Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενω εσυ ξερεις οτι ειναι καινουργιο ε?

το φυσιολογικο να ειναι ενα απ τα τηλεφωνα που εδωσε στους youtubers η εταιρια μολις κυκλοφορησαν...εσυ φανταζεσαι οτι πηγε ν αγορασει ενα καινουργιο για το test ε?

 

Φιλε μου ειπα εγω οτι ξερω κατι?

Αυτο που ξερω ειναι οτι και ο πιο ανοητος reviewer (που υποτιθεται οτι ξερει τι κανει) θα εβαζε 2 συσκευες επι ισοις οροις. Απο εκει και περα, κανενας reviewer δεν κραταει μια συσκευη πολυ καιρο, ολοι τις σπανε ή τους δινουν οταν κανουν το τεστ, απο αυτα βγαζουν λεφτα, αν δεν σπασουν τη συσκευη λοιπον σε καποια δοκιμη τις δινουν γιατι δε θα υπηρχε λογικη στο να τις μαζευουν λες και ειναι μουσειο συσκευων.

Τωρα αν ετυχε να ειναι η προσωπικη του συσκευη καθως ειναι πολυ επιτυχημενο το s7 edge ειναι αλλο, δεν παυει ομως να υπαρχει η κοινη λογικη που λεει οτι θα επρεπε να βαλει 2 νεες συσκευες.

 

Καλο θα ηταν μερικοι να στεκεστε στην ουσια, λυπαμαι πολυ για τις απαντησεις που δινεται, που μονο απο φανατισμο διακατεχονται. Επισης χαιρομαι που ο φιλος παραπανω, ο sosimple παρολο οτι ειχαμε εντονη διαφωνια για την μπαταρια του δεχεται οτι εκανε λαθος εκτιμηση (μαλλον, γιατι ακομα δεν εχουμε δει πολλα δειγματα) και το αναφερει οπως θα επρεπε καθε ενας που σεβεται τους αλλους συμφορουμιτες και δε μπαινει για να δημιουργησει κλιμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε και το GMD Immersive mode.

 

Το έχω βάλει ήδη φίλε μου. Το γράφω παραπάνω. Και δουλεύει. Απλά έλεγα μήπως υπάρχει native τρόπος.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν μια βδομάδα μαζί με το s8+ έχω να αναφέρω περισσότερες από 10 πτώσεις κλήσεων (Vodafone και Wind) σε σημεία με φουλ σημα (drop calls) και δυο επανεκκίνησεις στα καλά καθούμενα εκεί που μίλαγα. Αυτονομία σε κανενα από τους 7 κύκλους φόρτισης δεν πήρα πάνω από 4:30 ώρες και ελάχιστο στις 2:40 οθόνη με φωτεινότητα στο 80% data on και always on κλειστό και φυσικά 2κ ανάλυση

 

Στη αναμονή επίσης έχει υψηλή κατανάλωση κατά τα γνωστά της Samsung

 

Μετρια μπαταρία όπως αναμενοταν μακρυά από τις επιδόσεις πχ του Mate 9 Pro.

 

Επίσης στον τομέα της φόρτισης δεν φορτίζει και τόσο γρήγορα όπως άλλες κορυφαίες ναυαρχίδες όπως op3t, Mate 9 Pro κτλ

 

Μέτριος ήχος σε βίντεο και σε ανοιχτή ακρόαση μακρυά από axon 7, Mate 9 Pro, iPhone 7 κτλ

 

Για εμένα προσωπικά είναι μια καλή συσκευή με την κορυφαία οθόνη και σε κινητο και κάμερα αλλά υπομονή να φτιάξουν τα bugs και για να πέσει η τιμή της διότι είναι υπερκοστολογημενη όσο δεν πάει.

 

Πλέον δοκιμάζω το μικρό για να έχω και εκεί τι εντυπώσεις μου

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν μια βδομάδα μαζί με το s8+ έχω να αναφέρω περισσότερες από 10 πτώσεις κλήσεων (Vodafone και Wind) σε σημεία με φουλ σημα (drop calls) και δυο επανεκκίνησεις στα καλά καθούμενα εκεί που μίλαγα. Αυτονομία σε κανενα από τους 7 κύκλους φόρτισης δεν πήρα πάνω από 4:30 ώρες και ελάχιστο στις 2:40 οθόνη με φωτεινότητα στο 80% data on και always on κλειστό και φυσικά 2κ ανάλυση

 

Στη αναμονή επίσης έχει υψηλή κατανάλωση κατά τα γνωστά της Samsung

 

Μετρια μπαταρία όπως αναμενοταν μακρυά από τις επιδόσεις πχ του Mate 9 Pro.

 

Επίσης στον τομέα της φόρτισης δεν φορτίζει και τόσο γρήγορα όπως άλλες κορυφαίες ναυαρχίδες όπως op3t, Mate 9 Pro κτλ

 

Μέτριος ήχος σε βίντεο και σε ανοιχτή ακρόαση μακρυά από axon 7, Mate 9 Pro, iPhone 7 κτλ

 

Για εμένα προσωπικά είναι μια καλή συσκευή με την κορυφαία οθόνη και σε κινητο και κάμερα αλλά υπομονή να φτιάξουν τα bugs και για να πέσει η τιμή της διότι είναι υπερκοστολογημενη όσο δεν πάει.

 

Πλέον δοκιμάζω το μικρό για να έχω και εκεί τι εντυπώσεις μου

 

Κατάλαβα Γιώργο "Σκουπίδια όλα" και μάλιστα αξίας 2 μηνιατικων....

Αλλά όπως καταλαβαίνεις από αύριο θα είμαι και εγώ κάτοχος του s8+ (αυτή την φορά και μετά από 4 χρόνια με 1 σιμ)....

Θα τα έχω μαζι με το Mate 9 και θα αποφασίσω τι αξίζει τελικά περισσότερο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα Γιώργο "Σκουπίδια όλα" και μάλιστα αξίας 2 μηνιατικων....

Αλλά όπως καταλαβαίνεις από αύριο θα είμαι και εγώ κάτοχος του s8+ (αυτή την φορά και μετά από 4 χρόνια με 1 σιμ)....

Θα τα έχω μαζι με το Mate 9 και θα αποφασίσω τι αξίζει τελικά περισσότερο....

 

Ακριβώς Κώστα έτσι είναι.

 

Mate 9 καλυτερο δαχτυλίκο, μπαταρία και ήχο

 

Τα άλλα είναι υπέρ του s8+

 

Καλορίζικο εύχομαι να το χαρείς

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα Γιώργο "Σκουπίδια όλα" και μάλιστα αξίας 2 μηνιατικων....

Αλλά όπως καταλαβαίνεις από αύριο θα είμαι και εγώ κάτοχος του s8+ (αυτή την φορά και μετά από 4 χρόνια με 1 σιμ)....

Θα τα έχω μαζι με το Mate 9 και θα αποφασίσω τι αξίζει τελικά περισσότερο....

Θα με ενδιέφερε και εμένα το συγκριτικό σου μιας και σκοπεύω να πάρω ένα από τα δύο......

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειπα εγω οτι ξερω κατι?

Αυτο που ξερω ειναι οτι και ο πιο ανοητος reviewer (που υποτιθεται οτι ξερει τι κανει) θα εβαζε 2 συσκευες επι ισοις οροις. Απο εκει και περα, κανενας reviewer δεν κραταει μια συσκευη πολυ καιρο, ολοι τις σπανε ή τους δινουν οταν κανουν το τεστ, απο αυτα βγαζουν λεφτα, αν δεν σπασουν τη συσκευη λοιπον σε καποια δοκιμη τις δινουν γιατι δε θα υπηρχε λογικη στο να τις μαζευουν λες και ειναι μουσειο συσκευων.

Τωρα αν ετυχε να ειναι η προσωπικη του συσκευη καθως ειναι πολυ επιτυχημενο το s7 edge ειναι αλλο, δεν παυει ομως να υπαρχει η κοινη λογικη που λεει οτι θα επρεπε να βαλει 2 νεες συσκευες.

 

Καλο θα ηταν μερικοι να στεκεστε στην ουσια, λυπαμαι πολυ για τις απαντησεις που δινεται, που μονο απο φανατισμο διακατεχονται. Επισης χαιρομαι που ο φιλος παραπανω, ο sosimple παρολο οτι ειχαμε εντονη διαφωνια για την μπαταρια του δεχεται οτι εκανε λαθος εκτιμηση (μαλλον, γιατι ακομα δεν εχουμε δει πολλα δειγματα) και το αναφερει οπως θα επρεπε καθε ενας που σεβεται τους αλλους συμφορουμιτες και δε μπαινει για να δημιουργησει κλιμα.

διαβασε προσεχτικα την αναλυση για την μπαταρια του gkp 2 post πανω....

δεν εβγαλε ΠΟΤΕ πανω απο 4.5 ωρες SOT...

Η προσεγγιση χωρις προκαταληψεις κ χωρις οπαδισμους σε βοηθα να βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα..

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος που πριν είχε s7 edge, να μας πει με την χρήση του περίπου πόσο κάτω είναι η μπαταρία του.

Αν μιλάμε για ένα - 10% πχ, σε ίδια χρήση με ίδιες εφαρμογές κτλ μικρό το κακό.

Η μπαταρία είναι ένα θέμα που με απασχολεί όπως και πολλούς εδώ μέσα..

 

Εμένα σε σχέση με το edge είναι πολύ καλύτερη η μπαταρία του πάντως. Βέβαια έχω βάλει χαμηλά την ανάλυση

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει τι χρήση κάνετε στα κινητά εδω μέσα; Βλέπω αυτο το βιντεο και αναρωτιέμαι

 

 

Ας δούμε λοιπον τι δειχνει το βιντεο. Δείχνει ενα S8 με την οθονη να μην σβηνει ποτέ, στην μεγιστη φωτεινοτητα. Και τι κανει ο τυπος;

 

1+ ώρα συνέχεια ανοιχτο το Instagram στο tab με τα video.

1+ ώρα με ενα πολύ απαιτητικο game

2+ ώρες video playback.

1+ ώρα καταγραφή 4K video με flash.

 

Δηλαδή το τηλέφωνο άντεξε 5+ ώρες στην μέγιστη φωτεινότητα, με την οθονη να μην σβήνει ποτέ, με οσα τρεχουν επιπλεον (services, wifi δικτυο κινητης κτλ) και με μια χρήση που ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ δεν κάνει.

 

Οπότε, με βάση το βίντεο, εκτός αν το smartphone το πήρατε για να το εχετε συνδεμένο στο CERN και να υπολογίζετε την βαρύτητα στις μαύρες τρύπες ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ το κράξιμο που ρίχνετε. Δηλαδή έλεος 6 ώρες screen time με τέτοια χρήση. Σοβαρευτείτε λιγο

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει τι χρήση κάνετε στα κινητά εδω μέσα; Βλέπω αυτο το βιντεο και αναρωτιέμαι

 

 

Ας δούμε λοιπον τι δειχνει το βιντεο. Δείχνει ενα S8 με την οθονη να μην σβηνει ποτέ, στην μεγιστη φωτεινοτητα. Και τι κανει ο τυπος;

 

1+ ώρα συνέχεια ανοιχτο το Instagram στο tab με τα video.

1+ ώρα με ενα πολύ απαιτητικο game

2+ ώρες video playback.

1+ ώρα καταγραφή 4K video με flash.

 

Δηλαδή το τηλέφωνο άντεξε 5+ ώρες στην μέγιστη φωτεινότητα, με την οθονη να μην σβήνει ποτέ, με οσα τρεχουν επιπλεον (services, wifi δικτυο κινητης κτλ) και με μια χρήση που ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ δεν κάνει.

 

Οπότε, με βάση το βίντεο, εκτός αν το smartphone το πήρατε για να το εχετε συνδεμένο στο CERN και να υπολογίζετε την βαρύτητα στις μαύρες τρύπες ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ το κράξιμο που ρίχνετε. Δηλαδή έλεος 6 ώρες screen time με τέτοια χρήση. Σοβαρευτείτε λιγο

 

 

Μια ουσιαστικη απαντηση απο τον Tetra 1982.

Οχι τοσο πολυ αναλυση σαυτα τα τεστ βρε παιδια.

Το ζητημα ειναι οτι εγω πχ. δεν εχω παρατηρησει ως κατοχος S8+ απωλεια σε σχεση με το πρωην μου S7-Edge.Επισης εδω εχουμε μια τεραστια οθονη 6.2 δηλαδη 0.7 μεγαλυτερη απο πριν και προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος γιατι δεν παρατηρω απωλεια.Απολαυστε το κινητο σας και μη μετρατε τα μιλιαμπερ ολη την ωρα τοσο μα τοσο πολυ .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείνει το θέμα με την αυτονομία, στην πράξη μιλάμε για την ίδια αυτονομία που έδινε το s7 edge και κατά περίπτωση και ανώτερη....

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S8-and-S8-battery-life-test-result-is-out_id92744

 

http://www.techradar.com/news/samsung-galaxy-s8-plus-has-awesome-battery-life-at-full-hd

 

https://www.stuff.tv/samsung/galaxy-s8-plus/review

 

http://911reviews.com/samsung-galaxy-s8-plus-battery-test/

 

Κι η απολυτη αναγνώριση για την καλύτερη συσκευή της αγοράς από το cult of mac

Galaxy S8 review roundup: Samsung just schooled the iPhone

https://www.cultofmac.com/477411/galaxy-s8-review-roundup/

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει τι χρήση κάνετε στα κινητά εδω μέσα; Βλέπω αυτο το βιντεο και αναρωτιέμαι

 

 

Ας δούμε λοιπον τι δειχνει το βιντεο. Δείχνει ενα S8 με την οθονη να μην σβηνει ποτέ, στην μεγιστη φωτεινοτητα. Και τι κανει ο τυπος;

 

1+ ώρα συνέχεια ανοιχτο το Instagram στο tab με τα video.

1+ ώρα με ενα πολύ απαιτητικο game

2+ ώρες video playback.

1+ ώρα καταγραφή 4K video με flash.

 

Δηλαδή το τηλέφωνο άντεξε 5+ ώρες στην μέγιστη φωτεινότητα, με την οθονη να μην σβήνει ποτέ, με οσα τρεχουν επιπλεον (services, wifi δικτυο κινητης κτλ) και με μια χρήση που ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ δεν κάνει.

 

Οπότε, με βάση το βίντεο, εκτός αν το smartphone το πήρατε για να το εχετε συνδεμένο στο CERN και να υπολογίζετε την βαρύτητα στις μαύρες τρύπες ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ το κράξιμο που ρίχνετε. Δηλαδή έλεος 6 ώρες screen time με τέτοια χρήση. Σοβαρευτείτε λιγο

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Το κινητό βγάζει άνετα 6-6.30 ώρες sot σε 24ώρο κύκλο. Η μπαταρία του είναι εφάμιλλη του s7e.

Τώρα αν κάποιος/οι κάνουν extreme χρήση πέρα από κάθε φαντασία, δεν είναι αυτό το σύνηθες ούτε ο μ.ο. χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε προσεχτικα την αναλυση για την μπαταρια του gkp 2 post πανω....

δεν εβγαλε ΠΟΤΕ πανω απο 4.5 ωρες SOT...

Η προσεγγιση χωρις προκαταληψεις κ χωρις οπαδισμους σε βοηθα να βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα..

 

are you talking to me?

διαβασες τι γραφω? διαφωνεις σε κατι απο αυτα που λεω?

εχεις καταλαβει οτι απο την 1η μερα ειπα οτι το κινητο θα ειναι μετριο σε μπαταρια με βαση την προσωπικη μου εκτιμηση και μιλωντας καθαρα θεωρητικα και εμπειρικα?

Εχεις καταλαβει οτι μιλαω οσο πιο αντικειμενικα γινεται και απλα απανταω σε σχολια οπαδικα ή σε σχολια που δεν βοηθουν στην σωστη κριτικη?

Ειπα στο πρωτο ποστ μου οτι κανεις δεν ξερει αν το s7 edge στο συγκριτικο ειναι παλιο ή καινουριο και πως το να λεμε οτι ειναι παλιο, επειδη ετσι μας ηρθε ειναι αστοχο και λαθος γιατι δημιουργουμε εντυπωσεις χωρις λογο.

Απο εκει και περα δεν υποστηριξα οτι το s8+ εχει ιδια αυτονομια με s7 edge, απλα λεω καθε φορα αυτο που ειναι πιο σωστο, πιο λογικο, και πιο αληθινο.

Οσο για την χρηση του φιλου παραπανω, που το συγκρινει με το mate 9 , οκ καλο το mate 9 αλλα μιλαμε για σχεδον 1 ιντσα μικροτερο σε οθονη και μπαταρια πολυ μεγαλυτερη, σε συνολικα μεγαλυτερο κινητο. Τι περιμενετε να κανει, να εχει ιδια αυτονομια? προφανως και οχι. Καθε συσκευη εχει συν και πλην, ο καθε ενας επιλεγει. ΚΑι εγω δυσκολα θα παρω S8/s8+ και πολυ πιο δυσκολα θα το κρατησω αλλα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος και ρεαλιστης.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου.

Το κινητό βγάζει άνετα 6-6.30 ώρες sot σε 24ώρο κύκλο. Η μπαταρία του είναι εφάμιλλη του s7e.

Τώρα αν κάποιος/οι κάνουν extreme χρήση πέρα από κάθε φαντασία, δεν είναι αυτό το σύνηθες ούτε ο μ.ο. χρήσης.

 

Έχουμε ξαναπεί ότι η αυτονομία είναι κάτι σχετικό για όλους ανάλογα με τον τρόπο που δουλευεις τη συσκευη σου.

 

Πχ εμένα το Note 7 ποτέ δε έβγαλε πάνω απ 4 ώρες όταν του tsiglas έβγαζε 7 ώρες.

 

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι το Mate 9 Pro που δουλεύω πλέον 2 μήνες με τις δικές μου ανάγκες δίνει μπαταρία 6 ώρες όταν τα samsung s8 πάνε γύρω στις 4 ώρες.

 

Παραπάνω είδα screen φίλου που ουσιαστικά το κινητό δεν το δούλευει και λογικά έχει τα πάντα κλειστά και την φωτεινότητα χαμηλά. Είπαμε όλα σχετικά.

 

Θαύματα δεν γίνονται παιδιά.

Κάθε χρόνο το ίδιο σκηνικό οι φανς. Ότι η επόμενη βγάζει περισσότερο απ το προηγούμενο βλέπε NOTE 7 σε σχέση με το s7 edge.

 

Τα ίδια και τώρα. Κ σας γράφει κάποιος που τα έχει και τα δύο στα χέρια του σήμερα.

 

Μέτρια μπαταρία σε σχέση με άλλες συσκευές που είναι κορυφαίες. Να τα λέμε όλα και όχι ότι μας βολεύει

 

Μπαταρία, δαχτυλίκο, ήχος, τιμή στα μείον

 

Τα υπόλοιπα σχεδόν άριστα

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξαναπεί ότι η αυτονομία είναι κάτι σχετικό για όλους ανάλογα με τον τρόπο που δουλευεις τη συσκευη σου.

 

Πχ εμένα το Note 7 ποτέ δε έβγαλε πάνω απ 4 ώρες όταν του tsiglas έβγαζε 7 ώρες.

 

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι το Mate 9 Pro που δουλεύω πλέον 2 μήνες με τις δικές μου ανάγκες δίνει μπαταρία 6 ώρες όταν τα samsung s8 πάνε γύρω στις 4 ώρες.

 

Παραπάνω είδα screen φίλου που ουσιαστικά το κινητό δεν το δούλευει και λογικά έχει τα πάντα κλειστά και την φωτεινότητα χαμηλά. Είπαμε όλα σχετικά.

 

Θαύματα δεν γίνονται παιδιά.

Κάθε χρόνο το ίδιο σκηνικό οι φανς. Ότι η επόμενη βγάζει περισσότερο απ το προηγούμενο βλέπε NOTE 7 σε σχέση με το s7 edge.

 

Τα ίδια και τώρα. Κ σας γράφει κάποιος που τα έχει και τα δύο στα χέρια του σήμερα.

 

Μέτρια μπαταρία σε σχέση με άλλες συσκευές που είναι κορυφαίες. Να τα λέμε όλα και όχι ότι μας βολεύει

 

Μπαταρία, δαχτυλίκο, ήχος, τιμή στα μείον

 

Τα υπόλοιπα σχεδόν άριστα

 

Οι αλλες συσκευες ειναι κορυφαιες ενω αυτη ειναι στην κατηγορια αριστη εκτος μπαταρια αποτυπωμα ηχος Οπως λες..Οκ.Το ζητημα ειναι οτι το συγκρινεις με μια καλη συσκευη των 700+Ευρω δηλαδη το Mate 9 pro το οποιο ειναι κατωτερο των περιστασεων τεχνικα παντα με το S8+ σε πολλους τομεις software/hardware.Εσυ λοιπον οπως λες με την χρηση σου κανεις 4+ωρες εγω μια φορα εκατσα και ειδα 5+ στο δικο μου αλλοι ειδαν λιγο παραπανω .Οκ.Αρα για την ωρα παιζει καπου εκει ενας μεσος ορος.

 

Το θεμα ειναι τελικα γιατι δεν κρατα η μπαταρια περισσοτερο ολων των αλλων συσκευων αν εχω καταλαβει καλα :wacko::p:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξαναπεί ότι η αυτονομία είναι κάτι σχετικό για όλους ανάλογα με τον τρόπο που δουλευεις τη συσκευη σου.

 

Πχ εμένα το Note 7 ποτέ δε έβγαλε πάνω απ 4 ώρες όταν του tsiglas έβγαζε 7 ώρες.

 

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι το Mate 9 Pro που δουλεύω πλέον 2 μήνες με τις δικές μου ανάγκες δίνει μπαταρία 6 ώρες όταν τα samsung s8 πάνε γύρω στις 4 ώρες.

 

Παραπάνω είδα screen φίλου που ουσιαστικά το κινητό δεν το δούλευει και λογικά έχει τα πάντα κλειστά και την φωτεινότητα χαμηλά. Είπαμε όλα σχετικά.

 

Θαύματα δεν γίνονται παιδιά.

Κάθε χρόνο το ίδιο σκηνικό οι φανς. Ότι η επόμενη βγάζει περισσότερο απ το προηγούμενο βλέπε NOTE 7 σε σχέση με το s7 edge.

 

Τα ίδια και τώρα. Κ σας γράφει κάποιος που τα έχει και τα δύο στα χέρια του σήμερα.

 

Μέτρια μπαταρία σε σχέση με άλλες συσκευές που είναι κορυφαίες. Να τα λέμε όλα και όχι ότι μας βολεύει

 

Μπαταρία, δαχτυλίκο, ήχος, τιμή στα μείον

 

Τα υπόλοιπα σχεδόν άριστα

Θα πέσουν να σε φανε . Αυτά Δεν λέγονται εδώ.. .

Μένει να επαληθευτείς πάλι οπως τα έλεγες κ για το note 7

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξαναπεί ότι η αυτονομία είναι κάτι σχετικό για όλους ανάλογα με τον τρόπο που δουλευεις τη συσκευη σου.

 

Πχ εμένα το Note 7 ποτέ δε έβγαλε πάνω απ 4 ώρες όταν του tsiglas έβγαζε 7 ώρες.

 

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι το Mate 9 Pro που δουλεύω πλέον 2 μήνες με τις δικές μου ανάγκες δίνει μπαταρία 6 ώρες όταν τα samsung s8 πάνε γύρω στις 4 ώρες.

 

Σε σχέση με s7 edge, αν θυμάσαι, πως τη βλέπεις την μπαταρία στο μεγάλο?

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείνει το θέμα με την αυτονομία, στην πράξη μιλάμε για την ίδια αυτονομία που έδινε το s7 edge και κατά περίπτωση και ανώτερη....

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S8-and-S8-battery-life-test-result-is-out_id92744

 

http://www.techradar.com/news/samsung-galaxy-s8-plus-has-awesome-battery-life-at-full-hd

 

https://www.stuff.tv/samsung/galaxy-s8-plus/review

 

http://911reviews.com/samsung-galaxy-s8-plus-battery-test/

 

Κι η απολυτη αναγνώριση για την καλύτερη συσκευή της αγοράς από το cult of mac

Galaxy S8 review roundup: Samsung just schooled the iPhone

https://www.cultofmac.com/477411/galaxy-s8-review-roundup/

 

Και για όσους δυσκολεύονται να διαβάσουν, παμε πάλι μια

Ξαναλέω, cult of mac, απίστευτα πράγματα

Ψαξτε τον δευτερο και από το Cult of Mac....!!!

https://www.cultofmac.com/477411/galaxy-s8-review-roundup/

The first reviews of the Galaxy S8 and Galaxy S8+ have dropped a day ahead of their official launch in many markets, and there’s one thing to take away from them: Samsung just knocked it out of the park with its best smartphones to date.

 

Despite the problems the company encountered with the Galaxy Note 7 last fall, it has managed to produce two new devices that don’t disappoint. From gorgeous design and impressive cameras to the best display on the market, the Galaxy S8 series has it all.

 

It might not perfect, but the changes and improvements Samsung has made show Apple what a smartphone should be in 2017, and make it even more difficult for the iPhone to catch up.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τι να φαμε βρε παιδια ; Μα το Mate 9 pro εχει μεγαλυτερη μπαταρια 4000μ και μικροτερη οθονη 5.5 μα τι λετε τωρα:p

Στο τελος θα πει καποιος για μια συσκευη με 4.5 η 5 ιντσων με 5000μ μπαταρια και θα πειτε οτι το s8 δεν κραταει η μπαταρια του.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα αν η μπαταρια βγαζει ανετα μια ολοκληρη μερα,εμενα μου αρκει και του s8+ την βγαζει ανετα!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό στην μπαταρία τα πάει πολύ όσο και το s7 edge το έχω στα χέρια μου και κανό την ίδια χρήση που έκανα και με το s7 edge nai τα πάει περίφημα όσο και και s7 edge έιμαι στα ίδια επίπεδα to s8+ με το s7 edge έκανε καλή δουλειά ι Samsung....
Link to comment
Share on other sites

Τι να φαμε βρε παιδια ; Μα το Mate 9 pro εχει μεγαλυτερη μπαταρια 4000μ και μικροτερη οθονη 5.5 μα τι λετε τωρα:p

Στο τελος θα πει καποιος για μια συσκευη με 4.5 η 5 ιντσων με 5000μ μπαταρια και θα πειτε οτι το s8 δεν κραταει η μπαταρια του.

Το mate 9 εχει 5.9, παλαιων αναλογιων. Η 6.2 του s8+ εχει σχεδον την ιδια επιφάνεια. Επισης εχει πολυ ποιο ενεργοβορο soc σε μεγαλυτερα νανομετρα, μπορει και διπλάσια? Δεν είμαι σίγουρος.

Θα περιμενα οτι τα πολυ μικρότερα νανομετρα του soc της σαμσουνγκ θα φέρνανε τις αυτονομιες αυτων των 2 συσκευων πολυ κοντα.

Αυτοι που έχουν και τα 2 ομως λενε οτι το mate ειναι αρκετα καλυτερο (και οι περισσοτεροι εχουν μηνες το mate αρα η μπαταρία του δεν ειναι και άριστη).

Δεν τα γράφουμε για να σπάσουμε τα νευρα σε κανέναν. Η συσκευή σε οθονη design, bezel, καμερα κλπ κανει σκονη τον ανταγωνισμό.

Τα γράφουμε για να μην εχει κανεις αυταπάτες. Καθε συσκευή εχει τα μειον του και παρα πολλα τεστ δείχνουν οτι η μπαταρία του ειναι ενα απο αυτο.

Οποιος δεν χρησιμοποιεί πολυ το κινητο του προφανώς δεν είναι μειονέκτημα αυτο για αυτον. Οι υπόλοιποι καλο είναι να το ξέρουν για να μη κλαίγονται μετα.

Υποψιν τα τεστ αυτη τη στιγμη είναι οντως αμφιλεγόμενα. Βγαζουν αναποδα συμπεράσματα.

Στα περισσότερα οποιος τα διαβασει και θελει να καταλαβει, θα καταλαβει..

Συγκεκριμένο τεστ που βγαζει καλυτερο σε μπαταρία το s8+ απο το s7 edge, γραφει οτι εχει την ανάλυση σε 1980χ, και σε βιντεο κλπ τα softkey ηταν αναμενα. Με λιγα λογια ειχε μαυρες μπαρες αριστερά δεξια και ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΧΡΗΣΗ ΟΛΗΣ ΤIΣ ΟΘΟΝΗΣ. Ετσι βεβαια θα βγάλεις παραπανω, αλλά στην ουσια κλεβεις..

Επισης κατι τεστ στο utube που τα βαζουν να παιζουν συνεχεια και τα 2 και βγαζουν 1% καλύτερο το s8+, με 6 ωρες και οθόνη, δεν ειναι νορμάλ χρηση αυτη.

Σε νορμαλ κρατας το κινητο 18 ωρες, χάνεις απο idle time, απο 4g, απο δεικτιο, κλησεις κλπ. Εκει οι 6:30 ωρες των utube test, για ποτε μπορει να γίνουν 4 ωρες που βγαζουν κατι αλλα τεστ, δε θα πάρεις χαμπαρι..

Απορω με καποιους εμπειρους παλαιους που ποσταρουν καποια πολυ αμφιλεγόμενα τεστ, αν διαβάσεις πως τα κανανε..

Καποιοι φίλοι που ποσταρουν οτι το s8+ ειναι καλυτερο απο το s7 edge τους σε μπαταρία:

1 το s7 edge εχει πεσει η μπαταρία αν το εχεις 1 χρονο, με εφαρμογές κλπ οποτε η σύγκριση είναι ακυρη.

2.δεν ξέρουμε ποσο καλα στημενο ειναι το s7 edge. Αν ειναι κακως στημενο και εχει χαμηλη αυτονομία., παλι η σύγκριση είναι ακυρη.

Φιλικα παντα, θα περιμένουμε ολοι να δουμε ποιο σίγουρα, αλλα 99% η μπαταρία του s8+ αναλογως της χρησης θα ειναι καπου 10-15% κατω απο την μπαταρία ενος ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ s7 edge.

Ως στατιστικολογος που εχω σπουδάσει στο Πανεπ. εδω και πολλα χρονια, βλεπω πράγματα στα τεστ που το μεσο ματι δε βλεπει, αλλά πιστεψτε με, βλεπω καλα...

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Το mate 9 εχει 5.9, παλαιων αναλογιων. Η 6.2 του s8+ εχει σχεδον την ιδια επιφάνεια. Επισης εχει πολυ ποιο ενεργοβορο soc σε μεγαλυτερα νανομετρα, μπορει και διπλάσια? Δεν είμαι σίγουρος.

Θα περιμενα οτι τα πολυ μικρότερα νανομετρα του soc της σαμσουνγκ θα φέρνανε τις αυτονομιες αυτων των 2 συσκευων πολυ κοντα.

Αυτοι που έχουν και τα 2 ομως λενε οτι το mate ειναι αρκετα καλυτερο (και οι περισσοτεροι εχουν μηνες το mate αρα η μπαταρία του δεν ειναι και άριστη).

Δεν τα γράφουμε για να σπάσουμε τα νευρα σε κανέναν. Η συσκευή σε οθονη design, bezel, καμερα κλπ κανει σκονη τον ανταγωνισμό.

Τα γράφουμε για να μην εχει κανεις αυταπάτες. Καθε συσκευή εχει τα μειον του και παρα πολλα τεστ δείχνουν οτι η μπαταρία του ειναι ενα απο αυτο.

Οποιος δεν χρησιμοποιεί πολυ το κινητο του προφανώς δεν είναι μειονέκτημα αυτο για αυτον. Οι υπόλοιποι καλο είναι να το ξέρουν για να μη κλαίγονται μετα.

Υποψιν τα τεστ αυτη τη στιγμη είναι οντως αμφιλεγόμενα. Βγαζουν αναποδα συμπεράσματα.

Στα περισσότερα οποιος τα διαβασει και θελει να καταλαβει, θα καταλαβει..

Συγκεκριμένο τεστ που βγαζει καλυτερο σε μπαταρία το s8+ απο το s7 edge, γραφει οτι εχει την ανάλυση σε 1980χ, και σε βιντεο κλπ τα softkey ηταν αναμενα. Με λιγα λογια ειχε μαυρες μπαρες αριστερά δεξια και ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΧΡΗΣΗ ΟΛΗΣ ΤIΣ ΟΘΟΝΗΣ. Ετσι βεβαια θα βγάλεις παραπανω, αλλά στην ουσια κλεβεις..

Επισης κατι τεστ στο utube που τα βαζουν να παιζουν συνεχεια και τα 2 και βγαζουν 1% καλύτερο το s8+, με 6 ωρες και οθόνη, δεν ειναι νορμάλ χρηση αυτη.

Σε νορμαλ κρατας το κινητο 18 ωρες, χάνεις απο idle time, απο 4g, απο δεικτιο, κλησεις κλπ. Εκει οι 6:30 ωρες των utube test, για ποτε μπορει να γίνουν 4 ωρες που βγαζουν κατι αλλα τεστ, δε θα πάρεις χαμπαρι..

Απορω με καποιους εμπειρους παλαιους που ποσταρουν καποια πολυ αμφιλεγόμενα τεστ, αν διαβάσεις πως τα κανανε..

Καποιοι φίλοι που ποσταρουν οτι το s8+ ειναι καλυτερο απο το s7 edge τους σε μπαταρία:

1 το s7 edge εχει πεσει η μπαταρία αν το εχεις 1 χρονο, με εφαρμογές κλπ οποτε η σύγκριση είναι ακυρη.

2.δεν ξέρουμε ποσο καλα στημενο ειναι το s7 edge. Αν ειναι κακως στημενο και εχει χαμηλη αυτονομία., παλι η σύγκριση είναι ακυρη.

Φιλικα παντα, θα περιμένουμε ολοι να δουμε ποιο σίγουρα, αλλα 99% η μπαταρία του s8+ αναλογως της χρησης θα ειναι καπου 10-15% απο την μπαταρία ενος ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ s7 edge.

 

Δεν διαφωνω σε οσα λες αντιθετα μαλιστα.Το ζητημα ειναι ομως περιπλοκο και θα εξηγηθω με ενα απλο παραδειγμα.Εχουμε δυο συσκευες που εχουν στηθει με τις ιδιες εφαρμογες.Παιρνουμε αποφαση και στις δυο να τρεξουμε chrome.

Εαν:

Στην μια ανοιξουμε μια σελιδα πχ.το myphone και το διαβαζουμε με φουλ φωτεινοτητα θα τρωει ραμ πχ.130mb.

Εαν στην αλλη ανοιξουμε το chrome αλλα αυτη τη φορα ανοιξουμε καμια 10αρια σελιδες απο διαφορα σαιτ και τρωει ραμ καμια 300mb τοτε η καταναλωση θα ανεβει κατακορυφα.

 

Chrome η μια chrome και η αλλη αλλα η δευτερη θα καταπιει την μπαταρια.

Δεν μπορεις ποτε να πεις με πραγματικους αριθμους ποση καταναλωση εχεις και οτι κανει ο καθενας ειναι εντελως υποκειμενικο και αοριστο αμφισβητω καλοπροαιρετα παντα ακομα και αυτοι οι οποιοι θα συμφωνησουν με καποιον αλλο ο οποιος στην πραγματικοτητα κανει αλλη χρηση ενω μπορει να τρεχει ιδιες εφαρμογες.

 

Το μονο που μπορει να γινει ειναι μια γενικευμενη αποψη και οχι λεπτομερης αναλυση.Αλλωστε τι εχουμε δει μεχρι τωρα;Ο καθενας το ομολογει απο μονος του πχ.εμενα μια ωρα πανω εμενα μια ωρα κατω κτλ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξαναπεί ότι η αυτονομία είναι κάτι σχετικό για όλους ανάλογα με τον τρόπο που δουλευεις τη συσκευη σου.

 

Πχ εμένα το Note 7 ποτέ δε έβγαλε πάνω απ 4 ώρες όταν του tsiglas έβγαζε 7 ώρες.

 

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι το Mate 9 Pro που δουλεύω πλέον 2 μήνες με τις δικές μου ανάγκες δίνει μπαταρία 6 ώρες όταν τα samsung s8 πάνε γύρω στις 4 ώρες.

 

Παραπάνω είδα screen φίλου που ουσιαστικά το κινητό δεν το δούλευει και λογικά έχει τα πάντα κλειστά και την φωτεινότητα χαμηλά. Είπαμε όλα σχετικά.

 

Θαύματα δεν γίνονται παιδιά.

Κάθε χρόνο το ίδιο σκηνικό οι φανς. Ότι η επόμενη βγάζει περισσότερο απ το προηγούμενο βλέπε NOTE 7 σε σχέση με το s7 edge.

 

Τα ίδια και τώρα. Κ σας γράφει κάποιος που τα έχει και τα δύο στα χέρια του σήμερα.

 

Μέτρια μπαταρία σε σχέση με άλλες συσκευές που είναι κορυφαίες. Να τα λέμε όλα και όχι ότι μας βολεύει

 

Μπαταρία, δαχτυλίκο, ήχος, τιμή στα μείον

 

Τα υπόλοιπα σχεδόν άριστα

Μην ξεχνας το note 7 ειχε μεγαλο θεμα με την μπαταρια!δευτερον,mate 9 porche desigh.1300 ευρω.μην τα ξεχναμε αυτα.οταν βγαινει ενα τετοιο κινητο σαν το s8 plus 5 γενιας που εχει ενα σωρο δυνατοτητες λογικο ειναι η τιμη του!εχω χτυπησει και 7 ωρες με το s7 edge στις καλες εποχες τρομερη αυτονομια!οι καμερες των κινεζικων ποσο πισω ειναι!εδω το mi mix ο αισθητηρας που εχει ειναι κατωτερος και απο ενα sony ericsson!οταν θα το αποκτησουν πολλοι τοτε θα μπορουμε να αποκτησουμε περισσοτερες λεπτομερειες

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...