Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μου συμβαίνει το εξής κουλό σε οποιοδήποτε συσκευή ή browser έχω συνδεδεμένο το google account(iOS, Android, Pc). Όταν είμαι συνδεδεμένος μου εμφανίζει τα αποτελέσματα έτσι 8cec9bcfece45d300a662eac507aee42.jpg

Όταν αποσυνδέομαι μου τα εμφανίζει κανονικά

8f212af351c95b7257a913fbc3da9538.jpg

 

Ψάχνω ανελέητα ρυθμίσεις, έκανα επαναφορά ιστορικού τίποτα. Μου διαφεύγει κάτι αν γνωρίζει κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου συμβαίνει το εξής κουλό σε οποιοδήποτε συσκευή ή browser έχω συνδεδεμένο το google account(iOS, Android, Pc). Όταν είμαι συνδεδεμένος μου εμφανίζει τα αποτελέσματα έτσι 8cec9bcfece45d300a662eac507aee42.jpg

Όταν αποσυνδέομαι μου τα εμφανίζει κανονικά

8f212af351c95b7257a913fbc3da9538.jpg

 

Ψάχνω ανελέητα ρυθμίσεις, έκανα επαναφορά ιστορικού τίποτα. Μου διαφεύγει κάτι αν γνωρίζει κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δες λίγο αυτό

Στο Google πάνω αριστερά πάτα τις 3 γραμμούλες θα σε βγάλει αυτό

 

Και μετά δες να έχεις τις ρυθμίσεις που έχω στην παρακάτω εικόνα

 

 

 

f8622be18d0aba0608bae3484d60eaeb.jpgf38f9a0240b26dd6e9476901ed757d22.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα, το πρόβλημα μου επίσης είναι ότι προσπαθώ να σκεφτώ την αγγλική του περιγραφή, αλλά δε βρίσκω πώς να το γράψω σωστά, μπας και βρω κάποια λύση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω το huawei p20 pro κ όταν το. Φορτίζω κλειστό όταν τελειώσει η φόρτιση βγάζω το φορτιστή κ ενςργοποιητε μόνο του.. Ξέρετε γτ το κάνει αυτό.. Edited by Nik86
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα, το πρόβλημα μου επίσης είναι ότι προσπαθώ να σκεφτώ την αγγλική του περιγραφή, αλλά δε βρίσκω πώς να το γράψω σωστά, μπας και βρω κάποια λύση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό που γίνεται είναι ότι δεν βλέπεις τις περιγραφές των σελίδων. Δοκίμασα αυτό: "cant see website description google search mobile device" αλλά μου βγάζει άσχετα αποτελέσματα.

 

Ελπίζω να βοήθησα και αν βρεις τη λύση ενημέρωσε μας. :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα, το πρόβλημα μου επίσης είναι ότι προσπαθώ να σκεφτώ την αγγλική του περιγραφή, αλλά δε βρίσκω πώς να το γράψω σωστά, μπας και βρω κάποια λύση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δεν ξέρω αν σε βοηθήσει , αλλά επειδή είδα ότι στα αποτελέσματα που δίνει όταν είσαι logged στον λογαριασμό σου , έχει μια αστραπή. Εδώ ......> https://www.howtogeek.com/284166/what-is-google-amp-and-why-is-it-in-my-search-results/ , λέει κάποια πράγματα για αυτό. κοίτα μήπως βγάλεις καμιά άκρη:)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, έφαγα τον τόπο αλλά το βρήκα στο help forum της google. Μιλάμε ότι να ναι, με βλέπω να βάζω DuckDuckGo για search engine προσωρινά

5bc28201f7e51ba5cf9ed4dd94712075.jpg0b5a0f784cc518ec1b94571815f167e4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, έφαγα τον τόπο αλλά το βρήκα στο help forum της google. Μιλάμε ότι να ναι, με βλέπω να βάζω DuckDuckGo για search engine προσωρινά

5bc28201f7e51ba5cf9ed4dd94712075.jpg0b5a0f784cc518ec1b94571815f167e4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Από ότι κατάλαβα σε έκαναν πειραματόζωο.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πριν την αναβάθμιση που πήρε το κινητό μου xiaomi mi a2 lite (είχε πάρει pie πριν κανένα μήνα τώρα πήρε μια ακόμα μικρότερη αναβάθμιση στοκ Android) όταν έμπαινες σε μια επαφή κάτω κάτω είχε όλο το ιστορικό κλήσεων, μηνυμάτων που είχες κάνει με αυτή την επαφή. τώρα δεν υπάρχει πια;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να παίξω αρχεία (μουσική και βίντεο) από android (έκδοση 8.1) διαμέσω wifi σε smart tv; Κάτι αντίστοιχο που κάνει το Youtube (δίχως να κάνω screen sharing). Κάποια εφαρμογή φαντάζομαι...
Δες το Plex

https://www.plex.tv/

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό μου έχει κλειδώσει η επιλογή του προτιμώμενου τύπου δικτύου..., δηλαδή δεν με αφήνει να επιλέξω ανάμεσα σε 2G-3G-4G... Μένει συνέχεια στο αυτόματο..

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα δεν άλλαξε κάτι...

Καμια ιδέα...?

https://mega.nz/#!yqRBkKSJ!wxC7r4uMohJK1-kskVSAmhMIu58AyFyVZinE2iuqaXA

#!yqRBkKSJ!wxC7r4uMohJK1-kskVSAmhMIu58AyFyVZinE2iuqaXA

Link to comment
Share on other sites

Σε umidigi one max

Ενω λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη ασύρματη ανανέωση

Τα κουμπιά άμεση εγκατάσταση και εγκατάσταση αργότερα δεν ανταποκρίνεται

Τι πρέπει να κάνω;

Υπάρχει τρόπος να κατέβω τη ανανέωση στο κινητό μου και να τη εγκαταστήσω manualy;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πριν την αναβάθμιση που πήρε το κινητό μου xiaomi mi a2 lite (είχε πάρει pie πριν κανένα μήνα τώρα πήρε μια ακόμα μικρότερη αναβάθμιση στοκ Android) όταν έμπαινες σε μια επαφή κάτω κάτω είχε όλο το ιστορικό κλήσεων, μηνυμάτων που είχες κάνει με αυτή την επαφή. τώρα δεν υπάρχει πια;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο ιστορικό κλήσεων;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το g2 της γυναίκας μου. Κάποιες φορές την χρεώνει με 0,20ευρω το mb χωρίς να ενεργοποιεί τα δεδομένα. Υποψιάζομαι ενεργοποιείται κάποια ρύθμιση όταν αποσυνδέεται από το WiFi; Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να είναι. Είδα ότι ο συγχρονισμός ήταν ενεργοποιημένος, οπότε και τον απενεργοποιήσα. Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω και την λειτουργία GPS από υψηλή ακρίβεια σε GPS μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος γνώστης να μου πει τι φταίει για το ακόλουθο πρόβλημα:

Στο cubot note plus κινητό μου, όταν μπω στο you tube και βάλω να δω βίντεο σε υψηλή ανάλυση, σε κάποια (όχι σε όλα) μου επιτρέπει να δω μέχρι 480p.Δεν ανεβαίνει πιο πάνω.

Ξέρει κανείς τι φταίει και δεν μου τα δείχνει στη μέγιστη ανάλυση;

Ευχαριστώ παιδιά;)

Edited by alupis
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος, νομίζω το ότι βγάζεις την συσκευή από την πρίζα ( ενώ δείχνει ότι φορτίζει ) " ξυπνάει" την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχω το huawei p20 pro κ όταν το. Φορτίζω κλειστό όταν τελειώσει η φόρτιση βγάζω το φορτιστή κ ενςργοποιητε μόνο του.. Ξέρετε γτ το κάνει αυτό..

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν όλοι μας ανοίγαμε και από ένα καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας; Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466460

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχει ο επεξεργαστής.

 

Το ulefon s7της γυναίκας μου, αξίας 50€,με 1γιγα ραμ,και υποδεέστερο επεξεργαστή,σε βίντεο που εγώ έχω 480p στο δικό της φτάνει στα 720p.

Μήπως λοιπόν δεν είναι θέμα επεξεργαστή;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ και αρκετό καιρό μου έχει κλειδώσει η επιλογή του προτιμώμενου τύπου δικτύου..., δηλαδή δεν με αφήνει να επιλέξω ανάμεσα σε 2G-3G-4G... Μένει συνέχεια στο αυτόματο..

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα δεν άλλαξε κάτι...

Καμια ιδέα...?

https://mega.nz/#!yqRBkKSJ!wxC7r4uMohJK1-kskVSAmhMIu58AyFyVZinE2iuqaXA

#!yqRBkKSJ!wxC7r4uMohJK1-kskVSAmhMIu58AyFyVZinE2iuqaXA

 

Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου. Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ο καθένας από εμάς άνοιγε και από ένα καινούργιο θέμα για κάθε απορία του;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος γνώστης να μου πει τι φταίει για το ακόλουθο πρόβλημα:

Στο cubot note plus κινητό μου, όταν μπω στο you tube και βάλω να δω βίντεο σε υψηλή ανάλυση, σε κάποια (όχι σε όλα) μου επιτρέπει να δω μέχρι 480p.Δεν ανεβαίνει πιο πάνω.

Ξέρει κανείς τι φταίει και δεν μου τα δείχνει στη μέγιστη ανάλυση;

Ευχαριστώ παιδιά;)

 

Με δεδομένα στο κάνει αυτό ή με wifi?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένα στο κάνει αυτό ή με wifi?

 

Και με δεδομένα και με WiFi, ακριβώς το ίδιο.

Για να διευκολύνω την κουβέντα: έχω δύο βίντεο υψηλής ανάλυσης.

Το ένα μπορεί να το παίξει μέχρι 1080p ενώ το άλλο μόνο μέχρι τα 480p.

Μήπως κάποια δεν τα αναγνωρίζει ως hd οπότε "δίνει" μέχρι τα 480p;

Link to comment
Share on other sites

Και με δεδομένα και με WiFi, ακριβώς το ίδιο.

Για να διευκολύνω την κουβέντα: έχω δύο βίντεο υψηλής ανάλυσης.

Το ένα μπορεί να το παίξει μέχρι 1080p ενώ το άλλο μόνο μέχρι τα 480p.

Μήπως κάποια δεν τα αναγνωρίζει ως hd οπότε "δίνει" μέχρι τα 480p;

 

Τι κατάληξη έχει το αρχείο; .mp3 ή .3gpp;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι κατάληξη έχει το αρχείο; .mp3 ή .3gpp;

 

mp3 είναι αρχείο ήχου.

 

Επίσης ο alupis λέει για αναπαραγωγή από youtube και όχι για αρχεία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...