Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το TEXTRA μπορείς να επιλέξεις είτε ομάδα η ομαδες, είτε συγκεκριμένες επαφές.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ψάχνω μία εφαρμογή όπου να έχω την δυνατότητα να ΜΗΝ βλέπω τις κλήσεις από τους αριθμούς τους οποίους έχω μπλοκάρει.

Μία γρήγορη ματιά στο Google Play έριξα αλλά είδα ότι όλες οι εφαρμογές εμφανίζουν τους μπλοκαρισμένους αριθμούς στην λίστα των κλήσεων που έχω δεχθεί.

Υπάρχει κάτι που να γνωρίζετε εσείς?

 

Ο True Phone Dialer τα αφήνει στη λίστα των τελευταίων κλήσεων, αλλά ΔΕΝ βγάζει ειδοποίηση για τα μπλοκαρισμένα. Ο μαμά dialer του OnePlus δεν τα δείχνει ούτε στις τελευταίες κλήσεις, αλλά αν δεν έχεις One plus, δεν ξέρω αν μπορείς να τον βρεις και να δουλέψει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το x google enrollment; μου εμφανίστηκε σήμερα μετά από update της συσκευής (Sony Xperia xz2). Το βλέπω ανοιχτό εκεί που είναι οι καρτέλες των ανοιχτών εφαρμογών αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι, μόλις πάω πάνω του και πατάω δεν κάνει κάτι, μένει εκεί καρτέλα απλά.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το x google enrollment; μου εμφανίστηκε σήμερα μετά από update της συσκευής (Sony Xperia xz2). Το βλέπω ανοιχτό εκεί που είναι οι καρτέλες των ανοιχτών εφαρμογών αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι, μόλις πάω πάνω του και πατάω δεν κάνει κάτι, μένει εκεί καρτέλα απλά.

 

Το xgoogle οπως και το okgoogle ειναι τα apks για τα hotwords που ενεργοποιουν τον goggle assistant.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το xgoogle οπως και το okgoogle ειναι τα apks για τα hotwords που ενεργοποιουν τον goggle assistant.

 

Εγώ κάνω συνεχή χρήση του Assistant αλλά αυτό το x google enrollment δεν το είχα δει ποτέ πριν το σημερινό update και έτσι που μου το εμφανίζει σαν καρτέλα στις καρτέλες των ανοιχτών εφαρμογών δεν έχει νόημα. Αφού σκέφτομαι μήπως είναι bug από το update.....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω συνεχή χρήση του Assistant αλλά αυτό το x google enrollment δεν το είχα δει ποτέ πριν το σημερινό update και έτσι που μου το εμφανίζει σαν καρτέλα στις καρτέλες των ανοιχτών εφαρμογών δεν έχει νόημα. Αφού σκέφτομαι μήπως είναι bug από το update.....

 

Το αν σου εμφανιζεται στην λιστα λογο bug δεν το γνωριζω απλα σου απαντησα στο τι ειναι.

Εγω που δεν δουλευω τον assistant αφου δεν υποστηριζει ελληνικα (γνωριζω καλα αγγλικα αλλα δεν θα μιλαω και στο κινητο αγγλικα, σε λιγο θα ξεχασουμε και τα ελληνικα με το διαδικτυο) τα εχω απεγκατεστημενα οποτε δεν ξερω αν ειναι λογικο να εμφανιζονται στην λιστα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το αν σου εμφανιζεται στην λιστα λογο bug δεν το γνωριζω απλα σου απαντησα στο τι ειναι.

Εγω που δεν δουλευω τον assistant αφου δεν υποστηριζει ελληνικα (γνωριζω καλα αγγλικα αλλα δεν θα μιλαω και στο κινητο αγγλικα, σε λιγο θα ξεχασουμε και τα ελληνικα με το διαδικτυο) τα εχω απεγκατεστημενα οποτε δεν ξερω αν ειναι λογικο να εμφανιζονται στην λιστα.

 

Τι να πω... Μου έκανε απλά εντύπωση ότι εμφανίστηκε σήμερα ξαφνικά μετά από το update. Σε κάθε περίπτωση σ'ευχαριστώ για την απάντηση και το χρόνο σου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Μου έκανε απλά εντύπωση ότι εμφανίστηκε σήμερα ξαφνικά μετά από το update. Σε κάθε περίπτωση σ'ευχαριστώ για την απάντηση και το χρόνο σου.

 

Μπορείς να το κάνεις disabled και αν όλα σου δουλεύουν κανονικά το αφήνεις έτσι.

Αν σου κάνει θέματα το ενεργοποιείς πάλι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις disabled και αν όλα σου δουλεύουν κανονικά το αφήνεις έτσι.

Αν σου κάνει θέματα το ενεργοποιείς πάλι.

 

ΘΑ δοκιμάσω. Ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Υπάρχει ενα πρόγραμμα στον υπολογιστή που χρησιμοποιεί κάποιο κωδικα, τύπου διπλασιάζει τα pixel στις φωτογραφίες και ουσιαστικά μεγαλώνει την ανάλυση της φωτογραφίας χωρίς να χαλάει την ανάλυση.

Αναφέρομαι σε αυτο https://www.benvista.com/photozoompro

Υπαρχει κάτι αντίστοιχο σε Android apk?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 διαφορετικά κινητά όταν πάω στο Google play βιβλιοθήκη και σκρολλαρω τέρμα κάτω μου δείχνει ότι φορτώνει συνέχεια.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Υπάρχει ενα πρόγραμμα στον υπολογιστή που χρησιμοποιεί κάποιο κωδικα, τύπου διπλασιάζει τα pixel στις φωτογραφίες και ουσιαστικά μεγαλώνει την ανάλυση της φωτογραφίας χωρίς να χαλάει την ανάλυση.

Αναφέρομαι σε αυτο https://www.benvista.com/photozoompro

Υπαρχει κάτι αντίστοιχο σε Android apk?

 

Είχα πετύχει σε κάποιο θέμα το resizeme! pro.. Ίσως αυτή να κάνει γι' αυτό που θες.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Είχα πετύχει σε κάποιο θέμα το resizeme! pro.. Ίσως αυτή να κάνει γι' αυτό που θες.

 

Ευχαριστω θα το τσεκαρω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Asus zenphone 3 zoom.

Σε κάποια φάση έσπασε η οθόνη.

Παρήγγειλα καινούρια, την έβαλα και όλα μια χαρά.

 

Πρόσεξα ομως ότι όταν πατάει σε κάποια σημεία χαμηλά στην οθόνη, ενεργοποιείται το κουμπί εναλλαγής εφαρμογών, που σε αυτό το κινητό είναι εκτός οθόνης.

 

Αυτό λέτε είναι θέμα της οθόνης ή παίζει να μην έχει κάτσει καλά καμιά επαφή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με τα παλιά μηνύματα του viber?

Ξαφνικά η μητέρα μου και στο tablet αλλά και στο κινητό έχει μηνύματα μόνο από 17 Ιουλίου και μετά.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με τα παλιά μηνύματα του viber?

Ξαφνικά η μητέρα μου και στο tablet αλλά και στο κινητό έχει μηνύματα μόνο από 17 Ιουλίου και μετά.

Παράξενο,

Έκανα τσεκ αυτο που λες και εχω μηνύματα απο πέρυσι

Η εφαρμογή μου, αναβαθμίστε προχθές.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να γυρίσω το myphone στη desktop έκδοση; Όταν πατάω κάτω κάτω desktop με επιστρέφει πάλι στην έκδοση κινητού! :(

Όλα αυτά μέσω Chrome. Ενώ ως το μεσημέρι που μπήκα τελευταία φορά ήταν κανονικά στην desktop έκδοση.

Έχει αλλάξει κάτι; Ξέρει κανείς;

 

Edit: Άκυρο... Διορθώθηκε με επανεκκίνηση της συσκευής!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 96 pro plus 4k ultra HD TV BOX και ενα TVIP S-Box v.605 μπορεί κανείς να με βοηθήσει σε κάποιο από τα δύο αυτά Box να λειτουργήσει το cytavision go app?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πως θα περασω στον edge τους σελιδοδεικτες του chrome που εχω στο κινητο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

σε κινητά xiaomi με MIUI

μου λέει κάποιος που είναι η ρύθμιση του smart lock της Google? που το ρυθμίζεις να μένει ξεκλείδωτο το κινητό πχ όταν είσαι σπίτι ή όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό με κάποιο bt ακουστικό.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Έχω tablet κάποιου κατασκευαστή π.χ. huawei. Η επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις θα εξαφανίσει όλα όσα έχω μέσα (εφαρμογές + προσωπικά δεδομένα).

Υπάρχει τρόπος ώστε να περάσω κάποιες εφαρμογές, οι οποίες στη συνέχεια να περιλαμβάνονται στο λειτουργικό κάθε φορά που κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις;

Στους ΗΥ με Windows ξέρω πως γίνεται. Χοντρά-χοντρά, ποια είναι η διαδικασία στο Android;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο αν κάνεις root, αν δεν έχεις ιδέα τι είναι root καλύτερα να μην δωκιμασες (εκτός και αν έχεις άπλετο χρόνο για διάβασμα και δωκιμες και καλή γνώση αγγλικών) και πάλι δεν γίνεται σε όλα τα κινιτα και σε όσα γίνεται χάνεις εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά θα σβηστούν όλες οι εφαρμογές εκτός από τις εφαρμογές συστήματος που είναι προεγκατεστημένες στο ταμπλετ. Να παραμείνουν οι εφαρμογές που έχεις κατεβάσει εσύ δεν γίνεται χωρίς root.

Αυτό που μπορείς να κάνεις εφόσον έχεις Huawei, είναι να πάρεις back up μέσω της εφαρμογής Huawei backup που έχεις στο ταμπλετ τις εφαρμογές και ότι δεδομένα θες και μετά από την επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων τα επαναφέρεις μέσω του Huawei backup.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...