Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάνα βιντεάκι και καμιά φώτο καλό είναι to dongle αλλά όχι για mirroring, και real racing σίγουρα δεν θα βολέψει αυτή η χρονοκαθυστέρηση.
Link to comment
Share on other sites

με χρονοκαθυστερηση θα παιζει και στον δεκτη του cosmote tv (το dongle που ερχεται) ;

γιατι αν ειναι να ακουμε τον γειτονα που πανηγυριζει κι εμεις να το βλεπουμε μετα,

προτιμω το powerline

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάντως γενική απορία του android τα dongle οπότε τέλος από μένα τα http://yoursmiles.org/tsmile/forum/t1207.gif :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

πρόκειται να ταξιδέψω για κίνα την επόμενη βδομάδα και δοκίμασα στο HERE maps να κατεβάσω κινέζικους χάρτες αλλά δεν υπάρχουν , δοκίμασα και το google maps αλλά δεν έβγαλα άκρη για ολόκληρη πόλη ...

υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω χάρτες Κίνας (Shanghai , Linhai, Ningbo, ... ) οι οποίοι να υποστηρίζουν GPS και να είναι offline ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με chromecast εχω βολευτεί πάρα πολύ. Κάνω cast μουσική από Spotify, YouTube, Netflix και είναι εξαιρετικό.

Όταν όμως ως κάνω mirroring την οθόνη του κινητού από την εφαρμογή Google home καθυστερεί, ειδικά σε παιχνίδι είναι κάπως άβολο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα παιδια. ας ερθει πρωτα να δω τι κανει και τι βολευει και βλεπουμε για χειριστηριο... ευχαριστω παντως!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το note 8 και ψάχνω μια εφαρμογή που οταν θελω να την ενεργοποιήσω να μου σταματάει τελείως την κατανάλωση data και να γίνετε κίνηση μόνο όταν ανοιγω μια εφαρμογή που θέλω. Με την εξοικονόμηση ενέργειας δεν κάνει τίποτα, εγω θέλω μια αυστηρή παύση.

Ευχαριστώ πολύ.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν παρω μια ή παραπανω καρτες google play με κωδικο και τους προσθεσω στο λογαριασμο gmail που εχω στο κινητο μου αυτα εχουν ημερομηνια ληξεις που μενουν στο λογαριασμο gmail ή αν αγορασεις κατι απο το google play που μενουν και λεφτα στο λογαριασμο που βλεπεις ποσο υπολοιπο χρηματων εχεις?
Link to comment
Share on other sites

http://s123.photobucket.com/user/Thanasis_Mitsialis/media/Android%20Commands_zpsagrqgj9q.jpg.html

 

http://s123.photobucket.com/user/Thanasis_Mitsialis/media/Android%20Commands_zpsagrqgj9q.jpg.html

 

 

;):)

Edited by black_hawk
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω ενα nokia 630 με wp 8.1

Θελω να μεταφερω τις επαφες μου, που ειναι πολλες, σε κινητo xiaomi.

Για αρχη δοκιμασα να τα παω στο outlook αλλα απο απο οτι καταλαβα δεν εχει συμβατοτητα (?) και δεν συγχρονιζεται. Αλλη λυση ειναι με bluetooth αλλα δεν ξερω πως δουλευει.

Εχω ενα ipad με το οποιο εκανα ζευξη αλλα απο κει και μετα τι?

Υπαρχει καποια εφαρμογη κατιτις που να παρει τις επαφες στη καταλληλη μορφη?

Κατι αλλο?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω ενα nokia 630 με wp 8.1

Θελω να μεταφερω τις επαφες μου, που ειναι πολλες, σε κινητo xiaomi.

Για αρχη δοκιμασα να τα παω στο outlook αλλα απο απο οτι καταλαβα δεν εχει συμβατοτητα (?) και δεν συγχρονιζεται. Αλλη λυση ειναι με bluetooth αλλα δεν ξερω πως δουλευει.

Εχω ενα ipad με το οποιο εκανα ζευξη αλλα απο κει και μετα τι?

Υπαρχει καποια εφαρμογη κατιτις που να παρει τις επαφες στη καταλληλη μορφη?

Κατι αλλο?

Γενικά υπάρχουν πολλά video,τρόποι για το πως ...YouTube...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Ήμουν και εγώ στην ίδια θέση με ένα 530. Αυτό που έκανα ήταν να κατεβάσω ένα app το contacts backup από το store του 530 που μετέτρεψε τις επαφές σε ένα αρχείο Excel νομίζω , το οποίο πέρασα στο αντροιντ κινητό μου το έτρεξα και τις πέρασε.
Link to comment
Share on other sites

Σε υπολογιστη θα ανοιξεις τον λογαριασμο σου στην microsoft και θα κανεις export τις επαφες σου. Θα δημιουργηθει ενα αρχειο .vcf. στην συνεχεια αυτο το αρχειο θα το κανεις import στο gmail σου και τελειωσες.

 

Η ιδια μεθοδος δουλευει και για ios και itunes σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχουν πολλά video,τρόποι για το πως ...YouTube...

 

Θα το κοιταξω

 

 

Καλησπέρα φίλε μου. Ήμουν και εγώ στην ίδια θέση με ένα 530. Αυτό που έκανα ήταν να κατεβάσω ένα app το contacts backup από το store του 530 που μετέτρεψε τις επαφές σε ένα αρχείο Excel νομίζω , το οποίο πέρασα στο αντροιντ κινητό μου το έτρεξα και τις πέρασε.

 

Δε μας λες πια εφαρμογη ομως...

 

Σε υπολογιστη θα ανοιξεις τον λογαριασμο σου στην microsoft και θα κανεις export τις επαφες σου. Θα δημιουργηθει ενα αρχειο .vcf. στην συνεχεια αυτο το αρχειο θα το κανεις import στο gmail σου και τελειωσες.

 

Η ιδια μεθοδος δουλευει και για ios και itunes σε android.

 

Ευχαριστω...αλλα δεν δουλευει αυτο οπως το εγραψα στο αρχικο μου κειμενο.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιταξω

 

 

 

 

Δε μας λες πια εφαρμογη ομως...

 

 

 

Ευχαριστω...αλλα δεν δουλευει αυτο οπως το εγραψα στο αρχικο μου κειμενο.

Στην πρόταση του nininiko ..Εφόσον καταφέρεις να φτιάξεις αρχειο .vcf (οι επαφές στο Android έχουν καταλήξει .vcf).. απλά μετέφερε το αρχείο vcf στο κινητό και μετά άνοιξε το App των επαφών του κινητού .Στις ρυθμίσεις του app των επαφών υπάρχει καπου να κανεις εισαγωγή ...ψάξε το αρχείο .vcf που μετέφερες και κάνε εισαγωγή .....έτοιμος !

Link to comment
Share on other sites

Στο γράφω contacts backup λέγεται η εφαρμογή

 

:D

 

 

Ναι ενταξει το καταφερα, νομιζω. Με αρχειο xls νομιζω την εχω κανει τωρα!

 

Στην πρόταση του nininiko ..Εφόσον καταφέρεις να φτιάξεις αρχειο .vcf (οι επαφές στο Android έχουν καταλήξει .vcf).. απλά μετέφερε το αρχείο vcf στο κινητό και μετά άνοιξε το App των επαφών του κινητού .Στις ρυθμίσεις του app των επαφών υπάρχει καπου να κανεις εισαγωγή ...ψάξε το αρχείο .vcf που μετέφερες και κάνε εισαγωγή .....έτοιμος !

 

Τωρα μενει να παρω το κινητο της αρεσκειας μου...:lol:

Edited by corsakias5146
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

:D

 

 

Ναι ενταξει το καταφερα, νομιζω. Με αρχειο xls νομιζω την εχω κανει τωρα!

 

 

 

Τωρα μενει να παρω το κινητο της αρεσκειας μου...:lol:

import σε xiaomi εφόσον έχεις αρχειο .vcf

Link to comment
Share on other sites

α) υπάρχει κάποιο module για το magisck ώστε το youtube να παίζει στο παρασκήνιο?

β) ποιο είναι module για το magisck ώστε με το redwolf όταν παίρνω οτα να μην διαγραφεται το ροοτ ?

Link to comment
Share on other sites

α) υπάρχει κάποιο module για το magisck ώστε το youtube να παίζει στο παρασκήνιο?

β) ποιο είναι module για το magisck ώστε με το redwolf όταν παίρνω οτα να μην διαγραφεται το ροοτ ?

Κανε αναζήτηση YouTube background και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω προβλημα θελω τα φωτα σας, προερχομαι απο huawei p8 και πηγα σε htc 10 αλλα εχω θεμα ενω εχω βαλει καρτα μνημης δεν μπορω να μεεταφερω εφαρμογες στη καρτα, στην καρτα απο το πισι εβαλα οτι ηθελα αλλα παλι τα εμφανιζει στο κινητο, εχει μονο επιλογη να κανω την καρτα κοινη με τη μνημη αλλα δε θελω. ειδα και βιντεο πχ απο την καμερα ρυθμισεις για να αποθηκευονται στη καρτα αλλα δεν βγαζει επιλογες, δε με χει ζορισει αλλο κινητο ετσι. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σε leagoo m5 είχα το ίδιο θέμα με το chromes, πάνω που ήμουν έτοιμος για custom rom είδα ότι έχει update, το έκανα και φαίνεται να έχει διορθωθεί
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω το lenovo κ3 note και εδώ περίπου μια εβδομάδα εχω παρατηρήσει το εξης... ενω βαζω να ακουσω καποιο κομματι mp3 που εχω μέσα ξεκινάει και παίζει αλλο τραγουδι... παρόλο που το ονομα του τραγουδιού και ο καλλιτέχνης ειναι αυτος που εχω διαλεξει και δείχνει στην οθονη οτι αυτο παίζει, στην πραγματικοτητα παιζει αλλο κομματι... τι έχει παιχτεί ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...