Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς...

Σε μένα όχι. Σε xiaomi redmi 9 δεν έχω τέτοια επιλογή. Καμία ιδέα ?

 

Αυτό με βόλεψε εμένα. Τελευταία ενημέρωση τπ 2012, αλλά δουλεύει μια χαρα. Τι να ενημερώσει άλλωστε, widget συντομεύσεων είναι. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με βόλεψε εμένα. Τελευταία ενημέρωση τπ 2012, αλλά δουλεύει μια χαρα. Τι να ενημερώσει άλλωστε, widget συντομεύσεων είναι. :)

 

Την έκανε άψογα τη δουλειά του, έχεις δίκιο. Ευχαριστώ πολύ, ακριβώς αυτό ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...

Σε μένα όχι. Σε xiaomi redmi 9 δεν έχω τέτοια επιλογή. Καμία ιδέα ?

Βλεπω τους φακελος των αρχειων μου με το es file explorer.

Βρηκα τo pdf, κ με παρατεταμένο πατημα, βγάζει επιλογή για συντόμευση στην αρχική οθόνη.

 

-----------

Tapa

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τους φακελος των αρχειων μου με το es file explorer.

Βρηκα τo pdf, κ με παρατεταμένο πατημα, βγαζη επιλογή για συντόμευση στην αρχική οθόνη.

 

Είναι θέμα file manager τελικά.

 

Τεσπα... αφού ο φίλος έκανε τη δουλειά του, όλα καλά:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορώ στην οθόνη να προσθέσω συντόμευση για αρχείο pdf και όχι για πρόγραμμα ?

 

Μέσα από το Google drive μπορείς να κάνεις συντόμευση στην αρχική το αποθηκευμένο pdf. Ανεξαρτα από τον file manager.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το Google drive μπορείς να κάνεις συντόμευση στην αρχική το αποθηκευμένο pdf. Ανεξαρτα από τον file manager.
Αφού είναι Google drive, φαντάζομαι πως θα πρέπει να είναι κ στο διαδίκτυο για να το δει.

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ίντερνετ
Οκ

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Browser για Android με ενσωματωμένο VPN υπάρχει; κ αν ναι ποιο;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα στο κινητο μου ενα προγραμματακι απο το Play Store για καταγραφη των κλησεων μου.

Ομως εδω και καιρο δεν λειτουργει. Κατι με την νομοθεσια!!!

Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που τρεχετε εσεις και να κανει την καταγραφη.;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΑΛΛΟ ,στον αποθηκευτικό χώρο τι είναι; Μου δεσμεύει μόνιμα περίπου 10 gb. Back up από εφαρμογές μήπως ; Το έχουν μόνο τα xiaomi όπως το δικό μου ή και άλλες εταιρείες; Πώς φεύγει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ΑΛΛΟ ,στον αποθηκευτικό χώρο τι είναι; Μου δεσμεύει μόνιμα περίπου 10 gb. Back up από εφαρμογές μήπως ; Το έχουν μόνο τα xiaomi όπως το δικό μου ή και άλλες εταιρείες; Πώς φεύγει;

Νομίζω όλες το έχουν. Δεν φεύγει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω για κάτι επεξεργαστές Qualcomm. αυτοί είναι οι snapdragon; καλύτεροι η χειρότεροι;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

Qualcomm είναι η εταιρία, Snapdragon οι επεξεργαστές. Το ίδιο είναι.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλέφωνο Realme 6s μου ήρθε ειδοποίηση από το 112, την διάβασα και την έκλεισα.

Κάποια στιγμή προσπάθησα να την ξαναβρώ αλλά δεν τα κατάφερα.

Γνωρίζει κάποιος αν αποθηκεύονται και που???

Σε ένα Lenovo που είχα παλιότερα πήγαιναν στα μυνήματα (SMS), τωρα στο Realme δεν μπορώ να την βρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλέφωνο Realme 6s μου ήρθε ειδοποίηση από το 112, την διάβασα και την έκλεισα.

Κάποια στιγμή προσπάθησα να την ξαναβρώ αλλά δεν τα κατάφερα.

Γνωρίζει κάποιος αν αποθηκεύονται και που???

Σε ένα Lenovo που είχα παλιότερα πήγαιναν στα μυνήματα (SMS), τωρα στο Realme δεν μπορώ να την βρώ.

Ήταν στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Ρυθμισεις> συνθέτες ρυθμίσεις> ασύρματες ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης.

Αλλά όταν πατάω το τελευταίο με πετάει. Εκεί ήταν αποθηκευμένα όλα. Τώρα ούτε εγώ μπορώ να τα δω. Μήπως είναι γενικό το κακό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα γιατί μου έρχονται μόνο φωνητικά και θα πάθω καμιά συγκοπή από την ένταση;

Γραπτό μήνυμα δεν θυμάμαι να έχω λάβει ποτέ…

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και φωνητικά και γραπτά ήρθε το μήνυμα για κίνδυνο πυρκαγιάς στη περιοχή Θεσσαλονίκης από το 112.

Και τα δύο και στην αγγλική γλώσσα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα.... ψάχνοντας σήμερα γιατι είχα δυσλειτουργίες, έκανα φύλο και φτερό τις ρυθμίσεις μέχρι να μάθω οτι οφείλονταν σε γενικό πρόβλημα της COSMOTE....

Σε Relame 6s με UI 2.0

Ρυθμίσεις -> Ασφάλεια -> Ιστορικό προειδοποιήσεων άμεσης ανάγκης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα.... ψάχνοντας σήμερα γιατι είχα δυσλειτουργίες, έκανα φύλο και φτερό τις ρυθμίσεις μέχρι να μάθω οτι οφείλονταν σε γενικό πρόβλημα της COSMOTE....

Σε Relame 6s με UI 2.0

Ρυθμίσεις -> Ασφάλεια -> Ιστορικό προειδοποιήσεων άμεσης ανάγκης.

Πήγα κι εγώ εκεί με τη συσκευή που έχω και με πετάει. Το ίδιο κάνει και στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Το ιστορικό δεν το βλέπω πουθενά! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Όταν ανοίγω την εφαρμογή vradio στο Samsung A71 (αλλά και οποιαδηποτε άλλη εφαρμογή μουσικής ή ραδιοφώνου), εμφανίζεται στη lock screen to widget, όπως φαίνεται στην εικόνα. vc75KVF

https://ibb.co/vc75KVF

Θέλω να μην εμφανιζεται στην lock screen γιατί αλλάζει σταθμό με την επαφή στην τσέπη.

Εχω δοκιμασει απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων, έχω αλλάξει ολες τις σχετικές ρυθμίσεις, εχω πατήσει πάνω στο app για να το κάνω delete στην lock screen, αλλά τζίφος!!

Πως μπορώ να το ρυθμίσω?

Edited by john18625
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...