Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταφέρθηκαν απευθείας από iOS οι συγκεκριμένες εφαρμογές

 

Δεν υπάρχει αυτό,που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακανε εγκατάσταση Viber - WhatsApp στο iPhone και μπες κάνε απενεργοποίηση λογαριασμού και ύστερα μπες στο Android και επαναλαβε τη διαδικασία ενεργοποίησης.

 

Υπόψιν ότι θα χάσεις ΟΛΑ τα περιεχόμενα συνομιλιών διότι το Viber στο iOS συγχρονίζει στο iCloud ενώ στο Android στο Google drive.

Εκεί στο Viber είναι τραγικοί και δεν έχουν δικό τους σέρβερ που να συγχρονίζει σε όλες τις πλατφόρμες.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

fc1dab0cb026abea850632552dae99f6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το acr και όλα οι call recorders παύουν να λειτουργούν με την pie λόγω μπλοκαρισματος της Google (λόγω ΕΕ)

Τώρα χάλασε και το call Recorder και δεν έχει αναγνώριση κλησεων ακόμα και σε αποθηκευμένες επαφές! :(

Ενώ ηχογραφεί κανονικά. Τι να το κάνεις αν δεν ξέρεις ποιόν ηχογραφείς; :(

Ξέρει κανείς άλλη εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων που τα κάνει ακόμα όλα;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα χάλασε και το call Recorder και δεν έχει αναγνώριση κλησεων ακόμα και σε αποθηκευμένες επαφές! :(

Ενώ ηχογραφεί κανονικά. Τι να το κάνεις αν δεν ξέρεις ποιόν ηχογραφείς; :(

Ξέρει κανείς άλλη εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων που τα κάνει ακόμα όλα;

Έχεις δώσει τις απαραίτητες άδειες,

στην εφαρμογή, για πρόσβαση στις επαφές?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει τις απαραίτητες άδειες,

στην εφαρμογή, για πρόσβαση στις επαφές?

Ναι. Αφού πριν είχε κανονικά τα ονόματα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω επαναφορά το note μετά την αναβάθμιση, ένα από αυτά που βαριέμαι στο στήσιμο ξανά είναι το εξής :

 

Έχω μπλοκάρει πολλές κλήσεις ως ανεπιθύμητες και έχει ησυχάσει το κεφάλι μου.. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τις αποθηκεύσω για να μην το ξανακάνω από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω επαναφορά το note μετά την αναβάθμιση, ένα από αυτά που βαριέμαι στο στήσιμο ξανά είναι το εξής :

 

Έχω μπλοκάρει πολλές κλήσεις ως ανεπιθύμητες και έχει ησυχάσει το κεφάλι μου.. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τις αποθηκεύσω για να μην το ξανακάνω από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημιούργησε μια επαφή όπου θα βάλεις εκεί όλα τα μπλοκαρισμένα νούμερα και μετά μπλόκαρε την επαφή αυτή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από την λίστα των αποκλησμενων αριθμών της Samsung δεν μπορώ να τα κάνω αντιγραφή και επικόλληση σε μια επαφή (είναι και60 νούμερα..) τι τρόπο προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί είναι και πώς απενεργοποιείται το παρακάτω overlay που πετάγεται στην αρχική οθόνη μόλις ξεκλειδώνω το κινητό;

 

Xiaomi Redmi 4a, Android 7.1.2, MIUI Global 10.2

 

MdLqQmt.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί είναι και πώς απενεργοποιείται το παρακάτω overlay που πετάγεται στην αρχική οθόνη μόλις ξεκλειδώνω το κινητό;

 

Xiaomi Redmi 4a, Android 7.1.2, MIUI Global 10.2

 

MdLqQmt.png

 

Κάνε παρατεταμένο "κλικ" επάνω του και πάτα να μην εμφανίζονται αυτές οι ειδοποιήσεις (αν γίνεται σε Xiaomi, δεν ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε παρατεταμένο "κλικ" επάνω του και πάτα να μην εμφανίζονται αυτές οι ειδοποιήσεις (αν γίνεται σε Xiaomi, δεν ξέρω).

Ευχαριστώ.

Νομίζω το δοκίμασα το παρατεταμένο κλικ και δεν άνοιξε κανένα μενού. Το βγάζει με τις μέρες του, οπότε όταν βγει πάλι θα το ξαναδοκιμάσω και θα επανέλθω.

Μέσα από κανένα μενού δεν απενεργοποιείται άραγε; Πώς εγκαταστάθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Νομίζω το δοκίμασα το παρατεταμένο κλικ και δεν άνοιξε κανένα μενού. Το βγάζει με τις μέρες του, οπότε όταν βγει πάλι θα το ξαναδοκιμάσω και θα επανέλθω.

Μέσα από κανένα μενού δεν απενεργοποιείται άραγε; Πώς εγκαταστάθηκε;

 

Κάποια εφαρμογή θα το "έφερε" μαζί της. Θυμήσου από πότε άρχισε να βγαίνει και τι είχες κατεβάσει εκείνες τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Από την λίστα των αποκλησμενων αριθμών της Samsung δεν μπορώ να τα κάνω αντιγραφή και επικόλληση σε μια επαφή (είναι και60 νούμερα..) τι τρόπο προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις συγχρονίσει τον κατάλογο των επαφών σου με λογαριασμό της Google, μπορείς να κάνεις αυτό που σου πρότεινε ο φίλος από υπολογιστή μέσα από browser

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τί είναι και πώς απενεργοποιείται το παρακάτω overlay που πετάγεται στην αρχική οθόνη μόλις ξεκλειδώνω το κινητό;

 

Όπως λεει κ o MitsosDaBest13, θυμήσου πια εφαρμογή εγκατέστησες τελευταια κ βγαλτη.

Ετσι την ειχα πατήσει με μια εφαρμογή που την εγκατέστησα κ ξεκινησαν να μου εμφανιζονται διαφημισεις popup σαν την δικια σου.

Έψαχνα για malware, αλλα τίποτα. Την απεγκατεστησα κ εξαφανιστηκαν ολα τα pop up.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να προτείνει καμιά άλλη εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων εκτός ACR και Call Recorder, που να λειτουργεί και η αναγνώριση των κλήσεων;

Στα δύο παραπάνω σταμάτησε η λειτουργία αυτή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συγχρονίσει τον κατάλογο των επαφών σου με λογαριασμό της Google, μπορείς να κάνεις αυτό που σου πρότεινε ο φίλος από υπολογιστή μέσα από browser

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την συμβουλή!!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος ιδέα το πώς παίρνουμε nandroid backup χωρίς να είναι ρουτ και έχοντας stock recovery?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος ιδέα το πώς παίρνουμε nandroid backup χωρίς να είναι ρουτ και έχοντας stock recovery?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

σε xiaomi κινητο οταν επιλεγεις ενα free wifi που οταν μπαινεις σε αναδρομολογει σε σελιδες για να βαλεις των κωδικο και μετα να πατησεις log in αμα βγαζει κατι οτι δεν ειναι δυνατη η εμφανιση της σελιδας και μπαινει μονο του σε nova site τι φταει;

τονιζω δεν ανοιγει ο browser οταν κανεις συνδεση αλλα μεσα απο το wifi ανοιγει η σελιδα, ( εγω πρωτη φορα το βλεπω αυτο και μου εκανε εντυπωση. ) να καταλαβεις μπηκα απο το δικο μου κινητο που εινια πιο παλιο με android 4.4.4 και μολις εκανα συνδεση μου ανοιξε το browser του κινητου και του εστειλα την σελιδα να μπει απο δεδομενα στο viber και μετα να κανει συνδεση στο site και να βαλει την σελιδα και με τον κωδικο για να μπει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

γινεται αυτο το πραγμα ; εισαι σιγουρος;

 

Όχι κάτι διάβαζα σχετικό και μάλλον εγώ παρανόησα ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Από ό,τι καταλαβαίνω με στοκ η μόνη λύση είναι αντιγραφή και επικόλληση των αρχείων και δευτερευόντως κάποια εφαρμογη μπακαπ για σμσ κλήσεις κτλ;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει τις απαραίτητες άδειες,

στην εφαρμογή, για πρόσβαση στις επαφές?

Είπαμεεεε η Google φταίει για μη αναγνώριση κλησεωωωωννννν, δεν πρόκειται να γίνει κάτι, μόνο αν μετά από κάθε κλήση μόνο σου "βάλεις" το όνομα του καλούντος. Προσωπικά δεν έχω αναβαθμίσει σε pie και (προς το παρόν) δεν έχω πρόβλημα με το acr

Link to comment
Share on other sites

Είπαμεεεε η Google φταίει για μη αναγνώριση κλησεωωωωννννν, δεν πρόκειται να γίνει κάτι, μόνο αν μετά από κάθε κλήση μόνο σου "βάλεις" το όνομα του καλούντος. Προσωπικά δεν έχω αναβαθμίσει σε pie και (προς το παρόν) δεν έχω πρόβλημα με το acr
Η κάθε εφαρμογή αποθηκεύει τις κλήσεις κατά ημερομηνία και ώρα. Όταν ψάχνεις κάποια συγκεκριμένη ηχογράφηση με τη βοήθεια του ιστορικού κλήσης της συσκευής σου βρίσκεις το αντίστοιχο αρχείο. Αν επίσης μετά από κάποια κλήση θεωρείς ότι πιθανόν να χρειαστείς την ηχογράφηση, προσθέτεις τον αριθμό χειροκίνητα.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλες τις εφαρμογές καταγραφής κλήσεων; Λέω μήπως ξέφυγε καμία...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και να ξέφυγε κάποια θα "συμμορφωθεί" σύντομα.

Οπότε μην το κουράζεις άλλο:cool:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...