Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που μου είπε ένας υπάλληλος της samsung στο chat (να πατήσω power + vol down για 20'') και αυτό που μου είπες εσύ, με έκαναν να σκεφτώ να πατήσω να πατήσω power + vol down + home για 20'' και έτσι ξαναβρέθηκα στην οθόνη που μπορούσα να ξαναεπικοινωνήσω με το Odin. Ευτυχώς, την γλίτωσα! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

εχω το evolveo q8 με android 4.4.4

δεν δεχεται αλλες ενημερωσεις

να το ξεκλειδωσω και να βαλω ποιο καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

το ερωτημα ειναι αν αγορασω ενα κινητο που δεν ειναι προορισμενο για τη ελληνικη αγορα πχ το s9+ με τον snapdragon θα μπορω να βαλω ελληνικα α) στο μενου, εφαρμογες κτλ β) στο πληκρολογιο για αν μπορω να γραφω, βλεπω και να λαμβανω μηνηματα mails κτλ στα ελληνικα??? πια η διαδικασια???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το play store σε xiaomi mi a1 εκκινεί μόνο του . Πώς θα σταματήσει να ξεκινά η εφαρμογή ;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Εκεί που βλέπεις το τηλέφωνο ξαφνικά ανοίγει και βλέπεις το play store;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Το ίδιο αν το αφήσω λίγη ώρα στην άκρη και το ξεκλειδώσω μετά, μπορεί να το κάνει. Θα καθαρίσω την cache και θα περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα ναι κατέβασα διάφορες. Πολλές τις δοκιμάζω και αν δεν με ικανοποιούν κάνω απεγκατασταση. Γενικά είμαι πρόσφατα σε Android και ψαχνομαι με εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι μου ανοίγει εφαρμογές για κατέβασμα που είναι και καλά υπό εξέλιξη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/1I3S-rOBkA67p-CnGk1zLTDI6PkaxzdTx/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να σταματήσει η αυτόματη μετάφραση στην περιγραφή των εφαρμογών του play? 9 φορες στις 10 είναι τόσο χάλια που δεν βγαίνει νόημα...

(...όχι, δεν θελω να γυρισω το τηλέφωνο στα αγγλικα ως λυση...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μετά από αναβάθμιση σε android Oreo 8.0 δεν με εμφανίζει σε καμία εφαρμογή το νούμερο των ειδοποιήσεων.

 

Πχ Type mail-what’s app-viber-SMS κτλ

 

Λαμβάνω Mail- ειδοποιήσεις αλλά όταν τις ''διώχνω'' στο εικονίδιο της εφαρμογής δεν εμφανίζει το νούμερο με τον αριθμό Mail-ειδοποιήσεων που έλαβα (όπως γινόταν πριν την αναβάθμιση σε ΟREO)

 

Έτσι δεν μπορώ να θυμάμαι σε ποια εφαρμογή είχα νέα μηνύματα.

Ο μόνος τρόπος να εμφανίζει νούμερο με νέες ειδοποιήσεις είναι να μη διώχνω τις νέες ειδοποιήσεις από κεντρική οθόνη

 

αλλά σε όλες τις προηγούμενες εκδόσεις android ακόμα και όταν τις έδιωχνα νούμερο εμφανιζόταν στην εφαρμογή αν δεν είχα διαβάσει νέες ειδοποιήσεις

Edited by android11
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μπορεί κάποιος να μου πει αν μπορώ να αλλάξω ρομ σε mls IQtab 4G

είναι κρίμα να το σπάσω σε 4 κομμάτια

Link to comment
Share on other sites

γιατί σε όλους τους launchers όταν κλειδώνουν την οθόνη με ένα gesture άμεσα μετά με το δακτυλικο αποτύπωμα ανάβει μεν η οθόνη αλλά δεν ξεκλειδώνει; ο νοβα έχει γιαυτό μια ρύθμιση καθυστέρησης για να δουλέψει το δακτυλικο αποτύπωμα.

δεν γίνεται με το παλιο τρόπο άμεσα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι.

 

Το κινητό μου τα έπαιξε. Κολανε εφαρμογες . Έκανα επαναφορά εργ. ρυθμισεων μερικες φορες αλλα το πρόβλημα παραμενει. Προλαβαινω να κατεβασω μια εφαρμογη απο το playstor και επειτα και αυτο κολαει και δεν μπροώ να κατεβασω παλι κατι. Ρώητσα και καποιος μου ειπε πως πριν μερικες μερες μια ενημερωση της Google για το Android 5.1 που εχω κι εγω, βγηκε προβληματικη και πρέπει να περιμενουμε μεχρι να το λυσουνε.

 

Μετα απο εργ. ρυθμισεις απενεργοποιησα τις ενημερωσεις και πραγματι το προβλημα για την ωρα τουλαχιστον λύθηκε.

 

Έχει κάποιος παρομοια εμπειρια;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καλη εφαρμογη ημερολογιου στην οποια να μπορεις να επιλεγεις π.χ. πρωινες η απογευματινες ωρες 8-1 η 5-9 μ.μ. ως default, δηλαδη να μην εμφανιζονται οι υπολοιπες ωρες της ημερας για λογους ευκολιας, ουτως ωστε να περναω τα ραντεβου μου?

Και η δευτερη ερωτηση ειναι αν υπαρχει software για Editing στο pc επαφων, ημερολογιου, αρχειων Messages, κλ.π. εκτος απο google sync.

Link to comment
Share on other sites

Σε WiFi σύνδεση μου έρχονται αμέσως τα μέιλ στο Gmail. Σε σύνδεση δεδομένων κινητης πρεπει να κάνω ανανέωση για να έρθουν.

Το ίδιο και για κάτω από 20% μπαταρία.

Που έχει ρύθμιση να έρχονται πάντα τα μέιλ.

Redmi 3s

Link to comment
Share on other sites

Σε WiFi σύνδεση μου έρχονται αμέσως τα μέιλ στο Gmail. Σε σύνδεση δεδομένων κινητης πρεπει να κάνω ανανέωση για να έρθουν.

Το ίδιο και για κάτω από 20% μπαταρία.

Που έχει ρύθμιση να έρχονται πάντα τα μέιλ.

Redmi 3s

 

Πρέπει να βρείς το μενού βελτιστοποίηση μπαταρίας,στις ρυθμίσεις και να εξαιρέσεις την εφαρμογή Gmail.Ο λόγος που σου έρχονται αμέσως κατά την φόρτιση,είναι ότι όσο φορτίζεις το κινητό,δεν ισχύει η βελτιστοποίση μπαταρίας στο android.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βρεις ποιο κινεζικο ταμπλετ ειναι,γιατι εννοειται δεν υπαρχει mls συσκευη, και μετα να ψαξεις για ρομ.συνηθως στο playstore οταν πας να δεις τι συσκευες εχεις στο λογαριασμο σου δειχνει το πραγματικο μοντελο η κωδικο συσκευης

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν μπορείτε να μεταφέρετε επαφές από το Android στο Android με τη βοήθεια του λογαριασμού gmail, ο εύκολος τρόπος είναι να χρησιμοποιήσετε το coolmuster mobile transfer. Με τη βοήθειά του, μπορείτε να μεταφέρετε απευθείας επαφές μεταξύ τους από υπολογιστή μέσω καλωδίων usb.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται στο google photos να μην αποθηκεύονται στιγμιότυπα απο παιχνίδια στην ενότητα λεύκωμα έχω γεμίσει με εκατοντάδες στιγμιότυπα έχω ένα oneplus 6 έχω πειράξει όλες τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα υπάρχει κάποια εφαρμογή στο store που μπορεί να βοηθήσει η κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Από τις τρεις παύλες πάνω αριστερά στην εφαρμογή διάλεξε την πρώτη επιλογή, "Φάκελοι συσκευής" και από κει, μπες σε κάθε φάκελο από κάθε παιχνίδι σου και απενεργοποίησε την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...