Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνεχιζει ομως με στοκ launcher samsung παρολο το oreo να μην εχει badges για ενημερωση...και ειναι σπαστικο , γιατι κατα τα αλλα ειναι τελειο σαν app για mail
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλη σαρακοστή.

Βλέπω μεγάλη κατανάλωση δεδομένων απο Viber αυτές τις μέρες. Μιλάμε για 500+mb. Μονο με μηνύματα και φωτογραφίες που δεν ξεπερνούν τα 60mb. Τι να κάνω για να σταματήσει; Να ξεκινησω με διαγραφή δεδομένων κλπ απο ρυθμίσεις εφαρμογής; Να κάνω wipe cash& dalvik? Να κάμω απ εγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος σε ταμπλετ του παιδιού χωρίς σιμ. τουλάχιστον όταν είναι με WiFi να έχει μια εφαρμογή να μπορεί, μέσω δεδομένων προφανώς, να στέλνει μηνύματα; πχ να έχει δικό του viber, η whatsapp, όχι δικό μου λογαριασμό δικό του.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος σε ταμπλετ του παιδιού χωρίς σιμ. τουλάχιστον όταν είναι με WiFi να έχει μια εφαρμογή να μπορεί, μέσω δεδομένων προφανώς, να στέλνει μηνύματα; πχ να έχει δικό του viber, η whatsapp, όχι δικό μου λογαριασμό δικό του.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Για τις εφαρμογές που ανέφερες θα χρειαστεί δικό του αριθμό τηλεφώνου, αν και η σιμ δεν είναι απαραίτητο να είναι μέσα στη συγκεκριμένη συσκευή.

Χωρίς αριθμό δουλεύουν τα hangouts Skype και telegram νομίζω, χωρίς όμως να είμαι σίγουρος. Δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το hangout λειτουργεί σίγουρα χωρίς αριθμό.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Αν και κακώς άνοιξες νέο θέμα για το ερώτημά σου, Bluemail και από εμένα.

Push για όσους λογαριασμούς θέλεις και το υποστηρίζουν, 2 χρόνια τώρα ποτέ δε με έχει κρεμάσει.

 

υποστηριζει και εταιρικα signatures html? Γιατι πολλες φορες οταν ειμαι εκτος Κρητης Ελλαδος κτλ και πρεπει να απαντησω σε μειλ δεν θελω να φαινεται οτι στελνετε απο το κινητο αλλα να προσθετει την εταιρικη υπογραφη που εχω περασμενη στον λογαριασμο των εταιρικων μειλ.Αυτο το εκανε To Gmail App για iOS. Αν δηλαδη στην εφαρμογη δεν εβαζες να στελνει αλλη υπογραφη εβαζε την υπογραφη που εχεις σεταρει στο μειλ.Το ιδιο και για τα εταιρικα μειλ που εχεις προσθεσει στο Gmail.Κατοχος mate 10 pro εδω και 10 μερες ακομα να βρω κατι αντιστοιχο στο android:wacko:

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει και εταιρικα signatures html? Γιατι πολλες φορες οταν ειμαι εκτος Κρητης Ελλαδος κτλ και πρεπει να απαντησω σε μειλ δεν θελω να φαινεται οτι στελνετε απο το κινητο αλλα να προσθετει την εταιρικη υπογραφη που εχω περασμενη στον λογαριασμο των εταιρικων μειλ.Αυτο το εκανε To Gmail App για iOS. Αν δηλαδη στην εφαρμογη δεν εβαζες να στελνει αλλη υπογραφη εβαζε την υπογραφη που εχεις σεταρει στο μειλ.Το ιδιο και για τα εταιρικα μειλ που εχεις προσθεσει στο Gmail.Κατοχος mate 10 pro εδω και 10 μερες ακομα να βρω κατι αντιστοιχο στο android:wacko:
Εδώ λέει "HTML Support Coming Soon"

https://bluemail.help/custom-signatures/

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω παραγγειλει ενα miracast dongle για τις περιπτωσεις που ειμαι εκτος σπιτιου (διακοπες,εξοχικο κλπ) και αναρωτιεμαι αν μπορω να συνδεσω στο κινητο ενα χειριστηριο και να παιζω εγω ή κανενα παιδι παιχνιδι οπως το real racing 3 στην τηλεοραση. πρεπει να αγορασω συγκεκριμενο χειριστηριο που να αναγνωριζεται απο το τηλεφωνο ή το παιχνιδι?

υπαρχει περιπτωση να δουλεψει ολο αυτο που σκεφτηκα? το κινητο ειναι το leeco le max 2 και δεν κολλαει σε κατι μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω παραγγειλει ενα miracast dongle για τις περιπτωσεις που ειμαι εκτος σπιτιου (διακοπες,εξοχικο κλπ) και αναρωτιεμαι αν μπορω να συνδεσω στο κινητο ενα χειριστηριο και να παιζω εγω ή κανενα παιδι παιχνιδι οπως το real racing 3 στην τηλεοραση. πρεπει να αγορασω συγκεκριμενο χειριστηριο που να αναγνωριζεται απο το τηλεφωνο ή το παιχνιδι?

υπαρχει περιπτωση να δουλεψει ολο αυτο που σκεφτηκα? το κινητο ειναι το leeco le max 2 και δεν κολλαει σε κατι μεχρι τωρα.

με ένα bluetooth controller για android λογικά θα κάνεις δουλειά. δεν ξέρω στην πράξη πως θα είναι από θέμα απόκρισης λόγω bluetooth βέβαια, δεν έχω δοκιμάσει κάτι ανάλογο, αλλά κάνε μια έρευνα αγοράς να δεις τι παίζει. ενδεικτικά:

https://bestseekers.com/best-android-game-controllers/

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει "HTML Support Coming Soon"

https://bluemail.help/custom-signatures/

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Καλο αυτο... θα το δοκιμασω και μακαρι να μπει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!

μου δωσανε μια καρτα sim με 1gb δωρο καθε μηνα και την εβαλα στην δευτερη θεση sim στο κινητο για να την εχω εξτρα.

θα ηθελα λοιπον ενα προγραμμα data traffic που να διαχειριζεται ξεχωριστα της 2 sim για να βλεπω σε αυτην την εξτρα καρτα ποσο καταναλωση εχω και να βαλω "κοφτη" στα 990mb.

επισης να εχει δυνατοτητα να ρυθμιζω εγω πια ημερομηνια να ξεκιναει η μετρηση για της 30 μερες γιατι τα 1gb τα στελνουν στης 11 του μηνα και οχι απο την πρωτη του μηνος.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!

μου δωσανε μια καρτα sim με 1gb δωρο καθε μηνα και την εβαλα στην δευτερη θεση sim στο κινητο για να την εχω εξτρα.

θα ηθελα λοιπον ενα προγραμμα data traffic που να διαχειριζεται ξεχωριστα της 2 sim για να βλεπω σε αυτην την εξτρα καρτα ποσο καταναλωση εχω και να βαλω "κοφτη" στα 990mb.

επισης να εχει δυνατοτητα να ρυθμιζω εγω πια ημερομηνια να ξεκιναει η μετρηση για της 30 μερες γιατι τα 1gb τα στελνουν στης 11 του μηνα και οχι απο την πρωτη του μηνος.

ευχαριστω.

Ότι σου είπε ο από πάνω. Το κινητό σου το κάνει αυτό.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ψαξω να πάρω μια ιδέα για αυτά τα gamepads. Έχω ήδη ενα Logitech αλλά δεν είδα να το αναγνωρίζει. Ας παιζει πρωτα με το dongle και βλέπω για χειριστήριο.ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

το κινητο (p8 lite με 6.0)δεν εχει της επιλογες που ζηταω.

δεν εχει να του βαλω να μετραει απο συγκεκριμενες ημερομηνιες

δεν εχει μηδενισμο δεδομενον

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

Έψαξες δηλαδή μέσα στα δίκτυα και συνδέσεις κινητής, και δε βρήκες τίποτα?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο (p8 lite με 6.0)δεν εχει της επιλογες που ζηταω.

δεν εχει να του βαλω να μετραει απο συγκεκριμενες ημερομηνιες

δεν εχει μηδενισμο δεδομενον

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

Aν είναι όπως το P7 που είχα τότε είναι κρυμμένες αυτές οι λειτουργίες.Με το απο πάνω θα εμφανιστουν .Καλό είναι να ρωτήσεις και στο θέμα του κινητου σου.

Link to comment
Share on other sites

accubattery μονο κανει νομιζω για αυτο που ζητας, πρεπει να εχεις τουλαχιστον lollipop ομως
Link to comment
Share on other sites

Θα ψαξω να πάρω μια ιδέα για αυτά τα gamepads. Έχω ήδη ενα Logitech αλλά δεν είδα να το αναγνωρίζει. Ας παιζει πρωτα με το dongle και βλέπω για χειριστήριο.ευχαριστώ!

 

Δεν ξερω ποσο θα σε βολεψει να κανεις Mirroring και να παιζεις, δεδομενου οτι υπαρχει μια χρονοκαθυστερηση μεταξυ κινητου και τηλεορασης.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...