Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με θαμπωσε σε ένα σημείο η οθόνη από την θήκη πουγκί που το έβαζα μέσα. Από το βάλε βγάλε. 1 εβδομάδα το είχα στο πουγκί μέχρι που το πήρα θήκη spigen Neo Hybrid. Gorilla glass 5.... Τι να πω.. Φαίνεται σαν δαχτυλια να έχει μείνει σημάδι αλλά το τρίβω και δεν φεύγει... Με φαίνεται θα το βάλω και ένα γυαλί μπροστά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με θαμπωσε σε ένα σημείο η οθόνη από την θήκη πουγκί που το έβαζα μέσα. Από το βάλε βγάλε. 1 εβδομάδα το είχα στο πουγκί μέχρι που το πήρα θήκη spigen Neo Hybrid. Gorilla glass 5.... Τι να πω.. Φαίνεται σαν δαχτυλια να έχει μείνει σημάδι αλλά το τρίβω και δεν φεύγει... Με φαίνεται θα το βάλω και ένα γυαλί μπροστά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το s7 edge έκανε αραχνιες στην οθόνη με τον αέρα.

Μάλλον το ίδιο ησχυει και στο s8.

Οοοσο προσεκτικός και να είσαι, αν το αφήσεις 2-3 μέρες χωρίς προστασία οθόνης θα έχεις έστω μια μικρή αραχνια που μικρή σημασία έχει για κάποιους και μεγάλη για κάποιους άλλους.

Πόσο μάλλον η θαμπάδα που..

Θέλει προστασία η οθόνη αλλιώς δεν γλυτώνει.

Όσο και να το προσέχεις.

Και θήκη πορτοφόλι να έχεις πάλι χρειάζεται προστασία οθόνης για μένα.

Προσωπικά δεν ξανά χρησιμοποιώ συσκευή ούτε ένα λεπτό χωρίς μεμβράνη tempered glass κτλ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το s7 edge έκανε αραχνιες στην οθόνη με τον αέρα.

Μάλλον το ίδιο ησχυει και στο s8.

Οοοσο προσεκτικός και να είσαι, αν το αφήσεις 2-3 μέρες χωρίς προστασία οθόνης θα έχεις έστω μια μικρή αραχνια που μικρή σημασία έχει για κάποιους και μεγάλη για κάποιους άλλους.

Πόσο μάλλον η θαμπάδα που..

Θέλει προστασία η οθόνη αλλιώς δεν γλυτώνει.

Όσο και να το προσέχεις.

Και θήκη πορτοφόλι να έχεις πάλι χρειάζεται προστασία οθόνης για μένα.

Προσωπικά δεν ξανά χρησιμοποιώ συσκευή ούτε ένα λεπτό χωρίς μεμβράνη tempered glass κτλ.

 

Έχω αλλάξει 4 s7 edge και κανένα δεν έκανε το παραμικρό χωρίς καμία προστασία. Πρόσεχα μην το βάλω στην τσέπη με κλειδιά κτλ αλλά δεν έκανα κάτι άλλο ιδιαίτερο και δεν είχα τίποτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει 4 s7 edge και κανένα δεν έκανε το παραμικρό χωρίς καμία προστασία. Πρόσεχα μην το βάλω στην τσέπη με κλειδιά κτλ αλλά δεν έκανα κάτι άλλο ιδιαίτερο και δεν είχα τίποτα

 

Επίσης έχω αλλάξει 4 s7 edge,

ένα εκ των οποίων χωρίς προστασία οθόνης για δύο μόνο μέρες,

Μόνο του σε τσέπη φούτερ φόρμας (μαλακό πανί δηλαδή),

Μόλις άναψα δυνατό φωτισμό να το περάσω "μαγνητική", να δω αν έπαθε κάτι και να περάσω screen protector, Είδα μια αραχνια. Ναι.

Θα μου πεις φαινόταν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες αλλά υπήρχε.

Σε φως δωματίου φυσικά δεν φαίνεται τίποτα.

Ένα άλλο μεταχειρισμενο 7 ημερών με θηκη sview επίσης είχε αραχνιες, 3 μάλιστα!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω αλλάξει 4 s7 edge,

ένα εκ των οποίων χωρίς προστασία οθόνης για δύο μόνο μέρες,

Μόνο του σε τσέπη φούτερ φόρμας (μαλακό πανί δηλαδή),

Μόλις άναψα δυνατό φωτισμό να το περάσω "μαγνητική", να δω αν έπαθε κάτι και να περάσω screen protector, Είδα μια αραχνια. Ναι.

Θα μου πεις φαινόταν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες αλλά υπήρχε.

Σε φως δωματίου φυσικά δεν φαίνεται τίποτα.

Ένα άλλο μεταχειρισμενο 7 ημερών με θηκη sview επίσης είχε αραχνιες, 3 μάλιστα!

 

Άμα είναι να κοιτάμε τα κινητά μας σε λάμπες από κάτω να ψάχνουμε για αράχνες....το χάσαμε το παιχνίδι

My precious και smigle φάση ....

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει 4 s7 edge και κανένα δεν έκανε το παραμικρό χωρίς καμία προστασία. Πρόσεχα μην το βάλω στην τσέπη με κλειδιά κτλ αλλά δεν έκανα κάτι άλλο ιδιαίτερο και δεν είχα τίποτα

Είναι μην σου τύχη. Γρατζουνιά δεν με έκανε το κινητό. Αλλά η θαμπάδα επειδή τριφτηκε λίγο σε ένα σημείο είναι κάπως. Εννοείται σε μαύρη οθόνη το προσέχω αν πάει το μάτι. Είναι σαν να έχει δαχτυλια δεν ενοχλεί να πεις αμάν αλλά...

Δεν πειράζει εξάλλου ποτέ δεν κρατάω κινητό πάνω από χρόνο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το s7 edge έκανε αραχνιες στην οθόνη με τον αέρα.

Μάλλον το ίδιο ησχυει και στο s8.

Οοοσο προσεκτικός και να είσαι, αν το αφήσεις 2-3 μέρες χωρίς προστασία οθόνης θα έχεις έστω μια μικρή αραχνια που μικρή σημασία έχει για κάποιους και μεγάλη για κάποιους άλλους.

Πόσο μάλλον η θαμπάδα που..

Θέλει προστασία η οθόνη αλλιώς δεν γλυτώνει.

Όσο και να το προσέχεις.

Και θήκη πορτοφόλι να έχεις πάλι χρειάζεται προστασία οθόνης για μένα.

Προσωπικά δεν ξανά χρησιμοποιώ συσκευή ούτε ένα λεπτό χωρίς μεμβράνη tempered glass κτλ.

 

Αραχνιές στην οθόνη με τον αέρα δεν υπάρχουν,,παρα μόνο αν είσαι μέσα σε αμμοθύελλα...ή έχει πρόβλημα η οθόνη.

Εγώ γιατί έχω αλλάξει 10 ναυαρχίδες τα τελευταία 2,5 χρόνια και δεν είχα ποτέ αραχνιές/θαμπάδες/γρατζουνιές στην οθόνη παρά μόνο σε ένα που είχε "νερά" από τη μάνα του..?..Ελεγμένα όλα αυτά κάτω από δυνατό ήλιο.

Χωρίς ποτέ να φορεθεί τίποτα προστατευτικό στην οθόνη, κάτι το οποίο θεωρώ και απίστευτη σαχλαμάρα.

Θήκες αυστηρά σε book style της μάνας του και ποτέ third parties γιά να προστατεύει οθόνη/πλάτη σωστά.

Άρα λοιπόν το θέμα είναι πόσο προσέχεις την οθόνη, τη χρήση που κάνει καθένας και πόσο προσέχει το κινητό του.

Η οθόνη ποτέ δεν πρέπει να έρχεται σε επαφή με ο,τιδήποτε παρά μόνο με το χέρι μας και το πανάκι καθαρισμού.

Αν το βάλεις στη τσέπη σου γυμνό είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα κληρονομήσεις αραχνιές. Και ας είναι και τσέπη αθλητικής φόρμας..Αν αφήνεις την οθόνη στον ήλιο είναι σίγουρο ότι θα κάνει θαμπάδα, αν δεν καθαρίζεις συχνά και σωστά την οθόνη πάλι θα κάνει αραχνιά ή γρατζουνιά. Αν πάλι την καθαρίζεις με 'ειδικά' καθαριστικά του εμπορίου και όχι με νερό, πάλι θα δείς θαμπάδες. Αν δεν καθαρίζεις περιοδικά ακόμα και την ίδια τη θήκη που χρησιμοποιείς, πάλι θα γρατζουνιστεί η οθόνη. Αν το παίρνεις παραλία δεν θα γλυτώσεις το μικρο-ατύχημα.

Αν το χρησιμοποιεί και η γυναίκα σου...τα νύχια της σίγουρα θα κάνουν το θαύμα τους!

Μόνο μέσα στο σπίτι "επιτρέπεται" γυμνό το κινητό και αυτό πάλι με προσοχή.

Αν όμως δεν αντέχεις τέτοια φροντίδα, που είναι και λογικό θα πει κάποιος.!, παίρνεις και δεύτερο κινητό για τη 'βρώμικη' δουλειά και την ναυαρχίδα την έχεις στη πένα!

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Αραχνιές στην οθόνη με τον αέρα δεν υπάρχουν,,παρα μόνο αν είσαι μέσα σε αμμοθύελλα...ή έχει πρόβλημα η οθόνη.

Εγώ γιατί έχω αλλάξει 10 ναυαρχίδες τα τελευταία 2,5 χρόνια και δεν είχα ποτέ αραχνιές/θαμπάδες/γρατζουνιές στην οθόνη παρά μόνο σε ένα που είχε "νερά" από τη μάνα του..?..Ελεγμένα όλα αυτά κάτω από δυνατό ήλιο.

Χωρίς ποτέ να φορεθεί τίποτα προστατευτικό στην οθόνη, κάτι το οποίο θεωρώ και απίστευτη σαχλαμάρα.

Θήκες αυστηρά σε book style της μάνας του και ποτέ third parties γιά να προστατεύει οθόνη/πλάτη σωστά.

Άρα λοιπόν το θέμα είναι πόσο προσέχεις την οθόνη, τη χρήση που κάνει καθένας και πόσο προσέχει το κινητό του.

Η οθόνη ποτέ δεν πρέπει να έρχεται σε επαφή με ο,τιδήποτε παρά μόνο με το χέρι μας και το πανάκι καθαρισμού.

Αν το βάλεις στη τσέπη σου γυμνό είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα κληρονομήσεις αραχνιές. Και ας είναι και τσέπη αθλητικής φόρμας..Αν αφήνεις την οθόνη στον ήλιο είναι σίγουρο ότι θα κάνει θαμπάδα, αν δεν καθαρίζεις συχνά και σωστά την οθόνη πάλι θα κάνει αραχνιά ή γρατζουνιά. Αν πάλι την καθαρίζεις με 'ειδικά' καθαριστικά του εμπορίου και όχι με νερό, πάλι θα δείς θαμπάδες. Αν δεν καθαρίζεις περιοδικά ακόμα και την ίδια τη θήκη που χρησιμοποιείς, πάλι θα γρατζουνιστεί η οθόνη. Αν το παίρνεις παραλία δεν θα γλυτώσεις το μικρο-ατύχημα.

Αν το χρησιμοποιεί και η γυναίκα σου...τα νύχια της σίγουρα θα κάνουν το θαύμα τους!

Μόνο μέσα στο σπίτι "επιτρέπεται" γυμνό το κινητό και αυτό πάλι με προσοχή.

Αν όμως δεν αντέχεις τέτοια φροντίδα, που είναι και λογικό θα πει κάποιος.!, παίρνεις και δεύτερο κινητό για τη 'βρώμικη' δουλειά και την ναυαρχίδα την έχεις στη πένα!

Και εγώ ποτέ δεν έβαλα προστατευτικό οθόνης και ούτε τώρα θα βάλω.Μια καλή θηκουλα τύπου πορτοφόλι και είμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω αλλάξει 4 s7 edge,

ένα εκ των οποίων χωρίς προστασία οθόνης για δύο μόνο μέρες,

Μόνο του σε τσέπη φούτερ φόρμας (μαλακό πανί δηλαδή),

Μόλις άναψα δυνατό φωτισμό να το περάσω "μαγνητική", να δω αν έπαθε κάτι και να περάσω screen protector, Είδα μια αραχνια. Ναι.

Θα μου πεις φαινόταν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες αλλά υπήρχε.

Σε φως δωματίου φυσικά δεν φαίνεται τίποτα.

Ένα άλλο μεταχειρισμενο 7 ημερών με θηκη sview επίσης είχε αραχνιες, 3 μάλιστα!

 

Κι ομως κυριοι. Ο kountoura (Νικος) εχει δικιο.

Σε 2 s7 edge εγιναν οι περιφημες αραχνιες μεσα σε μια βδομαδα, με "αρρωστημενη προσοχη" στο να αποφευχθει αυτο.

Αλλα, παλι, φιλων και γνωστων, που εχω δει, "γυμνα" και μετα απο μηνες χρησης δεν εχουν το παραμικρο.

Εχω πειστει, πλεον, πως καποια κομματια εχουν καποιους ειδους εργοστασιακο θεμα (επιστρωση, κάτι αλλο....?), που ομως, ΔΕ μπορεις να γνωριζεις εκ των προτερων.

Οποτε ο καθενας κινειται οπως νομιζει καλυτερα.

 

ΥΓ Τσεκαρετε πχ τον αισθητηρα καρδιακων παλμων στο s8/ s8+

Γδερνεται και με τη "σκεψη" κι ας μη το χρησιμοποιειτε καν...

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως κυριοι. Ο kountoura (Νικος) εχει δικιο.

Σε 2 s7 edge εγιναν οι περιφημες αραχνιες μεσα σε μια βδομαδα, με "αρρωστημενη προσοχη" στο να αποφευχθει αυτο.

Αλλα, παλι, φιλων και γνωστων, που εχω δει, "γυμνα" και μετα απο μηνες χρησης δεν εχουν το παραμικρο.

Εχω πειστει, πλεον, πως καποια κομματια εχουν καποιους ειδους εργοστασιακο θεμα (επιστρωση, κάτι αλλο....?), που ομως, ΔΕ μπορεις να γνωριζεις εκ των προτερων.

Οποτε ο καθενας κινειται οπως νομιζει καλυτερα.

 

ΥΓ Τσεκαρετε πχ τον αισθητηρα καρδιακων παλμων στο s8/ s8+

Γδερνεται και με τη "σκεψη" κι ας μη το χρησιμοποιειτε καν...

 

Ήμουν έτοιμος να γράψω ένα καλά και να το αφήσω.

(αναφερόμενος σε προηγούμενα μηνύματα "απιστίας".)

Επίσης παίζει ρόλο ποιος το κοιτάει, πως εννοεί καθένας την αραχνια κτλ.

Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Γι αυτό και δεν θα χρησιμοποιήσω ποτέ μα ποτέ ξανά συσκευή χωρίς προστασία οθόνης και θήκη πλάτης.

Είμαι άρρωστος το παραδέχομαι και το ξέρουν και κάποιοι που παρακολουθούν τα μηνύματα μου εδώ στο φόρουμ εδώ και χρόνια.

Αφού υπάρχει λύση έστω μεμβράνης γιατί όχι?

Σχεδόν χίλια ευρώ το πληρώσαμε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να γράψω ένα καλά και να το αφήσω.

(αναφερόμενος σε προηγούμενα μηνύματα "απιστίας".)

Επίσης παίζει ρόλο ποιος το κοιτάει, πως εννοεί καθένας την αραχνια κτλ.

Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.

Γι αυτό και δεν θα χρησιμοποιήσω ποτέ μα ποτέ ξανά συσκευή χωρίς προστασία οθόνης και θήκη πλάτης.

Είμαι άρρωστος το παραδέχομαι και το ξέρουν και κάποιοι που παρακολουθούν τα μηνύματα μου εδώ στο φόρουμ εδώ και χρόνια.

Αφού υπάρχει λύση έστω μεμβράνης γιατί όχι?

Σχεδόν χίλια ευρώ το πληρώσαμε..

 

Είναι κ γω άρρωστος με τα κινητά μου όλο με ένα πανάκι είμαι ΑΛΛΑ δεν αξίζει τόσο άγχος για καμιά συσκευή.. Κ μένα έχει κάνα 2 γρατσουνιές οκ έχω paintbulll ίσως μ την αλλάξουν μεσα στην εγγύηση της. Δεν κρατάμε ποτέ συσκευές οι περισσότεροι πάνω από 6 μήνες αντε και 14 μήνες. Και τα κινητά μας πωλούνται σαν ζεστά ψωμάκια γιατί ξέρουν πόσο τα προσέχουμε. Ας χαλαρώσουμε όλοι λίγο γιατί γίνεται ψυχοφθορο κάποια στιγμή και η προσοχή στα πράγματα μας να είναι σε νορμάλ καταστασεις.. Τα προσέχουμε πάνω απ όλα για εμάς.. Αλλά δεν ευχαριστιομαστε ποτέ συσκευή..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είναι κ γω άρρωστος με τα κινητά μου όλο με ένα πανάκι είμαι ΑΛΛΑ δεν αξίζει τόσο άγχος για καμιά συσκευή.. Κ μένα έχει κάνα 2 γρατσουνιές οκ έχω paintbulll ίσως μ την αλλάξουν μεσα στην εγγύηση της. Δεν κρατάμε ποτέ συσκευές οι περισσότεροι πάνω από 6 μήνες αντε και 14 μήνες. Και τα κινητά μας πωλούνται σαν ζεστά ψωμάκια γιατί ξέρουν πόσο τα προσέχουμε. Ας χαλαρώσουμε όλοι λίγο γιατί γίνεται ψυχοφθορο κάποια στιγμή και η προσοχή στα πράγματα μας να είναι σε νορμάλ καταστασεις.. Τα προσέχουμε πάνω απ όλα για εμάς.. Αλλά δεν ευχαριστιομαστε ποτέ συσκευή..

 

Το θέμα δεν είναι αν προσέχουμε ή όχι υπερβολικά τα κινητά μας. Το θέμα είναι ότι λόγω σχεδιασμού, δεν μπορείς να βάλεις tempered glass , ενώ ακόμη και οι ζελατίνες έχουν θέμα , αν δεν συνδυαστούν με πολύ συγκεκριμένες θήκες. Αυτό, αντικειμενικά είναι ένα μειονέκτημα. Οι εταιρίες που φτιάχνουν αξεσουάρ , εδώ και 2 χρόνια , θα έπρεπε να είχαν λύσει το πρόβλημα.

( και plz, μην μου απαντήσεις πάλι για την άπλ.... )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν προσέχουμε ή όχι υπερβολικά τα κινητά μας. Το θέμα είναι ότι λόγω σχεδιασμού, δεν μπορείς να βάλεις tempered glass , ενώ ακόμη και οι ζελατίνες έχουν θέμα , αν δεν συνδυαστούν με πολύ συγκεκριμένες θήκες. Αυτό, αντικειμενικά είναι ένα μειονέκτημα. Οι εταιρίες που φτιάχνουν αξεσουάρ , εδώ και 2 χρόνια , θα έπρεπε να είχαν λύσει το πρόβλημα.

( και plz, μην μου απαντήσεις πάλι για την άπλ.... )

Η ζελατίνα της samsung είναι μια χαρά με τις περισσότερες θήκες, με την alcantara δεν έχω θέμα. Επιπλέον έχει κόλλα στις άκρες, κάτι που βοηθάει πολύ. Τζαμάκι έχει βγει επίσης άψογο αλλά είναι ακριβό. Σε σχέση με το s7 edge έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ζελατίνα της samsung είναι μια χαρά με τις περισσότερες θήκες, με την alcantara δεν έχω θέμα. Επιπλέον έχει κόλλα στις άκρες, κάτι που βοηθάει πολύ. Τζαμάκι έχει βγει επίσης άψογο αλλά είναι ακριβό. Σε σχέση με το s7 edge έχουν βελτιωθεί πολύ τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ ευχάριστο αυτό!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο αυτό!!

Κακά τα ψέματα, σαν το γυαλί δεν έχει.

 

Εδώ θα δεις με ποιες θήκες δεν έχει θέμα.

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπαινουμε σε χωραφια acessories (το εγραψα πριν λιγες μερες εκει). ριξτε μια ματια στο tempered της ultimate shield. case friendly στις 12 λιρες. το εχω ηδη μερικες μερες και φαινεται κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

μπαινουμε σε χωραφια acessories (το εγραψα πριν λιγες μερες εκει). ριξτε μια ματια στο tempered της ultimate shield. case friendly στις 12 λιρες. το εχω ηδη μερικες μερες και φαινεται κομπλε.

Το φοράω εγώ από το πρωί. Δεν έχει καλή απόκριση κάποιες φορές πρέπει να πατάω 2 φορές το ίδιο κουμπί. Κακως έβγαλα την screen knight

Link to comment
Share on other sites

Το φοράω εγώ από το πρωί. Δεν έχει καλή απόκριση κάποιες φορές πρέπει να πατάω 2 φορές το ίδιο κουμπί. Κακως έβγαλα την screen knight

 

εδω διιστανται οι αποψεις. εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την ωρα. αυτο το ας πουμε 5% που χανεις στην αισθηση/αποκριση ειναι και το τιμημα για την αυξημενη θεωρητικα προστασια σε περιπτωση πτωσης. αλλα σε καμια περιπτωση δεν αποτελει σημειο αναφορας, πχ αν το δωσεις σε καποιον τριτο 99% θα σου πει οτι δεν θα παρατηρησει καποιο θεμα στην αφη

Link to comment
Share on other sites

εδω διιστανται οι αποψεις. εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την ωρα. αυτο το ας πουμε 5% που χανεις στην αισθηση/αποκριση ειναι και το τιμημα για την αυξημενη θεωρητικα προστασια σε περιπτωση πτωσης. αλλα σε καμια περιπτωση δεν αποτελει σημειο αναφορας, πχ αν το δωσεις σε καποιον τριτο 99% θα σου πει οτι δεν θα παρατηρησει καποιο θεμα στην αφη

Πέρα από την ευαισθησία οθόνης παρατήρησα ότι γύρω γύρω σε κάποια σημεία δεν πατάει Καλά με συνέπεια αργότερα να μπει σκόνη στο κινητό. Γενικά αυτό με τη κόλα γύρω γύρω στο τζαμί δεν είναι ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα παρήγγειλα ένα γυαλί για το κινητό μου. Στις άκρες δεν πηγαίνει μέχρι τέρμα για να μην το βγάζει η θήκη. Είχε δύο επιλογές ή να είναι όλο γυαλί ή να έχει πάνω-κάτω μαύρο όπως είναι το κινητό. Πήρα αυτό που πάνω και κάτω είναι μαύρο και καλύπτει και τη κάμερα και το μικρόφωνο έχει τρύπες για αυτά οπότε δεν θα φαίνεται ότι φοράει γυαλί. Τώρα το φοράω Spigen Neo hybrid. Το γυαλί δεν πηγαίνει μέχρι τέρμα Οπότε η θήκη δεν θα το πετάει.

Πάντως Κρίμα κινητό Gorilla Glass 900 κατοστάρικα που έχει περάσει το YouTube τεστ απο το να το χτυπάνε με σφυριά και ένα άλλο σωρό πράγματα εμείς με ένα απλό βάλε βγάλε στην αδρια τσέπη με προσοχή σε μία θήκη να μας κάνει θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Και ποιο γυαλι πληρει τις καλύτερες προδιαγραφές;

 

Είπαμε whitestone dome glass. Αλλά κοστίζει...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε whitestone dome glass. Αλλά κοστίζει...

Υπάρχει κάποιος να το έχει βάλει αυτό?

Και αν μπει και θες να το βγάλεις βγαίνει εύκολα χωρίς υπολείμματα?

Μου θυμίζει αλλαγή γυαλιού οθόνης με κόλλες κτλ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να το έχει βάλει αυτό?

Και αν μπει και θες να το βγάλεις βγαίνει εύκολα χωρίς υπολείμματα?

Μου θυμίζει αλλαγή γυαλιού οθόνης με κόλλες κτλ...

Στο βιντεάκι πιο πάνω το βγάζει στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3D Full Coverage Mture Screen Protector Galaxy S8 Plus Displayschutz Schutzfolie Schutzglas für Galaxy S8 Plus Panzerglas Tempered Glass Hartglas für Samsung Galaxy S8 Plus- schwarz(1 Pack) https://www.amazon.de/dp/B06Y41QQN8/ref=cm_sw_r_cp_apa_YG3pzbPZYGK0N

 

Αυτό θα βάλω αύριο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...