Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να μην ανοιξω και αλλο θεμα

θελω να μεταφερω 3 παιχνιδια μαζι με τα save απο το lenovo a5500f σε ενα tab a 10.1

εγκατέστησα τα παιχνιδια στο sm tab a 10.1 αντικατέστησα και τους φακέλους αλλα δεν μου φορτώνει τα save

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Γνωριζει καποιος ελληνικο ή κινεζικο καταστημα που να επιδιορθωνει κινητα;

Συγκεκριμενα Lenovo Vibe Shot δεν φορτιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η κόρη μου ξέχασε το password στο tablet της και δεν μπορεί να μπει... Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξω ή να το απενεργοποιήσω χωρίς να κάνω factory reset?
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους, μπορεί να μου πει κάποιος αν και πως θα μπορούσα να μεταφέρω τους σελιδοδείκτες από τον Chrome στον Samsung internet browser, εκτός από ένα ένα. Σε J5 2016. Ευχαριστώ.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η κόρη μου ξέχασε το password στο tablet της και δεν μπορεί να μπει... Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξω ή να το απενεργοποιήσω χωρίς να κάνω factory reset?

Τι ταμπλετ είναι και τι έκδοση android έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η κόρη μου ξέχασε το password στο tablet της και δεν μπορεί να μπει... Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξω ή να το απενεργοποιήσω χωρίς να κάνω factory reset?

 

αν ειναι σαμσουγκ και ειχε κανει λογαριασμο στη σαμσουγκ τοτε γινεται

εδω:https://findmymobile.samsung.com/?p=home

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σαμσουγκ και ειχε κανει λογαριασμο στη σαμσουγκ τοτε γινεται

εδω:https://findmymobile.samsung.com/?p=home

 

Samsung με 4.4x έκδοση.

Ευχαριστώ , θα το ψάξω :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πας για backup και μετά wipe;

Σωστά;

 

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιξω και αλλο θεμα

θελω να μεταφερω 3 παιχνιδια μαζι με τα save απο το lenovo a5500f σε ενα tab a 10.1

εγκατέστησα τα παιχνιδια στο sm tab a 10.1 αντικατέστησα και τους φακέλους αλλα δεν μου φορτώνει τα save

 

Ολα οκ

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μπορώ να δω βίντεο που είναι γραμμένο στο κινητό κ να το δω στην τηλεόραση δίχως καθόλου μεσολάβηση υπολογιστή;;;; συγκεκριμένα κατέβασα μια ταινία κ το σύνδεσα το κινητό με το καλώδιο στην θήρα USB της τηλεόρασης κ…..δεν το διάβαζε!!!συγκεκριμένα μου έγραφε (πήγα στο μενού της τηλεοράσεως υποδοχές κλπ.... κλπ…. Ότι δεν υπάρχει συνδεδεμένο μονάδα αποθηκεύσεως):mad::cry:το κινητό μου είναι πλασαρισμένο, ρουταρισμενο. Εντάξει λίγο παλιό αλλά κάνει αξιοπρεπώς την δουλειά του.

Πως μπορώ να δω το βίντεο;; υπάρχει κάποιος τρόπος;;;; ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΩ ΥΠΟΛΟΓΗΣΤΗ. Είναι μακριά ο υπολογιστής από την τηλεόραση……

Κάποια βοήθεια;;;;;;;:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φίλους συμφορουμίτες,

 

ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή (με κινητό πάντα εργοστασιακό και απείραχτο) που να ειδοποιεί πότε μια εισερχόμενη κλήση είναι από προώθηση? Στα Samsung κινητά μας βγάζει μόνο ένα μικρο τετραγωνάκι που λέει προώθηση κλήσης για λίγα δευτερόλεπτα και μετά εξαφανίζεται... Θέλω να βρω μια εφαρμογή που να βγάζει ένδειξη, έστω και το βελάκι, της προώθησης... ώστε να μπορώ να ξεχωρίζω κανονική από προωθημένη κλήση!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Το νέο παιχνίδι της ομάδας TheGreatAppe είναι εδώ για όλες τις συσκευές Android!

Ένα χαλαρωτικό παιχνίδι που δοκιμάζει τα αντανακλαστικά σου!

 

Η TheGreatAppe είναι μια ομάδα ανάπτυξης λογισμικού για android που βρίσκεται στην Ελλάδα.

 

Color Cube

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thegreatappe.ColorCube

 

Game Details:

Με την κίνηση του δάχτυλου σου προσπάθησε να ταιριάξεις γρήγορα τα χρώματα του κεντρικού τετραγώνου με έναν από τους τέσσερις τοίχους.

 

Μάθε πρώτος για τα νέα μας παιχνίδια

κάνοντας like στο Facebook:https://www.facebook.com/thegreatappe/

Και ακολουθώντας μας στο Instagram:

[iNSTAGRAM]https[/iNSTAGRAM]

 

Θα εκτιμούσαμε αν επικοινωνούσατε μαζί μας για να μας πείτε τη γνώμη σας για το παιχνίδι!

 

Screenshots:

aGoWwXh.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

έχω το εξής πρόβλημα με το κινητό μου: στα καλά καθούμενα, μία μέρα εμφανίστηκε μία περίεργη οθόνη το κινητό μου.

 

ΔΕΝ είναι κάτι που έβαλα εγώ (τουλάχιστον όχι συνειδητά), δεν είναι οθόνη κλειδώματος (καθώς με οποιοδήποτε κουμπί εξαφανίζεται), εμφανίζεται συνήθως (αλλά όχι πάντα) όταν το κινητό μπαίνει σε κατάσταση αδράνειας και το κυριώτερο δεν έχω μπορέσει να βρω ποιά εφαρμογή ευθύνεται ώστε να το απεγκαταστήσω.

 

Ακολουθεί μία εικόνα της εν λόγω οθόνης

 

20170922_050414.jpg

 

Ξέρει κανείς τί είναι και πώς θα μπορούσα να το βγάλω;

 

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις το γραναζι πανω δεξια τι κανει?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Όσες φορές το πάτησα, το γρανάζι ήταν ανενεργό.

 

Πλέον, απλά πατάω το Back ή το Homebutton και εμφανίζεται η κανονική οθόνη μου.

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα δες αν έχεις δώσει σε κάποια εφαρμογή να είναι είναι ως ορισμός προεπιλογής,δεύτερον κάνε με κάποια εφαρμογή καθαρισμό cache,τρίτον δες ποια εφαρμογή εγκατέστησες τελευταία γιατί μου φαίνεται ότι είναι κάποιο pop up.Αν δεν κάνεις κάτι με όλα αυτά πρέπει να κάνεις εργοστασιακή επαναφορά.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις προτάσεις

 

Πρώτα απ' όλα δες αν έχεις δώσει σε κάποια εφαρμογή να είναι είναι ως ορισμός προεπιλογής

Να είναι προεπιλογή για ποιό πράγμα;

Με δεδομένο ότι εμφανίζεται συνήθως (αλλά όχι πάντα) όταν το κινητό μπαίνει σε κατάσταση αδράνειας, δεν μπορώ να φανταστώ για ποιό πράγμα είναι προεπιλογή

 

δεύτερον κάνε με κάποια εφαρμογή καθαρισμό cache

Ποιά εφαρμογή θα πρότεινες; Έχω το ES Explorer που συχνά βγάζει ειδοποίηση να κλείσω εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, αλλά δεν ξέρω αν και πώς καθαρίζει η cache

 

τρίτον δες ποια εφαρμογή εγκατέστησες τελευταία γιατί μου φαίνεται ότι είναι κάποιο pop up

Δεν εγκατέστησα καμία καινούρια.

Το μόνο που θυμάμαι, είναι ότι έκανα ενημέρωση στο ES Explorer 1-2 μέρες πριν το δω για πρώτη φορά, αλλά δεν βρήκα στο ES Explorer κάτι σχετικό

 

Αν δεν κάνεις κάτι με όλα αυτά πρέπει να κάνεις εργοστασιακή επαναφορά.

Προσπαθώ να την αποφύγω, γιατί θα πρέπει να εγκαταστήσω ξανά όλες τις εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ.

Και εφόσον δεν ξέρω που οφείλεται αυτή η οθόνη, είναι πολύ πιθανό αν βάλω τις ίδιες εφαρμογές και τις ίδιες ρυθμίσεις να την ξαναδώ μπροστά μου :)

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η οθόνη είναι "future" του opera browser. Τουλάχιστον σε μένα αυτός ευθυνόταν. Πατώντας στο γρανάζι, αφού ξεκλειδωθεί η συσκευή, ανοίγουν οι ρυθμίσεις όπου έχει επιλογή να απενεργοποιηθεί. Αν λοιπόν έχεις opera, και αφού δε σου ανοίγουν από το γρανάζι, πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, βρες την επιλογή "Lock screen news" και απενεργοποίησέ την.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η οθόνη είναι "future" του opera browser. Τουλάχιστον σε μένα αυτός ευθυνόταν. Πατώντας στο γρανάζι, αφού ξεκλειδωθεί η συσκευή, ανοίγουν οι ρυθμίσεις όπου έχει επιλογή να απενεργοποιηθεί. Αν λοιπόν έχεις opera, και αφού δε σου ανοίγουν από το γρανάζι, πήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, βρες την επιλογή "Lock screen news" και απενεργοποίησέ την.

 

Πράγματι έχω τον Opera. Μπήκα στις ρυθμίσεις του και το "Lock screen news" ήταν ενεργοποιημένο. Το απενεργοποίησα και τώρα περιμένω αν θα ξαναεμφανιστεί η οθόνη.

Ευχαριστώ για την βοήθεια

 

ΥΓ: Το περίεργο είναι ότι στο tablet που επίσης έχω τον Opera δεν μου το έχει κάνει :blink:

 

 

@ johnpartali

 

Αν δεν πιάσει η αλλαγή ρύθμισης του Opera, είναι το επόμενο που θα δοκιμάσω.

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Παρόλο που είχα επιλεγμένη την παρακάτω επιλογή, μετά από hard reset δεν μου επανέφερε τους κωδικούς των wifi δικτύων που είχα χρησιμοποιήσει. Έχετε καμία ιδέα πως μπορώ να τους επαναφέρω;

[ATTACH]66890[/ATTACH]

Sent from my Huawei Mate 9

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Αν και αλλαξα απο Samsung J7 2016 σε J7 2017 μια χαρα τους επανεφερε .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Παρόλο που είχα επιλεγμένη την παρακάτω επιλογή, μετά από hard reset δεν μου επανέφερε τους κωδικούς των wifi δικτύων που είχα χρησιμοποιήσει. Έχετε καμία ιδέα πως μπορώ να τους επαναφέρω;

[ATTACH]66890[/ATTACH]

Sent from my Huawei Mate 9

 

Εάν δεν έρθουν αυτόματα μετά από hard reset, μάλλον δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Παρόλο που είχα επιλεγμένη την παρακάτω επιλογή, μετά από hard reset δεν μου επανέφερε τους κωδικούς των wifi δικτύων που είχα χρησιμοποιήσει. Έχετε καμία ιδέα πως μπορώ να τους επαναφέρω;

 

Ίσως να δοκίμαζες ένα hard reset ακόμα μπας και ακούσει?

 

Δεν κρατάω τέτοια μπακάπ και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μιάς και είμαι root πάντα και κάνω αλλιώς τη δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρουτ και Titanium Backup τουλάχιστον 5 χρόνια.

Δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ.

Κουβαλάω ακόμη και ανανεώνω το πρώτο backup που πήρα το 2012!!!

 

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...