Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Samsung Galaxy S8+

 

Επίσημα specs

 

Video hands-on

 

 

http://content.myphone.gr/photo/full/63077/samsung-galaxy-s8-s8-plus-2-custom.jpg

 

Διαθέσιμα χρώματα

 

http://content.myphone.gr/photo/full/63075/samsung-galaxy-s8-s8-plus-1-custom.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@gnkgr το έχει φέρει κανείς από τους παρόχους Λονδίνο να πάμε να το δούμε κέντρο?

 

Έχω καλή προσφορά δε μου κοστίζει σχεδόν τίποτα η αναβάθμιση κ μάλλον θα το έχω στα χέρια μου σε λίγες μέρες αλλά σκέφτομαι μήπως να αξιοποιήσω την προσφορά με NOTE 8 μέσα στο έτος ή κάποιο άλλο..

me > you
Link to comment
Share on other sites

@gnkgr το έχει φέρει κανείς από τους παρόχους Λονδίνο να πάμε να το δούμε κέντρο?

 

Έχω καλή προσφορά δε μου κοστίζει σχεδόν τίποτα η αναβάθμιση κ μάλλον θα το έχω στα χέρια μου σε λίγες μέρες αλλά σκέφτομαι μήπως να αξιοποιήσω την προσφορά με NOTE 8 μέσα στο έτος ή κάποιο άλλο..

 

Αν ημουν Λονδινο θα σου απαντουσα αλλα ευτυχως μενω Πατρα που σιγουρα δεν το εχει φερει κανενας....

Ισως να καταφερω να το εχω πριν να το φερουν οι παροχοι στην Ελλαδα.... απο Dubai και δικαρτο......

Θα ενημερωσω οταν θα εχω νεοτερα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

 

ποιό προτείνεται να Πάρο s8 i s8+

 

Εγω θα παρω το +.....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Με εχει τρελανει και εμενα!τελικα ξερουμε ποιον επεξεργαστη στην χωρα μας;αν και θελω τον snap 835 εδω!απο χρωμα μαλλον θα παω στο black αν και silver εχω το s7 edge!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με εχει τρελανει και εμενα!τελικα ξερουμε ποιον επεξεργαστη στην χωρα μας;αν και θελω τον snap 835 εδω!απο χρωμα μαλλον θα παω στο black αν και silver εχω το s7 edge!

 

exynos θα εχει.

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πολυ ωραιο και σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα. Τωρα εχω το S7 Edge

το medamarkt μαρουσι θα το εχει το Σαββατο να το δουμε απο κοντα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το V10 και δεν έχω θέμα με το μέγεθος οπότε θα πάρω το S8+ που έχεις ίδιες διαστάσεις και είναι πιο ελαφρύ. Η απορία είναι τι χρώμα; Με αρέσεις το μαύρα αλλά το μεταλο στα πλάγια είναι και αυτό μαύρο. Κακό αυτό. Τι χρώμα σας άρεσε; Και το Ασημί νίκελ τρομερό..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

 

+ και από εμένα και μάλιστα σε χρυσό.

 

Εννοείς χρυσό εκτός Ελλάδας? γιατί χρυσό θα βγεί μόνο Ασία, τουλάχιστον στην αρχή.

Μετά δεν ξέρω, μπορεί να έρθει και προς τα μέρη μας.

Ευρώπη-Αμερική μόνο μαύρο, silver και orchid gray.

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείς χρυσό εκτός Ελλάδας? γιατί χρυσό θα βγεί μόνο Ασία, τουλάχιστον στην αρχή.

Μετά δεν ξέρω, μπορεί να έρθει και προς τα μέρη μας.

Ευρώπη-Αμερική μόνο μαύρο, silver και orchid gray.

 

Νομιζα οτι το χρυσο θα ερθει στην Ελλαδα οπως εγινε με το S6 και S7.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

s8+ κι εδώ, μολις γινει σωστη "διορθωση" της τιμης. Τι να πεις για την κορυφαια ναυαρχιδα της αγορας, μεχρι την ελευση της επομενης (note 8)? Απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάντως παραείναι στενό και μακρύ. Σίγουρα θα κάθεται καλύτερα στο χέρι αλλά αισθητικά θυμίζει λίγο τηλεκοντρόλ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάντως παραείναι στενό και μακρύ. Σίγουρα θα κάθεται καλύτερα στο χέρι αλλά αισθητικά θυμίζει λίγο τηλεκοντρόλ...

 

Και εγώ την ιδια άποψη με εσένα εχω άλλα το άτιμο οταν ανοίγεις την οθόνη ειναι εκπληκτικό.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πιάσει LG V10 στα χέρια του και δεν είχε πρόβλημα δεν θα έχει ούτε με το S8+ που είναι λίγο πιο μικρό και πιο ελαφρύ. Πλέον εδώ και καιρό τα smartphones δεν είναι για να τα χειρίζεται κάποιος με το ένα χέρι ή να κάθετε να γράψει κάτι με το ένα χέρι.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πιάσει LG V10 στα χέρια του και δεν είχε πρόβλημα δεν θα έχει ούτε με το S8+ που είναι λίγο πιο μικρό και πιο ελαφρύ. Πλέον εδώ και καιρό τα smartphones δεν είναι για να τα χειρίζεται κάποιος με το ένα χέρι ή να κάθετε να γράψει κάτι με το ένα χέρι.

 

Μα ακριβώς γι'αυτό τα κάνουν και πιο στενά για να είναι ευκολότερος ο χειρισμός τους με το ένα χέρι....

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πιάσει LG V10 στα χέρια του και δεν είχε πρόβλημα δεν θα έχει ούτε με το S8+ που είναι λίγο πιο μικρό και πιο ελαφρύ. Πλέον εδώ και καιρό τα smartphones δεν είναι για να τα χειρίζεται κάποιος με το ένα χέρι ή να κάθετε να γράψει κάτι με το ένα χέρι.

 

Είναι και θέμα προσωπικό, όπως και στησίματος της συσκευής, π.χ. και v10 που είχα & s7 edge τώρα, κάνω αρκετή χρήση άνετα με το ένα χέρι.

Πάντως τα s8, είναι αρκετά πιο στενά από το v10. (V10: 79.3mm, s8: 68.1mm, s8+: 73.4mm)

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία έχουμε κανα νέο παίδες?

Προσωπικά χαίρομαι με τα κινητά που έβγαλε. Θα μείνουμε με κάνα g6 για αλλαγή..και αυτό για λίγο.

Νοιάζονται να μας κάνουν οικονομία τα παιδιά.

Όσο για τις συσκευές. Όσο μπορώ να καταλάβω από τα βίντεο είναι πιο glossy από το γυαλιστερό των s7 που ήταν σαν γυαλί. Έχω μοιάζει glossy και αν ισχύει δε μου αρέσει καθόλου. Από κάμερα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι σημαντικά.. Ειδικά μόνο περισσότερα fps στο βίντεο σε ανάλυση 2κ νομίζω Αλλά δεν το λες και λογο να το πάρεις.

Κατά τα άλλα όσο με είχε ενθουσιάσει το s7 edge πέρισυ ως το πιο πλήρες στην αγορά τόσο δε με ενθουσιάζει αυτό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα έπαιξα λίγο από κοντά και τα 2 σήμερα. Το μικρό s8 σε αφήνει ψιλό αδιάφορο. Το μεγάλο είναι το ακριβώς αντίθετο. Είναι πιο χορταστικό στο μάτι, κάθεται καλά στο χέρι και προσωπικά το βλέπω ως μια αναβάθμιση του s7 edge. Το χαίρεσαι περισσότερο όταν το κρατάς και μου έδωσε την αίσθηση που μου είχε δώσει το s7 edge την πρώτη φορά που το είχα πιάσει. Αισθητικά είναι ένα πολύ όμορφο κινητό αν κ το μαύρο χρώμα το αδικεί αφού δεν επιτρέπει να φανούν κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Ο αισθητήρας στο πίσω μέρος μου φάνηκε κάθε άλλο από πρακτικός από τη σύντομη χρήση που του έκανα.

 

Ο tw με άφησε αδιάφορο, ούτε ζέστη ούτε κρύο. Σε κάθε συσκευή τον αλλάζω βέβαια με tsf launcher που έχει πολλά extra τα οποία πλέον έχω συνηθίσει.

 

Τις πρώτες εντυπώσεις τις κέρδισε το s8+ εν ολίγοις. Από s7 edge μόνο αισθητικά θα έλεγα ότι αξίζει κάποιος να αναβαθμίσει κ βέβαια το ποσό κοστίζει αυτή η αλλαγή το κρίνει κανείς υποκειμενικά. Μάλλον θα το έχω στα χέρια μου κανονικά σε λίγες μέρες για πιο λεπτομερείς εντυπώσεις.

 

https://s11.postimg.org/yeujjzrwz/IMG-20170402-_WA0000.jpg

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έπαιξα αρκετά σήμερα με s8+.

Τι να πεις για αυτό το κόσμημα...

Κάνει τα κινητά του ανταγωνισμού να φαντάζουν τριετίας κι ιδιαίτερα το iPhone 7 Plus, που υπήρχε στο τραπεζι, να μοιάζει με κινητό δεκαετίας.

Πλέον η σαμμυ έχει ανοίξει πραγματικά την ψαλίδα απο τον ανταγωνισμό, είναι με διαφορά πλέον μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

... Μάλλον θα το έχω στα χέρια μου κανονικά σε λίγες μέρες για πιο λεπτομερείς εντυπώσεις.

 

https://s11.postimg.org/yeujjzrwz/IMG-20170402-_WA0000.jpg

 

Εγω οπως φανταζεσαι θελω περα απο τα υπολοιπα και μια mini φωτογραφικη αναλυση ειδικα με το S7 edge που εχεις. Νομιζω οτι με το νεο αισθητηρα της Sony και το βελτιωμενο λογισμικο της Σαμυ (το οποιο επασχε σε καποιες περιπτωσεις) το αποτελεσμα θα ειναι αρκετα ικανοποιητικο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως φανταζεσαι θελω περα απο τα υπολοιπα και μια mini φωτογραφικη αναλυση ειδικα με το S7 edge που εχεις. Νομιζω οτι με το νεο αισθητηρα της Sony και το βελτιωμενο λογισμικο της Σαμυ (το οποιο επασχε σε καποιες περιπτωσεις) το αποτελεσμα θα ειναι αρκετα ικανοποιητικο.

 

Μην περιμένεις ιδιαίτερες διάφορες. Ένα σκαλί πάνω από το s7 edge είναι, κι αυτό σε συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού και λήψεων...

Το ίδιο ισχύει και για το g6. Φέτος δε θα δούμε πολλά περισσότερα σε αυτό το κομμάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...