Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φίλε έχω δώσει τις άδειες μόνο μικρόφωνο δεν έχω δώσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την ακρίβεια αυτό το μήνυμα μου βγαίνειa5d0e6287ee8b67643d64c235c3acaa0.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχάριστο θέλω να προσθέσω και αλλα πράγματα και να κάνω update το topic μου. Αλλα δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση :cry: Ηθελα να προσθέσω για το LineageOS το CyanogenMod και το Xposed :cry: Και ήθελα να κάνω και μια λίστα με apps τα οποια βοηθάνε για καλύτερη λειτουργία του κινητού αλλα και apps τα οποια δεν τα γνωρίζει το ευρύ κοινό και είναι για όσους δεν είναι root, αλλα και για όσους είναι root. Και είναι πολύ καλύτερα από αυτά που βάζουν pre install στα κινητά οι εταιριες. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχάριστο θέλω να προσθέσω και αλλα πράγματα και να κάνω update το topic μου. Αλλα δεν μπορώ να κάνω τροποποίηση :cry: Ηθελα να προσθέσω για το LineageOS το CyanogenMod και το Xposed :cry: Και ήθελα να κάνω και μια λίστα με apps τα οποια βοηθάνε για καλύτερη λειτουργία του κινητού αλλα και apps τα οποια δεν τα γνωρίζει το ευρύ κοινό και είναι για όσους δεν είναι root, αλλα και για όσους είναι root. Και είναι πολύ καλύτερα από αυτά που βάζουν pre install στα κινητά οι εταιριες.

Πέρασαν πολλές μέρες από τότε που το έγραψες, ίσως γι αυτό δεν υπάρχει το κουμπί "τροποποίηση".

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο SyncDocs σου κάνει και παρουσίαση των φωτογραφιών που έχεις μέσα σε χρονολογική σειρά; Δε ρωτάω για το drive, ρωτάω για alternative Google photo.
Δεν είναι σαν το Google photos, έχεις δίκιο.

Αλλά κάνει συγχρονισμό μεταξύ του Google Drive και οποίου drive εσύ θέλεις, είτε εξωτερικό δίσκο είτε στο Laptop. Πάνω σε αυτό το είπα

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο και απο εμενα.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν πολλές μέρες από τότε που το έγραψες, ίσως γι αυτό δεν υπάρχει το κουμπί "τροποποίηση".

 

Το κουμπί τις τροποποίησης χάνεται νομίζω μετά από 15-20 μέρες. Πίστευα πως στο section Android δεν θα υπάρχει αυτό το περιοριστικό μετρο. Διότι είναι ένα ειδικό section για το android. Και σηκώνει tutorials και τροποποίησης για να μην ανοίγονται 100 threads και γεμίζει ανούσια. Νομιζα θα μπορουσα να κάνω ένα μεγάλο με πολλά πράγματα μέσα τακτοποιημένα και να μπορώ να τα διαχειρίζομαι προσθέτοντας extra πράγματα μέσα στο thread είτε tips είτε tutorials είτε πληροφορίες σχετικά με το android :cry: :baby:

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα μεγαλο μπραβο και απο εμενα.

 

Ευχάριστο αλλα δεν μπορώ να προσθέσω και αλλα πράγματα είχα ετοιμάσει το LineageOS το CyanogenMod το Xposed και σκεφτόμουν να βάλω και ένα πλήρη οδηγό για set up του kernel για οποιους θέλουν να πειραματιστούν με παλιά κινητά χωρίς εγγίσει αλλα και για να υπάρχει ενα tutorial για τον kernel :lol: :ninja:

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ο OP θα επρεπε να ειχε πληρη δικαιωματα καθως και να σβηνει posts.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .....καμια λυση για σβησιμο του frp google??????????????????

 

Το frp είναι ένα σύστημα προστασίας από την google για κλεμμένα κινητά. Είναι πολύ απλό να το παρακαμψης, πρέπει απλα να βάλεις το email και τον κωδικό που ειχε το κινητο πριν κλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ο OP θα επρεπε να ειχε πληρη δικαιωματα καθως και να σβηνει posts.

 

Το δικαίωμα να τροποιήσεις το main post σου είναι μια χαρά. Η έστω όταν ανοίγεις thread να υπάρχει επιλογή αν θες να κανεις ένα thread τροποποιήσιμο η απλά ένα thread για μια φορα χωρίς τροποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως με το εδωσε φιλος και δεν το θυμαται για αυτο ρωταω αλλιως ειναι αχρηστο

 

οτι μπορεί μπορεί να γίνει (σχεδόν σε όλα τα κινητά από κινιτο σε κινιτο από εκδοσή σε έκδοση διαφέρει πολυπλοκότητα κλπ) αλλά δεν είναι εδώ μέρος γεια να μιλάτε για κάτι τέτοιο + οτι είναι τέρμα παράνομο (σαν να λέμε πως μπορείς να μπεις στο ξένο σπίτι)

 

ο σωστός τρόπος είναι να βρεις χαρτιά κλπ για να αποδείξετε οτι το κινιτο είναι δικό σας και μετα μέσα παο την εταιρεία της συσκευής (samsung κλπ) θα στο κανουν απο δέσμευση

 

ο αλλος τρόπος ειναι να βρεις κάποιον γνώστη να ασχοληθεί αυτός

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως με το εδωσε φιλος και δεν το θυμαται για αυτο ρωταω αλλιως ειναι αχρηστο

 

Αμα δεν ξέρει το mail να επικοινωνήσει με την google η την εταιρία του κινητού. Και να τους αποδειξη ότι είναι ο νόμιμος κάτοχος του κινητού. Και τότε θα του το ξεκλειδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ελπίζω να μην γράφω σε λάθος σημείο του forum, είδα εδώ ένα παλαιότερο θέμα με οδηγίες για ενεργοποίηση του ραδιοφώνου αλλά στην δική μου περίπτωση δεν λειτούργησαν...

Πήρα πρόσφατα ένα Mi Note 10 από το οποίο έχω μείνει έως τώρα πολύ ευχαριστημένος. Δοκίμασα όμως προχθές την (προεγκατεστημένη) εφαρμογή για ραδιόφωνο και, ενώ ανοίγει κανονικά και μπορείς να επιλέξεις κανονικά συχνότητες κ.λπ., δεν ακούγεται τίποτε. Δοκίμασα και άλλα ακουστικά (που λειτουργούν κανονικά για κλήσεις / μουσική) και μετάβαση στο μεγάφωνο αλλά τίποτε...

Καμία ιδέα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

gs1

Link to comment
Share on other sites

Για ασφάλεια. Και για να ωριμάσεις. Η "μαγκιά" του φτιάχνω ψεύτικο mail για να μη δίνω δικαιώματα στην ΧΨΩ εταιρία ενώ την ίδια στιγμή δίνεις τα πάντα σε αυτούς μέσω GPS ή φωτογραφιών ή post.

 

Την επόμενη φορά να μάθεις να έχεις ένα κανονικό mail το οποίο θα το θυμάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γιατι...

.........you’ll also be asked to allow us access to your mobile device’s address book. A copy of the phone numbers and names of all your contacts (whether they’re Viber members or not – but only name and phone number) will be collected and stored on our servers,...........

 

Αντιγραφη απο viber-privacy-policy

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως μπορώ να ορίσω από τις ρυθμίσεις να έχω προεπιλεγμένο εκκινητη προγράμματος τον YouTube Vanced αντί του default youtube player;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως μπορώ να ορίσω από τις ρυθμίσεις να έχω προεπιλεγμένο εκκινητη προγράμματος τον YouTube Vanced αντί του default youtube player;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές και θα βρεις το default YouTube και θα κάνεις διαγραφή προεπιλογών, λογικά την επόμενη φορά που θα πατήσεις κάποιο YouTube link θα σε ρωτήσει με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμίσεις - Εφαρμογές και θα βρεις το default YouTube και θα κάνεις διαγραφή προεπιλογών, λογικά την επόμενη φορά που θα πατήσεις κάποιο YouTube link θα σε ρωτήσει με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξει.
Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως μπορώ να ορίσω από τις ρυθμίσεις να έχω προεπιλεγμένο εκκινητη προγράμματος τον YouTube Vanced αντί του default youtube player;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς και να το απενεργοποιήσεις το YouTube εφόσον χρησιμοποιείς το Vanced για να μην έχεις διπλές εφαρμογές για το ίδιο πράγμα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και να το απενεργοποιήσεις το YouTube εφόσον χρησιμοποιείς το Vanced για να μην έχεις διπλές εφαρμογές για το ίδιο πράγμα.
Ναι το έχω κάνει αυτό αλλά πάλι στο YouTube με πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λόγο εργασίας θα πρέπει να επισκεφτώ Dubai. Για να λειτουργήσουν οι εφαρμογές Viber , WhatsApp, messenger χρειάζομαι κάποιο VPN ? Αν ναι ποιο είναι το καλύτερο σας εύχαριστω εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ταμπλετ mls trophy με Android 9 και δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην micro sd καρτουλα. Υπάρχει τρόπος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το έχω κάνει αυτό αλλά πάλι στο YouTube με πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς γίνεται αυτό? Το έχεις απενεργοποιησει σίγουρα? Πχ στο μενού εφαρμογών εμφανίζεται ή όχι?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω αγοράσει ένα GPS (Genious) και θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν ξέρετε, με ποιό τρόπο μπορώ να "απενεργοποιήσω" τις γλώσσες TTS που βλέπετε και στην οθόνη, ώστε να μην εμφανίζονται καν σαν διαθέσιμες.

 

Δυστυχώς από μόνη της η εφαρμογή "γυρίζει" στα απλά ελληνικά ΧΩΡΙΣ TTS (=χωρίς αναγγελία οδών).

 

Για να το επαναφέρω, ειδικά όταν οδηγώ, πρέπει να φορέσω τα γυαλιά (είμαστε και κάποιας ηλικίας) και να αναζητήσουμε που στην ευχή είναι τα Ελληνικά TTS.

Ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας. Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για να το δοκιμάσω.

Δείτε την φωτογραφία και θα καταλάβετε...

 

https://imgur.com/IrDJ53z

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...