Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι... Αν το αφήσεις 5 λεπτά ακόμα θα γίνει πράσινο... Αν δεν γίνει κάτι δεν πάει καλά....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω μια απορια..Η συσκευη εχει μεσα ζελατινα για την οθονη;K καλυτερη αισθηση που εχεις με γυαλι η ζελατινα;

 

Όχι δεν έχει.... Το γυαλί σαφώς και έχει καλύτερη αίσθηση αλλά το θέμα είναι που θα βρεις γυαλί που θα κάθεται σωστά χωρίς πρόβλημα.... Η απάντηση :απλά δεν υπάρχει οπότε πας σε απλό screen protector ή σε TPU μεμβράνη υγρής τοποθέτηση που έχουμε βάλει και οι περισσότεροι μιας και έχει καλύτερη αίσθηση, λιγότερες δακτυλιες κτλ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν επιπλεον παραμετροποιηση για dark skin του κινητου καθως και στην επιλογη των εφαρμογων που θελουμε να το εχουν...μπορουν να παίξουν με αυτή την εφαρμογή

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=projekt.substratum

 

 

έχει πολλά επιπλέον θέματα καθώς και δυνατότητα αλλαγών στην nav bar

 

γίνεται πολύ κουβέντα στο xda....

 

 

https://forum.xda-developers.com/apps/substratum/7-0-substratum-sex-tw-beta-t3620796

 

Εγώ το δοκιμασα πάντως....

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαγκες περασα αυτο το πακετο και κατι αλλα μεσα και κατεληξα να ανοιγει μονο σε μαυρη οθονη

 

μονο η edge μπαρα δουλευει, μπηκα σε safe mode δεν με αφηνει να τα αφαιρεσω, υπαρχει καμια λυση αλλη πριν παω σε φορματ?

 

edit:

εκανα φορματ δεν υπηρχε λυση

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

tsiglas@ νομιζω το καλυτερο γυαλι ειναι το Alpha..Aλλα εχει 50 ευρω..Τον αλλο μηνα τσιμπαω το s8 plus μαζι με την clear view θηκη..Ειναι φοβερη συσκευη το ατιμο..Ας ελπισουμε οτι δεν θα μου ερθει με καμια ροζ οθονη..Απο kaizershop θα το παρω..Εχεις δει netfix πως παιζει στο s8 με hdr; Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

tsiglas@ νομιζω το καλυτερο γυαλι ειναι το Alpha..Aλλα εχει 50 ευρω..Τον αλλο μηνα τσιμπαω το s8 plus μαζι με την clear view θηκη..Ειναι φοβερη συσκευη το ατιμο..Ας ελπισουμε οτι δεν θα μου ερθει με καμια ροζ οθονη..Απο kaizershop θα το παρω..Εχεις δει netfix πως παιζει στο s8 με hdr;

Το καλύτερο γυαλί είναι το Whitestone ή κάπως έτσι με υγρή κόλλα που κάνει και επιδιόρθωση σπασίματος οθόνης αλλά δεν θέλω να μπλέξω σε τέτοιες ιστορίες....

NETFLIX δεν έχω δει, δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με τέτοια ιδιαίτερα αυτή την περίοδο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο γυαλί είναι το Whitestone ή κάπως έτσι με υγρή κόλλα που κάνει και επιδιόρθωση σπασίματος οθόνης αλλά δεν θέλω να μπλέξω σε τέτοιες ιστορίες....

NETFLIX δεν έχω δει, δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με τέτοια ιδιαίτερα αυτή την περίοδο

 

Παντος κ με ζελατινα δεν εχεις προβλημα φανταζομαι..Σε κανονικη φορτιση ποση ωρα κανει το εχεις δοκιμασει;Γιατι εγω ετσι θα το φορτιζω να κρατησει οσο γινεται περισσοτερο η μπαταρια..Αλλαζω συσκευη καθε 3 χρονια..Εχω πορωθει με το plus tsigla@ ασε..

Link to comment
Share on other sites

10 χαρακτήρες

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κάτι η samsung και έχει κλειδώσει για να μην μπορούμε να ενημερώνουμε τις εφαρμογές συστήματος? προσπαθώ να περάσω κάποιες εφαρμογές από το apkmirror και δεν με αφήνει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενεργοποιήσει το home button να το πατας για να μπεις να ξεκλειδωσεις το τηλ. κ δεν δουλεύει με τη πιεση...μονο εαν το πατησω 2 φορεσ γρηγορα ξυπναει...ξερει κανεις τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κάτι η samsung και έχει κλειδώσει για να μην μπορούμε να ενημερώνουμε τις εφαρμογές συστήματος? προσπαθώ να περάσω κάποιες εφαρμογές από το apkmirror και δεν με αφήνει

 

Ναι με τα τελευταία security patches δεν αφήνει να βάλουμε apks από το apkmirror και λοιπά sites.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχετε θέμα με τα data οταν είστε σε 3g/4g? Πολλές φορές η συσκευή δεν έχει καθόλου internet ενώ απο σήμα είμαι full.Είναι τσεκαρισμένο σε πολλές περιοχες μαζι με άλλα τηλέφωνα που δεν εχουν κανένα θέμα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το διάβασμα όλου του νήματος μετά από 2-3 μέρες.

Πολύ δράμα και σαπίλα ρε παιδιά.. 5-10 σελίδες με "ορθά" ας πούμε σχόλια για τη συσκευή, ή γενικότερα επί του θέματος κλπ και τα υπόλοιπα ανούσια από άτομα που δεν έχουν, ή δεν ενδιαφέρονται για την συσκευή.

Τέλος πάντων, δεν είμαι σε ηλικία για να ασχολούμαι παραπάνω με τέτοιες ιστορίες, οπότε θα μπω κατευθείαν στο ψητό.

Υπάρχουν παρα πολλά παιδιά τα οποία δεν έχουν επιστρέψει να ενημερώσουν σε διάφορα θέματα που είπανε πως "θα επανέλθουν".

Ειδικότερα στα προβλήματα με τα red tint, audio drop κλπ, δεν ξέρουμε τι έγινε με τις αναβαθμίσεις ή το σερβις σε αρκετές περιπτώσεις..

Αν έχετε την καλοσύνη λοιπόν, όσοι είχατε θέματα και λύθηκαν με τον άλφα βήτα τρόπο, ενημερώστε και εμάς τους υπόλοιπους που διαβάζουμε :)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update που μπήκε η απόκρυψη της μπάρας δυστυχώς αφαίρεσαν τα χρώματα που είχε σαν επιλογή πριν και άφησαν μόνο αυτά τα λιγα...

Ίσως ξυπνήσουν και τα επαναφέρουν σε επόμενη αναβάθμιση....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update που μπήκε η απόκρυψη της μπάρας δυστυχώς αφαίρεσαν τα χρώματα που είχε σαν επιλογή πριν και άφησαν μόνο αυτά τα λιγα...

Ίσως ξυπνήσουν και τα επαναφέρουν σε επόμενη αναβάθμιση....

 

Είδες τυχόν διαφορές στην κάμερα;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το προτελευταίο, το τελευταίο ακόμα δεν κυλησε κατά δω.

 

και χάρηκα :rolleyes:, το περιμένω πως και πως μόνο και μόνο για τις βελτιώσεις στην κάμερα, όχι ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα που πρέπει να λυθεί αλλά να, είναι ωραίο όλο αυτό το ... hype :).

Edited by aptaliko
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

και χάρηκα :rolleyes:, το περιμένω πως και πως μόνο και μόνο για τις βελτιώσεις στην κάμερα, όχι ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα που πρέπει να λυθεί αλλά να, είναι ωραίο όλο αυτό το ... hype :).
Δικός μου είσαι εσύ...

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,έχετε θέμα με τα data οταν είστε σε 3g/4g? Πολλές φορές η συσκευή δεν έχει καθόλου internet ενώ απο σήμα είμαι full.Είναι τσεκαρισμένο σε πολλές περιοχες μαζι με άλλα τηλέφωνα που δεν εχουν κανένα θέμα

Με Cosmote το έχω πυκνά-συχνά αυτό το φαινόμενο (επαρχία). Πολλές φορές το γυρίζω από 4G σε 3G για να ξεκολλήσει.

To ίδιο θέμα είχα και με το S7 Edge. Είναι καθαρά θέμα παρόχου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χθες έλαβα μήνυμα μόλις είχα βαλει το κινητό σε λειτουργία πτήσης. Δεν έδωσα σημασία γιατί θεώρησα ότι ίσως δεν είχα προλάβει να το κλείσω. Σήμερα όταν απάντησα παρατήρησα ότι δίνει πληροφορίες παράδοσης στη συγκεκριμένη συνομιλία. Άρα δεν είναι sms.

Ξέρετε τι είναι; Πώς στέλνει και πότε τέτοια μην;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση στην γραμμη πλοηγησης γιατι δεν μου εχει ολα τα χρωμματα;

 

 

Μετά το τελευταίο update που μπήκε η απόκρυψη της μπάρας δυστυχώς αφαίρεσαν τα χρώματα που είχε σαν επιλογή πριν και άφησαν μόνο αυτά τα λιγα...

Ίσως ξυπνήσουν και τα επαναφέρουν σε επόμενη αναβάθμιση....

 

Με του Ιουνίου το update αφαιρέθηκε αυτή η επιλογή με τα χρώματα στην navigation bar.

 

Ναι με τα τελευταία security patches δεν αφήνει να βάλουμε apks από το apkmirror και λοιπά sites.

 

Αν ισχύει μέγιστη μαμακια από Samsung,κάθε “περσι και καλύτερα δηλαδή”,παντως επειδή είμαι με Μαρτίου μια χαρά εγκαθιστώ και ενημερώνω από apk mirror πχ Samsung mail app,camera app,Samsung account ,Samsung music,edge app ακόμα και AOD άσχετα που στο τελευταίο έχω μείνει με τέλη Απριλίου έκδοση διότι μόνο εκεί δουλεύει ένα mod που έβαλα όπως και το double tap πάνω στην ώρα και να εμφανίζεται το music player που το κατέργησε στις επόμενες εκδόσεις κάκιστα και εδώ.

 

Είναι για πολλές κλωτσιές παντως οι Κορεάτες χαλάνε πράγματα χωρίς λόγο,αφαιρούν δυνατότητα επιλογών,περιορίζουν customization.

 

Έχουμε και την μέγιστη μπούρδα το Bixby που όλο τρικλοποδιές βάζει με κάθε update.

 

καλησπερα εχω ενεργοποιήσει το home button να το πατας για να μπεις να ξεκλειδωσεις το τηλ. κ δεν δουλεύει με τη πιεση...μονο εαν το πατησω 2 φορεσ γρηγορα ξυπναει...ξερει κανεις τι γινεται?

 

Απο την μάνα του έπρεπε να δουλεύει έτσι εξ αρχής με το που ανοίξεις για πρώτη φορά τη συσκευή και την σεταρεις χωρίς καμία πρόσθετη ενέργεια εκ μέρους σου.

Αν δεν δουλεύει μάλλον σε service πρέπει να απευθυνθείς.

 

281b4c8376e4527f59818fe8bd299a6f.jpg

 

Με off μπαίνεις στην lock screen με on μπαίνει στην home αντίστοιχα.

Μόλις τελείωσα το διάβασμα όλου του νήματος μετά από 2-3 μέρες.

Πολύ δράμα και σαπίλα ρε παιδιά.. 5-10 σελίδες με "ορθά" ας πούμε σχόλια για τη συσκευή, ή γενικότερα επί του θέματος κλπ και τα υπόλοιπα ανούσια από άτομα που δεν έχουν, ή δεν ενδιαφέρονται για την συσκευή.

Τέλος πάντων, δεν είμαι σε ηλικία για να ασχολούμαι παραπάνω με τέτοιες ιστορίες, οπότε θα μπω κατευθείαν στο ψητό.

Υπάρχουν παρα πολλά παιδιά τα οποία δεν έχουν επιστρέψει να ενημερώσουν σε διάφορα θέματα που είπανε πως "θα επανέλθουν".

Ειδικότερα στα προβλήματα με τα red tint, audio drop κλπ, δεν ξέρουμε τι έγινε με τις αναβαθμίσεις ή το σερβις σε αρκετές περιπτώσεις..

Αν έχετε την καλοσύνη λοιπόν, όσοι είχατε θέματα και λύθηκαν με τον άλφα βήτα τρόπο, ενημερώστε και εμάς τους υπόλοιπους που διαβάζουμε :)

 

Drop calls ένα δίμηνο εγώ δεν παρατήρησα ούτε μια φορά.

Όσον αφορά τις ροζιλες/κοκκινίλες στην οθόνη είναι καθαρά θέμα παρτίδας,αν σου κάτσει προχωράς σε αντικατάσταση στα πλαίσια του DOA,εκτός αν είναι σε πολύ ελαφρύ βαθμό και το βλέπεις υπό συγκεκριμένες γωνιές θέασης η ανάλογα τη φωτεινότητα κα δεν σε ενοχλεί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το πάρω από τη vodafone είναι unbranded η πρέπει να κάνω πάλι αλχημείες;

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το πάρω από τη vodafone είναι unbranded η πρέπει να κάνω πάλι αλχημείες;

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την Vodafone και unbrading δεν νομίζω.... Σίγουρα θα έχει βάλει το χεράκι της η Vodafone

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...