Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως η ειδοποίηση σου έρχεται μέσω Google chrome; Μπες από το tablet στον chrome και πήγαινε στις ρυθμίσεις να δεις αν έχεις ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις από το Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η ειδοποίηση σου έρχεται μέσω Google chrome; Μπες από το tablet στον chrome και πήγαινε στις ρυθμίσεις να δεις αν έχεις ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις από το Facebook.

 

 

 

Ή είναι ειδοποιήσεις μηνυμάτων από την εφαρμογή του Facebook. Κλείνουν από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος για να μεταφερω ενα φακελο απο το google drive στην sd;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος για να μεταφερω ενα φακελο απο το google drive στην sd;

Δεν έχει το drive να το κατεβάσεις;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το drive να το κατεβάσεις;

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

 

δεν βλεπω τετοια λειτουργια (στο κινητο λεω)

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο πιο απλος τροπος για να μεταφερω ενα φακελο απο το google drive στην sd;
Οι Es explorer, Solid explorer έχουν αντιγραφή από cloud σε local storage.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι Es explorer, Solid explorer έχουν αντιγραφή από cloud σε local storage.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Ωραιος! Ευχαριστω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Αναρωτιόμουν κατά πόσο είναι δυνατό να περάσεις τις εφαρμογές της MLS σε tablet ή κινητό άλλης εταιρίας. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά με την αναγνώριση φωνής αλλά οι συσκευές τους είναι άθλιες και το service αθλιότερο. Θα ήταν θαύμα αν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τις εφαρμογές τους στο LG G3 μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Αναρωτιόμουν κατά πόσο είναι δυνατό να περάσεις τις εφαρμογές της MLS σε tablet ή κινητό άλλης εταιρίας. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά με την αναγνώριση φωνής αλλά οι συσκευές τους είναι άθλιες και το service αθλιότερο. Θα ήταν θαύμα αν μπορούσα να χρησιμοποιήσω τις εφαρμογές τους στο LG G3 μου.

 

Καλησπέρα και εγώ έχω ένα ταμπλετ MLS και εγώ αναρωτιέμαι το ίδιο;Στο μόνο που μπορώ να σε βοηθήσω είναι ότι στο site της MLS αν εγγραφείς και δηλώσεις την συσκευή που έχεις σου επιτρέπει να κατεβάσεις τα αρχεία της συσκευής σου. Δες τι ακριβώς λέει (Τα αρχεία της εσωτερικής μνήμης της συσκευής σε περίπτωση που έχουν διαγραφεί (277 ΜΒ). Δεν ξέρω αν σε βοήθησα.Αν βρεις κάποια λύση ενημέρωσε μας.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ισχυει ακομα το οτι δεν μπορεις να κανεις αντιγραφη ή μετονομασια σε αρχεια εξωτερικης καρτας sd του κινητου σε αλλη εφαρμογη εκτος της μαμας του κινητου?

Π.χ. σε εφαρμογη σαν την es explorer, astro file κ.τ.λ.

 

Οπως μπορουσες να κανεις πολυ παλια προ android 4 εποχη.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ισχυει ακομα το οτι δεν μπορεις να κανεις αντιγραφη ή μετονομασια σε αρχεια εξωτερικης καρτας sd του κινητου σε αλλη εφαρμογη εκτος της μαμας του κινητου?

Π.χ. σε εφαρμογη σαν την es explorer, astro file κ.τ.λ.

 

Οπως μπορουσες να κανεις πολυ παλια προ android 4 εποχη.

Μπορείς κανονικά ,δίνεις τα δικαιώματα που πρέπει στον αντίστοιχο file manager και κάνεις Ότι θέλεις .

 

Send it from my Galaxy s8+

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει τροπος να ενεργοποηθει family account στο playstore στην Ελλαδα?

Εχω αλλαξει την χωρα μεσω του payments αλλα δεν εμφανιζεται η επιλογη (ενω εκπτωσεις μετρανε κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποια απορία που έχω! Βασικά θέλω να πω ότι θέλω να αλλάξω συσκευή και το κινητό να το δώσω σε ένα δικό μου άτομο, όπως είναι λογικό στη συσκευή θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απλά θέλω να ρωτήσω κάποιες εφαρμογές τις οποίες τις έχω αγοράσει Μπορεί το άτομο που θα δώσω το κινητό να τις διατηρήσει? με το e-mail μου (Google play) φυσικά ή έστω με κάποιο άλλο τρόπο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. θα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάποια απορία που έχω! Βασικά θέλω να πω ότι θέλω να αλλάξω συσκευή και το κινητό να το δώσω σε ένα δικό μου άτομο, όπως είναι λογικό στη συσκευή θα κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απλά θέλω να ρωτήσω κάποιες εφαρμογές τις οποίες τις έχω αγοράσει Μπορεί το άτομο που θα δώσω το κινητό να τις διατηρήσει? με το e-mail μου (Google play) φυσικά ή έστω με κάποιο άλλο τρόπο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μετά το factory reset του περάσεις το gmail σου, θα μπορεί να κατεβάσει δωρεάν όλες τις αγορασμένες εφαρμογές που είναι συνδεδεμένες με το συγκεκριμένο account.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φιλε....δηλ άλλος τρόπος δεν υπάρχει ε?

Οι πληρωμένες εφαρμογές ακολουθούν το δικό σου gmail με το οποίο αγοράστηκαν.

Αν θέλεις να τις έχει και το άλλο άτομο που θα πάρει το κινητό θα πρέπει να περάσεις αρχικά το δικό σου gmail, να τις κατεβάσεις, και μετά αν θέλεις το κάνεις κατάργηση.

Οι περισσότερες (αν όχι όλες) θα λειτουργούν και με άλλο gmail εν λειτουργία!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, αν γίνεται, ότιδήποτε αποθηκεύεται σε κινητό και microSD να κρυπτογραφείται επιτόπου; Android 7.1 πάντα.

Απλά θέλω, αν τύχει κάποιος να μου κλεψει το κινητό, να μη μπορεί πχ να δει τις φωτογραφίες και τα έγγραφα από την κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργούν ναι αλλά δεν θα αναβαθμίζονται.

Αυτό συμβαίνει σε μένα με το κινητό της γυναίκας μου.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργούν ναι αλλά δεν θα αναβαθμίζονται.

Αυτό συμβαίνει σε μένα με το κινητό της γυναίκας μου.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Τι εννοείς;

Από την στιγμή που υπάρχει Play store στην συσκευή με συνδεδεμένο Google account, τότε κανονικά αναβαθμίζονται τα πάντα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι εφαρμογές αυτές είναι συνδεδεμένες με το πρώτο email, λογικά δε θα είναι δυνατή η η αναβάθμισή τους λόγω του ότι ο λογαριασμός email είναι διαφορετικός.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Από την στιγμή που υπάρχει Play store στην συσκευή με συνδεδεμένο Google account, τότε κανονικά αναβαθμίζονται τα πάντα.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

Γράφω για την περίπτωση που αφαιρεθεί ο λογαριασμός Γκουγκλ που έχει αγορασμένες εφαρμογές.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την εφαρμογή cerberus και το εν λόγω κινητό...

Έχω την εντύπωση πως δεν το εντοπίζω όταν έχει κανονικό σήμα gsm πάρα μόνο όταν είναι συνδεόμενο σε WiFi! Όσο και αν έψαξα τα σχετικά που εμαθα κατι με τα περμισιονς και επειδή δεν βρήκα ακριβώς το μενού του PRO ώστε να το ρυθμίσω 100% στο τέλος απενεργοποιησα τελείως τα περμισιονς με την ελπίδα ότι θα είναι όλα χύμα και θα το αφήνει να συνδεθεί....δεν τα κατάφερα.*

Δώστε τα φώτα σας παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω μεταφορα αρχειων απο μνημη κινητου/tablet στην εξωτερικη μνημη οταν εχω συνδεση με υπολογιστη; Δλδ κανω copy/paste και δε γινεται τιποτα.. Μηπως επειδη ειναι στην ουσια unified, δλδ ενιαιος χωρος αποθηκευσης; Η μεταφορες γινονται μονο μεσω του κινητου/tablet με file explorers.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι δεν μπορω να κανω μεταφορα αρχειων απο μνημη κινητου/tablet στην εξωτερικη μνημη οταν εχω συνδεση με υπολογιστη; Δλδ κανω copy/paste και δε γινεται τιποτα.. Μηπως επειδη ειναι στην ουσια unified, δλδ ενιαιος χωρος αποθηκευσης; Η μεταφορες γινονται μονο μεσω του κινητου/tablet με file explorers.
Ίσως είναι λόγω κρυπτογράφησης της εσωτερικής μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Και στο tablet και στο κινητο; Θυμαμαι οταν εκανα format μπορουσα, αλλα τωρα μετα απο 15 ημερες δε μπορω.. Μηπως φταιει κατι στα windows;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...