Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο phone info την εφαρμογη samsung αναφερει το plus ως 5.79 inches οχι 6.2.το εχει προσεξει καποιος?

 

Καλησπέρα.. εαν βάλεις την εφαρμογή απο της ρυθμίσεις να ειναι σε πλήρη οθόνη θα σου δείξει 6,27 inch

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το αλλαξα απο την εμφανιση να ριναι σε πληρη οθονη και δειχνει 5.98in

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το αλλαξα απο την εμφανιση να ριναι σε πληρη οθονη και δειχνει 5.98in

 

Εχεις βάλει και τα navigation button να ειναι απο το θεμα συτοματα?

Σε έμενα μου δείχνει 6.27

Edited by dadelis1
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη cpu-zμαι σε μενα ειναι ομ,στην αλλη δειχνει λαθος.τελος παντων,λεπτομερειες..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Τελικές τιμές μετα τη δεύτερη πλήρη φόρτιση .με εντυπωσίασαν θα έλεγα τελικά!8 ώρες και 20 λεπτά οθόνη και 22 ώρες σε λειτουργία. Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Τελειώσαμε με τις οθόνες και πιάσαμε ...

http://m.gsmarena.com/some_samsung_galaxy_s8_s8_units_are_randomly_restarting-news-24806.php

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικές τιμές μετα τη δεύτερη πλήρη φόρτιση .με εντυπωσίασαν θα έλεγα τελικά!8 ώρες και 20 λεπτά οθόνη και 22 ώρες σε λειτουργία.

φωτο να δούμε και Εμείς???

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είδα 7 επεισόδια από μια σειρά και έκανα χρήση δεδομένων,facebook kai σερφ ίντερνετ. Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Ναι (στις oled οθόνες).

 

 

 

Και με τους υπάρχοντες μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Σε ταχύτητα φόρτισης δεν έχει διαφορά ο παλιός με τον καινούργιο; Ο καινούργιος τι usb έχει;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

για 200$ διαφορα θα προτιμουσατε το s8 απο s8+ ?παιζει μια προσφορα εδω που βρισκομαι στο εξωτερικο και ειμαι σε σκεψη εαν αξιζει τοσο παραπανω το S8+. παντα μου αρεσουν τα μεγαλα κινητα. μιλαω για δικαρτο και για τα δυο
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος προφανώς εννοεί με gesture στην οθόνη... Μακάρι να υπάρχει κάτι θα ήταν πολύ χρήσιμο
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει δακτυλικό αποτύπωμα με ίριδα ξεκλειδώνει μπορείς να μου πεις πως το κάνω;ευχαριστώ.

Για gesture στην οθόνη λέω αλλά δεν το βλέπω χωρίς αλλαγή launcher,Να το δοκιμάσω και αυτό που λέει ο φίλος από πάνω.

Edited by hittman
Link to comment
Share on other sites

Δεδομενου οτι η οθονη στο plus ειναι πραγματικα 6.27" δεν θα επρεπε απο στρογγυλοποιηση να λεγεται οτι ειναι 6.3" και οχι 6.2" που λεγεται τωρα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για 200$ διαφορα θα προτιμουσατε το s8 απο s8+ ?παιζει μια προσφορα εδω που βρισκομαι στο εξωτερικο και ειμαι σε σκεψη εαν αξιζει τοσο παραπανω το S8+. παντα μου αρεσουν τα μεγαλα κινητα. μιλαω για δικαρτο και για τα δυο

 

Αν σου αρέσουν τα μεγάλα και πάρεις το S8, πάντα θα σκέφτεσαι γιατί δεν πήρες το Plus. Γνώμη μου... πήγαινε κατευθείαν στο μεγάλο μιας και ούτως ή άλλως και τα δύο δεν δείχνουν στο χέρι τις ίντσες τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για 200$ διαφορα θα προτιμουσατε το s8 απο s8+ ?παιζει μια προσφορα εδω που βρισκομαι στο εξωτερικο και ειμαι σε σκεψη εαν αξιζει τοσο παραπανω το S8+. παντα μου αρεσουν τα μεγαλα κινητα. μιλαω για δικαρτο και για τα δυο

 

Το s8 θα το βλέπεις σαν s7 edge το s8+ που έχω κι εγώ είναι σχεδόν ιδιο με το s6 edge plus που είχα και πιο μαζεμένο στο πλάτος. Θεωρώ το s8+ θα σε καλύψει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσουν τα μεγάλα και πάρεις το S8, πάντα θα σκέφτεσαι γιατί δεν πήρες το Plus. Γνώμη μου... πήγαινε κατευθείαν στο μεγάλο μιας και ούτως ή άλλως και τα δύο δεν δείχνουν στο χέρι τις ίντσες τους.

Το ίδιο έπαθα με το s7. Προερχόμενος από s6 θεώρησα αυτονόητο να πάω στο s7. Σύντομα όμως άλλαξα γνώμη και κατέληξα να το δώσω για να πάω στο edge.

Εδώ όμως υπάρχει μια διαφορά. Τουλάχιστον σε εμένα δεν βολεύει καθόλου το δακτυλικό αποτύπωμα στο +, ενώ στο απλό οριακά το φτάνω. Θα πρότεινα στο φίλο που ρωτάει να πάει να τα δει από κοντά πρώτα.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα με το s7. Προερχόμενος από s6 θεώρησα αυτονόητο να πάω στο s7. Σύντομα όμως άλλαξα γνώμη και κατέληξα να το δώσω για να πάω στο edge.

Εδώ όμως υπάρχει μια διαφορά. Τουλάχιστον σε εμένα δεν βολεύει καθόλου το δακτυλικό αποτύπωμα στο +, ενώ στο απλό οριακά το φτάνω. Θα πρότεινα στο φίλο που ρωτάει να πάει να τα δει από κοντά πρώτα.[/QUO

 

Συμφωνώ ότι πρέπει να πάει να τα δει.εγω έχω μακριά δάχτυλα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε αυτό το θέμα.οσο για το αποτύπωμα το έχω βάλει κι εγώ αλλά επί το πλείστον το ξεκλείδωνω με μοτίβο.

Link to comment
Share on other sites

Στο cpu-z με έχει screen size 5,79

 

Όσο για το αποτύπωμα δεν το δουλεύω καν. Αναγνώριση προσώπου και μπαμ ανοίγει.

Στο σπίτι όταν είμαι το έβαλα αυτόματα να μην κλειδώνει οπότε δεν είναι και τόσο πρόβλημα.

Να δείτε που στο S9 το αποτύπωμα θα το φέρουν πίσω στο κέντρο.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Στο cpu-z με έχει screen size 5,79

 

Όσο για το αποτύπωμα δεν το δουλεύω καν. Αναγνώριση προσώπου και μπαμ ανοίγει.

Στο σπίτι όταν είμαι το έβαλα αυτόματα να μην κλειδώνει οπότε δεν είναι και τόσο πρόβλημα.

Να δείτε που στο S9 το αποτύπωμα θα το φέρουν πίσω στο κέντρο.

 

Βαλε απο τις ρυθμισεις την εφαρμογη να ειναι σε ολη την οθονη και θα σου βγαλει 6.27.το ιδιο επαθα κ γω χθες:)

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εδω μετο S8 plus

S8 plus

Και εδώ με το s7edge

S7 edge

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Δύσκολα πάντως βλέπεις διαφορές.

 

Nikos from S8 Plus

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...