Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ LG V30+ ΜΕ ΕΚΔΟΣΗ 7.1 ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 8 ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη σκεφτομουν να σταματησω σιγα σιγα το xposed, 2 πραγματα θα μου λειψουν..

-inteli 3g

-youtube no ads & background playback

 

εχουμε εναλλακτικες εφαρμογες για αυτα τα 2??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο δεν νομιζω οτι το χρειαζεσαι,

χρησιμοποιουσα κι εγω κατι τετοια μεχρι προσφατα (και περισσοτερο στο προηγουμενο μου κινητο),

για την ακριβεια το "smart radio" του gravitybox και το tooglenetworktype μετα

(αν επιμενεις, μπορεις να το τσεκαρεις),

τα οποια επαιζαν μια χαρα, αλλα δεν νομιζω να κερδιζα και κατι τελικα,

4g πλεον καρφι και ολη μερα και δεν εχει καμια επιπτωση στην μπαταρια,

με κατι inteli3g και τα συναφη μην ξεχνας οτι χανεις απ τα "αλλαξε/ξαναλλαξε" συνεχως,

για ποιο λογο; δεν εχεις κερδος, δοκιμασε το και θα δεις

 

xposed ομως ειναι χρησιμο γιατι υπαρχουν κι αλλα καλουδια..

 

youtube εφαρμογη δεν εχω/χρησιμοποιω, το βλεπω απ το browser το video,

οσο για background playback, υπαρχει παντα το firefox addon

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο δεν νομιζω οτι το χρειαζεσαι,

χρησιμοποιουσα κι εγω κατι τετοια μεχρι προσφατα (και περισσοτερο στο προηγουμενο μου κινητο),

για την ακριβεια το "smart radio" του gravitybox και το tooglenetworktype μετα

(αν επιμενεις, μπορεις να το τσεκαρεις),

τα οποια επαιζαν μια χαρα, αλλα δεν νομιζω να κερδιζα και κατι τελικα,

4g πλεον καρφι και ολη μερα και δεν εχει καμια επιπτωση στην μπαταρια,

με κατι inteli3g και τα συναφη μην ξεχνας οτι χανεις απ τα "αλλαξε/ξαναλλαξε" συνεχως,

για ποιο λογο; δεν εχεις κερδος, δοκιμασε το και θα δεις

 

xposed ομως ειναι χρησιμο γιατι υπαρχουν κι αλλα καλουδια..

 

youtube εφαρμογη δεν εχω/χρησιμοποιω, το βλεπω απ το browser το video,

οσο για background playback, υπαρχει παντα το firefox addon

 

το inteli3g (η καποιο παρομοιο) το χρειαζομαι δυστυχως γιατι στο σπιτι μου δεν πιανει καθολου 4g-3g και χανω κλησεις.. το εχω ρυθμιζει να αλλαζει σε 2g με το που βρισκει wifi.. οποτε με το που φτανω στο σπιτι συνδεεται στο wifi και γυρναει σε 2g.. δεν ειναι θεμα μπαταριας δηλαδη :(

θα τσεκαρω το firefox που μου ειπες :)

τι αλλο χρησιμοποιεις στο xposed δηλαδη που ειναι καλο?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα για το σημα.. οντως.. πακετο,

ψαξε το tooglenetworktype (μπορεις να το ρυθμισεις με macrodroid π.χ. ή tasker να κανει την δουλεια που θελεις)

 

ειναι και θεμα.. γουστων του καθενος,

προσωπικα χρησιμοποιω τα παρακατω:

 

1) all notifications expanded

2) amplify

3) app locale 2

4) customshare

5) disableflagsecure

6) minminguard

7) screenshot delay remover

8) sudohide

9) swype row

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη σκεφτομουν να σταματησω σιγα σιγα το xposed, 2 πραγματα θα μου λειψουν..

-inteli 3g

-youtube no ads & background playback

 

εχουμε εναλλακτικες εφαρμογες για αυτα τα 2??

Δοκίμασε το youtube vanced κάνει αυτά που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη σκεφτομουν να σταματησω σιγα σιγα το xposed, 2 πραγματα θα μου λειψουν..

-inteli 3g

-youtube no ads & background playback

 

εχουμε εναλλακτικες εφαρμογες για αυτα τα 2??

 

Για το δεύτερο δοκίμασε το YouTube Vanced από xda

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το youtube vanced κάνει αυτά που θέλεις.

Για το δεύτερο δοκίμασε το YouTube Vanced από xda

Ευχαριστω και τους 2, φαινεται να δουλευει τελεια :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ έναν Admin να το διαγράψει. Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μπαγκ του 4.4.2, δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη συγκεκριμένη έκδοση παλιότερα. Από την 2.3 μέχρι και σήμερα, μόνο το gmail χρησιμοποιώ για τις επαφές μου απροβλημάτιστα, οπότε κάποια άλλη ρύθμιση είναι (η ακόμη και μπαγκ) στη συσκευή σου. Σαν τελευταία λύση, δες μήπως γίνεται κάτι με κάποιο άλλο dialer. Αν και αυτό έχει ελάχιστες πιθανότητες επιτυχίας, δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

 

φιλε marra καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.

πως λες ομως οτι δεν προκειται για bug αφου ειναι ενα προβλημα που συναντιεται σε πολλους χρηστες;

δεν ειναι κατι μεμονομενο ουτε οφειλεται στο χρηστη.

 

υ.σ. το προβλημα δεν παρουσιαζεται με αλλο προγραμμα dialer. δοκιμασα το true phone. ευχαριστω για την ιδεα :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε marra καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.

πως λες ομως οτι δεν προκειται για bug αφου ειναι ενα προβλημα που συναντιεται σε πολλους χρηστες;

δεν ειναι κατι μεμονομενο ουτε οφειλεται στο χρηστη.

 

υ.σ. το προβλημα δεν παρουσιαζεται με αλλο προγραμμα dialer. δοκιμασα το true phone. ευχαριστω για την ιδεα :)

 

Εννοείται ότι είναι μπαγκ, εγώ είπα ότι δεν είναι μπαγκ του 4.4.2 συγκεκριμένα γιατί δεν το έχουν όλα τα 4.4.2, αλλά και γιατί το έχω συναντήσει και σε lollipop. Κάποια ασυμβατότητα είναι, πιθανότατα ορισμένων UI με διάφορες εκδόσεις του android.

Όπως και να "χει, χαίρομαι που λύθηκε. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Instagram και συγκεκριμένα προσπαθώ να δημοσιεύσω μια ιστορία κ μένει κολλημένο στην δημοσίευση. Από ότι διάβασα κ στο play store αντιμετωπίζουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα και αναφέρουν επίσης ότι δεν φταει η συσκευή τους. Την εχω σβήσει κ εγκατάσταση πάλι πολλές φορές αλλά το πρόβλημα επιμένει . Έχω στείλει κ αναφορά στο Instagram αλλά απαντήσεις δεν δίνουν. Κάποια λύση κάποιος??
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρειτε αν το εγραψα σε λαθος τοπικ! Αλλα ο cleaner μου διεγραψε βιντεο απ το τηλεφωνο, υπαρχει τρόπος ανακτησης;; Σημειωση, δεν ηταν στην καρτα μνημης αλλα στο τηλ! Αν πρεπει να μεταφερθει ενημερωστε με και θα το.διορθωσω!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικούς μήνες είχα κάνει τη ρύθμιση ν'άνοιγω τις ιστοσελίδες που εμφανίζονται στις δημοσιεύσεις με browser του κινήτου και όχι με τον προσωρινό broeser που έβγαζε το facebook ,τώρα πώς μπορώ να κάνω την ρύθμιση να βγάζω τον προσωρινό browser που βγαζέ το facebook?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια αναζήτηση, αλλά τόσο το "Android" όσο και το "Messages" παραείναι κοινό και μου βγάζει πολλά αποτελέσματα, οπότε συγχωρέστε με αν έχει συζητηθεί ήδη. Στο Android Messages, σας βγάζει στο Android Messages app την επιλογή να σκανάρετε το QR του web service;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πάτα πάνω δεξιά στις 3 οριζόντιες γραμμούλες > Ρυθμίσεις > Αρχεία μέσων και επαφές > Εξωτερικό άνοιγμα συνδέσμων...το απενεργοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι αρχάριος οπότε συγχωρέστε την ασχετοσύνη.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με το google app-feed.

 

'Οταν έχω το γλώσσα συστήματος στα Αγγλικά τότε το google feed δεν μου εμφανίζει καμία κάρτα για νεα/ειδήσεις.

Όταν γυρίζω τη γλώσσα συστήματος στα Ελληνικά τότε εμφανίζονται ειδήσεις.

 

Μπορώ να το αλλάξω ώστε να εμφανίζονται ειδήσεις και να κρατήσω την γλώσσα συστήματος Αγγλικά?

Το google app δέχεται παραμετροποίηση ώστε να επιλέγω να εμφανίζονται ειδήσεις απο 5-6 σελίδες που θέλω?

Επίσης, προτείνεται το google app για ενημέρωση ή κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο δεν νομιζω οτι το χρειαζεσαι,

χρησιμοποιουσα κι εγω κατι τετοια μεχρι προσφατα (και περισσοτερο στο προηγουμενο μου κινητο),

για την ακριβεια το "smart radio" του gravitybox και το tooglenetworktype μετα

(αν επιμενεις, μπορεις να το τσεκαρεις),

τα οποια επαιζαν μια χαρα, αλλα δεν νομιζω να κερδιζα και κατι τελικα,

4g πλεον καρφι και ολη μερα και δεν εχει καμια επιπτωση στην μπαταρια,

με κατι inteli3g και τα συναφη μην ξεχνας οτι χανεις απ τα "αλλαξε/ξαναλλαξε" συνεχως,

για ποιο λογο; δεν εχεις κερδος, δοκιμασε το και θα δεις

 

xposed ομως ειναι χρησιμο γιατι υπαρχουν κι αλλα καλουδια..

 

youtube εφαρμογη δεν εχω/χρησιμοποιω, το βλεπω απ το browser το video,

οσο για background playback, υπαρχει παντα το firefox addon

Τι έγινε λέει;

Έχεις όλη μέρα ανοιχτό το 4G που τρώει την μπαταρία όπως ένα supercar V10 την βενζίνη και δεν έχεις καμία επίπτωση;

Θα μας τρελάνεις;

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Επειδή δεν θέλω να έχω συνέχεια 2 browser στο κινητό μου. Πως μπορώ στo chrome στην αρχική του σελίδα να τικαρω τις σελίδες που θέλω. Όχι στην αρχική μου οθόνη του κινητού. Εννοώ με το που ανοίγω το chrome να τις βλέπω. Στους σελιδοδείκτες δεν μου αρέσει και δεν βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω βαζει τις σελιδες που μπαινεις συχνα, στην συνεχεια οποιες δεν θελεις να ειναι εκει, μπορεις να τις διαγραψεις
Link to comment
Share on other sites

Update: Μετά από ενημέρωση, η εφαρμογή βγάζει σκανάρισμα QR και στο web παίζει μια χαρά.

 

Case closed. :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι από ένα e mail μου έχει κάνει εγκατάσταση ενός προγράμματος που όταν πάω από τα προγράμματα εξερεύνησης αρχείων να το σβήσω πάλι εμφανίζεται. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το βρω και να το διαγράψω χωρίς hard reset του τηλεφώνου ;;4be28968843be284c84a78d59ff07a5c.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...