Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα συνδεθείς στο play store από τον υπολογιστή σου, έχεις κάποιο πρόβλημα? Δοκίμασε να στείλεις και μια εγκατάσταση στο κινητο. Επίσης δοκίμασε να βάλεις τον λογαριασμό σου και σε κάποια άλλη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα...τον λογαριασμό μου τον έχω στο Nvidia shield tablet και είναι κανονικά πιστοποιημένο...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά πιο πριν είχε αναφερθεί ένα mod να μη φαίνεται το home button στην always on display αλλά δούλευε κανονικά. Τώρα μου το δείχνει όμως, Το ξαναπερασα το apk αλλά πάλι φαίνεται....μηπως έγινε κάποιο update?
Link to comment
Share on other sites

επεσε παραγγελια στα 734 σε μαυρο. δεν αξιζε πιστευω να περιμενω να πεσει και αλλο.

 

παρηγγειλα σε μαυρο το official plastic cover και τη nillkin frosted shield. περιμενω και το case-friendly tempered της ultimate shield

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...τον λογαριασμό μου τον έχω στο Nvidia shield tablet και είναι κανονικά πιστοποιημένο...

Αν βάλεις στο κινητό άλλο λογαριασμό Google πάλι σου βγάζει το ίδιο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή /αφελής ερώτηση. Σύμφωνα με προηγούμενα μοντέλα, πότε αναμένεται η τιμή του s8+ να πέσει στα 600 ευρώ;

 

Μέχρις στιγμής το s8 έπιασε το 610 και αυτό είναι το ψυχολογικούς μου όριο. Να περιμένω κάνα 2μηνο ή να πάω για το s8;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μη τραβατε ζορι με το θεμα της πιστοποιησης.Τα google service σε συνεργασια με το google-play ελεγχουν πλεον το παρελθον -παρον και μελλον απο σπασμενα προγραμματα που βαζει ο καθενας παρανομα προγραμματα για ταινιες ,ρουτ κτλ.Αυτα ολα εχουν ξεκινησει απο την εποχη της παλιας εκδοσης google-play 5.9.12(τελευταια εκδοση χωρις ελεγχους).

Οποτε μην ασχοληστε.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις στο κινητό άλλο λογαριασμό Google πάλι σου βγάζει το ίδιο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα...ναι φίλε μου το ίδιο μου βγάζει...εκανα καινούργιο λογαριασμό gmail...εκανα factory reset έστησα από την αρχή το κινητό άλλα μια από τα ίδια...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...ναι φίλε μου το ίδιο μου βγάζει...εκανα καινούργιο λογαριασμό gmail...εκανα factory reset έστησα από την αρχή το κινητό άλλα μια από τα ίδια...

 

Souliar τι σε ενοχλει επειδη το γραφει; Αλλο προβλημα σου βγαζει ;

Link to comment
Share on other sites

Souliar τι σε ενοχλει επειδη το γραφει; Αλλο προβλημα σου βγαζει ;

 

Καλημέρα...δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με το κινητό...ισα ίσα που μου έχει κάτσει και καλή συσκευή!!! Είχα θέμα με το Netflix το οποίο δεν μπορούσα να το κατεβάσω από το play store...αλλα το κατέβασα σε apk το έκανα εγκατάσταση και παίζει μια χαρά...απλα είναι το ****το ρε φίλε...τα θέλω όλα στην εντέλεια...ελπιζω στο μέλλον να γίνει certified!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με το κινητό...ισα ίσα που μου έχει κάτσει και καλή συσκευή!!! Είχα θέμα με το Netflix το οποίο δεν μπορούσα να το κατεβάσω από το play store...αλλα το κατέβασα σε apk το έκανα εγκατάσταση και παίζει μια χαρά...απλα είναι το ****το ρε φίλε...τα θέλω όλα στην εντέλεια...ελπιζω στο μέλλον να γίνει certified!!!

 

Οκ.

Αλλα σορρυ δεν θα γινει αυτο που λες .Μονο σε συσκευες root μπορει με mod-google play(αποκοπη ελεγχου με google-service)

Link to comment
Share on other sites

Οκ.

Αλλα σορρυ δεν θα γινει αυτο που λες .Μονο σε συσκευες root μπορει με mod-google play(αποκοπη ελεγχου με google-service)

 

Με κάποιο update του play store δεν μπορεί να γίνει? Η απορία μου είναι ότι είχα ξανά το πρόβλημα και με factory reset ειχε γινει certified...μετα το τελευταίο update από την Samsung έγινε ξανά uncertified...γιαυτο το ψάχνω διότι το είχα διόρθωση άλλα μετα απο την αναβάθμιση λογισμικού ξανά τα ίδια!!!:mad:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο update του play store δεν μπορεί να γίνει? Η απορία μου είναι ότι είχα ξανά το πρόβλημα και με factory reset ειχε γινει certified...μετα το τελευταίο update από την Samsung έγινε ξανά uncertified...γιαυτο το ψάχνω διότι το είχα διόρθωση άλλα μετα απο την αναβάθμιση λογισμικού ξανά τα ίδια!!!:mad:

 

Χρησιμοποιείς κάρτα μνήμης;

Αν ναι και δεν έχεις κάνει ακόμα wipe, κανε ένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πιο πριν είχε αναφερθεί ένα mod να μη φαίνεται το home button στην always on display αλλά δούλευε κανονικά. Τώρα μου το δείχνει όμως, Το ξαναπερασα το apk αλλά πάλι φαίνεται....μηπως έγινε κάποιο update?

 

Ναι δυστυχώς μετά την τελευταία αναβάθμιση του aod ούτε σε μένα παίζει (εννοείται το απεγκατεστησα κλπ κλπ, χωρίς αποτέλεσμα).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή /αφελής ερώτηση. Σύμφωνα με προηγούμενα μοντέλα, πότε αναμένεται η τιμή του s8+ να πέσει στα 600 ευρώ;

 

Μέχρις στιγμής το s8 έπιασε το 610 και αυτό είναι το ψυχολογικούς μου όριο. Να περιμένω κάνα 2μηνο ή να πάω για το s8;

 

Δεν αξίζει να πας στο s8....αν σε ενδιαφέρει μεγάλη οθόνη και μεγάλη συσκευή θα πας στο plus.

Αλλιώς θα το μετανιώσεις γρήγορα και θα τρέχεις για αλλαγές.

Για να πάει στα 600 το plus (σφραγισμένο), πιστεύω θέλει ακόμα 4μήνες, προς Σεπτέμβριο-Οκτώβριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μας!

Μπήκα και εγώ στην παρέα σας καθώς τσίμπησα το τηλεφωνάκι πριν απο 2 ημέρες!

Το σκεφτόμουν εδώ και αρκετό καιρό μιας και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με το S7 Edge το οποίο ήταν εξαιρετικότατο σε όλα του.

Μάλιστα για όποιους παρακολουθούν το νήμα του S7 Edge μου άλλαξαν πλακέτα και οθόνη οπότε ήταν σαν καινούριο. Όμως το βρήκα από αγγελία, σφραγισμένο Γερμανίας και αγορασμένο απο asgoodasnew.com στα 660€ .

Επειδή είχα τις αμφιβολίες μου, επικοινώνησα με την samsung, μου έδωσαν το οκ και προχώρησα στην αγορά.

Το πέρασα αμέσως ROM Cosmote και τώρα είμαι ενεργός χρήστης....

 

Καλό ταξίδι να έχουμε!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δυστυχως μιυ παρουσιασε το προβλημα(δις) που αντιμετωπιζα με το audio drop. Το συμπερασμα ειναι πως το προβλημα ειναι τελικα hw και οχι sw. Αυριο πιθανοτατα να το παω(ξανα) smartec να δω τι θα μου πουν αυτη τη φορα.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δυστυχως μιυ παρουσιασε το προβλημα(δις) που αντιμετωπιζα με το audio drop. Το συμπερασμα ειναι πως το προβλημα ειναι τελικα hw και οχι sw. Αυριο πιθανοτατα να το παω(ξανα) smartec να δω τι θα μου πουν αυτη τη φορα.

 

Φιλε νομιζα πως ειχε φτιαξει με το τελευταιο update αλλα τελικα τα ιδια κανει. Αν πας αυριο πες μας σε παρακαλω τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο από το ιταλικό amazon, θα έχω κάποιο πρόβλημα με το csc? Ή ισχύει ότι ίσχυε με τα παλαιότερα samsung? Επειδή διαβάζω κάτι για τις αναβαθμίσεις και κάποιος φίλος έγραψε για ιταλικό s8 από amazon που έγινε gr με την sim!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο από το ιταλικό amazon, θα έχω κάποιο πρόβλημα με το csc? Ή ισχύει ότι ίσχυε με τα παλαιότερα samsung? Επειδή διαβάζω κάτι για τις αναβαθμίσεις και κάποιος φίλος έγραψε για ιταλικό s8 από amazon που έγινε gr με την sim!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ από το ιταλικό το πήρα. Πρίν το πρώτο άνοιγμα βάζεις την SIM και είσαι εντάξει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δυστυχως μιυ παρουσιασε το προβλημα(δις) που αντιμετωπιζα με το audio drop. Το συμπερασμα ειναι πως το προβλημα ειναι τελικα hw και οχι sw. Αυριο πιθανοτατα να το παω(ξανα) smartec να δω τι θα μου πουν αυτη τη φορα.

 

Πριν από 2 μέρες τσίμπησα κι εγώ το s8+, (μετάβαση από το s7 edge) κι εχθές μου έκανε κι εμένα ένα ωραιότατο call/audio drop, χάθηκε ο ήχος όχι μόνο από τη κλήση αλλα γενικά από το τηλ... έκανα την ρύθμιση που είδα ότι κυκλοφορεί (για τοs7edge) από developer options-> Prevent USB audio routing -> ON και ίδωμεν... Πάντως αν κάποιος έχει κάποια ενημέρωση από επίσημο service ας τη μοιραστεί με τους υπόλοιπους...

 

Επίσης, δεν έχω κάποιο θέμα με το ροζ χρώμα στα edges .. φαίνεται σωστό λευκό χωρίς κάποια επιπλέον ρύθμιση...

 

Πάντως δε μπορώ να πω, είναι απίστευτο τηλέφωνο, βασικά απίστευτη οθόνη! Αλλά ακόμα δεν έχω 100% κατασταλάξει σε αυτό έναντι του s7 edge, που ak;oma μου φαίνεται γενικά πιο ευκολόχρηστο λόγω μεγέθους... πάντως θα συμφωνήσω με τα παιδιά, μετάβαση απο s7 edge->s8 δεν αξίζει... Αν φύγεις από το edge πας στο s8+....

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 μέρες τσίμπησα κι εγώ το s8+, (μετάβαση από το s7 edge) κι εχθές μου έκανε κι εμένα ένα ωραιότατο call/audio drop, χάθηκε ο ήχος όχι μόνο από τη κλήση αλλα γενικά από το τηλ... έκανα την ρύθμιση που είδα ότι κυκλοφορεί (για τοs7edge) από developer options-> Prevent USB audio routing -> ON και ίδωμεν... Πάντως αν κάποιος έχει κάποια ενημέρωση από επίσημο service ας τη μοιραστεί με τους υπόλοιπους...

 

Επίσης, δεν έχω κάποιο θέμα με το ροζ χρώμα στα edges .. φαίνεται σωστό λευκό χωρίς κάποια επιπλέον ρύθμιση...

 

Πάντως δε μπορώ να πω, είναι απίστευτο τηλέφωνο, βασικά απίστευτη οθόνη! Αλλά ακόμα δεν έχω 100% κατασταλάξει σε αυτό έναντι του s7 edge, που ak;oma μου φαίνεται γενικά πιο ευκολόχρηστο λόγω μεγέθους... πάντως θα συμφωνήσω με τα παιδιά, μετάβαση απο s7 edge->s8 δεν αξίζει... Αν φύγεις από το edge πας στο s8+....

 

Και εγώ ειμουν σε s7 edge και σκεφτόμουν και το s8 αλλά πήρα το plus .... ευτυχώς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα λυνετε μονο με αντικατασταση πλακετας η αλλη συσκευη εμενα αυτο εγινε απο το επισημο service τα update τα κανουν στην αρχη μπας κ γλιτωσουν ταλαιπωρια, αλλα δεν φτιαχνει, δεν το αναγνωριζει η samsung σαν προβληματικες παρτιδες και δεν ξερουν πως να το διωρθωσουν εμενα εφτιαξε πιστευω μολις αλλαξαν ολη την πλακετα και απο τοτε 1.5 μηνας δεν ξαναεμφανιστηκε.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 μέρες τσίμπησα κι εγώ το s8+, (μετάβαση από το s7 edge) κι εχθές μου έκανε κι εμένα ένα ωραιότατο call/audio drop, χάθηκε ο ήχος όχι μόνο από τη κλήση αλλα γενικά από το τηλ... έκανα την ρύθμιση που είδα ότι κυκλοφορεί (για τοs7edge) από developer options-> Prevent USB audio routing -> ON και ίδωμεν... Πάντως αν κάποιος έχει κάποια ενημέρωση από επίσημο service ας τη μοιραστεί με τους υπόλοιπους...

 

Επίσης, δεν έχω κάποιο θέμα με το ροζ χρώμα στα edges .. φαίνεται σωστό λευκό χωρίς κάποια επιπλέον ρύθμιση...

 

Πάντως δε μπορώ να πω, είναι απίστευτο τηλέφωνο, βασικά απίστευτη οθόνη! Αλλά ακόμα δεν έχω 100% κατασταλάξει σε αυτό έναντι του s7 edge, που ak;oma μου φαίνεται γενικά πιο ευκολόχρηστο λόγω μεγέθους... πάντως θα συμφωνήσω με τα παιδιά, μετάβαση απο s7 edge->s8 δεν αξίζει... Αν φύγεις από το edge πας στο s8+....

 

Το τρικ αυτο με το developer options φιλε μου το εκανα απο την πρωτη φορα που μου το παρουσιασε αλλα τιποτα. Το κακο ειναι πως με εχει κρεμασει κ χωρις call drop με αποτελεσμα να μη μου χτυπησει το ξυπνητηρι και να κοντεψω να χασω τη δουλεια μου(απο τοτε βαζω και δευτερο)! Δν ειναι κατασταση αυτη ουτε και αντιμετωπιση απο μια τοσο μεγαλη εταιρια προς τον πελατη της(σε προηγουμενο ποστ αναφερω πως ρωτησα την κοπελα αν θα αντικατασταθει η συσκευη αν κριθει ελλατωματικη και η απαντηση ηταν οχι,δν ειναι στην πολιτικη της εταιριας,θα σας το εποσκευασουμε).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα υπέρ θέρμανσης με τον fast wireless charger stand της Samsung?

 

http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/fast-charge-wireless-charging-stand-black-sapphire-ep-ng930tbugus/

Τον έχω εδώ και μήνες συνδεμένο με τον φορτιστή του s7 edge.

Φορτιζα ολόκληρο το βράδυ πάντοτε στην γρήγορη φόρτιση το s7 edge.

Και τώρα το s8 plus.

Πριν δέκα μέρες τα ξημερώματα κατά της 6 που το βγάζω, το τηλέφωνο ήταν πολύ ζεστό παντού.

Τυχαίο γεγονός είπα δεν μου το ξανά έκανε έως σήμερα.

Σήμερα πάλι το βρήκα ζεστό και φορτισμένο στο 100%.

Έβαλα μια ποιο λεπτή θήκη, καθάρισα τον ασύρματο (είχε μάζεψε αρκετή σκόνη), άλλαξα καλώδιο και φορτιστή και σήμερα θα δοκιμάσω πάλι.

Είμαι υπέρ της γρήγορης φορτησης, παρόλο που το αφήνω ολόκληρο το βράδυ.

Παρόλα αυτά θα δοκιμάσω και με την αργή κάποια στιγμή.

Με γρήγορη ασύρματη φόρτιση και κανένα 6 ωρο στην βάση παρατήρησε κανένας υπερθέρμανση έστω και μια φορά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα υπέρ θέρμανσης με τον fast wireless charger stand της Samsung?

 

http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/fast-charge-wireless-charging-stand-black-sapphire-ep-ng930tbugus/

Τον έχω εδώ και μήνες συνδεμένο με τον φορτιστή του s7 edge.

Φορτιζα ολόκληρο το βράδυ πάντοτε στην γρήγορη φόρτιση το s7 edge.

Και τώρα το s8 plus.

Πριν δέκα μέρες τα ξημερώματα κατά της 6 που το βγάζω, το τηλέφωνο ήταν πολύ ζεστό παντού.

Τυχαίο γεγονός είπα δεν μου το ξανά έκανε έως σήμερα.

Σήμερα πάλι το βρήκα ζεστό και φορτισμένο στο 100%.

Έβαλα μια ποιο λεπτή θήκη, καθάρισα τον ασύρματο (είχε μάζεψε αρκετή σκόνη), άλλαξα καλώδιο και φορτιστή και σήμερα θα δοκιμάσω πάλι.

Είμαι υπέρ της γρήγορης φορτησης, παρόλο που το αφήνω ολόκληρο το βράδυ.

Παρόλα αυτά θα δοκιμάσω και με την αργή κάποια στιγμή.

Με γρήγορη ασύρματη φόρτιση και κανένα 6 ωρο στην βάση παρατήρησε κανένας υπερθέρμανση έστω και μια φορά?

 

Με γνήσιο καλώδιο και φορτιστή samsung δεν είχα ποτέ πρόβλημα υπερθέρμανσης, με άλλον φορτιστή και καλωδιο ναι (ακόμη και σε αργή φόρτιση)

Link to comment
Share on other sites

Με γνήσιο καλώδιο και φορτιστή samsung δεν είχα ποτέ πρόβλημα υπερθέρμανσης, με άλλον φορτιστή και καλωδιο ναι (ακόμη και σε αργή φόρτιση)

 

Άλλαξα καλώδιο, έβαλα πάλι γνήσιο από s7 edge.

Το έκανα και μια επαναφορά και στήσιμο από την αρχή, μήπως κάτι κόλλησε από το τελευταίο ota Update περί των 600mb που πέρασα από πάνω.

Θα δω τι συμπεριφορά θα έχει από εδώ και πέρα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...