Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλοι ανθρωποι μας διαβαζουν αλλα δεν βλεπω να αγοραζουν τα συγκεκριμενα κινεζικα που αναφερεις οπως δεν τα αγοραζουν και αυτοι που δεν μας διαβαζουν γιατι δεν εχουν σε πρωτη προτεραιοτητα αν θα βαλλουν μια custom rom.

 

Αν εσενα σου αρεσει-συμφερει το κινεζικο τοτε ενταξει αλλα θα πρεπει να ειναι ενταξει και για εσενα αυτο που κανουν και οι αλλοι οι οποιοι ειναι και οι περισσοτεροι.

 

Ο καθενας παιρνει αυτο που θελει και κυριως αυτο που μπορει.

Πρώτα από όλα ξαναδιάβασε το ποστ σου και το δικό μου και μετά απάντησε μου τι σχέση έχει κάποια συσκευή από την σειρά Α και J της Samsung

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη :D

 

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!

Παρακολουθώ το θέμα γιατί είναι μια συσκευή που με ενδιαφέρει και δεν θα αργήσω να την αποκτήσω.

Το μοναδικό σημείο που ίσως δεν με καλύψει θα είναι η μπαταρία που από ότι διαβάζω εδώ, και βάση λογικής δεν θα πιάνει τους χρόνους του s7 edge.

Θα ήθελα και οθόνη φλατ αλλά αυτό μάλλον δεν θα το ξαναδούμε από την Samsung.

Είμαι ένας από τους λεγόμενους samsungakides, και τον τελευταίο χρόνο παράλληλα με το s7 edge δοκίμασα αρκετές συσκευές.

Έτσι για να δω τι παίζει και πέρα από την Samsung.

Συσκευή πλήρες όσο s7 edge δεν βρήκα.

Για τα κινέζικα που αναφέρθηκαν, σε καμία περίπτωση η μεσαία κατηγορία της Samsung δεν πιάνει τα κινέζικα ίδιας περίπου τιμής.

Πχ το 3Τ που ανέφερε και ο Βαγγέλης, πονάει λίγο στην κάμερα κατά την γνώμη μου.

είναι όμως μια εξαιρετική συσκευή.

Για το s8 plus δεν θα περιμένω πάρα πολύ. Θα το πάρω γιατί το περίμενα πως και πως.

Είναι μια καλή αναβάθμιση για μένα σε σχέση με το s7 edge εκτός τις μπαταρίας.

Αν είναι κάπου κοντά στο s7 edge δεν θα έχω πρόβλημα σοβαρό.

Νομίζω ότι σε μερικούς μήνες θα μιλάμε πάλι για την Samsung και ότι το s8 είναι η ποιο πλήρες συσκευή του 2017.

Νίκο αν και για την μπαταρία είμαι σίγουρος και εγώ ότι θα είναι κάτω από το S7 edge,νομίζω όμως πως πάλι overall η Samsung έβγαλε πάλι την καλύτερη συσκευή για το 2017 όπως έκανε πέρσι και με το S7 edge και δεν είμαι fanboy καμίας εταιρίας μιας και αυτή τη στιγμή έχω έναν Κινέζο δικαρτο μεσαίας κατηγορίας όπως γράφουν μερικοί χωρίς να έχουν διαίσθηση τόπου και χρόνου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

περιμένω πως k πως να βγει εδώ ( από βδομάδα)το ΔΙΚΑΡΤΟ s8+. για μένα i μπαταρία δεν υφίσταται σαν πρόβλημα .μόλις βγει k το root, θα χτυπάω πάλι 8 ωρά sot(α-λα s7 edg)e με custom debloated rom k skynet. και η τιμή εδώ ....700:D
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτος ο μοναδικος λογος σε βλεπω και του χρονου να κανεις οικονομια. Το S9 θα ειναι ολο μια οθονη.

 

Δεν υπάρχει λόγος να δώσει κάποιος 930 ευρώ για χειρότερη μπαταρία και ίδια ραμ.Εκτός κι αν προέρχεσαι απο S6 ή S5.Είμαι κάθετος στο θέμα της αυτονομίας όταν πρόκειται για συσκευές ναυαρχίδες με τέτοια τιμή.Ασε που μαθαίνω οτι και το ηχείο του είναι για ακόμη μια χρονιά είναι πολύ μέτριο,επομένως οι όποιες πιθανότητες υπήρχαν να το αγοράσω μηδενίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε για το ηχείο να υποθέσω ότι τα ΣΚ είσαστε εκκολαπτομενοι Dj .....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε για το ηχείο να υποθέσω ότι τα ΣΚ είσαστε εκκολαπτομενοι Dj .....

 

Ενω, οσοι λενε για την καμερα, να υποθεσω, επαγγελματιες φωτογραφοι;;

Ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει τις προτεραιοτητες του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, αν και όσες φορές και να το γράψουμε όποιος ήταν να το καταλάβει θα το χε καταλάβει.

 

Πάντως, θα προτιμούσα χίλιες φορές να μην μπορούσα να το αγοράσω για οικονομικούς λόγους(κάτι απόλυτα σεβαστό από μένα τουλάχιστον), παρά να το αγοράσω και μετά να προσπαθώ να δικαιολογήσω την αγορά μου & τα 900€ που έσκασα. Στην 1η περίπτωση η εύρεση εργασίας θα λύσει το πρόβλημα, στη 2η τα πράγματα είναι πολύ πολύ χειρότερα.

 

Η άλλη άποψη είναι ότι δεν θέλεις να το αγοράσεις και βρίσκεις δικαιολογίες :D Βέβαια στην 2η περίπτωση, σαν κάτοχος, παίζει να έχεις και αντικειμενική άποψη, ξατι που σίγουρα δεν θα έχεις αν δεν το χρησιμοποιήσεις ποτέ..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενω, οσοι λενε για την καμερα, να υποθεσω, επαγγελματιες φωτογραφοι;;

Ο καθενας εχει δικαιωμα να εχει τις προτεραιοτητες του.

Αν κρίνω από την συμμετοχη στο αντίστοιχο νήμα.. .μάλλον!! :p

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γελαω απλα με τα σχολια σας... Μεινετε με οποιο κινητο θελετε και σας ευχαριστει και αφηστε εμας που πηραμε το S8 να το χαρουμε. Ευτυχως υπαρχουν πολλες επιλογες εκει εξω για να καλυψουν ολες τις αναγκες. Καλο πασχα ;)
Link to comment
Share on other sites

Η άλλη άποψη είναι ότι δεν θέλεις να το αγοράσεις και βρίσκεις δικαιολογίες :D Βέβαια στην 2η περίπτωση, σαν κάτοχος, παίζει να έχεις και αντικειμενική άποψη, ξατι που σίγουρα δεν θα έχεις αν δεν το χρησιμοποιήσεις ποτέ..

 

Υιοθέτησε οποία θες.

Εδώ μέσα είναι γνωστό:

1)ποιος κάνει υγιη/αυστηρή κριτική,

2)ποιος κράζει άκριτα ακόμα και καφέ να κάνει θα το κατακρινει,

3)ποιος ψαχνει δικαιολογιες,

4)ποιος θα πάρει ότι βγάλει η αγαπημένη του εταιρία (ακόμα και προϊόντα κενωσης)&

5) ποιος θα προσπαθήσει να δικαιολογήσει τα x€ που έσκασε για να νιώσει καλύτερα.

 

Τα ανάποδα για καποιες αποψεις(π.χ. την 2,3,4) φυσικά ισχύουν όταν αλλάζουν οι εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασιλη, βλεπω εχεις ροπη προς τον ελιτισμο.

ΟΛΟΙ μπορουμε να παρουμε ενα s8. Σιγα τα ωα!

Ορισμενοι απο εμας μπορουν κυριολεκτικα να παρουν και μερικες ντουζινες s8.

Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να το κανουμε κιολας.

 

Χριστος Ανεστη!

 

Γιαννη εδω τωρα πια ειναι ενα επισημασμενο θεμα του S8+ και δεν ειναι καποιο θεμα για φημες οπου θα γραψει ο αλλος την αρνητικη τραυματικη του εμπειρια που ειχε καποτε με ενα galaxy, εδω οφειλουμε να επικεντρωθουμε στο S8+.

 

Απο την αλλη θεωρεις οτι αυτος που μπαινει εδω για να το κραξει υπερ του κινεζικου που απο μονο του ειναι και εκτος θεματος εχει τα χρηματα και απλα του ειναι η σταση ζωης η του αρεσει η κινεζικη φιλοσοφια; εσυ προσωπικα γνωριζεις στο περιβαλλον σου καποιους που ανεξαρτητως χρηματων επιλεγουν ενα κινεζικο;

 

Τωρα που το σκεφτομαι ειναι ενας καλος λογος να λεω σε ολους οτι δεν παιρνω ferrari για δε μου αρεσει το κοκκινο χρωμα και επιλεγω lada γιατι εχει το καλυτερο λευκο χρωμα στον ανταγωνισμο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υιοθέτησε οποία θες.

Εδώ μέσα είναι γνωστό:

1)ποιος κάνει υγιη/αυστηρή κριτική,

2)ποιος κράζει άκριτα ακόμα και καφέ να κάνει θα το κατακρινει,

3)ποιος ψαχνει δικαιολογιες,

4)ποιος θα πάρει ότι βγάλει η αγαπημένη του εταιρία (ακόμα και προϊόντα κενωσης)&

5) ποιος θα προσπαθήσει να δικαιολογήσει τα x€ που έσκασε για να νιώσει καλύτερα.

 

Τα ανάποδα για καποιες αποψεις(π.χ. την 2,3,4) φυσικά ισχύουν όταν αλλάζουν οι εταιρείες.

Πώς να υιοθετήσω μια άποψη από κάποιον που δεν το έχει καν ακουμπήσει; ( δεν εννοώ με εσένα, γενικά μιλαω). Ψάχνω κι εγώ λόγους για να μη το πάρω :p :p :p

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς να υιοθετήσω μια άποψη από κάποιον που δεν το έχει καν ακουμπήσει; ( δεν εννοώ με εσένα, γενικά μιλαω). Ψάχνω κι εγώ λόγους για να μη το πάρω :p :p :p

 

Κάποια πράγματα είναι δεδομένα, όπως π.χ. η οθόνη & ότι θα είναι κορυφαια, που όλοι αβίαστα λενε. Πιστεύω ούτε αυτό το πιστεύεις & το αμφισβητείς αφού όσοι το λένε δεν το χουν δει καν.

 

Οσο για το 2ο, εδωσε άφθονο υλικό η Samsung! Όλο και κάποιον θα βρεις :D :lol:

 

Υ.γ. Υιοθέτησε οποια άποψη θες για τον καθένα και τους λόγους που το κρίνει αρνητικά ή θετικά. Φυσικά, αυτό δε σημαίνει ότι θα ταυτίζεται και με την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εδω τωρα πια ειναι ενα επισημασμενο θεμα του S8+ και δεν ειναι καποιο θεμα για φημες οπου θα γραψει ο αλλος την αρνητικη τραυματικη του εμπειρια που ειχε καποτε με ενα galaxy, εδω οφειλουμε να επικεντρωθουμε στο S8+.

 

Απο την αλλη θεωρεις οτι αυτος που μπαινει εδω για να το κραξει υπερ του κινεζικου που απο μονο του ειναι και εκτος θεματος εχει τα χρηματα και απλα του ειναι η σταση ζωης η του αρεσει η κινεζικη φιλοσοφια; εσυ προσωπικα γνωριζεις στο περιβαλλον σου καποιους που ανεξαρτητως χρηματων επιλεγουν ενα κινεζικο;

 

Τωρα που το σκεφτομαι ειναι ενας καλος λογος να λεω σε ολους οτι δεν παιρνω ferrari για δε μου αρεσει το κοκκινο χρωμα και επιλεγω lada γιατι εχει το καλυτερο λευκο χρωμα στον ανταγωνισμο.

Δεν ειναι θεμα φιλοσοφιας ή στασης ζωης. Ο καθενας εχει τις αναγκες και τις προτεραιοτητες του. Πχ, καλη η φεραρι, αλλα αν χρειαζομαι τζιπ, δεν μου κανει. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε κανενας να ανεβασει λεπτομερειες?θελω να δω τον αισθητηρα sony imx333
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τα τεστ μπαταριας δεν εχουν σχεση με την πραγματικότητα. Δεν εχει μεσα σιμ δεν εχει τις εφαρμογές να συγχρονιζουν δεν εχει email.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τα τεστ μπαταριας δεν εχουν σχεση με την πραγματικότητα. Δεν εχει μεσα σιμ δεν εχει τις εφαρμογές να συγχρονιζουν δεν εχει email.

 

Εννοείται δεν είναι αντιπροσωπευτικά σε καθημερινή χρήση οπου παίζουν ρόλο δεκάδες διαφορετικοί παραγοντες ανα χρήστη και χρήση,απλά είναι μια ένδειξη των επιδόσεων σε κάτι πολυ συγκεκριμένο και μεμονωμένο.

 

Από την άλλη αυτά έχουμε σήμερα(τα youtube βίντεο) για εξαγωγή έστω ενός πρώιμου συμπέρασμα μιας και αν εξαιρέσουμε έναν κάτοχο που έβγαλε ένα βίντεο και είπε 2-3 πραγματα(θετικά-αρνητικα) οι άλλοι 1-2 αναλώνονται μόνο σε εκφράσεις ποσο τέλειο,ποσο όμορφο και ποσο γαματω είναι χωρίς το παραμικρό άλλο.

 

Έστω ένα ανέβασμα ενός SOT να δούμε εφαρμογές που έτρεξαν,τι ποσοστό είχαν το κάθε ένα,σε τι φωτεινότητα το δούλεψαν,αν ήταν σε WiFi η data η και 2 και σε πιο ποσοστό και άλλες επιπλέον πληροφορίες πχ ποσά mail συγχρονιζουν,αν κάνουν χρήση Bluetooth με ακουστικά,αν έχουν smartwatch συνδεδεμένο κλπ.

 

Ένα ΜΗΔΕΝΙΚΟ έως σήμερα.

 

Και αν τολμήσουμε να πούμε ένα ψεγάδι μόνο επανάσταση δεν σηκώνουν.

 

Στα του βίντεο τώρα περίμενα χειρότερες επιδόσεις από το μικρό και με εξέπληξε ευχάριστα θα έλεγα και ανεπαντεχα.

Για 5.8/3000 ικανοποιητικά τα πήγε.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από της 9 το πρωί μέχρι τώρα με 3g

φωτο και βίντεο

facebook παρά πολύ

η ώρα ομιλία

message παρά πολύ

Είμαι στην 3τι φόρτιση.d7dd3a3f6192e562fa5e5f145fa32024.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει γραψει 5.30 το S8+ και 4.90 το S8 το μικρο της συναδελφου στη δουλεια.Μια χαρα παει και τα δυο με πολυ viper fb και chrome.
Link to comment
Share on other sites

Οι χρονοι ειναι μια χαρα. Νομιζω οτι η μερα στο plus τελικα θα βγαινει χωρις δυσκολια. Το περιμενω και εγω απο amazon πιστευω στο τελος της εβδομαδας

 

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει γραψει 5.30 το S8+ και 4.90 το S8 το μικρο της συναδελφου στη δουλεια.Μια χαρα παει και τα δυο με πολυ viper fb και chrome.

 

?? 4.50...? Αν φθάνει τις 5 ώρες ή ξεπερνά και το ένα αλλά κ το άλλο είναι αποδεκτή σαν αυτονομία.

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

?? 4.50...? Αν φθάνει τις 5 ώρες ή ξεπερνά και το ένα αλλά κ το άλλο είναι αποδεκτή σαν αυτονομία.

 

Στο δικο της ομως δεν ειδα τι χρηση το εκανε και που ξοδευτηκε η χρηση οθονης μια και το κοιταξα στα γρηγορα λογο δουλειας . Αρα δεν ξερω που και πως ξοδευτηκε η μπαταρια . Για το δικο μου αναφερα ποιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους!θα σας παραθεσω χρονους απο τη δικη μου συσκευη...την πηρα στα χερια μου Μ.Πεμπτη μεσημερι και με μια φορτιση μου εβγαλε 3 μιση μερες!!!!!οποιος θελει μπορει να αμφισβητησει τους χρονους..κανενα προβλημα!η χρηση δεν ειναι αυτη που ηταν στην καθημερινοτητα οσον αφορα τον ογκο των τηλεφωνηματων και ισως λιγο παραπανω 4G και μονο!κατα τα αλλα η χρηση ειναι ιδια.ανοιγω wifi και 4G+ παρα μονο οταν θελω να τα χρησιμοποιησω (αρκετη χρηση με wifi),κλειστο το gps,συγχρονισμο τριων mails,το gmail συγχρονιζει τα παντα,η οθονη τις 2 1/2 μερες ηταν 2Κ μετα το γυρισα σε FHD μιας και η οθονη τα σπαει και εγω τουλαχιστον δεν καταλαβαινω τρελη διαφορα!οταν ειναι standby δεν καταναλωνει σχεδον καθολου μπαταρια απο backround εφαρμογες,πραγμα που με ενοχλουσε σε ολα τα samsung.προσωπικα καθημερινα αν μου βγαζει μιαμιση μερα,θα ειμαι ευχαριστημενος!ολα αυτα που σας λεω ειναι αποτελεσματα της πρωτης φορτισης!!!!μολις τελειωσα την δευτερη φορτιση

http://i157.photobucket.com/albums/t64/vasilakis13/Mobile%20Uploads/Screenshot_20170417-100328.png[/url]http://i157.photobucket.com/albums/t64/vasilakis13/Mobile%20Uploads/Screenshot_20170417-100334.png[/url]

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...