Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμέσως μόλις σου πετάξει pop-up μπες στο Play -> εγκατεστημένες εφαρμογές

επέλεξε ταξινόμηση βάση της τελευταίας χρήσης

λογικά η ένοχη εφαρμογή θα είναι μεταξύ των πρώτων της λίστας

Link to comment
Share on other sites

η μπλε ειναι free
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/categories/201650845-New-to-Curve

 

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kdxgr
Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εχετε καταφερει να κανετε ανακτηση αρχειων μεσα απο συσκευη Android?

Μας ενδιαφερει για Xiaomi συγκεκριμενα.

4-5 εφαρμογες σε PC που δοκιμασα δεν μπορουν να δουν τη συσκευη αν και ανεργοποιησα το USB debugging

Εχετε να προτεινετε καποιες που δοκιμασμενες που δουλευουν;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν dialer που να μπορώ να μπλοκάρω μια ομάδα επαφών - χειροκίνητα για κάποια δεδομένη ώρα - με μια κίνηση.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν dialer που να μπορώ να μπλοκάρω μια ομάδα επαφών - χειροκίνητα για κάποια δεδομένη ώρα - με μια κίνηση.

 

Μπορείς να προωθήσεις την κλήση σε αριθμό που δεν υπάρχει την ώρα που δεν θες να σε ενοχλούν. Για dialer δεν νομίζω να βρεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω έναν dialer που να μπορώ να μπλοκάρω μια ομάδα επαφών - χειροκίνητα για κάποια δεδομένη ώρα - με μια κίνηση.

 

παλαιοτερα στα νοκια εφτιαχνες μια ομαδα επαφων και μετα οριζεις να κτυπαει το τηλεφωνο μονο για εκεινες και να θυμαμαι καλα το οριζεις στο προφιλ αυτο.

Παντως η εφαρμογη truecaller μπορεις να ορισεις κατι spam και να ορισεις τι θα γινεται δηλαδη αμα θα μπαινει στο αθορυβο ή θα απορριπτεται η κληση για δεις μηπως αυτο σε βολεψει. Αλλα ολοι οι χρηστες συμβαλουνε στις κλησεις spam οποτε μπορει κατι που εσενα να μην ειναι spam σε αλλους να ειναι και εκει γινεται το μπερδεμα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος εάν στην εφαρμογή Google Keep γίνεται οι ήδη υπάρχουσες σημειώσεις που τροποποιουνται να ανεβαίνουν στην αρχή της λίστας;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος εάν στην εφαρμογή Google Keep γίνεται οι ήδη υπάρχουσες σημειώσεις που τροποποιουνται να ανεβαίνουν στην αρχή της λίστας;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην οθόνη που τις βλέπεις όλες, πατάς παρατεταμένα την σημείωση που θες και την πας όπου θες

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη που τις βλέπεις όλες, πατάς παρατεταμένα την σημείωση που θες και την πας όπου θες
Ναι αυτό το έχω κάνει... Αυτό που θα ήθελα είναι να ανεβαίνει αυτόματα πρώτη η σημείωση που τροποποιω, αν γίνεται!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το έχω κάνει... Αυτό που θα ήθελα είναι να ανεβαίνει αυτόματα πρώτη η σημείωση που τροποποιω, αν γίνεται!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τωρα το καταλαβα.

Δεν το γνωρίζω αυτο

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος εάν στην εφαρμογή Google Keep γίνεται οι ήδη υπάρχουσες σημειώσεις που τροποποιουνται να ανεβαίνουν στην αρχή της λίστας;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρησιμοποιούσα για χρόνια το Keep και δεν είχε τέτοια δυνατότητα.

Έπρεπε να μετακινήσεις τα notes σου εσύ όπου ήθελες με παρατεταμένο πάτημα πάνω του.

 

Έτσι χρησιμοποίησα το Standard Notes που είναι open source, έχεις στις ρυθμίσεις του πως θέλεις να ταξινομούνται τα notes, και κάθε φορά που κάνεις σε κάποιο αλλαγές, αυτό ανεβαίνει πρώτο στη λίστα.

 

Πρώτα εμφανίζονται όλα τα notes που έχεις κάνεις pin (και που είναι λογικό), και μετά τα υπόλοιπα.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έριξα μια ματια στο standard notes.. Νομίζω όμως δεν έχει συγχρονισμό με Gmail ούτως ώστε να περαστούν οι σημειώσεις που ήδη έχω στο keep... Ή κάνω λάθος;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λειτουργώ το OneNote της Microsoft που συγχρονίζει με λογαριασμό της Microsoft και το βλέπεις και online και στον υπολογιστή σου αν έχεις το note. Προσωπικά για να μην έχω πολλά mail ο λογαριασμός στη Microsoft έχει γίνει με το mail του Gmail.

Κάθε φορά που τροποποιείς κάποια σημείωση την ανεβάζει πάνω πάνω. Συν ότι δε σου κατεβάζει γραμμή αν συνεχίσεις να γράφεις πλάι σε μια σειρά σημείωσης όπως κάνει το keep. Το έχω κρατήσει.

Επίσης επειδή λειτουργώ και το Onedrive επί πληρωμή, μου έχει στο φάκελο έγγραφα συντόμευση του OneNote.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έριξα μια ματια στο standard notes.. Νομίζω όμως δεν έχει συγχρονισμό με Gmail ούτως ώστε να περαστούν οι σημειώσεις που ήδη έχω στο keep... Ή κάνω λάθος;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω δοκιμάσει αυτό που ζητάς, αλλά εδώ βρήκα οδηγίες από το help desk του Standard Notes.

 

Αν θέλεις δοκίμασε να δεις αν λειτουργεί.

 

https://dashboard.standardnotes.org/tools

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λειτουργώ το OneNote της Microsoft που συγχρονίζει με λογαριασμό της Microsoft και το βλέπεις και online και στον υπολογιστή σου αν έχεις το note. Προσωπικά για να μην έχω πολλά mail ο λογαριασμός στη Microsoft έχει γίνει με το mail του Gmail.

Κάθε φορά που τροποποιείς κάποια σημείωση την ανεβάζει πάνω πάνω. Συν ότι δε σου κατεβάζει γραμμή αν συνεχίσεις να γράφεις πλάι σε μια σειρά σημείωσης όπως κάνει το keep. Το έχω κρατήσει.

Επίσης επειδή λειτουργώ και το Onedrive επί πληρωμή, μου έχει στο φάκελο έγγραφα συντόμευση του OneNote.

 

Κι από μένα δαγκωτό one note.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που ενημερώθηκε το Messenger κάθε φορά που μπαίνω μου γράφει να περιμένω να ρυθμίσουν τα ελληνικά! Συμβαίνει και σε σας;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που ενημερώθηκε το Messenger κάθε φορά που μπαίνω μου γράφει να περιμένω να ρυθμίσουν τα ελληνικά! Συμβαίνει και σε σας;

 

Εμένα έχει ξεσκιστεί στις διαφημίσεις,η αηδία.

Προσπαθω να βάλω τους φίλους μου στο Telegram και στο Signal,αλλά τίποτα τα "ταγάρια". :lol:

Εκεί,κόλλημα με Messenger & Viber.:O

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας ό,τι τον βολεύει και προτιμάει.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...