλλος Vodafone GR η άλλης χώρας να μας πει την εμπειρία του?

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω τι να πω όταν άνοιξα την συσκευή πρώτη φορα την σεταρα χωρίς sim δεν είχε ούτε μια εφαρμογή vodafone έκανα και το update, αφού έκανε το update έβαλα την sim και μου ζήτησε επαναφορά του έκανα και μετά το έστησα πάλι από την αρχή γιατί τα είχε σβήσει όλα.

A και στην εφαρμογή samsung info στην καρτέλα general μου γραφει Country of Origin: MADE IN VIETNAM δεν ξέρω αν βοηθάει

Εγώ τώρα έτσι όπως είμαι πιάς χώρας πρέπει να περιμένω να βγει η αναβάθμιση γιατί μπερδεύτηκα

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω τι να πω όταν άνοιξα την συσκευή πρώτη φορα την σεταρα χωρίς sim δεν είχε ούτε μια εφαρμογή vodafone έκανα και το update, αφού έκανε το update έβαλα την sim και μου ζήτησε επαναφορά του έκανα και μετά το έστησα πάλι από την αρχή γιατί τα είχε σβήσει όλα.

A και στην εφαρμογή samsung info στην καρτέλα general μου γραφει Country of Origin: MADE IN VIETNAM δεν ξέρω αν βοηθάει

Εγώ τώρα έτσι όπως είμαι πιάς χώρας πρέπει να περιμένω να βγει η αναβάθμιση γιατί μπερδεύτηκα

 

Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα στα s8 δεν ξέρω αν θα παίρνουμε αναβαθμίσεις βάση του νυν csc η του πρώην..

Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως θα λειτουργήσει το θέμα αναβαθμίσεων από την στιγμή που σχεδόν σε όλους μας αλλάζει το csc με την επαναφορά που ζητάει.

Αν δεν είχε αναφερθεί ότι σε branded δεν ζητάει επαναφορά και δεν αλλάζει το csc θα έλεγα οκ.

 

Φλασαρες καμία ρομ εσύ με Odin?

Αν θέλεις δοκίμασε τον τρόπο που έχω γράψει στο παρελθόν με το Samsung kies και σειριακό αριθμό για να δεις τι ρομ έπρεπε να έχει αρχικά.

Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά και δεν είσαι άρρωστος ψείρας όπως εγώ πχ, συνέχισε να χαίρεσαι την συσκευή σου και μη δίνεις σημασία σε αυτά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα στα s8 δεν ξέρω αν θα παίρνουμε αναβαθμίσεις βάση του νυν csc η του πρώην..

Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως θα λειτουργήσει το θέμα αναβαθμίσεων από την στιγμή που σχεδόν σε όλους μας αλλάζει το csc με την επαναφορά που ζητάει.

Αν δεν είχε αναφερθεί ότι σε branded δεν ζητάει επαναφορά και δεν αλλάζει το csc θα έλεγα οκ.

 

Φλασαρες καμία ρομ εσύ με Odin?

Αν θέλεις δοκίμασε τον τρόπο που έχω γράψει στο παρελθόν με το Samsung kies και σειριακό αριθμό για να δεις τι ρομ έπρεπε να έχει αρχικά.

Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά και δεν είσαι άρρωστος ψείρας όπως εγώ πχ, συνέχισε να χαίρεσαι την συσκευή σου και μη δίνεις σημασία σε αυτά.

Ποτε δεν φλασαρα με obin δεν γνωρίζω από αυτά, δεν πειράζει από οποια χωρα και να είναι το σημαντικό είναι η συσκευή να δουλεύει σωστά και να μην έχει πρόβλημα και οποτε είναι να έρθει το update ας έρθει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει για Ελλάδα(EUR)θα παίρνεις τις αναβαθμισεις κατά 99% αλλά παίζει και για Vodafone Ιταλίας η Ελλάδας αντί για (EUR)

Λογικά εντός εβδομάδας θα βγει και για Ελλάδα(EUR) διότι βλέπω βγήκε για αρκετές χώρες της Ευρώπης το τελευταίο του Ιουλίου.

 

Πχ για Vodafone GR έχει ήδη βγει όπως και Vodafone Ιταλίας.

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G955F

 

Αν δεν στο βγάζει OTA τώρα δοκίμασε με Smart Switch η αλλιώς υπομονή λίγες ημέρες να βγει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει για Ελλάδα(EUR)θα παίρνεις τις αναβαθμισεις κατά 99% αλλά παίζει και για Vodafone Ιταλίας η Ελλάδας αντί για (EUR)

Λογικά εντός εβδομάδας θα βγει και για Ελλάδα(EUR) διότι βλέπω βγήκε για αρκετές χώρες της Ευρώπης το τελευταίο του Ιουλίου.

 

Πχ για Vodafone GR έχει ήδη βγει όπως και Vodafone Ιταλίας.

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G955F

 

Αν δεν στο βγάζει OTA τώρα δοκίμασε με Smart Switch η αλλιώς υπομονή λίγες ημέρες να βγει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μια χαρά αφού έχει βγει για vodafone ιταλίας και vodafone ελλάδας και εμενα δεν μου την βγάζει ούτε ΟΤΑ αλλα και ούτε μέσο του Smart Switch σημαίνει ότι δεν είναι vodafone η συσκευή άρα είναι ελληνικό σκέτο μια χαρά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι η συσκευή σου πήρε την EUR με την επαναφορά που σου ζήτησε στην αρχή και με βάση αυτή θα παίρνεις αναβαθμίσεις και όχι Vodafone GR η Italia.

 

Παντως όποιος έχει Vodafone GR η άλλης χώρας Vodafone ας μας παραθέσει την εμπειρία του τι ακριβώς έγινε με την συσκευή του.

 

Το γύρισε σε EUR η παρέμεινε Vodafone.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

Στις πληροφορίες λογισμικού (από τις ρύθμισης) που μας έγραψες ότι είναι EUR /EUR /OMN.

Το csc OMN σημαίνει Vodafone italy.

Σε μένα πχ γράφει EUR /EUR/DBT.

DBT = Γερμανία unbranded.

Μου κάνει εντύπωση πως σου ζήτησε επαναφορά και σου άλλαξε το csc σε EUR ενώ το αρχικό csc δείχνει branded.

φιλαράκι γερμανικό απο που το πήρες??

 

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή με Vodafone ιταλικό , τοποθέτησα απ την αρχή sim ,πήρε και την τελευταια αναβάθμιση,καμία επαναφορά δεν μου έβγαλε ...ειμαι με το αρχικό CSC vodafone

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...