Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αυτήν εδώ την εφαρμογή, με την οποία μπορείς να βάλεις ως widget συντόμευση για διάφορα πράγματα, και καμιά φορά μπορεί να σε αφήσει να δεις ακόμη και κάτι που είναι κρυμμένο.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alextern.shortcuthelper

 

Αφού το εγκαταστήσει πήγαινε να ορίσεις ένα widget και μόλις σου ανοίξει να επιλέξεις τι θα του βάλεις, κάνε αναζήτηση για ethernet και δες τι σου εμφανίζει ως μέρος της εφαρμογής των ρυθμίσεων.

Στο δικό μου τηλέφωνο αυτό που μου βγάζει είναι το ίδιο που εμφανίζει και η ίδια η συσκευή (αυτό που δεν κάνει η δικιά σου δηλαδή) και έχει μέσα τις ρυθμίσεις που θες.

d3b63840c5adf3827acc3eaf664fea33.jpgcc9aa10bd91ae02a9071937fef492fb1.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου παντως οταν το βαζω μου βγαζει αδυναμια συνδεσης και δεν ανοιγει τιποτα !!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο mate 10 lite (2018) δεν βρήκα κάτι...

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στο δικο μου παντως οταν το βαζω μου βγαζει αδυναμια συνδεσης και δεν ανοιγει τιποτα !!!
Σε όσους δεν υπάρχει η επιλογή για public dns ή θέλουν να αποφεύγουν το logging του Internet traffic από public dns, βάλτε το dns66 ή το blokada. Είναι open source εφαρμογές και κόβουν διαφημίσεις τόσο από browser όσο και από εφαρμογές.

https://f-droid.org/en/packages/org.jak_linux.dns66/

https://blokada.org/index.html

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω και στον τίτλο στο κινητό μου χθες έλαβα τα ακόλουθα μηνύματα με χρονική διαφορά ενός λεπτού:

"H ΥΠΗΡΕΣIA BRAINFITNESS ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΜΕ 2,50€/ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΙ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ COSMOTE. ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ 945116. ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΣΤΕΙΛΕ BRAINFITNESS STOP ΣΤΟ 1256 ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ Η ΜΠΕΣ ΣΤΟ http://hqbrainfitness.com/gr/unsubscribe KAI ΕΠΙΛΕΞΕ ΔΙΑΓΡΑΦΗ"

Και

"H ΥΠΗΡΕΣIA SPORTWIRE ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΜΕ 3,00€/ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΙ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ COSMOTE. ΚΩΔΙΚΟΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ 3334026. ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΣΤΕΙΛΕ SPORTWIRE STOP ΣΤΟ 1256 ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ Η ΜΠΕΣ ΣΤΟ https://gr7.sport-wire.com/stop KAI ΕΠΙΛΕΞΕ ΔΙΑΓΡΑΦΗ"

Αυτό συνέβη εντελώς ξαφνικά και χωρίς να έχω καταχώρισει τον αριθμό του κινητού μου κάπου και χωρίς να έχω στείλει κάποιο sms . Επικοινώνησα άμεσα με την εξυπηρέτηση πελατών cosmote μου είπαν ότι αυτές οι υπηρεσίες δεν ανήκουν στις ΥΠΠ και δεν μου απάντησαν ποτέ φυσικά πώς ενεργοποιήθηκαν χωρίς τη συγκατάθεσή μου. Αυτό αποτελεί σίγουρα ένα κενό ασφαλείας και αν δεν το αντιληφθεί γρήγορα ο καταναλωτής θα βρεθεί προ εκπλήξεως όταν έρθει ο λογαριασμός του.

Αυτά προς ενημέρωση όλων...

Edited by ANTEGEIA
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνονται αυτα ρε παιδιά να σε χρεώνει κάποιος χωρις να έχεις στείλε ποτε sms σε τετοιο νούμερο.Πως γίνονται αυτά κυρίως σε συνδρομητές Cosmote?

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανασκέφτομαι αυτό είχε συμβεί και σε ένα συνάδελφο μου πριν από δύο μήνες ο οποίος είχε γίνει πρόσφατα συνδρομητής στο cosmote TV. Η σύμπτωση είναι ότι κι εγώ ενεργοποίησα τηλεφωνικά αυτή την υπηρεσία και λογικά αφού εδώ στην μπανανία υπάρχει ατιμωρησία μου ενεργοποίησαν και δύο δικές τους υπηρεσίες. Γιατί έτσι κι αλλιώς τι θα γίνει το πολύ πολύ να μην το έπαιρνα χαμπάρι και να πλήρωνα κάνα δυο μήνες συνδρομές... Στατιστικά από αυτούς που θα χρεώσουν κάποιοι δεν θα το καταλάβουν. Πάλι στο κέρδος θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εβαλα το topic στο σωστο μερος! ειμαι στην δουλεια και ξεχασα το κινητο στο σπιτι ! εχω βαλει ρυθμιση καθε φορα που μπαινω στο google λογαριασμό μου να με ρωταει σαν επιβεβαίωση απο το κινητο αν θα γινει η συνδεση η οχι ! τωρα που δεν εχω το κινητο μου μαζι υπαρχει αλλος τροπος να συνδεθω ? θελω να διαβασω ενα μειλ και δεν μπορω :p
Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνουν μνμτ εκτακτης ανάγκης το LENOVO S5 K520 λαμβάνει περίπου 250(!!!) μνμτ και όταν πατάω ΟΚ να φυγουν από την οθόνη έρχονται 30 ακόμα. καμμια ιδέα να το λύσω;; Προσπάθησα να τα απενεργοποιησω αλλα ειναι όλα γκριζα
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εφαρμογή με την οποί έχω πρόσβαση σε επί πληρωμή online streaming video. με δυνατότατη να κατέβουν στο κινητό. Τα βίντεο κατεβαίνουν στο κινητό σε κάποιο φάκελο κρυφό, στον οποίο ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση, για την προφύλαξη των δικαιωμάτων σύμφωνα με τον developer, τον οποίο και ρώτησα. Θα 'θελα να ρωτήσω πώς και πού μπορώ να βρω το φάκελο που η εφαρμογή κατεβάζει τα βίντεο για να αποκτήσω πρόσβαση και να να αντιγράψω;

Το κινητό μου είναι Xiaomi Rendmi note 6 pro.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εφαρμογή με την οποί έχω πρόσβαση σε επί πληρωμή online streaming video. με δυνατότατη να κατέβουν στο κινητό. Τα βίντεο κατεβαίνουν στο κινητό σε κάποιο φάκελο κρυφό, στον οποίο ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση, για την προφύλαξη των δικαιωμάτων σύμφωνα με τον developer, τον οποίο και ρώτησα. Θα 'θελα να ρωτήσω πώς και πού μπορώ να βρω το φάκελο που η εφαρμογή κατεβάζει τα βίντεο για να αποκτήσω πρόσβαση και να να αντιγράψω;

Το κινητό μου είναι Xiaomi Rendmi note 6 pro.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εφαρμογή με την οποί έχω πρόσβαση σε επί πληρωμή online streaming video. με δυνατότατη να κατέβουν στο κινητό. Τα βίντεο κατεβαίνουν στο κινητό σε κάποιο φάκελο κρυφό, στον οποίο ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση, για την προφύλαξη των δικαιωμάτων σύμφωνα με τον developer, τον οποίο και ρώτησα. Θα 'θελα να ρωτήσω πώς και πού μπορώ να βρω το φάκελο που η εφαρμογή κατεβάζει τα βίντεο για να αποκτήσω πρόσβαση και να να αντιγράψω;

Το κινητό μου είναι Xiaomi Rendmi note 6 pro.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Ο developer τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

Ο developer προφανως του ειπε οτι δεν μπορει και αυτος ψάχνει τρόπο να τον παρακαμψει.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί καποιος το widget της εφαρμογής windy? Ήθελα να μου πει τι ρυθμίσεις έχει κάνει σε xiaomi ώστε να ανανεώνεται αυτόματα η τοποθεσια του widget... Γιατί εγώ δυστυχώς το κάνω χειροκίνητα..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο developer προφανως του ειπε οτι δεν μπορει και αυτος ψάχνει τρόπο να τον παρακαμψει.

 

 

Ο developer μου είπε πως κατεβαίνουν σε ένα κρυφό φάκελο, μη προσβάσιμο στον χρήστη, στο τηλέφωνο της εφαρμογής, συνήθες σε εφαρμογές Android, για να προστατεύσει τα δικαιώματα του στα βίντεο . Ψαχνω τρόπο να το παρακάμψω, να βρω που κατεβαίνουν,, να τα αντιγράψω. Εν τω μεταξύ τα χω πληρώσει κι αν χάσω, αλλάξω το τηλέφωνο ή αποφασίσω να διακόψω τη συνδρομή, θα τα χάσω. Αφήστε που όσο μεγάλη κι αν είναι η οθόνη δε βλέπονται τόσο καλά όσο σε ένα PC.

Ελπίζω να είναι σαφές και οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

Ο developer μου είπε πως κατεβαίνουν σε ένα κρυφό φάκελο, μη προσβάσιμο στον χρήστη, στο τηλέφωνο της εφαρμογής, συνήθες σε εφαρμογές Android, για να προστατεύσει τα δικαιώματα του στα βίντεο . Ψαχνω τρόπο να το παρακάμψω, να βρω που κατεβαίνουν,, να τα αντιγράψω. Εν τω μεταξύ τα χω πληρώσει κι αν χάσω, αλλάξω το τηλέφωνο ή αποφασίσω να διακόψω τη συνδρομή, θα τα χάσω. Αφήστε που όσο μεγάλη κι αν είναι η οθόνη δε βλέπονται τόσο καλά όσο σε ένα PC.

Ελπίζω να είναι σαφές και οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμούσα!

 

To καταλαβαίνεις ότι αυτό που θες είναι παράνομο.

Αντι να τον ρωτησεις τι γίνεται αν αλλάξεις κινητό ή οτιδηποτε τον developer.................

Link to comment
Share on other sites

To καταλαβαίνεις ότι αυτό που θες είναι παράνομο.

Αντι να τον ρωτησεις τι γίνεται αν αλλάξεις κινητό ή οτιδηποτε τον developer.................

 

Και το lucky patcher είναι παράνομο.. Μια υπόδειξη ήθελα πως θα βρω τον φάκελο. Τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πρέπει να είσαι root ώστε να μπορείς να ψάξεις όλους τους φακέλους της συσκευής σου. Με έναν root explorer, εμφάνιση κρυφών αρχείων και αναζήτηση ή χειροκίνητο ψάξιμο, μπορεί να βρεις κάτι

Από κει και πέρα δεν αναφέρεις για ποια εφαρμογή μιλάς, οπότε κάνε μια αναζήτηση στο google σχετικά γιατί λογικά και άλλοι θα έχουν σκεφτεί να κάνουν κάτι παρόμοιο και πιθανόν να υπάρχει ήδη λύση.

Άλλη λύση αν δεν βρεις άκρη με αυτό, να βάλεις στο κινητό ένα πρόγραμμα εγγραφής οθόνης και κατά την αναπαραγωγή του βίντεο, να δοκιμάσεις αν μπορείς να το γράψεις

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πρέπει να είσαι root ώστε να μπορείς να ψάξεις όλους τους φακέλους της συσκευής σου. Με έναν root explorer, εμφάνιση κρυφών αρχείων και αναζήτηση ή χειροκίνητο ψάξιμο, μπορεί να βρεις κάτι

Από κει και πέρα δεν αναφέρεις για ποια εφαρμογή μιλάς, οπότε κάνε μια αναζήτηση στο google σχετικά γιατί λογικά και άλλοι θα έχουν σκεφτεί να κάνουν κάτι παρόμοιο και πιθανόν να υπάρχει ήδη λύση.

Άλλη λύση αν δεν βρεις άκρη με αυτό, να βάλεις στο κινητό ένα πρόγραμμα εγγραφής οθόνης και κατά την αναπαραγωγή του βίντεο, να δοκιμάσεις αν μπορείς να το γράψεις

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η εφαρμογή είναι το kuroobi , μια εφαρμογή για πολεμικές τέχνες.. Καπως εξειδικευμένο και νέα εφαρμογή. Δεν είμαι root, δεν μου χρειάζεται. Δε βρήκα κάτι στο διαδίκτυο προς το παρόν..

Καλη λύση; το screen recording αλλά σε 100+βίντεο πάνω από μια ώρα περίπου το καθενα, είναι χρονοβόρο... Πού θα μπορούσα να κοιτάξω αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

https://www.airbeat.com/cam2/5f05d4c35c1549782b9c29bf γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι αυτο;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...