Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σχέση έχει αυτό με το παρόν νήμα; :blink:

Καμία σχέση :cool:

 

Να φανταστώ πως ΔΕΝ διαβάσατε, 6-7 ποστ πιο πάνω, την συζήτηση.

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως ΔΕΝ διαβάσατε, 6-7 ποστ πιο πάνω, την συζήτηση.

 

Mιά χαρά τη διαβάσαμε και συμμετείχα κιόλας!

 

Μάλλον εσύ δεν τα κοίταξες καλά για να απευθύνεσαι σε μένα... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πάσο.

Λόγω απαντησης σας, νόμιζα πως δεν διαβάσατε το ερωτημα του μέλους, αλλά σύμφωνα με την απάντησή σας, μάλλον δεν καταλάβατε το "γιατι θέλει να κάνει τη ρύθμιση αυτη?".

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά το κατάλαβα από τα συμφραζόμενα γι' αυτό και έδωσα αυτή την απάντηση.

 

Οφτόπικ το ξέρω αλλά όταν και αν περάσει η σκούπα ας το ρίξει τον καιάδα, νο πρόμπλεμ :D

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά το κατάλαβα από τα συμφραζόμενα γι' αυτό και έδωσα αυτή την απάντηση.

 

Λες και εμείς δεν ξέραμε το ιδανικό, αλλά είπες το γράψεις...

Link to comment
Share on other sites

Λες και εμείς δεν ξέραμε το ιδανικό, αλλά είπες το γράψεις...

 

Το ξέρετε αλλά δεν το εφαρμόζεται?

 

Τι να πω ρε παιδιά... παραδίνομαι:confused:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις!

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί ο ποιητής;

https://techmaniacs.gr/to-provlima-katakermatismoy-toy-android-skotonei-tis-idies-tis-efarmoges-toy/

Δεν ξέρω πού αλλού να το έβαζα το λινκ...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να μην το αφήσεις έτσι αλλά να πας στην αστυνομία και να μπλοκάρεις το IMEI. Αν το κάνει ο καθένας μας αυτό, ίσως μειωθούν αυτού του είδους οι κλοπές.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας,

 

μπορει καποιος να με βοηθήσει να σταματήσω την εμφάνιση ακατάλληλων διαφημίσεων στο xiaomi μου που τρέχει 11.0.6 miui ?

εκανα επαναφορά ρυθμίσεων, αλλά ίσως "φταιει" ο λογαριασμός gmail (ένας από τους 2 ) που χρησιμοποιώ...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

 

 

μπορει καποιος να με βοηθήσει να σταματήσω την εμφάνιση ακατάλληλων διαφημίσεων στο xiaomi μου που τρέχει 11.0.6 miui ?

 

εκανα επαναφορά ρυθμίσεων, αλλά ίσως "φταιει" ο λογαριασμός gmail (ένας από τους 2 ) που χρησιμοποιώ...

MalwareBytes φίλε μου.... Ίσως είναι κάποιος ιός, ειδάλλως Adclear, Blockada.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

 

 

μπορει καποιος να με βοηθήσει να σταματήσω την εμφάνιση ακατάλληλων διαφημίσεων στο xiaomi μου που τρέχει 11.0.6 miui ?

 

εκανα επαναφορά ρυθμίσεων, αλλά ίσως "φταιει" ο λογαριασμός gmail (ένας από τους 2 ) που χρησιμοποιώ...

Το Google account τι σχέση έχει;

Κάποια εφαρμογή κάνει την λαδια, όχι το account

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

μπορει καποιος να με βοηθήσει να σταματήσω την εμφάνιση ακατάλληλων διαφημίσεων στο xiaomi μου που τρέχει 11.0.6 miui ?

εκανα επαναφορά ρυθμίσεων, αλλά ίσως "φταιει" ο λογαριασμός gmail (ένας από τους 2 ) που χρησιμοποιώ...

Ξαναδοκίμασε βάζοντας έναν απ τον καθένα google λογαριασμό. Αν έτσι σταματήσουν οι διαφημίσεις (το πιθανότερο) φταίει ο chrome. Καλύτερα χρησιμοποίησε άλλον browser (ο chrome ειναι κυριολεκτικά τρύπιος και γεμίζει malwares) ή διέγραψε τα δεδομένα συγχρονισμού του Chrome απ τον λογαριασμό Google σου ώστε να μην επανέλθει όπως ήταν (και άρα να είναι καθαρός μετά την επαναφορά του τηλεφώνου).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφαρμογή που να μου δείχνει τον provider (Vodafone, Wind, Cosmote) ενός κινητού που πρόκειται να πάρω τηλ. υπάρχει? Έχω πρόγραμμα με συγκεκριμένο αριθμό λεπτών προς άλλους και θα με βοηθούσε, Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφαρμογή που να μου δείχνει τον provider (Vodafone, Wind, Cosmote) ενός κινητού που πρόκειται να πάρω τηλ. υπάρχει? Έχω πρόγραμμα με συγκεκριμένο αριθμό λεπτών προς άλλους και θα με βοηθούσε, Ευχαριστώ.
Ρε φίλε έλεος.

Σε 3 θέματα ίδια ερώτηση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε έλεος.

Σε 3 θέματα ίδια ερώτηση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Συγγνώμη αλλά δεν ήξερα σε ποιο έπρεπε να την θέσω, αν ειναι σβήστε την.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μπορω να κανω εγκατασταση καποια εκδοση android σε ενα ταμπλετ? Να σβησω δηλαδη ατο που υπαρχει κ να βαλω καποια αλλη εκδοση. Λεειτουργει οπως τα windows στους υπολογιστες?

Βασικα θελω να μαθω εαν μπορω να κανω φορματ κ να βαλω μια αλλη εκδοση που θελω

Edited by smith100
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Μπορω να κανω εγκατασταση καποια εκδοση android σε ενα ταμπλετ? Να σβησω δηλαδη ατο που υπαρχει κ να βαλω καποια αλλη εκδοση. Λεειτουργει οπως τα windows στους υπολογιστες?

 

Καμμία σχέση με windows.

Μόνο με αναβάθμιση μέσω του λογισμικού της συσκευής σου μπορεί να γίνει κάτι, εάν το υποστηρίζει ο κατασκευαστής.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω ομαδική αποστολή email από συσκευή android.υπαρχει κάπου οδηγός;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω ομαδική αποστολή email από συσκευή android.υπαρχει κάπου οδηγός;

Σε όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς, εκεί που λέei "προς" , γράφεις τα mails που θες, ή από κάτω, εκεί που γράφει "κοινοποίηση" .

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

 

Πριν από δύο μήνες, πήγα το Huawei P20 Lite για αλλαγή οθόνης-μπαταρίας στην αντιπροσωπεία.

Έκτοτε τακτικά μου εμφανίζει μια ειδοποίηση "χαμηλής ποιότητας SD".

Αποφάσισα να αλλάξω την κάρτα SD για να δω αν πράγματι φταίει η κάρτα.

Έκανα αντιγραφή ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Δηλαδή ότι είχε η παλιά (η δήθεν χτυπημένη) κάρτα SD σε μια άλλη κάρτα SD.

(To κινητό το είχα κλειστό σε αυτή τη διαδικασία.)

Τελικά, όταν έβαλα την νέα κάρτα και το ενεργοποίησα, είδα στη συλλογή τις φωτογραφίες που έπρεπε.

 

Στο Viber, όταν άνοιξα τα μηνύματα που έχω στείλει ή έχω λάβει, η προεπισκόπηση δείχνει πως τα "μέσα έχουν διαγραφεί".

 

Έχω την εντύπωση πως "κάτι κάνει" το Viber με το CARD ID της κάθε κάρτας.

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι, ευχαρίστως να το δοκιμάσω.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα για να γράψω την απορία μου σχετικά με τα δεδομένα του viber. Αν είμαι σε λάθος νήμα ας μου υποδείξει κάποιος το σωστό.

Στο κινητό της γυναίκα μου το viber πιάνει πολύ όγκο. Συγκεκριμένα πιάνει χώρο 4+gb εκ τον οποίων τα 3,85gb είναι δεδομένα χρήστη! Στο δικό για παράδειγμα είναι 440mb σύνολο όλος ο χώρος που καταλαμβάνει το viber με τα δεδομένα χρήστη να είναι 380mb.

Η γυναίκα μου βέβαια έχει αρκετά περισσότερα μηνύματα, αλλά θέλω να εξοικονομήσω χώρο. Τα δεδομένα χρήστη τι είναι δηλαδή; Είναι οι φωτογραφίες και τα βίντεο που έχει λάβει και στείλει; Πως μπορώ και κερδίσω χώρο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα για να γράψω την απορία μου σχετικά με τα δεδομένα του viber. Αν είμαι σε λάθος νήμα ας μου υποδείξει κάποιος το σωστό.

Στο κινητό της γυναίκα μου το viber πιάνει πολύ όγκο. Συγκεκριμένα πιάνει χώρο 4+gb εκ τον οποίων τα 3,85gb είναι δεδομένα χρήστη! Στο δικό για παράδειγμα είναι 440mb σύνολο όλος ο χώρος που καταλαμβάνει το viber με τα δεδομένα χρήστη να είναι 380mb.

Η γυναίκα μου βέβαια έχει αρκετά περισσότερα μηνύματα, αλλά θέλω να εξοικονομήσω χώρο. Τα δεδομένα χρήστη τι είναι δηλαδή; Είναι οι φωτογραφίες και τα βίντεο που έχει λάβει και στείλει; Πως μπορώ και κερδίσω χώρο;

Ευχαριστώ!

Σίγουρα αυτά τα αρχεία είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...